KAPALI 80-85'e kadar B segmenti otomatik önerisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar 2016 ve üstü b segmenti otomatik benzinli araç düşünüyorum. Mümkünse piyasası iyi olsun rahat satabileyim. Ufak tefek boya olabilir ama değişen ve kazalı istemiyorum. Ne önerirsiniz?

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşım 5 6 ay kadar önce Skoda fabia 2018 1.0 greentec 110 bg 20k km aracı 86 bine almıştı yeterli doluluktaydi ya da kardeşi ibiza bakılabilir

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben olsam corsa alırım.fiyatlar daha makul.yeni kasa corsa gelince fiyatları bariz şekilde yükselicektir.yaza iyi fiyata satılır

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Otopark.com'un testinde oldukça begenilmişti , ben kendimde begeniyorum : Skoda Fabia tercih edilebilir .

Polo da iyidir ama , aynı paraya 1-2 model eskisini ; biraz daha yüksek km'lisini bulabilirsiniz ancak .

İbiza , fabiaya kıyasla daha eski bir yüze sahip ...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Fabia çok hoşuma gidiyor ama bulduklarımın ya kilometresi yüksek ya da ağır kazaları var. En son Renault Clio baktım bir tane. 1.2 75 beygir. Kullanan var mı arkadaşlar aranızda? Gidişi üzer mi? Çok performans beklentim yok otobanda 110-120 sabit gitsin yeter.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar bütçeyi yükselttim biraz. Fabia 1.2 Style DSG alacağım büyük ihtimalle. DSG'ler hala sorunlu mu? Baktığım arabalar 15-20 bin km arası. Alırken nelere dikkat etmem gerek.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
DSG sıkıntı çıkarır mı?
Hocam bunda birsürü değişken faktör var .
Aracın kullanıldığı şehirden , kullanan kişinin kullanış stiline kadar birçok nedene bağlı olabilir . 100.000km'ye kadar sorun yaşamayanlar da var , 40.000'de (belki daha erkeni de vardır) sorun yaşayanlar da var .
Ben şahsen dsg kullanıcısı degilim .

Arac sayısınım coklugundan mı yoksa baska nedenden mi bilmiyorum ama dsg arızaları en çok Seatlarda yasaniyor diye gözlemledim ...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Hocam bunda birsürü değişken faktör var .
Aracın kullanıldığı şehirden , kullanan kişinin kullanış stiline kadar birçok nedene bağlı olabilir . 100.000km'ye kadar sorun yaşamayanlar da var , 40.000'de (belki daha erkeni de vardır) sorun yaşayanlar da var .
Ben şahsen dsg kullanıcısı degilim .

Arac sayısınım coklugundan mı yoksa baska nedenden mi bilmiyorum ama dsg arızaları en çok Seatlarda yasaniyor diye gözlemledim ...
Manuel arabamız vardı. Sürekli şehiriçinde kullanımdan dolayı 40 bin'de baskı değişmişti. Onun gibi olmaz umarım. Gerçi bu arabayı genelde ben kullanacağım. Manuele alıp kalkma gibi şeyler duydum. Onunla uğraşamam sürekli. Sonuçta otomatik araba alıyorum. Duruma göre Tork konvertörlü veya CVT bakacağım. Ama Fabia istiyorum özellikle.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
ben sanırım buradan corsa ve 208 arasında kalıp 208'e yönelirdim. Corsa aslında daha güzel bir araba bence ancak donanımı 208'e göre çok az. Bu segmentte donanım ekstra önemli diye düşünüyorum zira kalite çok benzer. 208'in yeni versiyonu çok güzel olduğundan insan eskisine bakmak istemiyor ancak bu seçenekler arasında yine en derli toplu duranı o bence. Ibiza ya da Fabia da bir opsiyon olabilirdi ancak fiyatları saçma seviyelerde ve DSG korkusu var.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar karar değiştirip manuel almaya karar verdim. En son Egea sedan baktım. 1.4 Fire Easy Plus donanım. Easy plus donanım ile Urban Plus donanımın farkları nedir? Arasında 6-7 bin TL fark var. Bu farka değer mi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arkadaşlar karar değiştirip manuel almaya karar verdim. En son Egea sedan baktım. 1.4 Fire Easy Plus donanım. Easy plus donanım ile Urban Plus donanımın farkları nedir? Arasında 6-7 bin TL fark var. Bu farka değer mi?
  • Ekransız bir teyp yerine 7 inç dokunmatik ekranlı teyp(malesef carplay kapalı), ve 4 adet ekstra hoparlör ile toplamda 6 hoparlör.
  • Normal far yerine mercekli halojen ve beraberinde halojen gündüz aydınlatmaları yerine gündüz ledi
  • 15 inç kapaklı jant yerine 16inç alaşım jant.
  • Her ne kadar ispatlanamamış olsa da benim ve birçok Egea kullanıcısının inandığı yalıtım farkı
  • Hız sabitleyici, daha gelişmiş yol bilgisayarı ekranı
  • Deri direksiyon, deri vites topuzu
  • Tek yönlü otomatik dijital klima (easy donanımda analog klima geliyor)
  • Direksiyona göre yanan sis farları, birkaç ufak görünüm detayı
  • Belki de en önemlisi 6 adet hava yastığı ve sayamadığım ufak tefek bir çok farklılık.
farklı koltuk döşemesi, kol dayama vs. unuttuğum şeyler de var, yazdığım detaylı konu var egea urban plus için. Bence aradaki fark 10-11 bile olsa imkan varsa easy alınmamalı

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
  • Ekransız bir teyp yerine 7 inç dokunmatik ekranlı teyp(malesef carplay kapalı), ve 4 adet ekstra hoparlör ile toplamda 6 hoparlör.
  • Normal far yerine mercekli halojen ve beraberinde halojen gündüz aydınlatmaları yerine gündüz ledi
  • 15 inç kapaklı jant yerine 16inç alaşım jant.
  • Her ne kadar ispatlanamamış olsa da benim ve birçok Egea kullanıcısının inandığı yalıtım farkı
  • Hız sabitleyici, daha gelişmiş yol bilgisayarı ekranı
  • Deri direksiyon, deri vites topuzu
  • Tek yönlü otomatik dijital klima (easy donanımda analog klima geliyor)
  • Direksiyona göre yanan sis farları, birkaç ufak görünüm detayı
  • Belki de en önemlisi 6 adet hava yastığı ve sayamadığım ufak tefek bir çok farklılık.
farklı koltuk döşemesi, kol dayama vs. unuttuğum şeyler de var, yazdığım detaylı konu var egea urban plus için. Bence aradaki fark 10-11 bile olsa imkan varsa easy alınmamalı

Bir de imkan varsa beyaz almayın ya.
Geçen @DouglasAdams ile mavimsi bir renk gördük. Ulen bu ne güzel arabaymış aslında he dedik. Beyaz bu arabayı inanılmaz sıradanlaştırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım