KAPALI 55.000-70.000 TL arası dizel otomatik araba önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Mevcut astra h'den çok memnunuz ancak otomatik arabaya geçmek istiyoruz ,bütçe aralığında dizel otomatik sedan hangi arabayı önerirsiniz?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sahibinden'de bu kriterleri girerek arattığında accent blue, egea, fluence gibi düşük km'li araçlar çıkıyor. Onun haricindekilerin hepsi yüksek km'lerde diyebilirim. Ayrıca maksimum 70 bin lira limitte alınacak dizel bir araçta şanzımanın çift kavrama olmaması yararınıza olur. Zira bakımı, arıza ihtimalleri ve arıza maliyetleri baş ağrıtabilir. Dediğim gibi limitiniz yüksek olmadığı için temiz ve az km'li araç bulmak zor. Sizin yerinizde olsam şu iki modele bakardım;

Hyundai Elantra
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-temiz-dizel-otomatik-elantra-524349503/detay

Opel Astra j
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den-otomatik-dizel-astra-elit-524348204/detay

Bu iki aracı sadece örnek olsun diye koydum. Benzinli araç düşünmüyorsanız dizel modellerde bunlara yönelmeniz mantıklı olacaktır.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Sahibinden'de bu kriterleri girerek arattığında accent blue, egea, fluence gibi düşük km'li araçlar çıkıyor. Onun haricindekilerin hepsi yüksek km'lerde diyebilirim. Ayrıca maksimum 70 bin lira limitte alınacak dizel bir araçta şanzımanın çift kavrama olmaması yararınıza olur. Zira bakımı, arıza ihtimalleri ve arıza maliyetleri baş ağrıtabilir. Dediğim gibi limitiniz yüksek olmadığı için temiz ve az km'li araç bulmak zor. Sizin yerinizde olsam şu iki modele bakardım;

Hyundai Elantra
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-temiz-dizel-otomatik-elantra-524349503/detay

Opel Astra j
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den-otomatik-dizel-astra-elit-524348204/detay

Bu iki aracı sadece örnek olsun diye koydum. Benzinli araç düşünmüyorsanız dizel modellerde bunlara yönelmeniz mantıklı olacaktır.
Öncelikle yorum için teşekkür ederim fluence düşünüyordum ama EDC sorunluymuş dediğiniz gibi bu fiyat bandıda en mantıklı astra duruyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öncelikle yorum için teşekkür ederim fluence düşünüyordum ama EDC sorunluymuş dediğiniz gibi bu fiyat bandıda en mantıklı astra duruyor
Yani çift kavramalı şanzımana sahip araçlara direkt sorunludur diyemeyiz fakat 70 bin lira dolaylarında 2.el otomatik bir araç alırken çift kavrama şanzımanlar daha riskli. Fluence'ın hem Elantra hem de Astra'dan daha iyi veya kaliteli bir otomobil olduğunu düşünmüyorum. Buna çift kavrama şanzıman da eklenince diğer iki aracı eleyebilecek potansiyele sahip değil diye düşünüyorum. Derseniz ki 10-15 bin km'de, henüz sıfır sayılabilecek boş paket bir Egea alırım sıkıntı olmaz, o zaman çift kavrama düşünülebilir belki. Ama yinede sizin limitinizde Elantra ve Astra j oldukça mantıklı duruyor. Güzel motorları var, kaliteli araçlar, yeterince genişler, temizleri de bulunuyor, şanzımanları da oldukça sağlam..

Son düzenleme:

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Yani çift kavramalı şanzımana sahip araçlara direkt sorunludur diyemeyiz fakat 70 bin lira dolaylarında 2.el otomatik bir araç alırken çift kavrama şanzımanlar daha riskli. Fluence'ın hem Elantra hem de Astra'dan daha iyi veya kaliteli bir otomobil olduğunu düşünmüyorum. Buna çift kavrama şanzıman da eklenince diğer iki aracı eleyebilecek potansiyele sahip değil diye düşünüyorum. Derseniz ki 10-15 bin km'de, henüz sıfır sayılabilecek boş paket bir Egea alırım sıkıntı olmaz, o zaman çift kavrama düşünülebilir belki. Ama yinede sizin limitinizde Elantra ve Astra j oldukça mantıklı duruyor. Güzel motorları var, kaliteli araçlar, yeterince genişler, temizleri de bulunuyor, şanzımanları da oldukça sağlam..
65.000 civarı temiz boş olmayan astra bulunmuyor 70 üstüne çıkıncada focus daha mantıklı geliyor sanırım manuel devam edeceğiz bir süre daha

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
65.000 civarı temiz boş olmayan astra bulunmuyor 70 üstüne çıkıncada focus daha mantıklı geliyor sanırım manuel devam edeceğiz bir süre daha
Focus"un 1.5 tdci powershift kombinasyonunda 70 kusure varsa ancak trend x donanim vardir. Ama onlarin da cogu beyaz ve filo araci oluyor. Hor kullanilmamistir demek zor. Hele bir de cift kavrama sanzimanla is daha zor.

Tamamen temiz arac bulmak zor. 1-2 boyasi, degiseni olan arabalar alinabilir. Camurluktu kapiydi bunlar muhim degil o kadar. Ama size tavsiyem bireysel kullanici araclarina bakin. Elantra ve nispeten bosta olsa astra j cok daha guvenilirdir filo kullanimindan cikan bir focus'a gore.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hocam manuel devam edin bence. Dizel+otomatik ucuza olmuyor malesef. Ben Megane EDC kullanıyorum, ilk sahibinden aldım bu yüzden sorun yaşamadım şu ana kadar çok şükür. Ama piyasada böyle bulmanız biraz zor. Ayrıca çift kavramalı şanzımanlar benzinli modellerde daha konforlu tecrübe ettiğim kadarıyla.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Crdi biraz savurgandır yakıt konusunda. Tork konvertör + ağır bir araç; İ30 kullanıcıları çok yakıyor diyordu, aynısı geçerli olacaktır sanırım.

Astra sırf dolu yediği için mi bu kadar ucuz acaba ?
Başka sorunu yoksa Astra daha mantıklı duruyor. Bence Astra düşünülebilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Crdi biraz savurgandır yakıt konusunda. Tork konvertör + ağır bir araç; İ30 kullanıcıları çok yakıyor diyordu, aynısı geçerli olacaktır sanırım.

Astra sırf dolu yediği için mi bu kadar ucuz acaba ?
Başka sorunu yoksa Astra daha mantıklı duruyor. Bence Astra düşünülebilir.
Muhtemelen doludandır. Malum bizim milletin dolu hasar araç almama takıntısı var. Halbuki hiç bir sorun teşkil etmiyor. Eskisi gibi çekiçle falan girişilmiyor arabaya. Vakumlu makineyle çekip eski haline getiriyorlar hepsi bu. Sırf dolu hasarıyla bu fiyattaysa koşa koşa alırdım astra'yı.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Muhtemelen doludandır. Malum bizim milletin dolu hasar araç almama takıntısı var. Halbuki hiç bir sorun teşkil etmiyor. Eskisi gibi çekiçle falan girişilmiyor arabaya. Vakumlu makineyle çekip eski haline getiriyorlar hepsi bu. Sırf dolu hasarıyla bu fiyattaysa koşa koşa alırdım astra'yı.
Bir kapım çıkmayla değişmiş, bir tanesi boyalı; bir gün olsun da onların sıkıntısını çekmedim. Yürüyenine zarar gelmedikten sonra değişimin boyanın önemi yok bence. Hele birde böyle dolu yemişi falan 10-15 bin ucuza alınıyorsa mis gibi alınıp binilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir kapım çıkmayla değişmiş, bir tanesi boyalı; bir gün olsun da onların sıkıntısını çekmedim. Yürüyenine zarar gelmedikten sonra değişimin boyanın önemi yok bence. Hele birde böyle dolu yemişi falan 10-15 bin ucuza alınıyorsa mis gibi alınıp binilir.
Bizim milleti bilirsin hocam lokal boyayı bile kafaya takarlar. Motor kaputu boyalı - değişmiş olsun ' aha kesin önden kazalı ' der araca bakmaz bile. Sormaz hiç acaba kaputun üstüne bir şey mi düştü ne oldu diye ? Pireyi deve yapanlar, dolu hasarına pert gözüyle bile bakar. Bu ülkede sıfır araçların bile orası burası boyalı, değişenli çıkabiliyor.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bizim milleti bilirsin hocam lokal boyayı bile kafaya takarlar. Motor kaputu boyalı - değişmiş olsun ' aha kesin önden kazalı ' der araca bakmaz bile. Sormaz hiç acaba kaputun üstüne bir şey mi düştü ne oldu diye ? Pireyi deve yapanlar, dolu hasarına pert gözüyle bile bakar. Bu ülkede sıfır araçların bile orası burası boyalı, değişenli çıkabiliyor.
Yalnız motor kaputu şüphe uyandırır. Onda bende şüphelenirim :D
Kapıyı, tamponu falan sürtersin veya ufak vurursun olağandır ama kaputa sanmıyorum ki böyle basit bir senaryoyla zarar gelsin. On arabadan birinde anca bir şey düşmüştür, gerisi şüpheli hocam. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kapıyı, tamponu falan sürtersin veya ufak vurursun olağandır ama kaputa sanmıyorum ki böyle basit bir senaryoyla zarar gelsin. On arabadan birinde anca bir şey düşmüştür, gerisi şüpheli hocam. :)
Ee şüpheliyse gidersin eksper yaptırırsın. Kaput değişecek kadar kaza yapmışsa anında ortaya çıkar zaten. Ondan kolay ne var. Ama ilanı gören eksper kesilip kesin önden kazalı, girmiştir içeri kadar muamelesi yapıp araçları direkt eliyor. Gidip bakmaya, baktırmaya bile tenezzül etmiyor. Belki adam çok titiz kullandı aracını, belki yürüyeni, motoru on numara bir araç. Bir kaput için, kapı için, lokal boya için yahut dolu hasarı için ön yargılı davranıp daha araca bakmadan elemeye ne lüzum var :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ee şüpheliyse gidersin eksper yaptırırsın. Kaput değişecek kadar kaza yapmışsa anında ortaya çıkar zaten. Ondan kolay ne var. Ama ilanı gören eksper kesilip kesin önden kazalı, girmiştir içeri kadar muamelesi yapıp araçları direkt eliyor. Gidip bakmaya, baktırmaya bile tenezzül etmiyor. Belki adam çok titiz kullandı aracını, belki yürüyeni, motoru on numara bir araç. Bir kaput için, kapı için, lokal boya için yahut dolu hasarı için ön yargılı davranıp daha araca bakmadan elemeye ne lüzum var :)
Özetle konu sahibi için yukarıdaki Astra piyango bildiğimiz. Emsallerinden neredeyse 18-20 bin lira daha ucuza gelecek. Şimdiki sahibi belli ki ileride sıkıntı olur korkusuna taze taze elden çıkarmaya çalışıyor. 20 bin ucuza alın ileride satarken 10-15 bin aşağı satarsınız en fazla. Hasar söylendiği gibi basit doluysa geçerli bu dediklerimiz ama ciddi başka sıkıntısı varsa bilemeyiz. İlan sahibinden hasar kaydını ve fotoları istemek lazım. :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Özetle konu sahibi için yukarıdaki Astra piyango bildiğimiz. Emsallerinden neredeyse 18-20 bin lira daha ucuza gelecek. Şimdiki sahibi belli ki ileride sıkıntı olur korkusuna taze taze elden çıkarmaya çalışıyor. 20 bin ucuza alın ileride satarken 10-15 bin aşağı satarsınız en fazla. Hasar söylendiği gibi basit doluysa şayet bu dediklerimiz. İlan sahibinden hasar kaydını ve fotoları istemek lazım. :)
Servis kayıtlarına bakılır, en az 2 yere ekspertiz yaptırılır, dolu hasarı için tamir edilen yer ile görüşülür, kendi gözü de aracı tutarsa ve tüm bunların sonucunda ekstra bir şeyi yoksa alınır ve uzun yıllar paşa paşa kullanılır çok net.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,600
18,385
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Valla 20 ile öndekine dokundurmayla bile kaputun ucu eğriliyor.Ve artık kaputlar alüminyum düzeltmek zor direk değişim yapıyorlar.Açıkçası kaputu değişmiş araba alır mıyım hasar fotoğraflarını gördükten sonra sağlam ekspertizle alırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Astra neredeyse komple boyalı ve hayli fazla hasar kaydı var diğer astralarda pahalı zaten ,focus-fluence çift kavrama ve şirket arabası yoğunluklu temiz sahibinden kullanılmış olan fiyat limitinin çok dışında hyundai sevmiyoruz araba kötü olduğundan değil alışkanlık ,bunlar dışındada otomatik düzgün bir şey bulamadım 2.0 cdtı insignia var makyajsız kasa oda 10 litre yakıyor hatta bende daha fazla yakar dizel olduğuna değmiyor sanırım manuel devam büyük ihtimal manuel makyajsız style yada makyajlı trend x focus olucak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım