50cc Motor Görüşleriniz

50 cc çin malı alınır mı?

• Çin malı alınabilir idare eder

Kullanılan: 12 52.2%
  • Aman aman pü pü pü çin malını boşver

Kullanılan: 11 47.8%

• Kullanılan toplam oy
    23

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Öncelikle merhabalar. Okula giderken durak eve uzak kalıyor. Onun için bir tane 50cc scooter almayı düşünüyorum. Yol yaklaşık 2.5 km. Ara sıra çarşıya falan gitmeye kullanırım. Onun dışında duraktan eve gelirken çok dik olmamakla beraber yokuş çıkması lazım. A2 ehliyetim yok şu anda ileride almayı düşünüyorum o zamana kadar bunla idare ederim diye düşünüyorum.
Şimdi gelelim marka mevzusuna, en can sıkıcı taraf burası. Yakınlarda motor bayisi bir tane var. Onda da şu iki motor gözüküyor 50cc olarak:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...o-k.kartina-taksit-imkani-ile-577007001/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...oday-50-k.kartina-taksit-9-12-558808221/detay

Şu arora zaten hoşuma gitmedi pek de. Çin malı motorlar küba-rks falan tabi. Ama servisi yedek parçası vs çok sıkıntı yaşatır mı bilmiyorum. Sıfırı da 2.eli de pejo kisbee sym orbit falan daha pahalı o yüzden onlara bakmıyprum fazla. Yakın zamanda bayiye gidip bakacağım bunlara da.
Sigorta mtv falan olmaması da bir artı tabi.
Şimdi ne dersiniz alınır mı alınmaz mı bunlar? Zayıf biri değilim tek kişi yokuş çıkması önemli.
@İstanbullu ve @Bedirhan hocam siz de araştırmıştınız sanırım bir aralar fikrinizi almak isterim.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Seninle aynı durumdayım, ben bir ara baya araştırdım. Bu konuda en iyisi Yamaha Neos onun fiyatı da 10K civarında. Peşinden Peugeot geliyor kalite performans açısından onun sıfır fiyatı da çok ama daha geçtiğimiz şubatta 5-6k sıfır fiyatından satıldığı için piyasada 6K ya sıfır gibi motorlar bulmak mümkün.
Ben Kisbee Rs'i çok sevdim denk gelse ciddi düşüneceğim ama şehirdışında okuyorum. Kaldığım apartmanın bir otoparkı bahçesi vs yok, sokağa koysam kaldırır götürürler diye korktuğumdan bir türlü tam alma moduna giremedim :/
Örnek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-500-km-de-6600-tl-590542826/detay
Bunlara ek olarak sağlam denilen motorlar Kymco Agility 50 ve Dealim Beagle.
Honda Today çok sağlam ama TR'de uzun zamandır sıfır sarılmamış ve ikinciel fiyatları da saçma.
Alacağın motoru karar verirken Facebook'ta özellikle kullanıcı gruplarına bir gözat. Kronik sıkıntılar yakıt performans hakkında çokça bilgi hatta belki sana uygun temiz motor bile bulabilirsin.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Hocam durağa motorla gidince motoru nereye bırakacaksınız , motorla gitseniz okula nasıl olur ?

50cc Umuttepe ye çıkmakta zorluk çeker mi acaba ? Eski İstanbul yolu gibi alternatifler de var .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Tanıdık birinin dükkanının yanına falan bağlarım. Onun dışında bu sene hazırlık körfez kampüsüne taşınıyor yani umuttepede değilim bu yıl. Umuttepeye çıkmak 50cc ile mümkün değil ona cesaret edecek yürek de yok zaten :D körfeze gidilir düz yol orası ancak yine ana yollar falan sıkıntı. Önümüzdeki senelerde iyi bir motor alırsam en azından 200 250lük falan motorla gitmeyi düşünüyorum umuttepeye.
Hocam durağa motorla gidince motoru nereye bırakacaksınız , motorla gitseniz okula nasıl olur ?

50cc Umuttepe ye çıkmakta zorluk çeker mi acaba ? Eski İstanbul yolu gibi alternatifler de var .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sıfır değil de sıfıra yakın Kuba RX-9 öneriyorum.Belki diğer arkadaşlar kızacak ama şu an kış sezonunun başlamasıyla fiyatları 3000-3500 tl ye kadar bulunabiliyor.O paralara milletin arka cebinde taşıdığı telefonlar olduğu için bana her zaman bu seçenek mantıklı geliyor.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Sıfır değil de sıfıra yakın Kuba RX-9 öneriyorum.Belki diğer arkadaşlar kızacak ama şu an kış sezonunun başlamasıyla fiyatları 3000-3500 tl ye kadar bulunabiliyor.O paralara milletin arka cebinde taşıdığı telefonlar olduğu için bana her zaman bu seçenek mantıklı geliyor.
Teşekkürler hocam onlara da baktım biraz, genel olarak scooter bakıyorum bir de 50cc için vitesle falan uğraşmak istemiyorum pek. Ama yine de değerlendireceğim iş görür gibi duruyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Teşekkürler hocam onlara da baktım biraz, genel olarak scooter bakıyorum bir de 50cc için vitesle falan uğraşmak istemiyorum pek. Ama yine de değerlendireceğim iş görür gibi duruyor.
Açıkcası vitesli olması da benim için cazibe faktörü çünkü zaten 2-3 beygir mevcut motorda onları da sonuna kadar mıncıklamak için düz şanzıman daha mantıklı geliyor bana.:DAyrıca daha üst cc motorlara geçerken, vitesli motor konusunda tecrübe edinmiş olunur.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Açıkcası vitesli olması da benim için cazibe faktörü çünkü zaten 2-3 beygir mevcut motorda onları da sonuna kadar mıncıklamak için düz şanzıman daha mantıklı geliyor bana.:DAyrıca daha üst cc motorlara geçerken, vitesli motor konusunda tecrübe edinmiş olunur.
Aynen haklısınız o konuda. Şu rx9la aynı değil sanırım yeni modeli mi yoksa farklı model mi pek bilmiyorum da bu nasıldır acaba hem de scooterdan daha uygun fiyatı: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...gon-5o-kacirmayin-son-stoklar-597795826/detay

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bunlar konusunda bir tek yeni model olduklarını biliyorum.:)Ama büyük ihtimal RX-9'a denk bir modeldir, fiyatı uygunmuş bayağı, araştırmak gerekir.:)
Şimdi forumları falan okudum biraz genel olarak çinli olmasından kaynaklı işçiliğin düşük olmasına istinaden yorumlar var zaten hep olacaktır. Benim hoşuma gitmeyen en büyük özelliği benzin göstergesi yok motorda. Bazı hondalarda falan da yoktu pek hoş değil açıkçası. Gerçi yedek depo falan bir şeyler var ama bilmiyorum. En kısa zamanda bayiye gidip bakıp incelemeyi düşünüyorum. Bir de 110 125 cc'ye falan çıkaranlar olmuş onlarla uğraşamayacağım ben.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Bu fiyatlara mondial 50cclik motorlarıda var diye biliyorum. İlla bu marka bakmanızın amacı nedir? Şehiriçinde yazın gayet güzel bir arkadaşım almıştı 30 tlye deposu doluyor baya da gidiyordu.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Bu fiyatlara mondial 50cclik motorlarıda var diye biliyorum. İlla bu marka bakmanızın amacı nedir? Şehiriçinde yazın gayet güzel bir arkadaşım almıştı 30 tlye deposu doluyor baya da gidiyordu kilomere olarak.. Ayrıca bunlar 70 75 hız bandına kadar açılabildiğini de duymuştum sadece 50 ile gitmiyor sanırsam açtırdığınızda

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bu fiyatlara mondial 50cclik motorlarıda var diye biliyorum. İlla bu marka bakmanızın amacı nedir? Şehiriçinde yazın gayet güzel bir arkadaşım almıştı 30 tlye deposu doluyor baya da gidiyordu.
İlla bir marka takıntım yok bana uygun her tür motor olabilir. Ama servisi bayisi falan yakın diye kübaya biraz daha fazla yoğunlaştım.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Ben 1 hafta önce kuba fighter aldım ikinci el,araç 4 bin km de idi ,aldığım kişi 110-120 kg birisi idi ve sürekli Kuşadası Söke arası gidip gelmiş ki bilenler vardır yokuşu çok dik bir yol,aracı aldığımda denedim düzde 75-80 km civarı hıza çıkabiliyor,deposu 6 lt ve çok sıkıştırarak kullanırsanız 250 km kadar gidiyor.Kuba bayii bu motoru 100 cc ye çıkarabiliriz dedi sadece 300-350 tl karşılığında ama şu an gerek görmüyorum böyle iyi .

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Ben 1 hafta önce kuba fighter aldım ikinci el,araç 4 bin km de idi ,aldığım kişi 110-120 kg birisi idi ve sürekli Kuşadası Söke arası gidip gelmiş ki bilenler vardır yokuşu çok dik bir yol,aracı aldığımda denedim düzde 75-80 km civarı hıza çıkabiliyor,deposu 6 lt ve çok sıkıştırarak kullanırsanız 250 km kadar gidiyor.Kuba bayii bu motoru 100 cc ye çıkarabiliriz dedi sadece 300-350 tl karşılığında ama şu an gerek görmüyorum böyle iyi .
Anladım hocam yorumunuz için teşekkürler. Benim de dikkatimi çeken bir model. Değerler gayet iyi gözüküyor.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bugün bayiye uğrayıp genel bir bilgi aldım bir de motorlara baktım. Yokuş konusunu sordum bir de. Adam scooterların diğerlerine göre çekişinin çekişinin daha iyi olduğunu söyledi. Yokuş konusunda izmit santral yokuşunu bile çıkarsın dedi :D bu aroranın scooterı fotoğraftakilerden daha iyi görünüyordu. eğer kesin almaya karar verirsem test sürüşüne falan da çıkarım

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Motorsikletlerle pek ilgim yok ama bir fikir vermek isterim. Küçüklüğümde, bisikletle içli dışlıyken, bisikletlere sonradan takılabilen elektrikli/içten yanmalı üniteleri kovalardım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım