50cc Motor Görüşleriniz

50 cc çin malı alınır mı?

• Çin malı alınabilir idare eder

Kullanılan: 12 52.2%
  • Aman aman pü pü pü çin malını boşver

Kullanılan: 11 47.8%

• Kullanılan toplam oy
    23

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Motorsikletlerle pek ilgim yok ama bir fikir vermek isterim. Küçüklüğümde, bisikletle içli dışlıyken, bisikletlere sonradan takılabilen elektrikli/içten yanmalı üniteleri kovalardım.

Elektrikli daha iyi olmaz mı? Hem çekiş olarak hem benzinliğe gitme derdiniz olmaz
Teşekkürler yorumlarınız için. Hocam bir tanıdıkta mesela şu elektrikli bisikletten var: Menzil olarak iyi olduğunu vs söylüyor ama yani bir yokuşta sadece elektrikle çıkmak yerine bir destek niyetinde kullanılıyor. Maks hızları yine düşük tabi bu motorlara göre. Bir de gerektiğinde uzun sayılabilecek kmler yapmam icap edebilir. Ben de araştırdım ve düşünüyordum bayağı ama daha sonra vazgeçtim, açıkçası bir de bisiklette pek rahat edemiyorum. Bisikletlere takılan kitlere gelince de pek ona uygun bisikletim de yok bir daha bisiklet masrafı da olmuş olacak.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Elektrikli daha iyi olmaz mı? Hem çekiş olarak hem benzinliğe gitme derdiniz olmaz
elektriklide çok iyi bişey almadığı sürece daha çok sıkıntı çeker bence. 50cc zaten yakıt maliyeti olarak bedavan biraz pahalı olur büyük ihtimal, elektriklide sürekli bitti mi bitecek mi korkusu olur şarjı saatler sürer ve ucuz seçeneklerde genelde bi süre sonra akü sorunu çıkıyo

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
elektriklide çok iyi bişey almadığı sürece daha çok sıkıntı çeker bence. 50cc zaten yakıt maliyeti olarak bedavan biraz pahalı olur büyük ihtimal, elektriklide sürekli bitti mi bitecek mi korkusu olur şarjı saatler sürer ve ucuz seçeneklerde genelde bi süre sonra akü sorunu çıkıyo
Aynen asıl para tutan bataryalar ve değiştirmek ciddi külfet, batarya ömrünün azalmasından da hiç haz etmiyorum. :D

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Konuyu merakla takip ediyorum. Ben de cidden düşünüyorum. Okul ev arası 18km günde 36km. Her zaman arabayla gitsen yakıt fiyatları uçmuş(5.4l yaktığını ve yakıtın 6.4tl olduğunu düşünerek hesaplayınca günlük 12.44tl ediyor), dolmuşlar yeni zamlandı gidiş geliş 10 lira tutuyor günlük. Güzel havalarda kullanabileceğim bir şey arıyorum. Küba rx9 nostaljik duruyor. İş görür mü acaba o yol için. Yol çok kısa değil malum..

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Konuyu merakla takip ediyorum. Ben de cidden düşünüyorum. Okul ev arası 18km günde 36km. Her zaman arabayla gitsen yakıt fiyatları uçmuş(5.4l yaktığını ve yakıtın 6.4tl olduğunu düşünerek hesaplayınca günlük 12.44tl ediyor), dolmuşlar yeni zamlandı gidiş geliş 10 lira tutuyor günlük. Güzel havalarda kullanabileceğim bir şey arıyorum. Küba rx9 nostaljik duruyor. İş görür mü acaba o yol için. Yol çok kısa değil malum..
Ben test sürüşü yapmaya gidebilirsem izlenimlerimi aktarırım, veya alabilirsem de biraz uzun yol kullanımını da aktarırım. Ama 18kmde sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Ben test sürüşü yapmaya gidebilirsem izlenimlerimi aktarırım, veya alabilirsem de biraz uzun yol kullanımını da aktarırım. Ama 18kmde sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.
Son hız, hızlanma, güven, yakıt sarfiyatı, bakım(maliyet, periyot) gibi bilgileri öğrenip bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bugün bayiye uğrayıp genel bir bilgi aldım bir de motorlara baktım. Yokuş konusunu sordum bir de. Adam scooterların diğerlerine göre çekişinin çekişinin daha iyi olduğunu söyledi. Yokuş konusunda izmit santral yokuşunu bile çıkarsın dedi :D bu aroranın scooterı fotoğraftakilerden daha iyi görünüyordu. eğer kesin almaya karar verirsem test sürüşüne falan da çıkarım
Aslında çekiş konusunda iyi olmasının sebebi tek vitesli bir aktarması var, bu sebepten dolayı da aktarmada çok büyük kayıp yaşamıyor. Manuel vitese oranla dahi daha kayıpsız bir aktarma sunuyor demek ki.o_OBunu tahmin edememiştim yalnız yine de RX-9:D, o vitesin şıkırtısı, vites değişikliğindeki motor sesi, ara gazı, anlayamazsınız.:D:D:D
hqdefault.jpg

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Bende tam diyecektim ama @ulas79 bahsetmis. Rx-9u 100cclik yapabiliyorlarmis.bu sayede alinirligi artiyor.birde yedek parcalarinin konyada uretildigini soylemisti bir arkadasim.o acidanda bir sikinti yasanmaz gibi.tabi kalite olaylarina girmiyorum buarada

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Bende tam diyecektim ama @ulas79 bahsetmis. Rx-9u 100cclik yapabiliyorlarmis.bu sayede alinirligi artiyor.birde yedek parcalarinin konyada uretildigini soylemisti bir arkadasim.o acidanda bir sikinti yasanmaz gibi.tabi kalite olaylarina girmiyorum buarada
100cc yapmak ne kadar? Kanunlar açısından bi sıkıntı var mı?

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Seninle aynı durumdayım, ben bir ara baya araştırdım. Bu konuda en iyisi Yamaha Neos onun fiyatı da 10K civarında. Peşinden Peugeot geliyor kalite performans açısından onun sıfır fiyatı da çok ama daha geçtiğimiz şubatta 5-6k sıfır fiyatından satıldığı için piyasada 6K ya sıfır gibi motorlar bulmak mümkün.
Ben Kisbee Rs'i çok sevdim denk gelse ciddi düşüneceğim ama şehirdışında okuyorum. Kaldığım apartmanın bir otoparkı bahçesi vs yok, sokağa koysam kaldırır götürürler diye korktuğumdan bir türlü tam alma moduna giremedim :/
Örnek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-500-km-de-6600-tl-590542826/detay
Bunlara ek olarak sağlam denilen motorlar Kymco Agility 50 ve Dealim Beagle.
Honda Today çok sağlam ama TR'de uzun zamandır sıfır sarılmamış ve ikinciel fiyatları da saçma.
Alacağın motoru karar verirken Facebook'ta özellikle kullanıcı gruplarına bir gözat. Kronik sıkıntılar yakıt performans hakkında çokça bilgi hatta belki sana uygun temiz motor bile bulabilirsin.
Sen niye banq demiyonya sana hemen bi 100 luk celik ayarlardik

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Fighter şu an satışta değil ama diğer modellerde yükseltme 350 tl ,muayenede sıkıntı çıkmıyor motor bloğunun içi değişiyor anlaşılmıyor.
Dedigi gibi anlasilmadigi icin sikinti yok.anca suphelenilecekteee muhendis odasindan olcum yapilacakdaaaa muayeneden kalacaktaaaa oyle sikinti olur.onun disinda hicbirsekilde anlasilmiyor :D :D

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Bu arada benim 50lik diye aldığım fighter 80 lik çıktı o yüzden silindir büyütmeme gerek kalmadı bir zaman fighterları 50lik diye 80 lik getirmişler 50lik diye kaydetmişler trafiğe, araç çok daha iyi çekiyor ben de diyorum ki bayır yukarı 40 45 km hızla nasıl gidiyor bu araç

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Bu arada benim 50lik diye aldığım fighter 80 lik çıktı o yüzden silindir büyütmeme gerek kalmadı bir zaman fighterları 50lik diye 80 lik getirmişler 50lik diye kaydetmişler trafiğe, araç çok daha iyi çekiyor ben de diyorum ki bayır yukarı 40 45 km hızla nasıl gidiyor bu araç
Hocam yanlış anlamazsanız acaba kaç kmde ve ne kadar fiyata aldınız ve yılı nedir?

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Elektirik katlanır bisiklet bakarmısınız hem katlayıp kampüse de götürülebilir

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Elektirik katlanır bisiklet bakarmısınız hem katlayıp kampüse de götürülebilir
Sağolun hocam yorumunuz için. Onlara da baktım ve hâlâ da bakıyorum. Eğer bulabilirsem uygun olursa motor işini en azından a2 ehliyet alana kadar daha büyük bir motora geçene kadar biraz daha erteleyip bu tür bir çözüme gidebilirim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım