Aktif/Adaptif Süspansiyon Sistemi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmans95

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
5
2
595
Makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim,
Tasarım dersi projesi olarak aktif süspansiyon sistemi aldık. Sistemin fonksiyonel özelliklerinin ( aracı taşıma , darbe sönümleme gibi ) alternatif çözüm yollarını araştırıyorum. Aklına farklı çözüm yolları gelen fikrini yazabilir mi? Elektrik motorlu , elektromanyetik , pnömatik , hidrolik aklınıza ne gelirse ana mantığı ile benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim. :)

osmans95

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
5
2
595
Dostum senin bize anlatman gerekmez mi bunları :D
Hocam anlatmasına anlatırım da özgün farklı bir tasarım yapmamız gerekiyor. Ne kadar çok fikir o kadar çok çözüm yolu, o kadar çok konsept. O yüzden sizden yardım almak istedim. Mesela sen yapsan nasıl yapardın. Aklına gelen ilk fikir nedir? :)

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Adaptifi bilmiyorum ama hani su mercedes in tavuk reklamı vardı ya ordaki sistem yolu algılayan sensorler ile air sistem kendini ona göre ayarlıyor

osmans95

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
5
2
595
Adaptifi bilmiyorum ama hani su mercedes in tavuk reklamı vardı ya ordaki sistem yolu algılayan sensorler ile air sistem kendini ona göre ayarlıyor
Hocam o da aktif bir sistem sadece kullandığı sensör diğerlerine göre biraz farklı :) Ben G sensör üzerinden gitmeyi düşünmüştüm bunu da alternatif çözüm yollarıma ekliyorum sağolasın :)

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
uzun uzun anlatmıyım izle kendin gör
edit: şuan çok yorgunum özelliklerinde elektromanyetik yazmışsın post attıktan sonra farkettim bu bose de elektromanyetik sistemle çalışıyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım