KAPALI 7 İleri Kuru Kavrama DSG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burak23

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
13
595
elazığ
0 km Passat veya SuperB almayı düşünüyorum fakat Dsg'den korkuyorum. Bir sıkıntı çıkarırmı ileriki dönemlerde?

ceyhansuyu

Panpa
8 Eyl 2016
499
1,229
2,520
38
Dsg alırsanız uzatılmış garanti de almanızı tavsiye ederim.
Bu videoda Mesut Çevik (donanımhaberden) dsg hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Dakika 3:30 dan itibaren.

ozgun

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
1
0
535
2012 yılından sonra dsg sorunları baya çözüldü . Zaten aracınızı devamlı yetkili servise götürürseniz iyi niyet garantisine sokuyorlar aracınızı .Garantisi biten sciroccomda ücret vermeden dsg kavramısını değiştirmişlerdi .

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
0km jetta aldım 1.4tsi. Daha öncesinde 6 ileri yaş kavrama dsg kullanıyordum 6 yıldır. Ben şuana kadar bi sorunla karşılaşmadım. Eski aracım bazen 2.viteste kararsızlık yapıyordu rampalarda, bununla öyle bi problem yaşamadım şimdiye kadar.

ouzh34

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
6
595
dsg deki sorunlar eskide kaldı diye biliyorum.garanti uzatılarak tedirginliğinizi atabilirsiniz bence de arkadaşın söylediği gibi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yaklaşık 100000 km dsg tecrübemiz var.Garantiyi kesin uzatın.Bakımları kesinlikle serviste yaptırın.Bizim eski aracımızda 57000 de kavrama titreme yapıyordu.İyi niyet garantisinden değişti.85000 km ye kadar sadece kavrama sıkıntısı çıkardı.Şuanki aracımız 16500 de.Şu ana kadar sıkıntı çıkarmadı.Bi kaç klişe söyliyim size.Dsg arada yarı kavrıyor.Yarı kavramasına izin vermeyin.Uzun ışıklarda arabayı boşa alın.Şanzımana yük bindirmeyin.El frenini p de çekmeyin.N ye alın el frenini çekin sonra p ye alın.Şanzımana yük binmemiş olur.2 aracımızda 7 ileri kuru kavrama idi bu arada.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
DSG tamamen sorunsuz diyemem ama sorunları baya çözüldü. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız garantiyi uzatın. Bizde de 1.2 TSI DSG polo var. Şuana kadar sorun yaşamadık.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
7 ileri dsg kuru kavramadir ömrü kısa olabilir.Size onerim 1.4 tsi 6 ileri olanlardan almanız.(tabiki yıllık yapacagınız km kısa ise)Ben 2.0tdi cc kullaniyorum 6 ileri yaş kavrama dsg var.Sıfır aldık 25.000 oldu herhangi bir sıkıntı görmedim.Yaş kavramaların kuru kavramalara göre ömrü çok daha uzun oluyor.Tercih size kalmış

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Kullanım tarzınıza göre de bağlı. Sorunları baya çözüldü ancak, İstanbul-Ankara-İzmir üçlüsünden birinde yaşayıp hergün dur kalk trafiğe uzun süre giriyorsanız tavsiye etmem. Tork konvertörlü modellere yönelmeniz iyi olacaktır.

mahirbicak

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
46
28
595
Mersin
0 km Passat veya SuperB almayı düşünüyorum fakat Dsg'den korkuyorum. Bir sıkıntı çıkarırmı ileriki dönemlerde?

Benim passat aracımda var b7 kasa 2.0 tdi 175hp. 6 ileri dsg. Araba titreme yapıyordu kavrama arızası. Birde vites düşürürken şak şak vitesin geçtigini duyar oldum aracın içinden buda mekatronik arızası. Yetkili servise durumu anlattıgımda arabayı bırakın test sürüşüne çıkalım dediler. Altıma 2016 sıfır jetta dsg verdiler. Aksamüstü arayıp durumu belirttiler. Komple şanzımanın degişmesi gerekiyormus ve iyi niyet garantisi adı altında sadece işçilik ücretinin yarısını istediler 300tl. Bende okeyi verdim. Aracımı teslim aldıgımda farkettim yaptıkları işin arkasında duruyor adamlar. Yeni sanzımanında 2 yıl garantisi var dediler.

Ahmet Saracoglu

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
11
31
595
kavrama bitiyor bir süre sonra.(bende70000) aynı manuel gibi balata değiştiriyorsunuz.Fakat bakımlar vw de yapılmışsa mali yükün tamamını size yansıtmıyor ,bide km bakımı yaptırırsanız 700 900 gibi bir rakam alıyor ekstra.Yada kavramayı yüksek bir rakamdan gösterip ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor bilemiyorun...Onun için çok bi problem olarak adlandıramam ama kullanımına be alışamadım bir türlü.Eski nesil tork konvektörlü şanzumanlar çok dahan konforlu geliyor bana.Dsg nin ilk kalkışlarda manuel gibi devriyaj kavramasıyla kalkması , frene basıldığı anda boşa alması , sıkışık trafik yokuş kalkışlarda boşa düşerek fren desteği süresinin geçmesiyle geri kaçması vss hoş değil bence.Bu beetle da da böyle , audi a6da da.Sınıf ayrımı gözetmeksizin dsg nin trafikte kullanımını beğenmiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Biz iki aracımazda da 7 ileri kurüya kavrama kullanıyoruz. Daha önce de 62.000 km 7 ileri kuru kavrama kullandık hiç sikınti çıkarmadı. Uzatılmış garanti almakta fayda var ama.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
sürekli dsg kullanıcısı olmadığım için ezbere konuşamam ama çok sık test sürüşleri yaparım ve çevremdekilerin arabalarını da kullanmaktan çekinmem. kuru kavrama dsg'ler özellikle sert kullanımda tak tak vurma sesleri yapıyor ve bu beni tedirgin ediyor. en son fabia 1.2 110hp tsi'da kullandım. şehir içi sert hızlanmalarda debriyaj tokatlar gibi hızlıydı ama sanki piston fırlamış gibi metal vurma sesi çıkardı şanzıman. bu durum beni çok rahatsız etti. dsg sahibi olmak istemedim o an. :) yaş kavramayı da audi a6 quattro'da kullanmıştım. o akıyordu mesela.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım