Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tantana42

Senkromeççi
10 Tem 2019
5
0
60
32
Marka
Renault
Aracı bende dahil anne kız kardes kullancak. Babam aracı alacak bize. Şimdi biran dusundum leon alalım diye ama yazık olur diyorum kesin aracı oraya buraya sürteriz.

Araç HB olacak.

Aklımda clio 1.5dci var otomatik. 60 a bulunur . 80 e renault captur leon i30 bulunur ama yazık olur diye tahmin ediyorum. Lütfen konuya bakıp es geçmeyin. Araçtan çok anlamam.

isteklerim: Konfor, Direksiyon yağ gibi aksın, Parçası ucuz olsun az yaksın.

Aklımdakiler. Clio 1.5dci , Citroen c4 1.6 ehdi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,181
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Clio önerebilirim, bilinen bi araba parçası bakımı nispeten ucuzdur. 1.5dci zaten bildiğimiz az yakan bir motor. Edc de öyle sorun çıkaran bi otomatik değil benim bildiğim. Bilenler de yorumda bulunacaktır

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Leon'a yazık olmaz da, sizin cebinize yazık olur. Ucuz parça beklentinizi karşılamaz.
Clio düşünebilirsiniz. Ama onun da kırmızı renginden uzak durun. Kaportacılar o rengi hiç sevmiyor =), bir yerini boyatmak zorunda kalırsanız tonunu tutturamıyorlar. Alırsanız beyaz veya gri renkte alın derim. Yalnız, Clio da konfor beklentinizi karşılamayacaktır.
Eski kasa Toyota Auris düşünebilirsiniz. Sorunsuz arabadır.
Tercihiniz hb ama biraz pazarlıkla şunun gibi bir Fiat 500L de edinebilirsiniz. Ebatları çok büyük değildir, kullanımı da hb kadar kolaydır.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Anladığım kadarı ile ailede çok iyi araba kullanan mevcut değil, daha uyguna -tam otomatik- multimode olmayan 2007 civarı çıkmış Toyota Corollaları öneririm.Clio'nun otomatik şanzımanından memnun kalmayabilirsiniz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Eğer çok sürtme vs. olacak diye düşünüyorsanız opak beyaz renkte harcıalem bir model almanızı öneririm, fiyatlar daha uygun olacaktır.
Citroen'de çok mantıklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Her beklenti tek arabada toplanamıyor. Beklentilerden bir kısmını öncelik belirleyip diğerlerini gözardı etmeniz gerekiyor.

Opak beyaz (sedeflisi var mı bilmiyorum ama varsa da tercih etmemelisiniz) Clio iyi bir tercih olur. Şanzımanı bir tk değildlir ama yaygın model, bir şekilde çözülür bir sorun yaşanırsa.

Anladığım kadarı ile ailede çok iyi araba kullanan mevcut değil, daha uyguna -tam otomatik- multimode olmayan 2007 civarı çıkmış Toyota Corollaları öneririm.Clio'nun otomatik şanzımanından memnun kalmayabilirsiniz.

2007'de çıkan kasada 2010'a kadar tam otomatik şanzımanlı yok. 2010'da makyajsız kasanın bir kısmı MMT, bir kısmı tk. Makyajdan sonra 2011-2013 modellerin tamamı tk.
Bu yazdıklarım benzinliler için geçerli, dizellerin tamamı MMT.
60-70 bin liraya -üzücü ama- 2011 ve sonrası Corolla bulmak zor, boya ve değişenleri olan Auris bulunur. Hem de dizel alsam mı diye düşünen kişiye uymaz bu araçlar, parça fiyatları falan ayrı bir mesele.

tantana42

Senkromeççi
10 Tem 2019
5
0
60
32
Marka
Renault
arkadasşar i20 2015 dolu paket nasıl? 1.4 atmosferik tam otomatik? Çok yakar evet ama lpg taktırabiliriz. i20 acemi sofor ıcın clioya göre daha iyi olmazmı

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eğer çok sürtme vs. olacak diye düşünüyorsanız opak beyaz renkte harcıalem bir model almanızı öneririm, fiyatlar daha uygun olacaktır.
Citroen'de çok mantıklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Her beklenti tek arabada toplanamıyor. Beklentilerden bir kısmını öncelik belirleyip diğerlerini gözardı etmeniz gerekiyor.

Opak beyaz (sedeflisi var mı bilmiyorum ama varsa da tercih etmemelisiniz) Clio iyi bir tercih olur. Şanzımanı bir tk değildlir ama yaygın model, bir şekilde çözülür bir sorun yaşanırsa.

2007'de çıkan kasada 2010'a kadar tam otomatik şanzımanlı yok. 2010'da makyajsız kasanın bir kısmı MMT, bir kısmı tk. Makyajdan sonra 2011-2013 modellerin tamamı tk.
Bu yazdıklarım benzinliler için geçerli, dizellerin tamamı MMT.
60-70 bin liraya -üzücü ama- 2011 ve sonrası Corolla bulmak zor, boya ve değişenleri olan Auris bulunur. Hem de dizel alsam mı diye düşünen kişiye uymaz bu araçlar, parça fiyatları falan ayrı bir mesele.
Bildiğim kadarıyla Auris değilde TR'de Corolla adı altında satılanların 1.6 Benzinli modellerinde tk otomatik bulmak mümkün, 2004-2007 arası.Ama haklısınız Aurislerin neredeyse hepsi MMT.

tantana42

Senkromeççi
10 Tem 2019
5
0
60
32
Marka
Renault

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bildiğim kadarıyla Auris değilde TR'de Corolla adı altında satılanların 1.6 Benzinli modellerinde tk otomatik bulmak mümkün, 2004-2007 arası.Ama haklısınız Aurislerin neredeyse hepsi MMT.

Doğru 2004-2006 arası dediğiniz Corolla (e120 kasa kodlu) bir önceki kasa ve TK şanzımanlı. Onlarda rahat bulunur tabii ki. 2007'den itibaren e140 kasaya geçti ve makyaja kadar onlarda da MMT şanzıman vardı (tek tük 2010 model tk bulunuyor).

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
arkadasşar i20 2015 dolu paket nasıl? 1.4 atmosferik tam otomatik? Çok yakar evet ama lpg taktırabiliriz. i20 acemi sofor ıcın clioya göre daha iyi olmazmı
İyidir. Clio ile i20'nin acemi sürücü için kullanım kolaylığı açısından pek farkı yok. Hyundai'nin yetkili servisi bir tık ucuzdur, bir de iç hacmi daha iyidir.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Aracı bende dahil anne kız kardes kullancak. Babam aracı alacak bize. Şimdi biran dusundum leon alalım diye ama yazık olur diyorum kesin aracı oraya buraya sürteriz.

Araç HB olacak.

Aklımda clio 1.5dci var otomatik. 60 a bulunur . 80 e renault captur leon i30 bulunur ama yazık olur diye tahmin ediyorum. Lütfen konuya bakıp es geçmeyin. Araçtan çok anlamam.

isteklerim: Konfor, Direksiyon yağ gibi aksın, Parçası ucuz olsun az yaksın.

Aklımdakiler. Clio 1.5dci , Citroen c4 1.6 ehdi
clio alın rahat edersiniz.cok kilometre yapmıcaksanız benzinlide tercih edilebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım