55" 4K TV onerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaslar 55" 4K TV bakiyorum, aslinda aklimda simdilik birkac alternatif var ama uzun suredir ilgilenmedigimden biraz uzak kalmisim. Guncel bilgisi olanlar yardimci olurlarsa cok memnun olurum.
Simdilik seceneklerim bu sekilde:
- LG 55UJ630V: En gozde modelim aslinda, 3,000 tl ye 1 ay once 1 gune ozel teknosa da kampanya vardi, arastirdim 2-3 magazada ayni fiyata gorunce biraz daha arastirayim nasil olsa baska yerlerde de ayni dedim ama firsat kacti, simdi fiyatlar biraz uctu malum USD ile birlikte) guncel teknosa fiyati 4,100 TL oldu
http://www.hepsiburada.com/lg-55uj630v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000005EL2B
- SAMSUNG 55MU7350 Curve: Aslinda Curve almaktan tamamen vazgecmistim, zaten fiyatlari da flat lere oldukca yaklasti, Fakat A101 de 3,600 TL ye dusmus 7 Aralik ta satisa cikacak. Aklimi kurcalamiyor degil, TV konusunda da Samsung a bi sempatim de var :S
http://www.hepsiburada.com/samsung-...mart-led-tv-p-HBV000005EL1L?magaza=İnce hesap
- PHILIPS 55PUS6581: Bu da fiyat olarak mantikli gorunen, ambiyans aydinlatma ozelligini begendigim bir model. Bir sure once Philips Turkiye TV pazarindan cekilecek diye bir soylenti duymustum ama sanirim gercegi yansitmiyor.
http://www.vatanbilgisayar.com/phil...k-uhd-android-led-tv-dahili-uydu-alicili.html
Dedigim gibi cok bilgim yok ama bu buyuklukte bir TV alinacaksa mutlaka 100 Hz olmali diyorlar (kayan yazilar okunmuyormus galiba) ve bu TV lerin bircogunun aciklamalarinda kac Hz oldugu yazmiyor. Genel olarak 50-60 Hz oldugu soyleniyor, 100 Hz olanlar 5,000 tl nin uzerindeymis saniyorum.
Acikcasi 3,000-4,000 arasi bir butce ayirmak istiyorum, tercih yapmama yardimci olursaniz cok sevinirim.
Bu arada yeni onerilere de acigim :D
NOT: Bu boyuta gecmek istememin en buyuk sebebi futbol maci seyretmek

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla reis ben öyle cok anlamam elektronikten teknolojiden vs ama yakin zamanda ben de değiştirdim tvyi. Cevreme cok sordum millet hep lg sony vestel falan önerdi ben gittim samsung aldım şu an çok mutluyuz kendisi ile. Modelini falan tam hatirlamiyorum ama istersen eve gidince bakar tam olarak yazarim. Yakin zamanda @Cenk de tv aldi hatta o baya araştırdı o da görünce yazar. Bence samsung ve lg arasında gitmelisin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
55 inç'de şu üç model;
https://www.teknosa.com/urunler/110...5baep-55-inch-4khdr-1000hz-x1-android-backlit
https://www.teknosa.com/urunler/110...G5dgpbP8A95GFeeqdPRoCSsQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55mu8000-55-138-cm-uhd-smart-tv.html

Belirttiğiniz fiyata yakın olduğu için de 49 inçlik şu model sizin kriterlerinize uyuyor.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-49sj800v-apd-49-inç-uhd-4k-smart-led-tv-1174313.html

Sony 55xe9000, Lg 55sj800v, Samsung 55mu8000 serileri 55 inç ekranla birlikte 120 hz gerçek yenileme hızına, 10 bit gerçek panele sahip, hiç bir şekilde duraklama, takılma, görüntü kalitesinde bozulma, altyazıda duraklama sorunlarını yaşamayacağınız modeller.

Daha uygun fiyatlı olarak ( ki benimde şuan piyasanın tek f/p ürünü olarak gördüğüm ) Lg 49sj800v yani 49 inçlik bu seri 120 hz gerçek yenileme hızı ve 10 bit gerçek panele sahip bilinen tüm markalar içinde bu fiyata ve bu özellikte alabileceğiniz tek televizyondur.

Koyduğunuz 3 televizyondan sadece Philips gerçek yenilme hızı olarak 120 hz'dir. Diğer ikisi ise 60 hz'dir. Ayrıca bu üç televizyonda gerçek 10 bit panele sahip değildir. 8 bit gerçek panel + 2 bit ise yazılımsaldır.

Genel itibariyle bahsedilen teknik rakamlar ve bu rakamların getirdiği kaliteli görüntü özelliklerini 55 inç ekranda bulabilmeniz için rahat 5 bin liranın biraz üzerine çıkmanız gerekli.

55 inç ekranın altında 49 inç olarak ise yukarıda bahsettiğim Lg modeli 4.800-600 gibi bir fiyatla bu fiyata bu özelliklerde alabileceğiniz tek ürün. Ben yaklaşık 4-5 aydır 4K UHD Led tv'leri kovalıyorum ve uygun fiyatlı görüntünün hakkını verecek teknik verilere sahip televizyonlar bir elin parmağı kadar bile değil. Lg 49sj800v geçen hafta 3.600 liraydı. Bu hafta 1000 lira gibi bir zam yedi ama 1 ay içinde 3.500 lira seviyesine inecek yüksek ihtimalle. O sebeple 4 bin lira bandına yakın veya altında bu model haricinde bu özellikte başka bir tv bulamazsınız.

55 inç istemenize gelince; televizyonu izleme mesafeniz 4,5-5 metre civarındaysa 49 inç tam yeterlidir. 5 metreye kadar olan izleme mesafelerinde 55 inç alırsınız fakat televizyonu 2-3 metreden izleyemezsiniz. Büyük ihtimal gözleriniz ağrımaya başlar. O sebeple genelde 49 inç tv'ler idealdir.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
55 inç'de şu üç model;
https://www.teknosa.com/urunler/110...5baep-55-inch-4khdr-1000hz-x1-android-backlit
https://www.teknosa.com/urunler/110...G5dgpbP8A95GFeeqdPRoCSsQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55mu8000-55-138-cm-uhd-smart-tv.html

Belirttiğiniz fiyata yakın olduğu için de 49 inçlik şu model sizin kriterlerinize uyuyor.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-49sj800v-apd-49-inç-uhd-4k-smart-led-tv-1174313.html

Sony 55xe9000, Lg 55sj800v, Samsung 55mu8000 serileri 55 inç ekranla birlikte 120 hz gerçek yenileme hızına, 10 bit gerçek panele sahip, hiç bir şekilde duraklama, takılma, görüntü kalitesinde bozulma, altyazıda duraklama sorunlarını yaşamayacağınız modeller.

Daha uygun fiyatlı olarak ( ki benimde şuan piyasanın tek f/p ürünü olarak gördüğüm ) Lg 49sj800v yani 49 inçlik bu seri 120 hz gerçek yenileme hızı ve 10 bit gerçek panele sahip bilinen tüm markalar içinde bu fiyata ve bu özellikte alabileceğiniz tek televizyondur.

Koyduğunuz 3 televizyondan sadece Philips gerçek yenilme hızı olarak 120 hz'dir. Diğer ikisi ise 60 hz'dir. Ayrıca bu üç televizyonda gerçek 10 bit panele sahip değildir. 8 bit gerçek panel + 2 bit ise yazılımsaldır.

Genel itibariyle bahsedilen teknik rakamlar ve bu rakamların getirdiği kaliteli görüntü özelliklerini 55 inç ekranda bulabilmeniz için rahat 5 bin liranın biraz üzerine çıkmanız gerekli.

55 inç ekranın altında 49 inç olarak ise yukarıda bahsettiğim Lg modeli 4.800-600 gibi bir fiyatla bu fiyata bu özelliklerde alabileceğiniz tek ürün. Ben yaklaşık 4-5 aydır 4K UHD Led tv'leri kovalıyorum ve uygun fiyatlı görüntünün hakkını verecek teknik verilere sahip televizyonlar bir elin parmağı kadar bile değil. Lg 49sj800v geçen hafta 3.600 liraydı. Bu hafta 1000 lira gibi bir zam yedi ama 1 ay içinde 3.500 lira seviyesine inecek yüksek ihtimalle. O sebeple 4 bin lira bandına yakın veya altında bu model haricinde bu özellikte başka bir tv bulamazsınız.

55 inç istemenize gelince; televizyonu izleme mesafeniz 4,5-5 metre civarındaysa 49 inç tam yeterlidir. 5 metreye kadar olan izleme mesafelerinde 55 inç alırsınız fakat televizyonu 2-3 metreden izleyemezsiniz. Büyük ihtimal gözleriniz ağrımaya başlar. O sebeple genelde 49 inç tv'ler idealdir.
Cok guzel aciklamissin, gercekten cok tesekkur ederim. Sanirim tavsiye ettigin 49" LG benim isimi gorecek. Fiyat takibine basliyorum :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cok guzel aciklamissin, gercekten cok tesekkur ederim. Sanirim tavsiye ettigin 49" LG benim isimi gorecek. Fiyat takibine basliyorum :D
Rica ederim hocam. 49'luk LG'nin bende takibindeyim yıl sonu iyice fiyatı düşsün diye bekliyorum. LG her yıl 1 tane buna benzer bir f/p ürünü çıkarıyor. Geçen yılda 49uh770v modelini çıkarmıştı. Onu alamamıştım artık kısmet bunaymış. Ayrıca sj800v modelinde harman kardon 2+1 ses sistemi de mevcut. Teknoloji marketlere gittiğimde lg'nin özelliklerini satış danışmanına söyleyip bunun muadili başka bir tv gösterebilir misin benzer fiyat aralığında dediğimde apışıp kalıyorlar çünkü hakikaten piyasada doğru düzgün tv yok. Olanlarda muhakkak 5 bin lira bandının üstünde :D

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Bizde lg 49uh850v var. Tavsiye etmiyorum. Yukarda linki geçen tv'lerin hepsi edge led panel sanırım.Kendi kullandığımız LG için konuşayım; TV'nin işlemcisi 4 çekirdek, webos arayüzü gerçekten muhteşem ve çok akıcı. Takılma donma sorunu yok. Ses sistemi subwoofer'lı harman kardon oda çok iyi. Ama gel gelelim EDGE Led aydınlatmalı panel işi bozuyor. Bu tv'ler karanlık renkleri göstermiyor. Karanlık siyah rengin hakim olduğu sahnelerde, aydınlatmadan dolayı gereksiz bir parlama oluyor. Aynı zamanda yine bu Edge led aydınlatma yüzünden maç yayınlarında arka planda vertical band dediğimiz ışık şeritleri çıkıyor. Bu sorun hangi edge led panelli tv'yi alırsanız alın az yada çok şekilde var. Kimilerinde çok belli oluyor kimilerinde az. 49sj modeli de edge led panelli ve aynı sorun devam ediyor. İncelemelerde buna değinmişler. Size tavsiyem biraz bütçeyi arttırıp LG OLED tv seçmeniz. Onlar gerçekten muhteşem ve siyah renkler dahil tüm renkleri gerçeğe yakın veriyor. TV incelemeleri için rtings.com sitesini öneririm. Buraya girip edge led panel tv'lerin local dimming testine bakarsanız hepsinin kötü sonuç aldığını görürsünüz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizde lg 49uh850v var. Tavsiye etmiyorum. Yukarda linki geçen tv'lerin hepsi edge led panel sanırım.Kendi kullandığımız LG için konuşayım; TV'nin işlemcisi 4 çekirdek, webos arayüzü gerçekten muhteşem ve çok akıcı. Takılma donma sorunu yok. Ses sistemi subwoofer'lı harman kardon oda çok iyi. Ama gel gelelim EDGE Led aydınlatmalı panel işi bozuyor. Bu tv'ler karanlık renkleri göstermiyor. Karanlık siyah rengin hakim olduğu sahnelerde, aydınlatmadan dolayı gereksiz bir parlama oluyor. Aynı zamanda yine bu Edge led aydınlatma yüzünden maç yayınlarında arka planda vertical band dediğimiz ışık şeritleri çıkıyor. Bu sorun hangi edge led panelli tv'yi alırsanız alın az yada çok şekilde var. Kimilerinde çok belli oluyor kimilerinde az. 49sj modeli de edge led panelli ve aynı sorun devam ediyor. İncelemelerde buna değinmişler. Size tavsiyem biraz bütçeyi arttırıp LG OLED tv seçmeniz. Onlar gerçekten muhteşem ve siyah renkler dahil tüm renkleri gerçeğe yakın veriyor. TV incelemeleri için rtings.com sitesini öneririm. Buraya girip edge led panel tv'lerin local dimming testine bakarsanız hepsinin kötü sonuç aldığını görürsünüz.
Maalesef her marka ve modelin kendine göre sıkıntısı mevcut. En iyi görüntü kalitesi verdiği söylenen Sony akıllı tv'lerde de android temelli işletim sistemi kullanıldığı için tv bir süre sonra çöp oluyor. Keza samsung alıyorsun curve tv'nin kenarlarından deli gibi ışık sızması mevcut. Düz ekranlı alıyorsun onun da siyah görüntülerinde yukarıdan aşağı beyaz şekilde şeritler gözüküyor. Keza lg'nin uh770v ve 850v modellerinde bahsettiğiniz sıkıntılar ciddi seviyedeydi. Hatta çoğu zaman izlenilebilirliğin seviyesini düşürecek kadar. Ama özellikle sj modellerinde kullanılan nanocell sayesinde genel olarak tv'lerde yer alan çoğu sıkıntılar minimize edilmiş durumda. Ön panel ile iç panel arasına koyulan boşluk sayesinde daha az sorun çıkarır konumda. Ayrıca herkes edge ekrana takılıyor fakat oled tv'lerin başlangıç fiyatı arşa çıkmış durumda. O fiyat bandına çıkıldığında zaten düşünülmeden alınır ama bu tv'lerin 2-3 katı fiyatını verirken de insan sorguluyor. 7-20 bin lira skalasında oled tv'ler. Netice olarak piyasada bilinen markalar içinde ekran olarak sorun çıkarmayan tv yok. Minimum sorun yüzdesine sahip uygun fiyatlı tv'yi bulup almak gerek.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Erol Hocam maç için Philips'i elemeni öneririm. Yakın bir arkadaşımda var. Gömülü olarak digiturkplay uygulaması vardı. Ama sadece banttan birkaç video izlenmesini sağlıyordu, uygulamanın aslıyla alakası yoktu. Güncel uygulamasını da indiremedi. 2 senedir de müşteri hizmetlerinden destek için muhatap bulamadı :D Sağda solda satış sonrası ile ilgili çok kötü şeyler duydum, o yüzden de tavsiye edemiyorum.

Bir ara ben de daha uygun bütçeyle FullHD almaya niyetliydim, Arçelik-Beko-Grundig üçlüsünden güzel ürünler bulmuştum. Emin olmamakla birlikte OLED panelleri LG ile ortak diye biliyorum. 3 yıl da garantileri vardı, yaygın servisleri vs. İstersen sen de bir bak, ihtiyacına göre bir ürün bulabilirsin belki.

Bir de eğer maçları internetten izliyorsan, şu sayfayı da göz önünde bulundur :)
upload_2017-12-6_11-9-56.png

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Tavsiyelerin icin tesekkuler, kafalar iyice karisti :D
Maalesef her marka ve modelin kendine göre sıkıntısı mevcut. En iyi görüntü kalitesi verdiği söylenen Sony akıllı tv'lerde de android temelli işletim sistemi kullanıldığı için tv bir süre sonra çöp oluyor. Keza samsung alıyorsun curve tv'nin kenarlarından deli gibi ışık sızması mevcut. Düz ekranlı alıyorsun onun da siyah görüntülerinde yukarıdan aşağı beyaz şekilde şeritler gözüküyor. Keza lg'nin uh770v ve 850v modellerinde bahsettiğiniz sıkıntılar ciddi seviyedeydi. Hatta çoğu zaman izlenilebilirliğin seviyesini düşürecek kadar. Ama özellikle sj modellerinde kullanılan nanocell sayesinde genel olarak tv'lerde yer alan çoğu sıkıntılar minimize edilmiş durumda. Ön panel ile iç panel arasına koyulan boşluk sayesinde daha az sorun çıkarır konumda. Ayrıca herkes edge ekrana takılıyor fakat oled tv'lerin başlangıç fiyatı arşa çıkmış durumda. O fiyat bandına çıkıldığında zaten düşünülmeden alınır ama bu tv'lerin 2-3 katı fiyatını verirken de insan sorguluyor. 7-20 bin lira skalasında oled tv'ler. Netice olarak piyasada bilinen markalar içinde ekran olarak sorun çıkarmayan tv yok. Minimum sorun yüzdesine sahip uygun fiyatlı tv'yi bulup almak gerek.
Acikcasi gecenlerde okudugum bir yazida sorunsuz tv yok seklindeydi. Dogrusu sasirdim, ben su anda tam modelini hatirlamamakla birlikte 37" Samsung Full HD 3D Smart TV kullaniyorum 2011 den beri, su ana kadar hic sorun cikarmadi. buyuk istememin tek sebebi daha buyuk eve cikmis olmam ve Seyir mesafemin uzamis olmasi (4m civari saniyorum). bu kadar problemin duyunca gozum korkmadi degil, 4-5 bin tl para verip yarin arizasi ile ugrasirsam evdeki emektar ne der :p
Erol Hocam maç için Philips'i elemeni öneririm. Yakın bir arkadaşımda var. Gömülü olarak digiturkplay uygulaması vardı. Ama sadece banttan birkaç video izlenmesini sağlıyordu, uygulamanın aslıyla alakası yoktu. Güncel uygulamasını da indiremedi. 2 senedir de müşteri hizmetlerinden destek için muhatap bulamadı :D Sağda solda satış sonrası ile ilgili çok kötü şeyler duydum, o yüzden de tavsiye edemiyorum.

Bir ara ben de daha uygun bütçeyle FullHD almaya niyetliydim, Arçelik-Beko-Grundig üçlüsünden güzel ürünler bulmuştum. Emin olmamakla birlikte OLED panelleri LG ile ortak diye biliyorum. 3 yıl da garantileri vardı, yaygın servisleri vs. İstersen sen de bir bak, ihtiyacına göre bir ürün bulabilirsin belki.

Bir de eğer maçları internetten izliyorsan, şu sayfayı da göz önünde bulundur :)
Ekli dosyayı görüntüle 10302
Hocam direk Digiturk var evde sadece Basra da kuledeyken diledigin yerde (yani bein connect) ile izliyorum. Dedigin gibi Philips konusunda zaten suphelerim, var f/p olarak mantikli duruyordu, bir de bikkac sitede okudugum olumlu yorumlar "acaba alinir mi" sorusunu aklima getirdi. Acikcasi @Cenk in de dedigi gibi OLED e o kadar para vermeyi cok dusunmuyorum bende :D
Bu arada marka olarak Samsung, LG ve Sony oncelikli tercihlerim, digerlerine cok sicak bakmiyorum :(

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Acikcasi gecenlerde okudugum bir yazida sorunsuz tv yok seklindeydi. Dogrusu sasirdim, ben su anda tam modelini hatirlamamakla birlikte 37" Samsung Full HD 3D Smart TV kullaniyorum 2011 den beri, su ana kadar hic sorun cikarmadi. buyuk istememin tek sebebi daha buyuk eve cikmis olmam ve Seyir mesafemin uzamis olmasi (4m civari saniyorum). bu kadar problemin duyunca gozum korkmadi degil, 4-5 bin tl para verip yarin arizasi ile ugrasirsam evdeki emektar ne der :p
Hocam 4-5 aydır araştırmadığım model ve marka kalmadı. Bu tv'lerin kullanıcı deneyimlerini ve forumlardaki şikayetlerini de okudum. Hangi marka ve modele yöneldiysem ' onda şu var, bunda bu var ' diye insanlar şikayet yağdırıyor ki bir çoğunda haklılar. Fakat ülkemizde döviz çok yüksek olduğu, elektronik aletlerden fazla vergi alındığı için bizim 4-5 bin liralara alabildiğimiz çoğu televizyon, markalar açısından çoğunlukla giriş segmenti diye niteledikleri modeller. Bazıları da orta segment oluyor. Arkadaşların dediği gibi oled tv'ler en kalitelileri ama 4K UHD bir oled tv alabilmek için minimum 8 bin lirayı gözden çıkarmak gerek. Haliyle bize kalan tv'ler giriş ve orta segment tv'ler oluyor ki bunlarda da sorun çıkma ihtimali yüksek.

Sharp, Arçelik, Beko, Grundig gibi markaları hiç araştırmadım. Çünkü küçük bir ilde yaşıyorum ve bu televizyonlar burada satılmıyor. Başka şehirden alsam teknik destek istediğimde de bulamam. Bu markala içinde sharp'ın oldukça kaliteli olduğunu söylüyorlar. Bu markalara dair bildiklerim bu kadar. Fakat diğer öne çıkan markalar içinde gördüğüm kadarıyla sorunsuz, sıkıntısız tv yok. Burada önemli olan şey, kullandığınız tv'nin görüntü kalitesinde bir sıkıntı varsa bunun sizin seyir zevkinizi ne ölçüde etkilediğidir. Dolayısıyla minimum sorun maksimum f/p araştırması yapmak gerekiyor.

Ben daha önce samsung tv'leri araştırdım ilk olarak. Rakipleriyle benzer fiyatlarda gerçek 10 bit panelli ve 100 hz gerçek yenileme hızlı modeller pek yok. Bütçeyi biraz daha arttırmak gerekiyor. Ama bunun haricinde Samsung'un 49KU7500 serisi diye sattığı tv'nin içinden bir alt modeli olan 49KU6500 serisinin anakartının çıktığını gördükten sonra ben daha Samsung'dan tv falan almam. Yeni model diye eski model satışı yapıyorlar. Her tv'lerinde böyle midir bilinmez ama bunu gördükten sonra benim için artık ciddi soru işaretidir.

Son düzenleme:

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
55KU7000 kullaniyorum hocam memnunum tabikide beklentiniz onemli benim cok bir beklentimmm yok beklenti arttikca fiyatta artiyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bilinen tüm markalar içinde belkide görüntü kalitesi ve görüntü konusundaki arıza oranının azlığı hususunda en kaliteli modellerden biri. Tuzlu fiyatına rağmen ben de sıkça takip ediyorum. Fakat android işletim sistemine sahip olması büyük handikap. Çünkü zamanla kasmayan, donmayan android sistemi yok denecek kadar az. Hele ki televizyonda.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bilinen tüm markalar içinde belkide görüntü kalitesi ve görüntü konusundaki arıza oranının azlığı hususunda en kaliteli modellerden biri. Tuzlu fiyatına rağmen ben de sıkça takip ediyorum. Fakat android işletim sistemine sahip olması büyük handikap. Çünkü zamanla kasmayan, donmayan android sistemi yok denecek kadar az. Hele ki televizyonda.
aslında kalitesine göre karşılaştırılan modellere göre fiyatı uygun tabi tr şartları malum, android konusunda ben 2 yıldır sony android tv kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aslında kalitesine göre karşılaştırılan modellere göre fiyatı uygun tabi tr şartları malum, android konusunda ben 2 yıldır sony android tv kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım
İnşaallah keyifle kullanmaya devam edersiniz hocam. Henüz bende bir tv alamadım. Fakat aldığımda da en az 10 sene kullanırım. Böyle bir süreyi sağ salim çıkarabilen android işletim sistemi henüz görmedim. E bir de teknoloji marketlerinde 7 bin lira gibi bir etiketi olduğu için bu modeli almak komple hayal oluyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İnşaallah keyifle kullanmaya devam edersiniz hocam. Henüz bende bir tv alamadım. Fakat aldığımda da en az 10 sene kullanırım. Böyle bir süreyi sağ salim çıkarabilen android işletim sistemi henüz görmedim. E bir de teknoloji marketlerinde 7 bin lira gibi bir etiketi olduğu için bu modeli almak komple hayal oluyor.
Android TV konusunda şunu söyleyeyim: En kalitelisi 500TL içerisinde olan AndroidTV box'lardan alıp akıllı televizyona harici bağlarsanız kesinlikle çok daha mantıklı olur. Size fazladan 1hdmi çıkışı ve 1priz harcatır ama ciddi kâr ettirir. Ben de çok düşündüm Android TV alınır mı, alsam mı diye. Harici kutularla aralarında pek bir fark göremedim.
Hocam bilmediğim avantajları var mı? Çevremde hiç kullanıcısı olmadığı için hala tam çözemediğim bir konu da... Hazır TV konusunda bulmuşken sorayım dedim.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Ewet rakam biraz yuksek aslinda, yine de takip edicem, kampanya fln yakalariz belki :D
Yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum ama benim digiturk um var, yani tv nin sadece hdmi cikisini kullanarak butun islemleri digiturk kutusu ile yapicam. Yani android isletim sistemini ben kullanmicam zaten, digi kutu ne kadar hizliysa o yani, yanlissam aydinlatin lutfen :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Android TV konusunda şunu söyleyeyim: En kalitelisi 500TL içerisinde olan AndroidTV box'lardan alıp akıllı televizyona harici bağlarsanız kesinlikle çok daha mantıklı olur. Size fazladan 1hdmi çıkışı ve 1priz harcatır ama ciddi kâr ettirir. Ben de çok düşündüm Android TV alınır mı, alsam mı diye. Harici kutularla aralarında pek bir fark göremedim.
Eğer android tv seçersem bu üründen temin etmeye çalışırım büyük ihtimalle. Baktım, biraz ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Wifi anteninin nerede olması gerektiğine kadar bir kaç tane detay varmış seçim yaparken. En azından tv'nin kendi işletim sistemine fazla yüklenmemiş oluruz bu alet sayesinde. Ama işte bir sıkıntı daha var ki 55 inçlik 9005 model Sony 7 bin lira..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum ama benim digiturk um var, yani tv nin sadece hdmi cikisini kullanarak butun islemleri digiturk kutusu ile yapicam. Yani android isletim sistemini ben kullanmicam zaten, digi kutu ne kadar hizliysa o yani, yanlissam aydinlatin lutfen :D
Hocam tv'den sık sık internete giren biri değilseniz, sık sık internet üzerinden film, dizi izlemiyorsanız ve tv'ye uygulama yükleme gibi işlemleri sıkça yapmıyorsanız android tv'de işinizi görecektir diyebilirim. Bu mevzu birazda yaptığınız işlemlere, kullanma sıklığına ve süresine bağlı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım