KAPALI Acil araba almalıyım yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar elimdeki Fiesta 1.25 trend arabayı sattım. Performansı düşük yakıt tüketimi fazlaydı. Çalıştığım okul evime uzak ve ulaşım sıkıntısı var. Bu yüzden acilen araba almam gerekiyor. Hatchback ,dizel , c segmenti önerilerinizi bekliyorum. Otomatik olursa çok iyi olur. Limitim 70 bin tl . Fikirlerinize ihtiyacım var.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Zaten bu devirde öldürdüler sıfır araba almayı eskidendi artık 50-60k sıfır araba almak şimdi artık çok zor. Bu aracı arkadaşım kullanıyor manuel olanı performansından memnun değilim diyordu sürüş dinamikleri olsun performansı olsun 136bg değilde 90 bg gibi sanki diyor. Passatı satıp bunu almış belki ondan da olabilir. Genişlik konusunda bir sıkıntı yok zaten o yönde yeterli.

Hocam araba 1.33 motor olmasın. 132 bg motoru cvt ile kullandım gayet güzel yürüyordu.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@dreamer Hayırlı olsun, kazasız belasız.

Zaten bu devirde öldürdüler sıfır araba almayı eskidendi artık 50-60k sıfır araba almak şimdi artık çok zor. Bu aracı arkadaşım kullanıyor manuel olanı performansından memnun değilim diyordu sürüş dinamikleri olsun performansı olsun 136bg değilde 90 bg gibi sanki diyor. Passatı satıp bunu almış belki ondan da olabilir. Genişlik konusunda bir sıkıntı yok zaten o yönde yeterli.
0-100'ü 10sn olan bir arabayı beğenmiyorsa atmosferik araba almamalıydı (yokuş için turbo şart vs. diyenlere katılmıyorum, devir çevirdin mi gayet gidiyorlar).
Turbo desteklilerin 1.2leri falan bile 1sn kadar daha yavaş o araçtan.
Bence arkadaşınızda 1.33 olan versiyonu vardır ki, onu alıp performans bekleme hatasına düştüyse bir şey diyemem.
Boş araba alıp doldurmak, dolu araba almaktan daima daha pahalıdır. Zaten "tam dolu" hâle de sonradan gelemez. Dijital klima vs. illa ki eksiklikler kalır.

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Hocam araba 1.33 motor olmasın. 132 bg motoru cvt ile kullandım gayet güzel yürüyordu.

Sormadım onu bir ara denk geldik o zaman söyledi.Ww den geçiş yapınca sanırım düşük gelmiş olabilir passat kullanıyordu.

@dreamer Hayırlı olsun, kazasız belasız.

0-100'ü 10sn olan bir arabayı beğenmiyorsa atmosferik araba almamalıydı (yokuş için turbo şart vs. diyenlere katılmıyorum, devir çevirdin mi gayet gidiyorlar).
Turbo desteklilerin 1.2leri falan bile 1sn kadar daha yavaş o araçtan.
Bence arkadaşınızda 1.33 olan versiyonu vardır ki, onu alıp performans bekleme hatasına düştüyse bir şey diyemem.
Boş araba alıp doldurmak, dolu araba almaktan daima daha pahalıdır. Zaten "tam dolu" hâle de sonradan gelemez. Dijital klima vs. illa ki eksiklikler kalır.

80 küsüre gelmiş araba kendisi life modelini alıp doldurdu. Kullandığı önceki araba dolu olduğu için bunu da doldurmuş. Performansı beklediğim gibi değil diyordu yalıtımı falan bundan da şikayetçiydi zaten. Diğer konularda beklentiyi karşılıyor demişti açıkcası bende kullanmadan bir şey diyemem. Herkesin zevki farklı olabiliyor siz beğenirsiz başka biri beğenmez belli olmuyor durum. Aslında internette inceleme yapanlarda genelde yalıtımı ve yol tutuşu konusunda çok iyi şeyler söylememiş. Benim tek sıkıntım ise 80k verip sıfır araba alıp içi boş bir araba almak belki donanıma önem verdiğim için olabilir bilemiyorum. Arabaya bindiğinde bazı oyuncakların oluşu güzel bir his.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Konu sahibi kusura bakmasın, konu saptı biraz. Son mesajımı yazıyorum.

Sormadım onu bir ara denk geldik o zaman söyledi.Ww den geçiş yapınca sanırım düşük gelmiş olabilir passat kullanıyordu.

80 küsüre gelmiş araba kendisi life modelini alıp doldurdu. Kullandığı önceki araba dolu olduğu için bunu da doldurmuş. Performansı beklediğim gibi değil diyordu yalıtımı falan bundan da şikayetçiydi zaten. Diğer konularda beklentiyi karşılıyor demişti açıkcası bende kullanmadan bir şey diyemem. Herkesin zevki farklı olabiliyor siz beğenirsiz başka biri beğenmez belli olmuyor durum. Aslında internette inceleme yapanlarda genelde yalıtımı ve yol tutuşu konusunda çok iyi şeyler söylememiş. Benim tek sıkıntım ise 80k verip sıfır araba alıp içi boş bir araba almak belki donanıma önem verdiğim için olabilir bilemiyorum. Arabaya bindiğinde bazı oyuncakların oluşu güzel bir his.

Elbette öyle. Corolla benim de çok beğendiğim bir araba değildir ama piyasa şartlarında mantıklı bir arabadır, onu demeye çalışıyordum. 75 bin liraya bu performansta (1.6 life için konuşuyorum-hatta 1.33 bile mantıklıydı genişlik vs. arayanlar için), bu yakıt tüketiminde, bu sınıfta, bu genişlikte bir araç daha yok.

Forumda daha önce de konuşulmuştu, life donanım bomboş bir araba. Ama maalesef fiyatlar bu seviyelere geldi. 2011'de Life donanım yoktu, Corolla 1.33 Comfort diye satılıyordu ve buna kıyasla dolu bir arabaydı (deri direksiyon, sis farı, katlanan aynalar, daha kaliteli ses sistemi), o zamanlar o araba 34.500 liraya satılıyordu, 7 yılda geldiğimiz durum ortada.

Bugün Pöjo'ya gitsek 208'in başlangıç donanım 1.2 motor manuel şanzıman aracın liste fiyatı 78.500, 301 gibi güvenlikten falan nasibini almamış, korkunç derecede bomboş (direksiyon derinlik vs. dahi yok), B sınıfı sedan bir arabaya 1.2 manuel için istedikleri fiyat 71 bin lira.
Honda'da Civic 1.6 manuel 97 bin liradan başlıyor.
Volkswagen Polo 1.0 trendline (tsi değil) 75 bin lira (2 yıl kadar önce Golf 1.2tsi midline+ için 59 bin liralık teklif almıştım, comfortline için 66 bin liralık teklif almıştım).
Fiat Egea en ucuz 71 bin liradan başlıyor.
Vs. vs. diye gidiyor.
Böylesi bir ortamda çok mantıklı, benim demek istediğim buydu.
Yoksa daha önce de konuşmuştuk. Yalıtımı önceki kasaya göre iyi olsa da, sınıfındaki Almanlarla kıyaslayınca iyi değildir, yere fazla yakın olması sorundur, yumuşak doku meraklısı kişileri tatmin etmez, oyuncaklarla dolu değildir vs. Ama bu paraya hiç bir marka öyle şeyler vermiyor zaten, hatta bu arabanın muadilini bile daha yüksek fiyata veriyorlar.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Para pul oldu yemin ederim...

Uygun fiyatlı C sımıfı alternatifleri arayanlara yine 1.6 motorlu Megane (bir ara iyi fiayata vardı atmosferikler) ve hb olacaksa Nissan pulsar tercih edilebilir. Pulsar iç hacim konusunda gayette başarılı ancak C segmenti ve bu fiyat bandında donanım veya oyuncak aramak anlamsız ...yine de az oyuncak veya donanımlı B ye tercih ederim...

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Para pul oldu yemin ederim...

Uygun fiyatlı C sımıfı alternatifleri arayanlara yine 1.6 motorlu Megane (bir ara iyi fiayata vardı atmosferikler) ve hb olacaksa Nissan pulsar tercih edilebilir. Pulsar iç hacim konusunda gayette başarılı ancak C segmenti ve bu fiyat bandında donanım veya oyuncak aramak anlamsız ...yine de az oyuncak veya donanımlı B ye tercih ederim...

Hocam o Pulsar iç hacim konusunda d segmenti gibi aynı fakat yakıt konusunda sınıfta kalıyor hb bir araç 8-9 yakarmı o nedir öyle manueli bile bu değerlerde zaten manuel alınması lazım diğer türlü tırt cvt şanzıman sanırım biraz geç tepki veriyor. Zaten Piyasası fazla yok çokda piyasada yok gibi duruyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam o Pulsar iç hacim konusunda d segmenti gibi aynı fakat yakıt konusunda sınıfta kalıyor hb bir araç 8-9 yakarmı o nedir öyle manueli bile bu değerlerde zaten manuel alınması lazım diğer türlü tırt cvt şanzıman sanırım biraz geç tepki veriyor. Zaten Piyasası fazla yok çokda piyasada yok gibi duruyor.

Piyasa da olmayışının bir kaç nedeni var tabi.. birincisi C segmentinde olan, genel olarak bakıldığında en geniş araç bile olsa, en başarılı araç değil, orası kesin... Nissan tarafından çok pazarlanan veya üzerine çok düşülen bir araçta değil ... hal böyle olunca hep bir adım geride kalıyor diğer marka modellerinden ... ama işte fiyatı da uygun ... alıp uzun yıllar binilicekse neden olmasın ... dizelleri de vardı, 1.5dci ile onlar gayet ekonomiktir .. tabi o durumda fiyat nereye çıkıyor bakmak lazım . piyasa da fazla görmediğimiz için büyük ihtimal kafa karıştıracak rakamlara çıkıyor ..

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Performans beklentimiz yok da şanzıman sorun çıkarır mı ? Eksileri nelerdir ?
Yokuşta geri kaydırır. Zaten easytronic otomatikleştirilmiş manueldir. Hızlı da vites atmaz, devirli kullanmayı seviyorsanız ve seri kullanmayı seviyorsanız almayın.
Kullanıcıları varsa benden daha Detaylı bir yorum yapabilir.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Yokuşta geri kaydırır. Zaten easytronic otomatikleştirilmiş manueldir. Hızlı da vites atmaz, devirli kullanmayı seviyorsanız ve seri kullanmayı seviyorsanız almayın.
Kullanıcıları varsa benden daha Detaylı bir yorum yapabilir.
Sürecek kişi daha çok acemi öğrenene kadar idare etsin yeter. Bozulmayacaksa bu dedikleriniz problem değil diye düşünüyorum. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım