AÇIK 65-70K otomobil önerilerinizi bekliyorum

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, 65-70K arasında bir bütçem var. Sedan, dizel otomobil önerilerinizi bekliyorum.

-Bütçem 65-70K arası.
-B segment istiyorum.
-Beklentilerim: Şehirler arası yolculuklarda üzmemesi, fazla yakmaması
-Olmasa da olur dediklerim: Sanruf, hız sabitleme.
-Aslında arada kaldığım bazı araçlar var fakat sizlerinde önerilerinizi bekliyorum.
-Arada kaldığım araçlar: Hyundai Accent Admire, Seat Cordoba 2, Renault Symbol 2008 model eğer az hasarlı bulursam 2009. (Symbol'ün daha yüksek modellerinde yüksek hasar kaydı olduğunu gözlemledim)
Arada kalma sebeplerim: Arada kalma nedenim Symbol'ün diğerlerinden bir kaç yaş daha genç olması fakat diğelerinin daha konforlu olması ve öğrendiğime göre Symbol'ün motorunun daha sorunsuz olması.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar malesef benim iş olmadı Lineayı alamadım. Dayım benim yerime Expertize götürdü. Motor yağ kaçıyormuş adam bakımları zamanında yaptırmamış. Motor neredeyse yanacak kıvama gelmiş. Tavanda göçük düzeltme işlemi olmuş. Kilometre 187.000 değil 190.000 çıkmış ve adamın bunların hiçbirinden haberi yokmuş. Bir de exper e girmeden önce benim arabam çok temiz diyormuş. Hayırlısı olsun elbet bulacağız bir tane.

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
229
310
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Arkadaşlar malesef benim iş olmadı Lineayı alamadım. Dayım benim yerime Expertize götürdü. Motor yağ kaçıyormuş adam bakımları zamanında yaptırmamış. Motor neredeyse yanacak kıvama gelmiş. Tavanda göçük düzeltme işlemi olmuş. Kilometre 187.000 değil 190.000 çıkmış ve adamın bunların hiçbirinden haberi yokmuş. Bir de exper e girmeden önce benim arabam çok temiz diyormuş. Hayırlısı olsun elbet bulacağız bir tane.
Motor harici kafaya takılacak hususlar değilmiş bana göre ufak bi indirim yapılıp alınabilirdi ama motor olayı bozmuş. Hayırlısı olsun hocam illaki denk gelir temiz bi araç.
Bu arada eksperde ben sadece kaporta testi yaptırıyorum. Motor mekaniği araç markasının ustasına göstermek en iyisi bana göre. Ekspertiz yağ kaçağı var yazıp geçiyor(belli km den sonra da gayet normal aslında) detay vs vermiyor çoğu zaman.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Motor harici kafaya takılacak hususlar değilmiş bana göre ufak bi indirim yapılıp alınabilirdi ama motor olayı bozmuş. Hayırlısı olsun hocam illaki denk gelir temiz bi araç.
Bu arada eksperde ben sadece kaporta testi yaptırıyorum. Motor mekaniği araç markasının ustasına göstermek en iyisi bana göre. Ekspertiz yağ kaçağı var yazıp geçiyor(belli km den sonra da gayet normal aslında) detay vs vermiyor çoğu zaman.
Motor testi konusunda ekspere para verilmemesi taraftarıyım bende. İyi bakılsın diye en üst paketi (450₺) almıştım arabayı alırken. Kontrol gerekli yazıp geçmişler çoğuna. 200-300₺ kaportaya ve alt takıma baktırıp 50₺'ye motoru ustaya göstersem her açıdan karlı oluyordum.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, yeni bir araç buldum. Bütçemi de yükseltebildiğim kadar yükselttim. 110.000 TL toparlayabildim. Bulduğum araç 2011 Ford Focus Titanium paket. Bir kaç güne expertize sokup almayı düşünüyorum, sizin düşünceleriniz nedir? 110.000 TL ye kadar sizin önerilerinize de açığım. Aracın özelliklerini yazıyorum.

-2011 model Ford Focus titanium paket.
-182.000 KM de.
-1.6 TDCİ dizel.
-Manuel vites.
-Hasar kaydı yok.
-Değişen yok.
-İki parça lokal boya
-Bir çamurluk boya

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar merhaba, yeni bir araç buldum. Bütçemi de yükseltebildiğim kadar yükselttim. 110.000 TL toparlayabildim. Bulduğum araç 2011 Ford Focus Titanium paket. Bir kaç güne expertize sokup almayı düşünüyorum, sizin düşünceleriniz nedir? 110.000 TL ye kadar sizin önerilerinize de açığım. Aracın özelliklerini yazıyorum.

-2011 model Ford Focus titanium paket.
-182.000 KM de.
-1.6 TDCİ dizel.
-Manuel vites.
-Hasar kaydı yok.
-Değişen yok.
-İki parça lokal boya
-Bir çamurluk boya
Triger seti gelmiş. Ağır bakım ihalesi büyük ihtimalle sizde olacaktır =)

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
229
310
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Triger seti gelmiş. Ağır bakım ihalesi büyük ihtimalle sizde olacaktır =)
Aynı motorlu kendi aracımızı Nisan 2019 da ağır bakıma soktuk.
Triger devirdaim yağı filtreleri ufak tefek 20 30 liralık parçalar derken 2100 lira ödemişiz.
Aradan geçen iki seneyi ve aracın başka çıkabilecek eksikleri de göz önüne alarak 5 bin TL ayırmak gerekebilir. Kronik olarak turbo hortumları yırtılır.
Şanzıman focusta hangi model geliyor bilmiyorum ama PSA ile aynı geliyorsa volan ses yapabilir baskı balata ile maliyeti üç bin TL güncel olarak.
Edit: Şöyle bir baktım da var deniyor. Alırken kesinlikle Ford ustasına gösterin. Maliyeti hiç az değil durduk yere +3 binlik olmaya gerek yok

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
O paralara temiz Astra h bulabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim. Egea da zorlanabilir.

Hocam sedan bakıyoruz. 110.000 TL ye temiz Egea da bulamam diye düşünüyorum. Yinede önerileriniz için teşekkürler.

mesela. Fena sayılmaz, dediği gibi ise çok büyük kazası yok, easytronic'de değil düşündürecek konu da yok. Motor zaten 1.3 multijet, elini atsan parçasına denk geliyorsun. Amcamda vardı 3-4 yıl önce, gayet memnundu kullanırken.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, bu iki araç arasıdna kaldım. 2011 Ford Focus Titanium ve 2015 Fiat Linea Urban. Sizce hangisini almalıyım? Araçların özelliklerini yazıyorum.

Ford Focus:

-2011 model Titanium paket.
-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-Ortalama 100.000 KM'ler de.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar merhaba, bu iki araç arasıdna kaldım. 2011 Ford Focus Titanium ve 2015 Fiat Linea Urban. Sizce hangisini almalıyım? Araçların özelliklerini yazıyorum.

Ford Focus:

-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.
Focus'un toplam yürütme maliyeti, Linea'nın 2 katı kadar olur. Öncelikle bunu göz önünde bulundurun.

Bu konu önemli değil diyorsanız, hangisi temizse onu alın.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen

Ford Focus:

-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.
Focus sanıyorum 2.5 kasa. Yürütme maliyeti, model yılı ve km göz önünde bulundurulduğu zaman ben tercihimi Linea'dan yana kullanırdım. Km ciddi fark ediyor. Ayrıca @bt nin de dediği gibi bakım masrafları ciddi fark eder.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford

Ford Focus:

-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.
Bu paraya 2.5 kasa çok iyi. Ben olsam iyice baktırarak Focus’u alırdım

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Çoğunluğunda fikri gibi Focus ta karar kıldım. Yarın sabah gidip aracı exper e sokacağım. Eğer ağır bir kusuru çıkarsa linea bakmayı düşünüyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
2020 Şubat-Martında ailecek ayağımızı yerden kesecek bir araç bakıyorduk, 8.000 TL'lik bir Favoriti alma niyetindeydik daha sonra bütçeyi biraz daha artırabildik sonra biraz daha biraz daha derken Tempra-R19 seviyesine çıkabilmiştik.

İnsan elindeki bütçeyi en iyi şekilde kullanabilmeyi istiyor, 50 Bin parası olan 45 binlik araba bakmıyor hep 55 bin olana bakıyor.

Her neyse, en sonunda bu iş böyle olmayacak deyip borçlanarak daha yeni bir model araç almaya karar vermiştik.
Nitekim, 1.5 Yıldır Fiat Linea Pop kullanmaktayız. Daha önce de Fiat kullandığımız için biliyorum. Yürütme maliyetleri en düşük araçlardır. Focusun sadece hava filtresi parasına Lineanın tüm filtrelerini alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Özetle, Linea'nın yürütme maliyetinin düşüklüğü ile Focus'un konforu arasında karar vermeniz gerekiyor.
Bu söylediğimden Linea'nın konforsuz bir araç olduğu çıkarımında bulunmayınız, Focus 2'de sert süspansiyonlara sahip bir araç. Fakat Focus ta konfor ögelerinin daha fazla olduğu aşikar.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba. Seçimimi yaptım ve 113.000 TL ye 2011 Ford Focus Titanium 1.6 dizel aldım. Amcam ve eniştem galerinin tam karşısında ki exper e götürdüler arabayı. 2-3 parça lokal boya bir parça boya çıktı. Bir de galerinin söylediğinin dışında sağ ön podye de ezik çıktı fakat exper önemli birşey olmadığını söyledi. Ben şahsen exper e güvenemedim aracı başka bir exper e daha göstermeyi düşünüyorum. Umarım Allah hepimize araçlarımızı kazasız belasız kullanabilmeyi nasip eder.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım