KAPALI 75-85bin TL Arası Otomatik Araç Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Herkese selamlar olsun.

Öncelikle böyle bir dönemde araç almak, özellikle 2. el araç almak ne kadar mantıksız biliyorum. Ama almak zorunda kaldık ve araç arayışındayız. 75-85bin arasında 200.000 kmyi geçmemiş, otomatik vitesli bir sedan arıyoruz.

Bulduğum seçenekler;
Honda Civic - https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sikintisi-yoktur-867306015/detay/
Peugeot 407 - https://www.sahibinden.com/ilan/vas...f-deri-doseme-otomatik-vites-854735271/detay/
Chevrolet Cruze - https://www.sahibinden.com/ilan/vas...sanruff-otomatik-celik-subap-841880974/detay/
Mitsubishi Lancer - https://www.sahibinden.com/ilan/vas...sahibinden-mitsubishi-lancer-841415857/detay/
Renault Laguna - https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-2.0-dci-otomatik-aile-araci-869113425/detay (KM'si istisna)
Renault Fluence - https://www.sahibinden.com/ilan/vas...extrem-edition-paket-otomatik-780212310/detay

Bu araçlar hakkında görüşleriniz nedir, hangisini almalıyım?
Ya da daha iyi bir öneriniz var mıdır?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Merhaba konuyu tam şartları karşılamamasına rağmen onayladım ancak iki şey eksik,

Hangi segment veya segmentler.
Arada kaldığınız araçlarda, arada kalma sebebiniz.
Birde araçtan beklentilerinizi biraz belirtirseniz iyi olur.

Yazarsanız onları da ilk mesaja ekleyelim, üyelerimiz daha iyi tavsiyelerde bulunabilsinler.

Teşekkürler

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba konuyu tam şartları karşılamamasına rağmen onayladım ancak iki şey eksik,

Hangi segment veya segmentler.
Arada kaldığınız araçlarda, arada kalma sebebiniz.
Birde araçtan beklentilerinizi biraz belirtirseniz iyi olur.

Yazarsanız onları da ilk mesaja ekleyelim, üyelerimiz daha iyi tavsiyelerde bulunabilsinler.

Teşekkürler
C sedan arıyorum, beklentim ekonomik yakıt, yol tutuş, konfor ve büyük ic hacim. Öyle hız vs tutkum yok. Aile aracı olarak kullanılacak. Ama cam tavan harika bir detay mesela bizim için, büyük bagaj keza öyle. Bu araçlarda arada kalma sebebim, hepsinin birbirine göre avantaj dezavantajları var. Kullanan ya da bilen birileri varsa ilk ağızdan duyup fikir alabilmek.

İlginiz için çokça teşekkür ederim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Hocam Fd6 civic güzel olur fakat paylaştığınız ilanın açıklaması doyurucu değil .
Eğer temiz bir örneği bulunabilirse güzel olur .

Lancer ise 1.8 olduğu için bir miktar vergi dezavantajı olabilir .

Fluance ise EDC şanzımana sahip , ben bu kmdeki her çift kavrama şanzımana şüphe ile yaklaşırım .
1.6 benzinli - CVT şanzimana sahip modelleri kimilerini gidiş olarak memnun etmese de muhtemelen benim bu bütçe aralığındaki tercihim olurdu .

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam Fd6 civic güzel olur fakat paylaştığınız ilanın açıklaması doyurucu değil .
Eğer temiz bir örneği bulunabilirse güzel olur .

Lancer ise 1.8 olduğu için bir miktar vergi dezavantajı olabilir .

Fluance ise EDC şanzımana sahip , ben bu kmdeki her çift kavrama şanzımana şüphe ile yaklaşırım .
1.6 benzinli - CVT şanzimana sahip modelleri kimilerini gidiş olarak memnun etmese de muhtemelen benim bu bütçe aralığındaki tercihim olurdu .
Fluence aklımda daha büyük yer ediniyordu aslında ama şanzıman konusuna biraz titizlikle yaklaşılmalı galiba haklısınız. Çok teşekkürler hocam fikirleriniz için

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Konudaki ilandan farklı daha temiz bir araç bulunursa eğer kesinlikle FD6. En azından satışını düşünmezsiniz, altın bir Honda iki.

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...anruflu-vsa-li-f1-modlu-full-867740869/detay/ bir tek bunu buldum sitede ama kilometresi daha yüksek ve fiyatı da daha yüksek. 22 bin lira hasarı olması düşündürttü.. sanırım bu fiyata temizi zor
75-85 bin bir önceki kasa Civic'in fiyat aralığı oldu, o kasanın parasını hak ettiğini düşünmüyorum. 85-95'de FD6 için riskli aralık bana göre. Şu anki piyasada otomatik vites alınabilir FD6'lar 105-115 arasında diye düşünüyorum. He üstü var mı, var. Japon piyasası göklerden beri geliyor mâlum. :D

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
75-85 bin bir önceki kasa Civic'in fiyat aralığı oldu, o kasanın parasını hak ettiğini düşünmüyorum. 85-95'de FD6 için riskli aralık bana göre. Şu anki piyasada otomatik vites alınabilir FD6'lar 105-115 arasında diye düşünüyorum. He üstü var mı, var. Japon piyasası göklerden beri geliyor mâlum. :D
Kesinlikle. Fiyat çok makul, düzgün fd6’lar 120 bandını da aştı hocam, bakılıp alınabilir.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şu ilanlar arasında gönlüm 407'den yana ama mantık Lancer ve Civic diyor. İleride satmayı da düşününce Lancer'da eleniyor. Çoğu kişi buna benzer mantık yürüttüğü için muadil bir Civic ile diğerleri arasında fiyat farkı oluyor tabii.
Cruze'a hele de tüplü olanına bulaşmazdım. Fluence'in bu kmde EDC oluşu düşündürücü. Laguna hoşuma giden bir araç ancak motorundan dolayı almazdım, dizel isteyen biri tabii ki alabilir. Onların piyasadaki durumu nedir bilmiyorum, ona bakmak lazım. Malum Renault canı sıkıldıkça D sınıfında araba değiştiriyor (Laguna-Latitude-Talisman, yarın Talisman'da gider başka bir şey gelir).

LPG'li düşündüğünüz için ek olarak Elantra'da bakılabilir.

@kenblock üstteki Lancer'da 1.5 yazıyor? Yaşlı arabada MTV dezavantajı genç araçlar kadar olmuyor zaten de, olursa bile orada 2.0 motorlu araçlar var.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Şu ilanlar arasında gönlüm 407'den yana ama mantık Lancer ve Civic diyor. İleride satmayı da düşününce Lancer'da eleniyor. Çoğu kişi buna benzer mantık yürüttüğü için muadil bir Civic ile diğerleri arasında fiyat farkı oluyor tabii.
Cruze'a hele de tüplü olanına bulaşmazdım. Fluence'in bu kmde EDC oluşu düşündürücü. Laguna hoşuma giden bir araç ancak motorundan dolayı almazdım, dizel isteyen biri tabii ki alabilir. Onların piyasadaki durumu nedir bilmiyorum, ona bakmak lazım. Malum Renault canı sıkıldıkça D sınıfında araba değiştiriyor (Laguna-Latitude-Talisman, yarın Talisman'da gider başka bir şey gelir).

@kenblock üstteki Lancer'da 1.5 yazıyor? Yaşlı arabada MTV dezavantajı genç araçlar kadar olmuyor zaten de, olursa bile orada 2.0 motorlu araçlar var.
Lancer'i 1.8 zannetmiştim hocam .

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen

Cruze'a neden bulaşmazdınız hocam, neden alınmaz yani? Hantallık, kronik sorunlardan ötürü mü?

407 benim de son çarem olarak görünüyor zaten. Çünkü gönül şu an Civic tarafında ama temizini bulma ihtimalim oldukça düşük.

THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
280
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Bahsettiğiniz araçlardan farklı olarak yaklaşık olarak 2 aydır 2008 Ford Focus MK2.5 Titanium 1.6 otomatik benzin&lpg SW sahibiyiz.İstediğiniz yol tutuş,ekonomik yakıt ve iç hacim özelliklerini size sunabileceğini düşünüyorum.Şanzımanı eski tip olduğundan yeni araçlar gibi çok atik değil fakat onun haricinde memnun kalabilirsiniz.Mevcut piyasa koşullarında sedan trend veya trend x donanımında olan otomatik modellere bakabilirsiniz.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Cam tavan ve ekonomi istediğiniz için LPG'li Megane II Sedan önereceğim. 2003-2005 model arası Dynamic Tekno-Plus paketleri açılabilen cam tavan, zenon far ve far yıkama, yağmur ve far sensörü, otomatik klima, hız sabitleme gibi özelliklere sahip. Düşük km'lerde 75-85 bin tl bandına bulmanız mümkün olacaktır. Şu an eşim için HB versiyonunu aldık ve kullanıyoruz. Yaklaşık 8 aydır hafta içi her gün marş basıyor ve 6 km git, 6 km gel yapıyor. Herhangi bir arızası yok, arada bir yağını ve suyunu kontrol edip devam ediyoruz. Yedek parça bulunabilirliği ve uygun fiyatlarıyla memnun ediyor.

IMG_1993.JPG
IMG_0930.JPG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım