Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Gazlamaya çıktığım zaman kullanacağım bir aksiyon kamerası arıyorum kafaya takılanlardan. Youtube için değil kendim izleyeyim yeterli. O yüzden 4k'ymış su geçirmezmiş falan pek bir önemi yok video ses kaydetsin yeterli benim için. Piyasada pek çok model var. Acaba daha önce kullanan ya da model önerecek birileri var mı? Bütçe alete göre değişebilir ama 400-500 lirayı geçmese güzel olur.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
abi niyetin çok kaliteli videolar değilse vantuzlu telefon tutacağını cama sabitlemen çok yeterli olur diye düşünüyorum, onun dışında internetten bakıp video izlemek iyi olacaktır.
60 fps veya 4k özelliği olması gerekli değil, 720p 30fps veya 1080p 30fps yeterli olur hatta fps 24e kadar bile düşse bence sorun olmaz hızlı bir çekim sonuçta

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
abi niyetin çok kaliteli videolar değilse vantuzlu telefon tutacağını cama sabitlemen çok yeterli olur diye düşünüyorum, onun dışında internetten bakıp video izlemek iyi olacaktır.
60 fps veya 4k özelliği olması gerekli değil, 720p 30fps veya 1080p 30fps yeterli olur hatta fps 24e kadar bile düşse bence sorun olmaz hızlı bir çekim sonuçta
Telefon benim gördüğüm şekilde kaydetmiyor ya. Hemde 10 dakika sınırı var. Bakıyorum modellere de çok fazla var. Eken H9R hakkında bilginz var mı hocam?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Eken ve SJCAM var ekonomi sınıfı biraz araştırma yaparım derseniz hocam bakmanızı tavsiye ederim , olmazsa xiaomi bakılabilir fiyatları nedir bilmiyorum ikinci el Yi modeli falan çok güzel iş görebilir :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eken ve SJCAM var ekonomi sınıfı biraz araştırma yaparım derseniz hocam bakmanızı tavsiye ederim , olmazsa xiaomi bakılabilir fiyatları nedir bilmiyorum ikinci el Yi modeli falan çok güzel iş görebilir :)
İkinci el alırsam birde batarya masrafı olur büyük ihtimal. Bende o iki marka arasında kaldım. Eken H9R ve SJCAM Carbon 4K. 4K çeken bir cihaz herhalde 1080p 60FPS'de daha rahat çeker diye düşünerek 4K bakıyorum belki yanlıştır.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
İkinci el alırsam birde batarya masrafı olur büyük ihtimal. Bende o iki marka arasında kaldım. Eken H9R ve SJCAM Carbon 4K. 4K çeken bir cihaz herhalde 1080p 60FPS'de daha rahat çeker diye düşünerek 4K bakıyorum belki yanlıştır.

Doğrudur aslında düşündüğünüz durum 4K piksellere uygun bir kamera 1080p olarak daha net ve odaklı çekecektir , araç kameram bu şekilde çünkü :) ama elbette her 4k iyi çekiyor diye bir durumda yok unutmayalım :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Doğrudur aslında düşündüğünüz durum 4K piksellere uygun bir kamera 1080p olarak daha net ve odaklı çekecektir , araç kameram bu şekilde çünkü :) ama elbette her 4k iyi çekiyor diye bir durumda yok unutmayalım :)
Bu fps farkını denemiş miydiniz? Benim bildiğim hızlandıkça fps yetersiz gelirse kare atlama oluyor. Kağan hocam 24 fps bile yeter deyince şaşırdım. 1080p 60 fps ya da 720p 120fps araç için daha uygun değil mi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu fps farkını denemiş miydiniz? Benim bildiğim hızlandıkça fps yetersiz gelirse kare atlama oluyor. Kağan hocam 24 fps bile yeter deyince şaşırdım. 1080p 60 fps ya da 720p 120fps araç için daha uygun değil mi?

Daha uygundur elbette , Frame Per Second olayı dikkate alınmalı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@Kaganglc dediğine de deyinmek isterim aslında yanlış bir durum yok ortada yorumu için çok teşekkür ederim kafamdaki eski şeyleri canlandırdı :) , minimum stabil olarak 25 fps bir görüntü gözümüzün hareketleri görmesini sağlayacaktır ama işte konu tamda burada kopuyor :)

Şuna da gelelim şimdi 25 fps ele aldık hareket güzel fakat aynı hareketi 50 fps 60 fps izlemek daha belirginlik katacaktır buna da kabaca netlik diyebiliriz :)

Hatta 120 FPS çeken bir kayıtta video montaj konusunda iyiyseniz aralarda hoş yerleri yavaş çekimde tekrarlatma olanağına sahip olursunuz :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için SJCAM Carbon'da karar kaldım. Onaylıyor musunuz? :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için SJCAM Carbon'da karar kaldım. Onaylıyor musunuz? :)

Valla hocam kullanmadım bilmiyorum bence araştırın bakın edin sizin tarzda hareketli halde çekilmiş videolarını bulun net fikire öyle varın :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar eken h9 aldım 4k 30fps, 1080p 60 fps ve 720p 120fps seçenekleri var. Araç içi pov video için 120fps daha mı uygun olur? 1080p60fps ile denedim ama gittiğim hızı yansıtamıyor 100 ile gidiyorsam 50 60 ile gidiyorum gibi yavaş oluyor

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Arkadaşlar genellikle gece sürüş videoları çekmek istiyorum, uygun fiyatlı hangi kamerayı önerirsiniz? Bugün alacağım galiba. Ya da uygun fiyatlı kameralara bulaşmamak en iyisi mi? Telefondan çekmeyi de denedim ama geniş açı meselesinden dolayı pek verim alamadım.

Uygun fiyatlı kameraların testlerine baktım biraz, görüntü geçişleri ya çok yavaştı ya da çok kalitesizdi.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar genellikle gece sürüş videoları çekmek istiyorum, uygun fiyatlı hangi kamerayı önerirsiniz? Bugün alacağım galiba. Ya da uygun fiyatlı kameralara bulaşmamak en iyisi mi? Telefondan çekmeyi de denedim ama geniş açı meselesinden dolayı pek verim alamadım.

Uygun fiyatlı kameraların testlerine baktım biraz, görüntü geçişleri ya çok yavaştı ya da çok kalitesizdi.
Anı niyetine alıyorsan hepsi iş görür. Ama youtube'a yüklerim oradaki pov videoları gibi kaliteli olsun diyorsan go pro altı kurtarmaz

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Anı niyetine alıyorsan hepsi iş görür. Ama youtube'a yüklerim oradaki pov videoları gibi kaliteli olsun diyorsan go pro altı kurtarmaz
Hocam bugün baktım biraz düşük kaliteli kamera testlerine, gündüz video kaliteleri vasat olsa da geceleri cidden çok yetersizler. Bu arada bilindik markaların bazı pahalı modelleri bile gece çekimlerinde yetersiz kalabiliyor. Geçmiş dönemde bisiklet videoları çekerim diye aldığım 720P kamera var elimde, ilk kez video çektikten sonra görüntülerden bir şeyler anlamaya çalıştım ama anlayamadım. O kadar berbattı ki bir daha kullanmadım. O zaman biraz bütçemi artırayım ben en iyisi. Bu arada ilk çıkan go pro`lardan var galiba piyasada ve bir tık daha uygun fiyatlı, onlar alınabilir mi sizce?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam bugün baktım biraz düşük kaliteli kamera testlerine, gündüz video kaliteleri vasat olsa da geceleri cidden çok yetersizler. Bu arada bilindik markaların bazı pahalı modelleri bile gece çekimlerinde yetersiz kalabiliyor. Geçmiş dönemde bisiklet videoları çekerim diye aldığım 720P kamera var elimde, ilk kez video çektikten sonra görüntülerden bir şeyler anlamaya çalıştım ama anlayamadım. O kadar berbattı ki bir daha kullanmadım. O zaman biraz bütçemi artırayım ben en iyisi. Bu arada ilk çıkan go pro`lardan var galiba piyasada ve bir tık daha uygun fiyatlı, onlar alınabilir mi sizce?
Hero 5 altı önermem şahsen. Bütçeniz ne bilmiyorum eken h9 ve xiaomi yi kullandım birbirlerine yakınlar ve gece performansları kötü. Alacak olsam tekrar, hero 5-6 bakardım.

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Hero 5 altı önermem şahsen. Bütçeniz ne bilmiyorum eken h9 ve xiaomi yi kullandım birbirlerine yakınlar ve gece performansları kötü. Alacak olsam tekrar, hero 5-6 bakardım.
Hocam kamera için ayırabileceğim bütçe go pro`lara yetmiyor açıkçası, en son erken h9 35-40 $ civarlarında idi diye hatırlıyorum. Ben de bu bütçenin en fazla iki katına çıkabilirim, tek koşul gece düzgünce video çekebileceğim bir kamera olması. Bu bütçelerde tavsiye ettiğiniz kamera var mı? Gece çekimi çok sırıtmıyorsa bir çift eken h9 veya xiaomi mi`de alabilirim.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım