ACİL Ankara için Alfa Romeo Özel Servisi Aranıyor

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
Şuanda gitmekte olduğum Alfa Romeo servisimle ilgili bir problem yaşadım ve büyük anlamda soğudum.
Olayı ve gittiğim servisi açıkça yazmak istemiyorum ancak önerebileceğiniz Alfa Romeo özel servisi var mıdır?
Aracı yarın teslim alacağım için acil yazdım.
Alfa Romeo 156 2.0 TS SS

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
özelden belirteyim
hocam ben 2 sene boyunca a-r servise aracımı götürdüm ve gayet memnundum açıkçası... kendi görüşüme tezat şekilde internette oldukça kötü yorumlar yapılmış. nedenini anlayamadım. a-r servisle sorun yaşadıysanız size geçip de onu önermiş olmamak için ismini sormuştum :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ne yaşadınız acaba ,bu aralar herkes alfatech şerif diyor.
Aracımla 1.5 ay önce kaza yaptım.
Kaput ve ön çamurluk değişecek dendi, %100 kusur karşı taraf olduğundan hiçbir şeye karışmadan ustama sadece ''arabaya çok ihtiyacım var, olabildiğince hızlı çıksın'' dedim.
Aracı ustama bırakalı 45 gün oldu, yarın teslim alabileceğim. Kaza fotolarını görseniz inanın 45 günlük bir hasar onarımı sürecek kaza değildi
Ustam çamurluk değişecek ama parça bulamadık, gelen parçayı kalitesiz olduğundan iade ettik, tamir olacak dedi.
Madem çamurluk tamir olabiliyordu, neden ben 2 haftaya yakın çamurluk gelecek diye bekletildim, aracıma ekstradan tramer bedeli yazdırdım?
Arabaya ihtiyacım varken tamir edilip, kaput değiştirilip şimdiye çoktan teslim alabilirdim. Az tramer çıkacağından olur da satarsam ikinci elde de çok daha rahat ederdim.
Çok canım sıkıldı bu konulara, o yüzden yeni usta arayışı içindeyim.

Son düzenleme:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
956
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Geçmiş olsun ,bende kaza yaptım ve o ara 1 kurus param yoktu.
Aradım servisimi çekici gönderip kurtardılar aracı sonra ben 1 ay boyunca karısmadım bile, psikolojim iyi değilsi pek o ara zaten. arabayı aldığımda en ince detayına kadar ilgilenilmişti.
Ödemeyi arabayı alınca yaptım, servisler müşterilerden yakınıyor ama kendileri müşteriyi mağdur ediyorlar.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Servisi açıkça belirtebilirsiniz sorun olmaz hatta bilgi bile olur :)

@Sirius la ben AlfaGaraja gidiyorduk desem sanırım yanlış olmaz.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
Geçmiş olsun ,bende kaza yaptım ve o ara 1 kurus param yoktu.
Aradım servisimi çekici gönderip kurtardılar aracı sonra ben 1 ay boyunca karısmadım bile, psikolojim iyi değilsi pek o ara zaten. arabayı aldığımda en ince detayına kadar ilgilenilmişti.
maalesef bizden parayı (37.750 TL) önce bize yatırın, zaten size sigorta yatıracak dendi.
ona bile ''tamam, bari yatırabileceğimiz miktarını yatıralım. tamamı bizim bütçemizi aşacak.'' demek zorunda kaldık.
normalde işler 'para ne zaman araç sahibine yatarsa usta o zaman parayı alır' şeklinde ilerliyor ancak orada bile anlaşmazlığa düştük.

Son düzenleme:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
956
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
maalesef bizden parayı (37.750 TL) önce bize yatırın, zaten size sigorta yatıracak dendi.
ona bile ''tamam, bari yatırabileceğimiz miktarını yatıralım. tamamı bizim bütçemizi aşacak.'' demek zorunda kaldık.
normalde işler 'para ne zaman araç sahibine yatarsa usta o zaman parayı alır' şeklinde ilerliyor ancak orada bile anlaşmazlığa düştük.
Sadece kaput ,çamurluk , panjur tampon değişimine 37.000 tl mi? Yuh kardeşim yuh
Parçaları ben toplasam kabaca 10.000 tutuyor fazlasıyla.

Son düzenleme:

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
Sadece kaput ,çamurluk , panjur tampım değişimine 37.000 tl mi? Yuh kardeşim yuh
yok hayır, mekanik olarak da bazı parçalar değişti (su deposu, radyatör vs vs.)
çıkan paraya lafım yok asla, ama prosedürün çok uzaması, tamir olabilecek parçanın değişime gidecek diye tramerin ve sürenin artması, 38.000 TL gibi bir paranın sebepsiz yere bizden istenmesi...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım