KAPALI 70.000 TL Köyde Hafif Engebeli Arazi Otomobil Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karasimsek

Düz Yol Gazcısı
22 Ağu 2019
10
0
110
29
Herkese merhabalar. Otomobil dünyasından çok anlamayan biriyim nasip olursa ilk arabamı alacağım. Üst sınır 70000 ₺ olacak. Köyde yaşıyorum hafif engebeli arazide kullanabileceğim otomobil tavsiyeleriniz ne olur? Teşekkürler.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Aslında en mantıklı tercih Berlingo connect olur çünkü hem dizel olur hem yepyeni olur hem parçası ucuz ustası bol arızası az olur. Otomobil geçsin istiyorsanız Duster olabilir yok illa binek olsun diyorsanız hangi araç olursa olsun tam uymaz ama Egea ve Focus derim. Ayrıca Subaru dan uzak durun ne olacağı hiç belli olmaz

Son düzenleme:

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Aslında en mantıklı tercih Berlingo connect olur çünkü hem dizel olur hem yepyeni olur hem parçası ucuz ustası bol arızası az olur. Otomobil geçsin istiyorsanız Duster olabilir yok illa binek olsun diyorsanız hangi araç olursa olsun tam uymaz ama Egea ve Focus ayrıca Subaru dan uzak durun ne olacağı hiç belli olmaz

Aslında Egea engebeli bozuk yol kullanımına çok uygun Bursa fabrikasından Okan Altan banttan çıkan egeyaya binip dünya turu yapmıştı ve Amerika kıtasında bir yerde dağ yolundan kestirmeden giderken aşırı bozuk yollardan geçmişler en çok şaşırdığı ve beğendiği özelliklerinden birinin aşırı kötü yolda alt takımın yolda bırakacağını düşünmelerine rağmen sapa sağlam sorunsuz yolculuğa devam etmelerini sağlamış olmasıymış. Youtubede videoları var.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Aynı kıstaslarda seçimimizi berlingodan yana kullandık.Nisan ayında biraz şans biraz da ötv indiriminin yardımıyla belirttiğiniz bütçeden biraz fazla bir rakama 0 kilometre aldık.Yeni kasa geldiğinden ve söylediğim diğer etmenler olmadığından şuan fiyatlar çok daha yüksektir ama 70 civarı bir bütçeye çokta yüksek kilometrede olmayan 1-2 yaşında berlingo bulunabilir.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Aslında Egea engebeli bozuk yol kullanımına çok uygun Bursa fabrikasından Okan Altan banttan çıkan egeyaya binip dünya turu yapmıştı ve Amerika kıtasında bir yerde dağ yolundan kestirmeden giderken aşırı bozuk yollardan geçmişler en çok şaşırdığı ve beğendiği özelliklerinden birinin aşırı kötü yolda alt takımın yolda bırakacağını düşünmelerine rağmen sapa sağlam sorunsuz yolculuğa devam etmelerini sağlamış olmasıymış. Youtubede videoları var.
Virgül koymayı unutmuşum suan düzelttim. Aslında Egea ve Focus öneririm fakat Subarudan uzak durun demek istemiştim

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Duster pahalı geliyorsa Sandero öneririm,parça bolluğu yerden yüksekliği işinize gelir,Avrupa'nın en ucuz arabası olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam,70 bin lira bütçeyle en yakın tarihli bulacağınız araç Sandero olacaktır muhtemelen.

Karasimsek

Düz Yol Gazcısı
22 Ağu 2019
10
0
110
29
O zaman dacia duster(bunun vergisi fazla mı bilmiyorum), fluence, 301 gibi bilinen fransız arabaları sizin işinizi görür. Anladıüım kadarıyla dağ tepeden ziyade kötü asfalt-toprak yolda kullanacaksınız. Altı yerden az bi yüksek olsa işinizi görür herhalde
Tam dediğiniz gibi dağ tepeden ziyade bozuk asfalt toprak yolda kullanacağım

GeForce

Senkromeççi
25 Eyl 2018
3
0
85
Sandero olabilir, yakıt maliyet uygun olacaktır üzmez sizi, arkadaşlar bahsetmiş doblo berlingo vs gibi biliyorsunuz hafif ticari, bunlar da iş görür hem de çok çok ama, muane ve hız limitlerini dikkate alarak seçim yapın, şöyle bi öneri de bulunuyum size başta ki sandero silin kafanızdan Ford Courier modeli ne bakın, ve ruhsat kayıdı otomobil olanları göz atın derim fiyat aralığın da uygun bulursunuz, bahsettiğiniz yerlere kolaylıkla girer çıkar yakıt da üzmez sandero yu tokatlar yani bu :) bence daha makul olan bu

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Suzuki S-cross 1.6 ddis.
Attığım ilandaki araç manuel, kmsi oldukça düşük.
1.6 ddis denilen motor 1.6 multijet (muhtemelen yine alıp direkt aynı motoru koymamıştır Suzuki mühendisleri ama altyapı olarak o motor). Model hakkında kronik sorun duymadım, güvenlik olarak iyi bir araç, alt takım olarak da sağlam diye biliyorum. Bunların bir de AllGrip (4 çeker) olanları var, onlardan bulursanız daha da güzel.

Crossover araç, istediğiniz gibi bozuk yolda kullanırsınız baş ağrıtmaz. Ticari değil, muayene, hız limiti sorunu yok. Yakıtı makul, piyasası makul. Suzuki kolay sorun açmaz, açarsa bir çok yerde yetkili servisi var ve fiyatları uygun.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,061
3
15,315
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bence yeterince öneride bulunuldu, konuyu kilitliyorum.

Konuyu sonradan okuyan dilerlerse yorumlara + veya - puan verebilirler.

İsteyenler sayfanın üstünde yer alan "Oylara göre sırala" butonu ile en çok oy olan mesajları görüntüleyebilir sırasıyla.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım