Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Herkese merhaba, 24 yaşındayım bir ay içerisinde ehliyetimi alacağım ve hemen ardındanda aracımı alacağım.Daha önce araç hiç kullanmadım ama kendime güvenim tam, Dacia Duster düşünüyorum parçası ucuz haliyle illaki bir aksilik olacaktır ve gezmeyi de seven birisiyim yakıtı da gayet iyi. 40-50bin TL var en fazla, Nissan Qashqai de düşündüm ama hiç bir bilgim yok yada bu tarz arabalar için başka önerisi olan varsa çok sevinirim.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Herkese merhaba, 24 yaşındayım bir ay içerisinde ehliyetimi alacağım ve hemen ardındanda aracımı alacağım.Daha önce araç hiç kullanmadım ama kendime güvenim tam, Dacia Duster düşünüyorum parçası ucuz haliyle illaki bir aksilik olacaktır ve gezmeyi de seven birisiyim yakıtı da gayet iyi. 40-50bin TL var en fazla, Nissan Qashqai de düşündüm ama hiç bir bilgim yok yada bu tarz arabalar için başka önerisi olan varsa çok sevinirim.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊
Bence acemi bir sürücü güvenlik konusuna daha da dikkat etmeli. Ben Duster önermem.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sırf acemi için değil, gerçekten ihtiyaç yoksa gerek yok büyük arabalara. Duster ı 4x4 alıp araziye girmeyecekseniz hiç gerek yok bence. Hem acemi hem tecrübeli için kısa ufak arabalar çok daha kullanışlı. Ben ehliyeti ilk aldığımda acemiliğimi passatla attım bi sorun yaşamadım, ama kısa arabaya geçince kısanın kolaylığını farkettim :D mesela en basit avantajı passatı kaldırıp koysak sığmayacak yere 3-4 hamlede giriyo.

Bütçenize göre gayet kullanışlı b hatchback ler bulabilirsiniz, i20 1.2 olur, clio 3 olur, genelde pek sevilmez söylediğim kişiler tarafından ama ben 1.3 dizel punto da öneririm alması yürütmesi kolay

Son düzenleme:

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Küçük bir araba değil. İşinizi görebilecekse daha uygun bütçeye Sandero Stepway ile başlayabilirsiniz. Acemiliği attıktan sonra Duster'a geçerseniz.
Stepwaylerde çoğu taksi çıkması ve anlamsız Dusterdan daha pahalı görüyorum sahibinden de hep. Bari diyorum almışken duster alayım, gittiği yere kadar gitsin. Ucuza gider mi beş yıl sonra sattık diyelim. 2011 Dusteri

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
araç büyük ve yüksek olacak dönüşlerde,park ederken sıkıntı yaşayabilirsiniz acemi için hatchback ya da kısa sedan daha iyi olur ucuz parça istiyorsan hyundai fiat renault grubu araçlarına bakmanı tavsiye ederim hyundai i20 reno clio 4 vs.
Çok mu zorlanirim abi yani, o tarz küçük araçlarda pek istemiyorum boyum 1.92 sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum.Daha çok Duster tarzı arabalar hoşuma gidiyor ama hyundai i20 olabilir yinede abi. Duster nasıl araç sizce onerirmisiniz

Ersin_2239

Senkromeççi
31 Tem 2019
29
8
70
27
Sırf acemi için değil, gerçekten ihtiyaç yoksa gerek yok büyük arabalara. Duster ı 4x4 alıp araziye girmeyecekseniz hiç gerek yok bence. Hem acemi hem tecrübeli için kısa ufak arabalar çok daha kullanışlı. Ben ehliyeti ilk aldığımda acemiliğimi passatla attım bi sorun yaşamadım, ama kısa arabaya geçince kısanın kolaylığını farkettim :D mesela en basit avantajı passatı kaldırıp koysak sığmayacak yere 3-4 hamlede giriyo.

Bütçenize göre gayet kullanışlı b hatchback ler bulabilirsiniz, i20 1.2 olur, clio 3 olur, genelde pek sevilmez söylediğim kişiler tarafından ama ben 1.3 dizel punto da öneririm alması yürütmesi kolay
Yok İstanbul'da kullanacağım, 4*2 olacak sanırım ilanlarda hep 4*2 görüyorum bu fiyata, Clio pek hoşuma gitmiyor görüntü olarak o fiyata hep eski tip kasalar var. i20 mantıklı aslında ama işte hep böyle bir merakım var büyük yüksek tarzdaki arabalarada zorlanirmiyim bilmiyorum 😅 siz onerirmisiniz Dusteri ? Mesela üç dört sene sonra sarsan çok zarara girermiyim.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Yok hiç kullanmadim daha önce bir araç.Zormudur kullanımı? Dacia Dusterin
Aslında kanının aksine yüksek araçları kullanmak daha rahattır kendini hem daha güvende hissedersin hem de yola daha iyi hakim olursun merak etme alışınca sedana binmek istemezsin lakin işte sorun da tam burada Suv lar güzeller mantıklılar fakat Sedanların virajdan viraja koşan hissini seviyorsan Suv a alışırsan sedana binmen zor olur

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yok İstanbul'da kullanacağım, 4*2 olacak sanırım ilanlarda hep 4*2 görüyorum bu fiyata, Clio pek hoşuma gitmiyor görüntü olarak o fiyata hep eski tip kasalar var. i20 mantıklı aslında ama işte hep böyle bir merakım var büyük yüksek tarzdaki arabalarada zorlanirmiyim bilmiyorum 😅 siz onerirmisiniz Dusteri ? Mesela üç dört sene sonra sarsan çok zarara girermiyim.
Duster müşterisi 4x4 için alır. Açıkçası 4x2 nin benim gözümde hiçbir manası yok ki çoğu insan da böyle düşünüyor gördüğüm duyduğum kadarıyla. Piyasalarını bilmiyorum ama duster dışındaki suv şekli araçlar daha canlı piyasaya sahiptir bence. Hem 4x2 sinde boş donanım var galiba dusterın çok kalitesiz deniyor testlerde

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok mu zorlanirim abi yani, o tarz küçük araçlarda pek istemiyorum boyum 1.92 sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum.Daha çok Duster tarzı arabalar hoşuma gidiyor ama hyundai i20 olabilir yinede abi. Duster nasıl araç sizce onerirmisiniz
Emin olun 1.92 boyla i20'de sıkıntı yaşamazsınız. Hatta sürücü koltuğuna inip binmesi Duster'dan bile daha rahat olabilir. Duster tercihi için öne süreceğiniz ve ağır basan kriter, yerden yüksek SUV veya crossover gibi arabaların hoşunuza gitmesi ise Duster alın :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İster acemi ister deneyimli sürücü olsun şehirde yaşayan insan için küçük arabanın kullanım kolaylığı ve pratikliği büyük araçlarda yok. Acemi bir sürücü olarak küçük ve heçbek araçlarla trafiğe alışmanız daha kolay olacaktır. Ama istedikten sonra her araca alışılır, kullanamamak gibi bir durumun olacağını düşünmüyorum. Duster'ın zorlanılacak kadar büyük olduğunu düşünmüyorum, boyut olarak Auris vs. gibi c heçbek boyutlarında. Yüksek araba sürmek şehir içinde çevre hakimiyeti olarak daha bile iyi ancak virajlar olsun, uzun yol olsun bineklere (sedan/hb) göre dezavantajlı. Bir de bildiğim kadarıyla Duster sıradan bir suv'ye göre de asfaltta daha başarısız yol tutuş olarak. Ve tabii güvenlik olarak da pek iyi değil.

Dacialar mekanik olarak pek sorun açmıyor bildiğim kadarıyla. Ancak elektronikle ilgili sorun yaşayanlar duydum. Hatta bir defa yolcu olarak bulunduğum Sandero'da farlar yanarken içerideki tüm elektrik gitti (gösterge, radyo vs.), sahibi muhtemelen sigortadan, bunların elektroniği çok sorunlu sık sık yapıyor demişti.

Yerinizde olsam Duster yerine i20 vb. bir b heçbek bakardım.

Duster müşterisi 4x4 için alır. Açıkçası 4x2 nin benim gözümde hiçbir manası yok ki çoğu insan da böyle düşünüyor gördüğüm duyduğum kadarıyla. Piyasalarını bilmiyorum ama duster dışındaki suv şekli araçlar daha canlı piyasaya sahiptir bence. Hem 4x2 sinde boş donanım var galiba dusterın çok kalitesiz deniyor testlerde

Sarı sitedeki satılık 1798 Duster'dan 810'u 4x4. Çoğunluk 4x2 yani. Türkiye'de Duster dahil çoğu SUV ve crossover şehirde kullanılıyor. Zaten bu şehir suv ve crossoverlarıyla ağır arazi imkânı yok. Yol olmayan yerde gitmekse mesele her araçla yapılır, hafif arazi ise bu 4x2 olanlarla bile yapanlar oluyor. Bineklerden en büyük artıları yüksek oldukları için altlarını vurmamaları. Bunların 4x4 bulunan versiyonları da gerekli hâllerde 4x4'e geçiyor, geri kalan zamanlarda iki çeker gidiyorlar. Sürekli dört çeker, arazi takviyeli vs. araçlar yok denecek kadar azaldı veya ülkemize gelmiyorlar.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
İlla binek olsun demiyorsanız aslında kriterlerinize en iyi uyan araç bence Connect. Hem bir nebze yüksek hem geniş ferah hem dizel çok yakmaz hem zevkli sürüşü yola oturuşu güçlü motoru ile keyifli hem de arızası yoktur temiz alırsanız yağ su koyar dağa taşa vurur devam edersiniz. Bütçenizlede 2012 Model 90-100bin Civarı 110 lukları alınıyor keyifle binersiniz

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Yüksek araba deyince aklıma kısa hafif ticari olarak Ford tourneo courier geldi ama o fiyata bulmak zor onun dışında fiat fiorino var ama onu ben beğenmiyorum çok konforsuz geliyor tabi duster istediğini düşünürsek pek konforla işin yok gibi bir başka segmentte mpv aklıma geldi orda da dacia lodgy bulunuyor ama çok uzun bir araba bence onun dışında başka temiz mpv varsa arkadaşlar söylerler duster a gelince benim için duster köyde yaşayan adam için biçilmiş kaftanlardan yürütme maliyeti kolay arazi şartlarını seven bir araç ama sehir içi için bence uygun bir araba değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım