Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault
3 Silahşörler
Evet öncelikle zaten kapının önünde 3 adet araç bulunduğu için araç aramıyorum.Ama şunu farkettim hemen hemen denk fiyatlarda 3 araca sahibiz.
E257820D-5A63-4268-A7F9-316354242935.jpeg
DA50D5D9-34AB-469C-B3A6-8EFC9B36364B.jpeg

1-2012 0.9 clio icon manuel tce(Turbolu downsizing benzinli motor manuel şanzuman bolca özellik.fiyat aralığı (55-65 bin tl)
2-2016 pejo 301 1.6 hdi manuel 92 beygir(turbolu klasik 1.6 motor manuel şanzuman yüksek performans düşük yakıt tüketimi.fiyat aralığı(55-65 bin tl)(itirazı olan özele gelsin)
3-2018 nissan micra 1.2 atmosferik klasik motor cvt(jatco)şanzuman .yüksek yakıt tüketimi alındığı zamanki aşırı uygun fiyat.fiyat aralığı olarak 2016 modellerini alıcam diğerler ile denk olsun diye (60-65 bin tl)

Evet birbirnden farklı bu 3 arabayı düzenli olarak haftanın en az 1 er günü kullanma fırsatı buluyorum.Bu fiyatlarda araç düşünen farklı alternatifler arasında sıkışıp kalmış arkadaşlar bunlardan birini düşünürse tecrübelerimi aktarabilirim.

İçlerinde pejonun diğerlerine göre en büyük artısı yakıt tüketimi eksisi ise malzemelerin genel kalitesizliği
Clionun artısı aşırı özelliğe sahip olması 8 yaşına gircek olmasına rağmen modern görünümü ,dezavantajı kör noktanın çok olması,nerdeyse pejoyla aynı belki daha fazla trim sesi
Micranın artısı mükemmel dönüş kabiliyeti sıfır kör nokta dezavantajı aracın ayak frenden çekildiği anda zıplaması sorun çıkarması yüksek ve maliyetli şanzumanı artık eskimiş tasarım.

Şu anda ortalama yakıt tüketimleri (şehir dışı/içi)
Pejo 3.5-4.5
Clio 4.5-5.2
Micra 5.9-6.3
Şehir içi dediğim kısımlar seyrek trafik ve bir kaç kırmızı ışıktan ibaret.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Olursa 1.5 mondeo daha mantıklı olur.c segmentini mantıklı bulmuyorum ya.b ye göre hiçbişeyi aşırı sunmuyor.c olursa c suv olur heralde.yada eski bir mercedes yada bmw gelicek
Valla dediğim kasada en başta sürüş kalitesi ve dengesi fark ediyor. Hem ağırbaşlı, hem de aşırı eğlenceli bir kasadır. Daha bu akşam benim arabadan sonra mk2,5 Focus kullandım, sonra yine benim arabaya geçtim. İnan ki o focus, benim B sınıfı arabaya göre çok şey sunuyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım