ABC Otomotiv Rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...diye-hasarli-ve-boyali-satti-479810377/detay

Araç sahibi başka bir forumdan tanidigim , Şikayetvar gibi platformlarda firma hakkında birçok şikayet var . Yasal yollara başvurulmuş , Renault Türkiye ve Bayi üzerinden o kadar zaman geçmesine rağmen halen bir çözüm üretmiyorlar .

http://www.detailturkey.net/index.php?threads/26481/
İlgili konunun linki :

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bu tarz olaylar son zamanlarda Youtube'da görülüyor. Özellikle beyaz arabalarda görüyorum böyle şeyleri. Arabaların değiştirilmesi gerekiyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Biz 2009'da 3 aylık Ford aracımızda boya sorunu yaşamıştık. İş mahkemeye kadar yürümüştü. İlk duruşmadan 1 gün önce arayarak liste fiyatı farkını vermemiz karşılığında 2010 modelle takas etmeyi kabul etmişlerdi. Babam da kabul etmişti. Takasta verdikleri o arabayı hala kullanıyoruz.
Bir boya sorununa da Ziebart'ta denk gelip şahit olmuştum. Adam yeni aldığı Opel Astra'sını boya koruma yaptırmak için Ziebart'a getirmiş. Orada incelenirken arabanın boyalı olduğu anlaşılmıştı. Ben de tesadüfen oradaydım. Adamın adına üzülmüştüm, işçiliği de kötüydü. Arabanın sol tarafını komple dalgalı dalgalı boyamışlardı.
Ayıplı mal sadece kaporta boya üzerine olmuyor ki. Pek çok elektronik ve mekanik kusur da çıkabiliyor. O tarz kusurları da Opel Meriva'da biz yaşadık. Baz ayıpların da ispatı çok zor oluyor. Direk kullanıcı hatası diyorlar.

Bu tarz olaylarda hiç zaman geçirmeden tüketici hakem heyetinden başlayıp anlaşma sağlanamazsa direk mahkemeye gitmek gerekiyor. Geciktikçe "kullanıcı hatası" savı güçlendirilmiş olur.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Bayi salliyor , Araya adli tatilde girince yasal islemlerde biraz gecikmiş ama arac sahibi ilk24 saat icinde boyalı oldugunu firmaya soyluyor ve ses kaydi var .

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu tip şeyler ne kadar arttı böyle. Belki de aslında hep vardı ama boya ölçüm aletleri ve internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla görünür hale geldi. Umarım adamın sıkıntısı gideriliz. En kötü ihtimalle mahkemeye giderler, bayi uzlaşma yoluna giderse aksesuar ve bedava servis hizmeti olur, en iyi şartta araç değişimi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu tip şeyler ne kadar arttı böyle. Belki de aslında hep vardı ama boya ölçüm aletleri ve internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla görünür hale geldi. Umarım adamın sıkıntısı gideriliz. En kötü ihtimalle mahkemeye giderler, bayi uzlaşma yoluna giderse aksesuar ve bedava servis hizmeti olur, en iyi şartta araç değişimi.
Çok normal. Toplumdaki yozlaşma serbest piyasadaki her sektöre yansıyor. İş ahlakı kavramı yerini çakallığa bıraktı. Yadırgamamak gerek. Muhatap büyük kurumsal firma olunca güvenilirlik artıp çakallık kaybolmuyor maalesef.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Distribütör ile aracı alan bayi arasındaki danışıklı dövüş bu.. Bayi distribütörden araçlarını satın alıyor, üzerinde hasar varsa hem kendisi hem distribütör firma haliyle zarar ediyor. Burada iş ahlakı yerin dibine inen distribütör firma yetkilileri ve aracı alan yetkili bayi ile beraber devlet çok büyük oranda suçlu. Özel sektöre devlet müdahalesi pek yapılmaz fakat kamusal düzeni ve ticari düzeni belli seviyede tutmak da devletin yapacağı kontrollerle olabilir ancak. Devlet otomobillerden yığınla vergi almayı biliyor, gerekli birimleri kurup müfettişler atayıp distribütör firmaları denetleyecek. Benim ülkemde vatandaşıma kusurlu, ayıplı malı satamazsın diyecek. Kanunda bile bu suçtur. Bu büyük kurumlar sürekli suç işleyip duruyor ama dur diyecek zihniyette bir yönetim yok bu ülkede. Zaten hepsi birbirinin adamı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Distribütör ile aracı alan bayi arasındaki danışıklı dövüş bu.. Bayi distribütörden araçlarını satın alıyor, üzerinde hasar varsa hem kendisi hem distribütör firma haliyle zarar ediyor. Burada iş ahlakı yerin dibine inen distribütör firma yetkilileri ve aracı alan yetkili bayi ile beraber devlet çok büyük oranda suçlu. Özel sektöre devlet müdahalesi pek yapılmaz fakat kamusal düzeni ve ticari düzeni belli seviyede tutmak da devletin yapacağı kontrollerle olabilir ancak. Devlet otomobillerden yığınla vergi almayı biliyor, gerekli birimleri kurup müfettişler atayıp distribütör firmaları denetleyecek. Benim ülkemde vatandaşıma kusurlu, ayıplı malı satamazsın diyecek. Kanunda bile bu suçtur. Bu büyük kurumlar sürekli suç işleyip duruyor ama dur diyecek zihniyette bir yönetim yok bu ülkede. Zaten hepsi birbirinin adamı.
O büyük distribütör firmaların hukuk servislerindeki avukatlar veya "şimdi isim vermeyeyim bir mobil operatör" usulü dışarıdan anlaşmalı bir hukuk bürosu telefonla arayıp tehdit etmeyi de deniyorlar caydırmak için. Yersen :)

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Gecenlerde birisi paylaşmış Renault & Dacia araclarini tasiyan tır devrilmiş duster ile Kadjarin ust uste oldugu goruntuler var muhtemelen o araçlardan birini sattilar .

(B)ilgisiz biri olsa belkide satarken öğrenecekti ve hersey icin cok geç olacakti .

Mais ve Bayi caydırma politikası izliyorlar apaçık ortada ...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O büyük distribütör firmaların hukuk servislerindeki avukatlar veya "şimdi isim vermeyeyim bir mobil operatör" usulü dışarıdan anlaşmalı bir hukuk bürosu telefonla arayıp tehdit etmeyi de deniyorlar caydırmak için. Yersen :)
Yaparlar hocam, diyorum bunlar devletle el ele birer şebeke gibi. Bu tarz ahlaksızlıkların, dolandırıcılıkların ve tehditlerin resmi kurum desteği olmadan icra edilmesi mümkün değil.

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
503
969
1,970
ankara
Marka
Opel
geçmiş olsun . ama 0 alırken bile araç didik didik incelenip alınmalı inşallah tanıdığınızın zararı karşılanır

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
2 Ay süren mağduriyetin sonunda firma yeni araç vermeyi kabul etmiş , muhtemelen boya koruma / multimedya gibi şeylerle ozurlerini kabul ettirirler :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
2 Ay süren mağduriyetin sonunda firma yeni araç vermeyi kabul etmiş , muhtemelen boya koruma / multimedya gibi şeylerle ozurlerini kabul ettirirler :)

Olması gereken de buydu zaten. Bu tarz markaların marka değerinden dolayı müşterinin arkasında olması gerekli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım