911R Türkiye'deki soygun fiyatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
bu fiyata satılmasının nedeni muhtemelen nadir olması tükenmiş felan ama yinede maximum 1milyon euro o kadarda etmezde hani ülkemizin durumu göz ölünde bulundurursak,onun haricinde 1.8 bilmiyorum 185bin dolarsa harbiden yok yani cıcık nını :D ama makina fena

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Bende bu 'manuel hastalığı'na ayar oluyorum ha.İyi çalışan bir otomatik şanzıman manuelden 10 kat iyidir.Bkz.Focus Rs-Golf R drag.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Avını bekleyen aslan misali... Piyasayı bilmeyen, zengin bir ağanın oğlunu oltasına takmayı bekliyor :)
Manuel olması arabayı özel yapıyor aslında. Yalnız sıkıntı şurada. Çok yakın bir zamanda manuel GT3 RS çıkacak. O zaman bu araba çöpe gidecek. Alan kişi de kendini "ama benimki dünyada sadece 991 tane var" diye avutacak :)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bu araç şimdiden klasikler arasına girdi yalnız ve üretimi bitti. Çok özel kişilere satılmış. Porsche delisi Chris Harris e bile satmamışlar. 1.8 eder mi bilmem ama gelecekte edeceğinden şüphem yok.
http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/porsche-911-r-prices-rise-almost-£1-million
Bunun klasik olabilmesi için türünün son örneği olması lazım. Mesela son manuel şanzımanlı porsche olsaydı, o zaman 2 milyon dese eyvallah. Ya da son atmosferik motorlu porsche olsa yine eyvallah. Ama hiç biri değil. GT3 RS manuel çıkınca bu arabanın 2 tane kırmızı şeridinden başka nesi kalacak özel olan?

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bunun klasik olabilmesi için türünün son örneği olması lazım. Mesela son manuel şanzımanlı porsche olsaydı, o zaman 2 milyon dese eyvallah. Ya da son atmosferik motorlu porsche olsa yine eyvallah. Ama hiç biri değil. GT3 RS manuel çıkınca bu arabanın 2 tane kırmızı şeridinden başka nesi kalacak özel olan?
Hocam yanlis anlama sakın da elalemin derdinden bana ne 911 gt3 manuel ve özel üretim gelirse o da 2 milyon falan olur herhalde.

Ancak araç fabrika fiyatından 3-4 kat daha pahallı 2.elde. Mesela P1 fabrika satış fiyatından ucuza giderken LaFerrari fabrika fiyatının 2 katına falan satılıyor. Bunlar sadece 4 lastik+motor değil. Prestij ve statü göstergesi, zenginin malı züğürdün çenesi olayı sonuç olarak.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bunu klasik tutabilmek için bundan sonra çıkacak tüm modellerin sınırlı üretim olması lazım o zaman :) LaFerari çok çok sınırlı ve özel bir araç ama bu başka. GT3'ün kırpılmış ve iki şerit eklenmiş hali. Burda bi yanlış var ama bize ne dimi :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım