KAPALI 60000 bütçe ne almalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhaba arkadaşlar

Başlıktan anlaşıldığı üzere 60000 tl civarı bir araç almak istiyorum . Öncelikle şunu belirtiyim şuan ki aracım 2000 model clio 2 ilk arabam olduğu için bununla başlamaya karar vermiştik artık hem küçük hem de yaşlı gelmeye başladı bütçeyi de hemen hemen denkleştirip aracımı satınca dediğim fiyatta araç bakıyorum . Sizlerin de önerilerinize ihtiyacım var .

Aslında düşüncelerim

Leon fr 2013 civarı
Focus titanium veya x 2012 ve üstü
Golf 6 veya 7 motorunda kararsızım

Leonu yazma sebebim çok dolu ve güzel bir motoru olması tabiki diceksiniz hem fe yazdın hem ford dizel şöyle söyliyim fordun ecoobostu 1.6 bana çok 1.0 ı da az .

Senelik ortalama 20000 e yakın yapıyorum vites manuel tercihim . İkinci el de nasıldırlar motor ne olmalı , hangi araç olmalı , başka farklı bir modele mi bakmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim .

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
O fiyatlara eğer benzin sıkıntınız çok yoksa 160 HP 1.4 TSI Golf 6 bence düşünülebilir eğer temiz ise. Eğer o fiyatlara temiz yoksa Leon düşünebilirsiniz ama ben Leon'u çok beğenmiyorum yani kalitesi falan pek hoşuma gitmiyor. Focus'u ben çok iyi bilemiyorum @CenkGs abimiz o konuda daha çok yardımcı olacaktır. VAG ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa seveseve yardım ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Makyajsız focus'u pek önermiyorum hocam. Leon hakkında ayrıntılı bilgim yok ama bu üç seçenek içinde size 1.2 tsi manuel golf daha iyi gider diye düşünüyorum. 1.6 dizel de olabilir ama 60 bin liraya eli yüzü düzgün hafif dolu ve az km yapmış bir golf 7 bulmak zordur diye tahmin ediyorum.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
O fiyatlara eğer benzin sıkıntınız çok yoksa 160 HP 1.4 TSI Golf 6 bence düşünülebilir eğer temiz ise. Eğer o fiyatlara temiz yoksa Leon düşünebilirsiniz ama ben Leon'u çok beğenmiyorum yani kalitesi falan pek hoşuma gitmiyor. Focus'u ben çok iyi bilemiyorum @CenkGs abimiz o konuda daha çok yardımcı olacaktır. VAG ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa seveseve yardım ederim.
Golf 6 nın fabrika verilerine baktığımda açıkçası dizel daha doğru gibi geliyor yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum golf7 daha düşük bir tüketimi var gibi siz daha iyi bilirsiniz 160 hp golf 6 bana biraz fazla gelir gibi :) golf7 comfortline donanım 1.4 tsi bu fiyat aralığında bulabilirmiyim ve üzer mi .açıkçası golf 7 tdi çok yüksek fiyatları var . Bir de leona binmedim ama golfun söylenildiği kadar kaliteli malzemesi var leonla çok mu fazla fark var ne dersiniz
20000km yapıyorsanız kesinlikle dizel bakın
Bu aracımda 19000 yaptım lpgde kışın 11 12 litrenin altına çok zor düşüyor şehir içi o kadar bakıma rağmen ve gerçekten izmirin en trafiği olduğu saatlerde yolda oluyorum bu yüzden böyle bir araba bile kabataslak 30 kuruş civarı yakıyor . Dizel de çok mu rahatlarım nasıl olur siz daha iyi bilirsiniz .

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Makyajsız focus'u pek önermiyorum hocam. Leon hakkında ayrıntılı bilgim yok ama bu üç seçenek içinde size 1.2 tsi manuel golf daha iyi gider diye düşünüyorum. 1.6 dizel de olabilir ama 60 bin liraya eli yüzü düzgün hafif dolu ve az km yapmış bir golf 7 bulmak zordur diye tahmin ediyorum.

Yanlış anlamazsanız focusu önermeme sebeplerinizi yazarmısın merakımdan soruyorum .
Ayrıca çevremdeki insanlar da 1.2 tsi ın 1.4 ten hemen hemen aynı hatta daha fazla yaktığını duydum ne kadar doğrudur ?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Golf 6 nın fabrika verilerine baktığımda açıkçası dizel daha doğru gibi geliyor yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum golf7 daha düşük bir tüketimi var gibi siz daha iyi bilirsiniz 160 hp golf 6 bana biraz fazla gelir gibi :) golf7 comfortline donanım 1.4 tsi bu fiyat aralığında bulabilirmiyim ve üzer mi .açıkçası golf 7 tdi çok yüksek fiyatları var . Bir de leona binmedim ama golfun söylenildiği kadar kaliteli malzemesi var leonla çok mu fazla fark var ne dersiniz

Bu aracımda 19000 yaptım lpgde kışın 11 12 litrenin altına çok zor düşüyor şehir içi o kadar bakıma rağmen ve gerçekten izmirin en trafiği olduğu saatlerde yolda oluyorum bu yüzden böyle bir araba bile kabataslak 30 kuruş civarı yakıyor . Dizel de çok mu rahatlarım nasıl olur siz daha iyi bilirsiniz .
O fiyatlara 1.6 dizel manuel golf mazda3 astra focus bulabilirsiniz kesinlikle çok rahat edersiniz

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

O fiyatlara eli yüzü düzgün Golf 7 bulmak imkansız. O yüzden size tavsiyem Gırtlağına kadar dolu az km yapmış 1.6 TDI DSG veya 1.4 TSI 122 lik DSG olan versiyondan Golf 6 bakmanız olur. Golf 6 şu anda bile baya kaliteli tok ve diri bir araç aynı zamanda demode de durmuyor eğer led far sistemi varsa.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
O fiyatlara eli yüzü düzgün Golf 7 bulmak imkansız. O yüzden size tavsiyem Gırtlağına kadar dolu az km yapmış 1.6 TDI DSG veya 1.4 TSI 122 lik DSG olan versiyondan Golf 6 bakmanız olur. Golf 6 şu anda bile baya kaliteli tok ve diri bir araç aynı zamanda demode de durmuyor eğer led far sistemi varsa.
Aslında haklısınız golf7 bu piyasada zor gibi . Dsg düşünmüyorum aslında sırf dsg için değil manuel vites düşünüyorum hem fiyat avantajı hem de seviyorum manueli ayak ağrıtsa da :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlış anlamazsanız focusu önermeme sebeplerinizi yazarmısın merakımdan soruyorum .
Ayrıca çevremdeki insanlar da 1.2 tsi ın 1.4 ten hemen hemen aynı hatta daha fazla yaktığını duydum ne kadar doğrudur ?
1.2 tsi sıkıştırıldığında yeterli derecede gidiyor ama hacimsel olarak daha az değere sahip olduğu için aracı her sıkıştırdığınızda 1.4'e göre gitmekte zorlanacağı için daha fazla yakar. Fakat sakin kullanımda 1.2 tsi için dizel değerleri yakalayabilenler mevcut.

Focus içinse şundan dolayı dedim. Ford araçları eğer makyaj yemişse, kesinlikle makyajlı modele çıkmak gerek. Çünkü sadece görünüm ve bir kaç donanım eklentisiyle bırakmıyorlar. Makyajlı focus ile makyajsız focus arasındaki farkları size söyleyeyim, iç mekanda çok daha pratik bir kullanıma kavuştu, aracın yalıtımı arttırıldı taban halıları, daha kalın camlar ve motor bölümüne ekstra malzeme koyularak. Direksiyon sistemi geliştirildi ve tam kıvamına geldi. Makyajsızda direksiyon sistemi biraz dengesizdi. Konfor biraz daha iyileştirildi, içte olduğu kadar dışta da tasarım bariz değiştirildi. Yani ford'un makyajları sanki kasa değişikliği gibi oluyor. O sebeple önermedim makyajsız focus'u.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
1.2 tsi sıkıştırıldığında yeterli derecede gidiyor ama hacimsel olarak daha az değere sahip olduğu için aracı her sıkıştırdığınızda 1.4'e göre gitmekte zorlanacağı için daha fazla yakar. Fakat sakin kullanımda 1.2 tsi için dizel değerleri yakalayabilenler mevcut.

Focus içinse şundan dolayı dedim. Ford araçları eğer makyaj yemişse, kesinlikle makyajlı modele çıkmak gerek. Çünkü sadece görünüm ve bir kaç donanım eklentisiyle bırakmıyorlar. Makyajlı focus ile makyajsız focus arasındaki farkları size söyleyeyim, iç mekanda çok daha pratik bir kullanıma kavuştu, aracın yalıtımı arttırıldı taban halıları, daha kalın camlar ve motor bölümüne ekstra malzeme koyularak. Direksiyon sistemi geliştirildi ve tam kıvamına geldi. Makyajsızda direksiyon sistemi biraz dengesizdi. Konfor biraz daha iyileştirildi, içte olduğu kadar dışta da tasarım bariz değiştirildi. Yani ford'un makyajları sanki kasa değişikliği gibi oluyor. O sebeple önermedim makyajsız focus'u.
O zaman eliyoruz focusu :)
Aslında 1.6 hdi veya ehdi c5 de olabilir d segmenti her zaman daha iyidir

D segment dediğin gibi iyidir ama citröene para bağlamak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Son düzenleme:

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Dizel yakit olarak en iyisidir tabiki ancak golf 7 1.2 tsi kullaniyorum yolun yarisini sehir disi yarisinii adana ici olacak sekilde kullaniyorum bugun ortalama yakit tuketimine bakayim dedim son 2500 km civari ortalamam 5.4 litre bnce oldukca az yakiyor ancak cok sert 160 180 gibi hizlarda fazla tuketiyor ama oradada az tuketen araba yok bnce. Golf 7 1.2 tsi oneririm hem piyasasi iyi hem kalitesi belirli bir araba

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Hocam beğenirsen Latitude bakabilirsin. Dizel, geniş, d segment, donanımlı, parçası bol bulunur, km'si az, yani her türlü işini fazlasıyla görür. Bu paraya bence çok iyi seçenek. Şu da bir örnek olarak dursun;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-orjinal-2013-trafik-cikisli-381409165/detay
Tasarımı biraz daha bana güzel gelse olabilir di aslında yine de teşekkür ederim :)
Golf 7 imkansız golf 6 veya fr diyorum, gönlüm fr dan yana ama
1.4 tsi comfortline golf7 50 binde hatasız 2015 model akrabam sattı 67 ye 2012 2013 golf 7 imkansız mı . Yoksa tercih mi etmemeliyim . Önemli olan bu ve çok temiz bulursam gerçekten biraz daha çıkabilirim beni zorlasa da .
teşekkürler yorum için 90 beygirlik midline biraz ağır kalır gibi geliyor .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım