M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Screenshot_20200416-184157_Gallery.jpg

Malum virüs dolayısıyla ayrı kaldık,şöyle bir #tbt yapalım :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Arka sekmesi Era'dan yadigar. Geleneklerini koruması beni mutlu etti. :D :D :D

Lpg taktırmak lazım, tam lpg ile sorunsuz ve kusursuz binilecek araba.

Teneke jantlı beyaz boş paket Crdi'ı günümüzün sleeperi. Yerden kesilinceye kadar yürüyebiliyor. Gerçek şaka makinesi. :D

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Arka sekmesi Era'dan yadigar. Geleneklerini koruması beni mutlu etti. :D :D :D

Lpg taktırmak lazım, tam lpg ile sorunsuz ve kusursuz binilecek araba.

Teneke jantlı beyaz boş paket Crdi'ı günümüzün sleeperi. Yerden kesilinceye kadar yürüyebiliyor. Gerçek şaka makinesi. :D

Arka sekmesi acayip birşey,her sekmede gösterge pavyona dönüyor,bazen sekeceğini bildiğim için kendim de bozuyorum :D Ani hamlelerde arkayı direk salıyor,kontrayla çok tatlı toparlanıyor vs.CRDI tam şaka makinası olurdu,keşke dizel olsaydı lakin hesapta bir gün benim kullanacağım yoktu,km bunu gösteriyor zaten.Kaldı ki o zamanlar CRDI 4 ileri vasat bir şanzımanla geliyordu,tabii ki o torkun karşısında öyle bir şanzıman olsa dahi sonuç çok başka olurdu orası ayrı.Lpgye hem ben hem bizimkiler sıcak bakmıyorlar,çokta yol yapmadığı için gerek duymuyoruz.Ben sakin kullanımdan çok agresif kullanıyorum genelde,bu yüzden lpg yüzünden zaten hantal olan arabanın bir damla bile performans ve stabilite kaybetmesi beni üzer :) Agresif dediğim devirli kullanıyorum,dizel olsa bu kadar devirli kullanmama gerek kalmazdı elbette,hızlı kullanmıyorum.Ama bu motor maalesef tam sakin sürücüler için,gitsin istiyorsan o devir 4000 devir ve üstü olacak,devir çevirmeyi sevmesemde el mecbur yani.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Arka sekmesi acayip birşey,her sekmede gösterge pavyona dönüyor,bazen sekeceğini bildiğim için kendim de bozuyorum :D Ani hamlelerde arkayı direk salıyor,kontrayla çok tatlı toparlanıyor
İyi bari sizde yanan sönen bir şeyler var en azından. Era'da sekme başladımı kulağa hafif bir sela sesi geliyor başka bir şey yok. :D

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Screenshot_20200725-164547_Gallery.jpg

Hızlı giden at hesabı,bile bile lades oldum :) Davlumbaz hafif hafif çıkma sinyalleri veriyordu,istanbulda genel bakıma sokacağım diye erteleyince durum bu oldu,sessiz sedasız pişmaniye gibi erimiş.Bakımla beraber değişecek parça sayısı bir daha yükseldi :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ekli dosyayı görüntüle 27963

Hızlı giden at hesabı,bile bile lades oldum :) Davlumbaz hafif hafif çıkma sinyalleri veriyordu,istanbulda genel bakıma sokacağım diye erteleyince durum bu oldu,sessiz sedasız pişmaniye gibi erimiş.Bakımla beraber değişecek parça sayısı bir daha yükseldi :)
Çamurluk için ben siyah tüp silikonla yapma yapmıştım. Hala taş gibi duruyor.
İlgili post: https://otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-2-club.1486/post-386805
Arkasına kalın bir naylon veya kalın siyah çöp poşeti gibi bir malzemeyi çamurluk kenarına ve davlumbaza fotoğraftan gözükmeyen taraftan bantlayıp o geniş erimiş alanı benim yaptığım gibi siyah silikonla yama yapabilirsin. Alan biraz geniş, hatta benim çalıştığım bölgeye göre çok daha geniş kabul ediyorum ama dediğim gibi sağlam bir naylonla kılavuz yapılırsa olabilir diye düşünüyorum.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Çamurluk için ben siyah tüp silikonla yapma yapmıştım. Hala taş gibi duruyor.
İlgili post: https://otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-2-club.1486/post-386805
Arkasına kalın bir naylon veya kalın siyah çöp poşeti gibi bir malzemeyi çamurluk kenarına ve davlumbaza fotoğraftan gözükmeyen taraftan bantlayıp o geniş erimiş alanı benim yaptığım gibi siyah silikonla yama yapabilirsin. Alan biraz geniş, hatta benim çalıştığım bölgeye göre çok daha geniş kabul ediyorum ama dediğim gibi sağlam bir naylonla kılavuz yapılırsa olabilir diye düşünüyorum.

Abi eline sağlık gerçekten iyi iş çıkartmışsın.Bu benimde aklıma geldi ama naylon olarak değil de karton koymak olarak.Benimki biraz daha geniş eridi ama eriyen bölgenin arkası boş,biraz daha sol tarafı eritse silecek suyu motoru apaçık kalacaktı ama tam onun sınırında kalmış.Çamurluk zaten durduk yere çıkmadı hep çıkıyordu,malum ön tamponda ucuz plastik olduğundan rüzgar yiyince direkt kurtuluyordu tampondan,vidası düştüğü için lakin yine de çok oynak değildi.Demek ki yüksek süratlerde rüzgar yiyince iyice saldı kendini.Yakın zamanda değiştireceğim onu malum sonbahar yağmurlar artıyor değişmesi iyi olur,yan sanayi mi yoksa orjinal almaya değer mi diye bakıyorum..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi eline sağlık gerçekten iyi iş çıkartmışsın.Bu benimde aklıma geldi ama naylon olarak değil de karton koymak olarak.Benimki biraz daha geniş eridi ama eriyen bölgenin arkası boş,biraz daha sol tarafı eritse silecek suyu motoru apaçık kalacaktı ama tam onun sınırında kalmış.Çamurluk zaten durduk yere çıkmadı hep çıkıyordu,malum ön tamponda ucuz plastik olduğundan rüzgar yiyince direkt kurtuluyordu tampondan,vidası düştüğü için lakin yine de çok oynak değildi.Demek ki yüksek süratlerde rüzgar yiyince iyice saldı kendini.Yakın zamanda değiştireceğim onu malum sonbahar yağmurlar artıyor değişmesi iyi olur,yan sanayi mi yoksa orjinal almaya değer mi diye bakıyorum..
Oluur. Karton da olur. Gayet mantıklı.
Orijinal vs. yan sanayi kararını araç modeline özel feys grupları veya forumlardan alacağın fikirlerle netleştirebilirsin. Örneğin benim arabada kaliteli yan sanayi dış aydınlatma ürünleri mantıklıdır ama yan sanayi kaporta parçaları bir türlü tam oturmaz, hep sıkıntıdır. Ben bunu yıllar içerisinde acı tecrübelerle öğrendim :D Sizde durum tam tersi de olabilir. Bir araştırmakta fayda var.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Oluur. Karton da olur. Gayet mantıklı.
Orijinal vs. yan sanayi kararını araç modeline özel feys grupları veya forumlardan alacağın fikirlerle netleştirebilirsin. Örneğin benim arabada kaliteli yan sanayi dış aydınlatma ürünleri mantıklıdır ama yan sanayi kaporta parçaları bir türlü tam oturmaz, hep sıkıntıdır. Ben bunu yıllar içerisinde acı tecrübelerle öğrendim :D Sizde durum tam tersi de olabilir. Bir araştırmakta fayda var.

Çoğu kişi aynen senin dediğin gibi bir türlü tam oturmaz diyor,zaten biri 200 lira biri 50 liralık şey oturmaması bence normal.Benim arabanın ön tamponu rüzgarı yiyince esnediği için sağlam işçilik ve tam yerine oturan parça lazım o yüzden şimdilik orjinal parça arıyorum bulunca hem onu taktırıp hem de marşpiyeli düzelttirmek niyetim.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Çoğu kişi aynen senin dediğin gibi bir türlü tam oturmaz diyor,zaten biri 200 lira biri 50 liralık şey oturmaması bence normal.Benim arabanın ön tamponu rüzgarı yiyince esnediği için sağlam işçilik ve tam yerine oturan parça lazım o yüzden şimdilik orjinal parça arıyorum bulunca hem onu taktırıp hem de marşpiyeli düzelttirmek niyetim.

Accent,b sınıfının bence en iyisi diyemeyeceğim ancak görünüş olarak en iddialılarından.Her ne kadar kaportaya dokununca bu algı gitse de,uzaktan bakıldığından keskin hatları ve gölge oyunları aracı nitelikli yapan özelliklerinden.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Plakalıklardan sonra artık iç aydınlatma ve bagaj aydınlatması da tamamiyle led :)

20200922_193025.jpg
20200922_193018.jpg
20200922_192958.jpg

Verdiği ışık,geceleri son derece yeterli.Arabanın iç ambiyansında gerçekten büyük fark oldu,üstelik ledinde halojen gibi kısılarak sönmesi gerçekten çok iyi oldu en büyük çekingem oydu çünkü.

20200922_193254.jpg

Lakin şöyle bir ufak problemim var direnç atmadığımdan dolayı,devrede kalan akımla ledler şöyle kendi çapında sürekli yanık kalıyor.Çok uzun vadede ledlerin ömründen yer belki ama şimdilik bu şekilde devam edeceğim,gündüzleri zaten belli olmuyor geceleri de dikkatli bakınca belli oluyor sadece;orada 9 ledli bir led takılı olduğu anlaşılıyor.Bilgim ve araştırdığıma göre bu durumun aküye bir zararı yok,aynı akım halojen varkende geçiyor lakin halojen daha fazla akım çektiği için onu yakmaya gücü yetmiyor.Bagajdaki led tavandan bağımsız olduğu onda böyle bir sorun yok.

20200922_155124.jpg

Ledlerde bunu tercih ettim,belki canbuslı tercih etseydim kısık yanma problemi hiç olmayacaktı ancak dükkanda yoktu,burada da başka alabileceğim yer olmadığı için bulduğumu aldım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım