AÇIK 65-70K otomobil önerilerinizi bekliyorum

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, 65-70K arasında bir bütçem var. Sedan, dizel otomobil önerilerinizi bekliyorum.

-Bütçem 65-70K arası.
-B segment istiyorum.
-Beklentilerim: Şehirler arası yolculuklarda üzmemesi, fazla yakmaması
-Olmasa da olur dediklerim: Sanruf, hız sabitleme.
-Aslında arada kaldığım bazı araçlar var fakat sizlerinde önerilerinizi bekliyorum.
-Arada kaldığım araçlar: Hyundai Accent Admire, Seat Cordoba 2, Renault Symbol 2008 model eğer az hasarlı bulursam 2009. (Symbol'ün daha yüksek modellerinde yüksek hasar kaydı olduğunu gözlemledim)
Arada kalma sebeplerim: Arada kalma nedenim Symbol'ün diğerlerinden bir kaç yaş daha genç olması fakat diğelerinin daha konforlu olması ve öğrendiğime göre Symbol'ün motorunun daha sorunsuz olması.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba. Seçimimi yaptım ve 113.000 TL ye 2011 Ford Focus Titanium 1.6 dizel aldım. Amcam ve eniştem galerinin tam karşısında ki exper e götürdüler arabayı. 2-3 parça lokal boya bir parça boya çıktı. Bir de galerinin söylediğinin dışında sağ ön podye de ezik çıktı fakat exper önemli birşey olmadığını söyledi. Ben şahsen exper e güvenemedim aracı başka bir exper e daha göstermeyi düşünüyorum. Umarım Allah hepimize araçlarımızı kazasız belasız kullanabilmeyi nasip eder.

İstanbul'da Tarcanlar'ın şubesi var. Adresini bulup götürebilirsiniz.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba. Seçimimi yaptım ve 113.000 TL ye 2011 Ford Focus Titanium 1.6 dizel aldım. Amcam ve eniştem galerinin tam karşısında ki exper e götürdüler arabayı. 2-3 parça lokal boya bir parça boya çıktı. Bir de galerinin söylediğinin dışında sağ ön podye de ezik çıktı fakat exper önemli birşey olmadığını söyledi. Ben şahsen exper e güvenemedim aracı başka bir exper e daha göstermeyi düşünüyorum. Umarım Allah hepimize araçlarımızı kazasız belasız kullanabilmeyi nasip eder.
Dediğim gibi fiyatı ucuzdu, ondan dolayı böyle bir şeyle karşılaşmanız muhtemeldi, hayırlı olsun..

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, galerinin karşısında ki exper e gitme konusunda haklısınız fakat amcaya enişteye söz geçmeyince geçmiyor işte. Bu gün uzun yol öncesi aracımın bakımlarını yaptırmak için Ford yetkili servisine gittim. Usta 4000 TL fiyat çıkardı bunun 3500 TL si parça fiyatları dedi. Büyük ihtimalle aracın ağır bakım zamanı gelmiş. Şimdi aşağıya değişecek parça (Aralarında değişmeyip onarılacak parça var mı bilmiyorum.) listesini yazıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir, fiyat uygun mu, ne yapayım?

-Triger

-Devirdayım

-ön disk

-ön balata

-sağ motor takozu

-sağ salıncak

-antifiriz

-motor yağı

-yağ filtresi

-hava filtresi

-mazot filtresi

-polen filtresi

-v kayışı

-yağ pompası

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tam karsidaki exper , galericinin arkadasi gibi gozukuyor.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Bence araca para harcamadan düzgün bir yerde expertiz yapın yada bir kaporta ustasına gösterin hatta varsa airbag tamiri yapan anlayan yer oraya da sorun araba da sıkıntı yoksa bakımını yapar binersiniz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba, galerinin karşısında ki exper e gitme konusunda haklısınız fakat amcaya enişteye söz geçmeyince geçmiyor işte. Bu gün uzun yol öncesi aracımın bakımlarını yaptırmak için Ford yetkili servisine gittim. Usta 4000 TL fiyat çıkardı bunun 3500 TL si parça fiyatları dedi. Büyük ihtimalle aracın ağır bakım zamanı gelmiş. Şimdi aşağıya değişecek parça (Aralarında değişmeyip onarılacak parça var mı bilmiyorum.) listesini yazıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir, fiyat uygun mu, ne yapayım?

-Triger

-Devirdayım

-ön disk

-ön balata

-sağ motor takozu

-sağ salıncak

-antifiriz

-motor yağı

-yağ filtresi

-hava filtresi

-mazot filtresi

-polen filtresi

-v kayışı

-yağ pompası
Listeye genel bir bakış attım da ben size dışarıda işçilik hariç fiyatlarını söyleyeyim.
Triger 400 civarını bulur
Devridaim 200-250 bandında
Ön disk- ön balata (önceki aracımda yaklaşık 30K kullandık trw marka memnundum.) Ön disk fiyatı 278mm oluyor galiba diskler 450Tl civarı balata fiyatını hatırlamıyorum şuan.
Motor takozu tertemiz 300’ü var minimum.
Sağ salıncak değişince ikisini değişmekte fayda var bence ama sizin kararınız delphi sanayide tanesi 250-300 bandına gidiyor. Delphi tavsiye etmiyorum. 2 kere değiştirdim en son bozuk olarak sattım.
Antifriz shell falan bakılabilir net bilgim yok. Değiştirdim ancak fiyat hatırlamıyorum.
Motor yağı yetkili bayiden motul luqie moly alsan en az bi 200 ü var. (3.8 litre hazne alıyor, 0,4 de filtre emiyor. 4,2 ama genelde 4 koyuyorlar direkt.)
Hava-yağ-polen mann marka alırsan toplamda bi maksimum 200 tutar. Yağ filtresi orijinal servisten almanı tavsiye ederim dışarıda bakım yaptıracaksan bile.
Mazot filtresi bosch 280 civarıydı galiba.
V kayışı aşırı pahalı bir parça değil.
Yağ pompasını neden değiştireceklermiş sordun mu ? Garip geldi.
Bu yukarı da dediklerimi alt alta toplayınca benzer rakamlar oluyor bence serviste toparlanabilir. Fiyatlar bana fena gelmedi. Hangi servise gittiniz acaba ?

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Kimseyi yok yere suçlamak istemem ama, galeriden alacağım aracı galerinin yakınında bulunan herhangi bir ekspertize sokacağımı sanmıyorum. Hayırlı olsun.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Listeye genel bir bakış attım da ben size dışarıda işçilik hariç fiyatlarını söyleyeyim.
Triger 400 civarını bulur
Devridaim 200-250 bandında
Ön disk- ön balata (önceki aracımda yaklaşık 30K kullandık trw marka memnundum.) Ön disk fiyatı 278mm oluyor galiba diskler 450Tl civarı balata fiyatını hatırlamıyorum şuan.
Motor takozu tertemiz 300’ü var minimum.
Sağ salıncak değişince ikisini değişmekte fayda var bence ama sizin kararınız delphi sanayide tanesi 250-300 bandına gidiyor. Delphi tavsiye etmiyorum. 2 kere değiştirdim en son bozuk olarak sattım.
Antifriz shell falan bakılabilir net bilgim yok. Değiştirdim ancak fiyat hatırlamıyorum.
Motor yağı yetkili bayiden motul luqie moly alsan en az bi 200 ü var. (3.8 litre hazne alıyor, 0,4 de filtre emiyor. 4,2 ama genelde 4 koyuyorlar direkt.)
Hava-yağ-polen mann marka alırsan toplamda bi maksimum 200 tutar. Yağ filtresi orijinal servisten almanı tavsiye ederim dışarıda bakım yaptıracaksan bile.
Mazot filtresi bosch 280 civarıydı galiba.
V kayışı aşırı pahalı bir parça değil.
Yağ pompasını neden değiştireceklermiş sordun mu ? Garip geldi.
Bu yukarı da dediklerimi alt alta toplayınca benzer rakamlar oluyor bence serviste toparlanabilir. Fiyatlar bana fena gelmedi. Hangi servise gittiniz acaba ?
Motorda yağ kaçağı varmış hocam. Exper alt kapağı sökmediği için bunu bize söylememiş. Bağcılar Ömer otomotiv hocam ama internette çıkmıyor sanırım yada ben bulamadım.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Motorda yağ kaçağı varmış hocam. Exper alt kapağı sökmediği için bunu bize söylememiş. Bağcılar Ömer otomotiv hocam ama internette çıkmıyor sanırım yada ben bulamadım.
Ben açıkçası hiç böyle bir yetkili servis duymadım ya, internette de göremedim. Ki verdiği fiyatlar da makul geldi.
Yetkili olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm, tavsiye isterseniz ister o yaka ister bu yaka kaliteli işçiliği olan yerler mevcut.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bagcilar mi ? Keske bastan soyleseydiniz :D
Bu arada terleme seklinde ise km bazinda normal sayilabilir
Terleme özellikle turbo borusu var oradan kaçırıyor kronik olarak 1.6 dizellerde, kepçelerden de ufak ufak tabi yaş ve km durumuna göre kaçırabiliyor.

ekstra olarak alt muhafazayı açmadan bu adamlar ön düzen, alt takım hakkında nasıl bilgi verdi merak etmedim değil..

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, 4000 TL ye aracın bakımlarını yaptırdım. Yağ pompası sağlammış sadece hortumu değişmiş, onun yerine yeni akü takıldı. 350 TL kömür ve kömür yatağı değişti. Uzun yola gidip geldim tek farkettiğim sıkıntı aracın giderken bazen ileri geri kerkinmesiydi. Sorunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@Basri Amca Hocam alt muhafazıyı açmadan derken experden mi ustadan mı behsediyorsunuz anlayamadım?

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba, 4000 TL ye aracın bakımlarını yaptırdım. Yağ pompası sağlammış sadece hortumu değişmiş, onun yerine yeni akü takıldı. 350 TL kömür ve kömür yatağı değişti. Uzun yola gidip geldim tek farkettiğim sıkıntı aracın giderken bazen ileri geri kerkinmesiydi. Sorunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@Basri Amca Hocam alt muhafazıyı açmadan derken experden mi ustadan mı behsediyorsunuz anlayamadım?
Evet alt muhafazadan bahsettim, ekspertiz kontrol etmemiş mi alt takımı ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım