KAPALI Acil yardım... POLO 1.4 Confortline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam 2012 model 1.4 85 bg Wv Polo Confortline Beyaz 68000 km'de bir araba bakacağım. Sahibi 45000 TL fiyat yazmış. Aracın bir kazası var, ayrıntılı bilgi için 5664e mesaj attım. Gelen bilgiye göre "AKS ON SAG, ON TAMPON, ON PANEL, TASIYICI ON SAG, ON CAMURLUK SAĞ, ON TAMPON DEMİRİ, SAĞ FAR, SALINCA SAĞ ON" vs değişmiş. Toplamda 6500 TL hasar kaydı var. Sahibinin dediğine göre sağ önden motor çarpmış. Fotoğraflarda araç gayet güzel gözüküyor. Acaba bu parçaların değişmiş olması bana sorun yaratır mı arkadaşlar? Yarın öbür gün satarken sorun yaşar mıyım?

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Cezbediyor fakat benim için kullanışsız olur. Üniversitede ziraat fakültesinde araştırma görevlisiyim, yeri geldiğinde deneme alanlarına gidip geleceğim. Bu araçla çiftliğe gitmek içimden gelmez :) ayrıca arkadaş grubuyla yemeğe gidelim desek in bin sıkıntı. İş hayatına da yeni atıldım yarın öbür gün para ihtiyacı doğarsa bunu ha diyince satamam.
Ben kullanışlı, yeri geldiğinde hemen elimden çıkartabileceğim, az yakan Clio'yu kafamda oturttum. Bu hafta aracı alacağım gibi duruyor. Bakalım.

burakcanyilmaz

Profesör
18 Eki 2016
204
211
1,235
26
İstanbul
Cezbediyor fakat benim için kullanışsız olur. Üniversitede ziraat fakültesinde araştırma görevlisiyim, yeri geldiğinde deneme alanlarına gidip geleceğim. Bu araçla çiftliğe gitmek içimden gelmez :) ayrıca arkadaş grubuyla yemeğe gidelim desek in bin sıkıntı. İş hayatına da yeni atıldım yarın öbür gün para ihtiyacı doğarsa bunu ha diyince satamam.
Ben kullanışlı, yeri geldiğinde hemen elimden çıkartabileceğim, az yakan Clio'yu kafamda oturttum. Bu hafta aracı alacağım gibi duruyor. Bakalım.
Hayırlı Olsun O Zaman :)

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
CLİO 4'ün yeni sahibi benim artık :)
Abimiz arabayı pek fazla kullanmamış, öyle ki 2013 yılında fabrikadan çıktığı lastikler üzerinde dişli dişli duruyor. Fakat lastiklerin 5 yaşında olması beni tedirgin etti. E artık yazda geldi diyebiliriz. 1039 kg ağırlığında bir clio için yazlık lastik tavsiyeniz ne olurdu?

Yalnız hafif bir araç olduğunu da göz önünde bulundurursak böyle hafif araç sahiplerinden fikir istiyorum. Çünkü malum araç hafif olunca öyle her lastik iyi olmuyor. İyi lastik olupta hafif araçta ABS'yi sürekli devreye sokanlar olabiliyor.

Birde aracın orjinal lastikleri 185 65 15, ben ise 195 65 15 lastik almayı düşüyorum. İyi fikir mi sizce???

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
Abimiz arabayı pek fazla kullanmamış, öyle ki 2013 yılında fabrikadan çıktığı lastikler üzerinde dişli dişli duruyor. Fakat lastiklerin 5 yaşında olması beni tedirgin etti. E artık yazda geldi diyebiliriz. 1039 kg ağırlığında bir clio için yazlık lastik tavsiyeniz ne olurdu?

Yalnız hafif bir araç olduğunu da göz önünde bulundurursak böyle hafif araç sahiplerinden fikir istiyorum. Çünkü malum araç hafif olunca öyle her lastik iyi olmuyor. İyi lastik olupta hafif araçta ABS'yi sürekli devreye sokanlar olabiliyor.

Birde aracın orjinal lastikleri 185 65 15, ben ise 195 65 15 lastik almayı düşüyorum. İyi fikir mi sizce???
Hayırlı olsun güle güle kullanın darısı benim başıma :)

Son düzenleme:

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bence tanıdığınız bir lastikçiye gösterin derim Clio hafif bir araç olsa da çok fazla sıkıntıya sokmaz. Biraz daha yol tutuşu istiyorsanız jant lastik değişimi yaparsanız.

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Tesekkurler arkadaslar.
Araci henuz tam olarak test edebilmis degilim hafta sonunda deneyecegim lastikleri. Hatta oneriniz mantikli, bir lastikci tanidiga gostereyim. Fakat Sakarya - Isparta arasinda gidecegim zaman zaman, 5 yillik lastik bana pek guven vermeyecek gibi geliyor.
1.2 arac için taban genislemesinin sorun olabilecegi fikride mantikli geldi. En iyisi orjinal ebatlarda iyi bir yazlik lastik bakmak.
Bir kac secenek;
Petlas Imperium 780 TL civarinda bir miktar soyledi.
Hankook 880 TL dedi.
Goodyearda kampanya varmis 850 TL fiyat verdi.

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Arkadaşlar merhaba. Hafta sonu aracı ve lastiklerini denedim. 5 yılın sonunda çok sertleşmiş lastikler ve değiştirmeye karar verdim. Petlas'ta soluğu aldım. İmperium PT515 aldım. Tanesi 170 TL'den 680 TL'ye yazlık lastikleri giydik.
Bugün Sakarya'dan yola çıktım, Eskişehir'e uğrayarak Isparta'ya geldim. Aracın performansın memnun kaldım. Şöyle ki, araçta tek başımaydım fakat bagaj ve arka koltuklar eşyalarla doluydu. Yol boyunca araç çok fazla yormadı beni. 100-110 arası sabitleyerek ilerledim. %7-%8'lik yokuşlara 110 ile girdiğinizde 4. vitese düşme gereği olmuyor. Fakat 100 ile girince hız 90'a kadar düşüyor. Yokuş uzadıkça düşmeye de devam ediyor.
Şunu da belirteyim; araç 5. vites 3000 devirde tam olarak 100 km/s hız ile gidiyor.
Işık yandığında depoyu 230TL'ye full'emiştim, Sakarya'da şehir içinde yaklaşık 60 km kullandım. Yola çıkarken tam hatırlamıyorum ama ortalama tüketim 7.5 vs idi. Eskişehir'e vardığımda ortalama tüketim 6.3 idi. 40 km Eskişehir içinde dolaştım. Yola çıkıp Isparta'ya vardım. Toplamda 600 km gitmişim. Otoparka çektiğimde, ortalama tüketim 6.0'ı gösteriyordu. Ve henüz ışık yanmadı fakat 20-30 km sonra yanar sanırım.
Sonuç olarak, kalabalık aile olarak kullanmadığınız sürece, aracın performansından ve yakıt tüketiminden gayet memnun kaldım.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım