Ah bu valeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Şirket yemeğine gitmiştim. Araci valeye verdim. 2 gun sonra kamera kayitlarini sileyim derken aklima geldi. Bakalim ne yapmiş izliyim dedim.. Ohaaa.

2 defa kesici , ikinci vitesde patinaj.
997 cc lik motoru bagirta bagirta surmuş.
Şikayet edemedi. Cunku adami kovmalarini istemedim. Uyarmalari icin facebook sayfalarina mesaj attim..

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla hocam ben bu konuda çok netim. Gideceğim mekana yakın kapalı ya da açık otopark varsa arabamı oraya kendim bırakır, taksi ile giderim mekana. Eğer yakinda hiç otopark yoksa mekanı değiştiririm bu kadar takıntılıyım. Yani en kötü durumda arabayı hiç çıkarmam direk taksi ile giderim. Hiç tanımadığın bi insanın gözün gibi baktığın araca böyle şeyler yaptığını görmek kötü bi durum. Geçmiş olsun.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
748
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Orası öyle ancak valelerin %80'i bu vaziyette. Ben otoparklara anahtar bile bırakmam. Zorlarlarsa da çıkıp giderim.
Arabaları ileri - geri hareket ettirmeleri gereken sıkışık otoparklara ben de hiç uğramam. Anahtar bende duracak.

Vale meselesinde ise artık itibarı toplamak çok zor. Zaten aracı valeye vermeyi sevmem, tedirgin olurum, üstüne bir de böyle şeyleri görünce hiçbir zaman valeye araç emanet edeceğimi düşünemiyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşini kötüye kullanan insanlardan biri daha.. Hiç tanımadığınız biri, size ait bir eşyayı hiç sormadan alıp kullansa nasıl tepki verirdiniz ? Bir hırsız aracınızı alıp götürse, biraz gazlayıp gezip tekrar evinizin önüne bıraksa ne tepki verirdiniz ? Evet, ben de insanların işinden olmasını istemem ama işini hakkıyla yapmayan, araya kötülük sokan insanların cezasını çekmesinden yanayım. İşinden atılmasa bile maaşından bir ceza kesilmeli yahut yaptırımı olan başka türlü bir ceza uygulanmalı. Zaten ahlaklı ve iyi bir insan olsa sizin aracınızı bu şekilde alıp kullanamaz. Doğru düzgün adamın yapacağı iş değil bu.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Ben olsam mekanın adını ifşa edecek şekilde bunu paylaşırdım. Çünkü insanlar o mekana güvenip arabalarını emanet ediyorlar. Bi de üstüne para veriyorlar yani. Sadece bireyin hatası değil, o mekanın bir hatası olarak değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Hocam yaptığı emanete ihanette ten başka bir şey değil ben olsam şikayet eder peşini bırakmazdım meselenin

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
O adama bide 10 tl bahsis verdim. Lokanta sahipleri donus yapti. Gerekeni yapacaklarmiş.
Mekan meşhur Etiler kolcu.... Artik anlayan anladi orayi
Bence lokantanın yaptığı dönüşte özür niyetli olarak bi yemek ısmarlayalım giibi bir söylem olmasını beklerdim. Gerçi onlar böyle bir şeyi önermediği sürece senin talep etmen de olmaz ama. "Allahından bulsun" spek diyoruz artık...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Aracım 1 litre ecoboost focus 4 ay önce vale aracımın motorunu yedi talebimizle otopark kamera kayıtlari ve yoldaki dükyanlarin güvenlik kamerası kayıtlarını aldık isletmenin sahibiyle otorup izledik arac yol boyu kesiciyle gidiyor yaklasık 1 km otopark ici mucurlu iceri girip el freniyle dönmeye calisiyor dönemiyor ileri geri badanaj cekerek götüruyor stop edip aractan iniyor yemek bitip araci geri istedigimde araci calistiramiyorlar servise cektirdik radyator hortumunun motora girdigi yer darbeye maruz kalmıs ve kirilmis motor isindigi icin kitlenmis is yeri sahibi sucu kabul edip motoru cebinden yaptirdi sandik motor geldi durum bu kadar vahim işte

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracım 1 litre ecoboost focus 4 ay önce vale aracımın motorunu yedi talebimizle otopark kamera kayıtlari ve yoldaki dükyanlarin güvenlik kamerası kayıtlarını aldık isletmenin sahibiyle otorup izledik arac yol boyu kesiciyle gidiyor yaklasık 1 km otopark ici mucurlu iceri girip el freniyle dönmeye calisiyor dönemiyor ileri geri badanaj cekerek götüruyor stop edip aractan iniyor yemek bitip araci geri istedigimde araci calistiramiyorlar servise cektirdik radyator hortumunun motora girdigi yer darbeye maruz kalmıs ve kirilmis motor isindigi icin kitlenmis is yeri sahibi sucu kabul edip motoru cebinden yaptirdi sandik motor geldi durum bu kadar vahim işte
Çok geçmiş olsun hocam gerçekten üzülerek okudum. Fikrimi de sorarsanız, sadece tamir masraflarıyla yetinmeyin. Mekan sahibiyle anlaşamazsanız dava açın, aracın değer kaybı ve manevi tazminat talebinde bulunun mutlaka. Kaybetmeniz imkansız.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
motoru değişmiş arabayı kime kaça nasıl satacaksınız? Sürekli söylüyorum devletin valelere sorumluluk yüklemesi gerekiyor adam kağıta sorumluluğumuzda değildir yazıyor anasını ağlatıyo sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım