Akaryakit zamlari ...tekel ve carteller....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Arkadaslar akaryakit zamlari ile ilgili bircok baslik acilmisti ancak vergiler,devlet politikasi gibi konulara hic girmiyecegim zaten durum ortada tam bir rezalet benim tam olarak anlayamadigim bir nokta var. son seyahatimde izmirden manisaya gidis gelisimde izmir merkezde neredeyse her benzin istasyonunda ortalama dizel litre fiyati 4.79 tl ilen uzun yolda 4.03 e kadar(euro dizel) indigini gordum.binbir cesit istasyon firmasi var.termo,gulf vb.ancak duyulmamis yaygin olmayan firmalar neler yapar neler diyeceksiniz ama isin garip yani bp de bile litresi 4.25 tl idi hemde euro dizel.ayrica gulf firmasida cok kaliteli bir firmadir ama turkiyede fazla bilinmez 4.12 den veriyordu.simdi soruyorum.rafineri izmir aliagada olmasina yani rafineridan bu kadar uzaklasmamiza ragmen fiyatlar bu kadar dusuyorsa bu dusuk fiyatlara dahi bu firmalar para kazaniyorsa bu iste vergi ve devlet politikasi disinda cok daha farkli olaylar(tekel,cartel,kacak mazot vb) döndugu aşikar.ustelik sehir disinda bu kadar fiyat farkliligi varken sehir icinde neden butun fiyatlar kafa kafaya....sizler ne dusunuyorsunuz?saygi ve sevgilerimle

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Onu bende çözemedim yıllardır.

Antalya'da üni.den bir arkadaşımın babası benzin istasyonu sahibi (PO) ve zamanında LPG'de sıkı bir indirim uygulamışlardı. Bir şeyler konuşulmuştu o dönem hatırlamıyorum.

Mesela bana yakın bir Alpet var, Eskişehir yolu üstünde. Oranın önünden geçerken biraz daha uygun sattıklarını görmüştüm. Fakat illa vardır bir şeyi diyerek yanaşmamıştım hiç. Nasıl oluyor bende anlamıyorum valla.

Type-R

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
4
1
545
27
ANKARA
5-6 aydır alpetten alıyorum, dizeli 40-50 kuruş daha ucuz oluyo
şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım,nasıl bu kadar ucuza sattıklarını bende bilmiyorum

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ya total çok kötü benzinli arabay shellden başkası haram valla
Yahu arabanın tarihinde yazmıyor şehiriçi bir depo ile 450 km gitmek. Sanki E87 1 serisi varmış gibi hissettim. Sakin kullanınca şehiriçi 700 - 750 km giden araba 450 km gitti. Tamam kar mar oldu, rolantide falan bekledi de 250 - 300 km fark oluşturacak kadar yakması mümkün değil durduğu yerde.

Bu ay Shell Nitro+ ısmarlayacağım kendisine :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Denizli aydın muğlada yol üstünde falan pamukkale otogaz var, normalden 40 50 kuruş aşağıda lpg satıyor, bizim arabaya hep ordan alıyoruz gazı ciddi anlamda fark ediyor da yani öyle hava basma gibi bişi de yok :)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Abim onların yeraltında yakıt depoları var, ne zaman zam geleceğini iyi kötü bildikleri için zamlanmadan önce depoları ve tırları doldurup sonrasında zamlı fiyat üzerinden satıyorlar. Gulf belki böyle uyanıklık yapmıyordur, aldığı fiyattan satıyordur.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Izmirin icinde heryerde 4.79 tl euro dizel. Burda 3.99 tl.acilisa ozel diyor acilis bitsin eminim 4.10 tl den fazla olmaz.3.99 neresi 4.79 neresi.bu işte bir gariplik var ama neyse....

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-02-04-21-59-22.png
    Screenshot_2017-02-04-21-59-22.png
    988.8 KB · Görüntüleme: 230
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım