KAPALI 55000 tl kadar Otomatik Araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Mümkünse tork konverterli, otomatik 2014'den eski veya 50 binden fazla km yapmamış ise 2010dan eski olmayacak araba tavsiyelerinizi bekliyorum. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Önerilerinize açığım.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ben demistim valla.
Ben de tahmin ediyordum da kaptanım bu aralar insanlara fazla taviz veriyorum galiba, biz kalkıp yazıyoruz da herif teşekkür etmeyi bir kenara bıraktım bakmıyor dahi. Geyik başlığında kimse onu takmayınca falan o da hıncını böyle almaya çalışıyor galiba. Neyse boşver uzatmaya değecek bir konu da değil :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hyundai'den benzinli otomatik araba almak yüksek tüketimi baştan kabul etmekle eşdeğer (son araçlarında düşürdüler galiba tüketimi). Hyundai'nin A sınıfı arabası, bir çok markanın B sınıfı benzinli otomatiğinden 1-2lt fazla yakıyor. Hyundai'den dizel motorlu araç dışında bakmazdım açıkçası. Hele fabrika verisi 7 küsur olan A sınıfı arabayı alamazdım.

A sınıfı desek, 2015-2016 model sıfır gibi Citroën C1, 52-55 bin lira civarı. 1.0 otomatik, şehir içi tüketim 5lt diyor, şehir dışı 3.8lt.
Artık sıfırı Türkiye'de satılmıyor ama Skoda Citigo var yine A sınıfında. O da 1.0 otomatik.
Onlar küçükse C3/208 var 1.2vti otomatik. Gerçi bunlar yarı otomatik ama, tüketimleri 2 lt daha düşük. Tüketimi önemseyen biri olarak dikkatinizi çeker sanırım.
Baleno, Yaris, Swift, Jazz gibi 5 küsur-6 küsur şehir içi tüketime sahip CVT'li araçlar var.

Balenolar ucuz aslında. Mitsubishi spacestarda baktım. Cok güzel 45 bin tl buldum konuştum.. Ben araba satılana kadar kalırsa işi ilerleticem. Favoride..

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Neyse yarın araştırmaya devam edeyim. Benim eskiyi ilana koyayım arabam sitesinden. Sahibinden artık para istiyor.

Bu gün 5 10 araç sahibi aradım. Herkezmi ölücü olur. Kendim 37 38 den satacağim artık..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beğen ve alıntı gibi şeylere takılmayın gençler. Ben hepinizin yorumlarını okuyor ve linklerrinize bakıyorum.. Ben pek alışamadım bu beğen butonuna. Birazda üşengecim. Ayrıca çok yavaşım. Zaman ayırdığınız için teşekuler.
Aciklaman icin biz tesekkur ederiz hocam. Insaallah aklina ve cebine sinen araci almak nasip olur.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@Ugur @2jzihtiyar küfür hakaret vs harici yorum silme yapmıyoruz biliyorsunuz . Bu tür başlıklarımızda başlık sahibinin ihtiyacı olmasa da ya da dikkatini çekmese de y da Ali abinin bahsetttiği gibi cevap yazmaya beğenmeye üşenen bir olsa da bu yorumlarınıza ihtiyacı olan elbet çıkar. Sadece foruma üye olup yorum yapan başlık açan aktif üyeler tarafından takip edilmiyoruz. Üye olmadan dışardan takip eden de oldukça fazla.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler,
Dün Hyundai Hunkoda, test sürüşünden sonra sıfır i20 jump fiyatlarıda aldım. 4 yıl ve 3 yıl kredileri hesaplattım.
Buraya paylaşım lazım olur belkim..
IMG_20180511_075903.jpg IMG_20180511_075923.jpg

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Balenolar ucuz aslında. Mitsubishi spacestarda baktım. Cok güzel 45 bin tl buldum konuştum.. Ben araba satılana kadar kalırsa işi ilerleticem. Favoride..

Baleno'nun fiyatları uygun evet, incelemiştim, almayı düşünebileceğim bir araç. Hafif, küçük motorlu, az yakıyor. Kafa kurcalayan tek konu standart donanımda Euro NCAP'ten 3 yıldız almış olması. 301/C-Elysee, Duster vb. seviyesinde oluyor bu durumda.

Spacestar makyajlanmıştı ama Türkiye'de alan olmadı, aslında satışa da çıktı. Gerçi hemen hemen aynı araba zaten.
Spacestar'la ilgili @Garaj TV 'nin testi vardı, yakıt tüketimi konusunu göz ardı ediyorum (o zaman da karşı çıkmıştım) :D onun dışında incelemeni tavsiye ederim. Anladığım kadarıyla i10'a yakın bir araba. B sınıfı olmasına rağmen boyutlarıyla B'dense A'ya yakın bir araç. i10'a göre öne çıktığı konular motor gücü, otomatik vitesi ve daha az yakması olacaktır gibi duruyor.

http://garajtv.com/a-mi-b-mi-mitsubishi-spacestar-1-2-intense-cvt/

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Baleno'nun fiyatları uygun evet, incelemiştim, almayı düşünebileceğim bir araç. Hafif, küçük motorlu, az yakıyor. Kafa kurcalayan tek konu standart donanımda Euro NCAP'ten 3 yıldız almış olması. 301/C-Elysee, Duster vb. seviyesinde oluyor bu durumda.

Spacestar makyajlanmıştı ama Türkiye'de alan olmadı, aslında satışa da çıktı. Gerçi hemen hemen aynı araba zaten.
Spacestar'la ilgili @Garaj TV 'nin testi vardı, yakıt tüketimi konusunu göz ardı ediyorum (o zaman da karşı çıkmıştım) :D onun dışında incelemeni tavsiye ederim. Anladığım kadarıyla i10'a yakın bir araba. B sınıfı olmasına rağmen boyutlarıyla B'dense A'ya yakın bir araç. i10'a göre öne çıktığı konular motor gücü, otomatik vitesi ve daha az yakması olacaktır gibi duruyor.

Mirage yada Spacestar artık adı herneyse, beni bu araya çeken en önemli etken bu tablo..

graph-speed-mpg-mirage2.jpg

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Valla araba o kadar yaktı :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Valla araba o kadar yaktı :D

O zamanda demiştim, yakmıştır. Yalan veya yanlış yazdığını ima etmiyorum. :)
Ancak 865kg (arabalar.com.tr'de yazan veri, doğruluğunu bilmiyorum) ağırlığındaki, 80 bglik bir Japon arabası şehir içinde "normal kullanımda" o kadar yakmaz diye düşünüyorum. Teknik verisi; 4.9 şehir içi, 4.0 şehir dışı, karma 4.4 lt olarak gözüküyor. Benim şehir içi 6.3lt şehir dışı 4.5lt, karma 5.1 lt gözüken Yaris'le ben İstanbul şehir içinde 6.9 lt uzun dönem tüketim ortalamasıyla dolaşıyorum ki dikkat etmiyorum, normal sürüşümü yapıyorum. Gerektiğinde agresif kullanmaktan da çekinmem.

Atrage alayımmı beyler ne dersiniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım