Akü tavsiyesi/Hangi aküleri kullanıyorsunuz?

Sizin tercihiniz hangi akü markası?

• Kullanılan toplam oy
    24
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, 2013 model Rav4 ümüzün aküsü ömrünü tamamlamadı gibi artık. Araba çalışırken marş motoru zorlanarak çalışıyor. 2 dk kontak açık kalsın komple elde olanda gidiyor. Bazen durduğu yerde gidiyor. Yeni akü almak şart oldu. İstanbul için kar geliyor uyarıları da yapılmaya başlandı. Sizce hangi akü markasını tercih etmeliyim. Deneyimlerinizi ve tavsiyenizi paylaşırsanız sevinirim. Hem bana hem de ileri de lazım olacaklara da yardımcı olabilir bu konu. :)

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
benim tercih sıram ,bosch,varta ,inci ,mutlu şeklinde olurdu ve CCA sı yüksek akü alırdım ,CCA KISACA akünün ilk marş sırasında verdiği amper gücüdür bu ne kadar yüksek olursa motor okadar rahat marş basar ki özellikle soğuk havalarda dizel motorlarda bu çok önemlidir ki ben 640 cca dan aşağısını tercih etmem.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
benim tercih sıram ,bosch,varta ,inci ,mutlu şeklinde olurdu ve CCA sı yüksek akü alırdım ,CCA KISACA akünün ilk marş sırasında verdiği amper gücüdür bu ne kadar yüksek olursa motor okadar rahat marş basar ki özellikle soğuk havalarda dizel motorlarda bu çok önemlidir ki ben 640 cca dan aşağısını tercih etmem.
540 CCA tavsiye edilen arabaya 640 takmak doğru olur mu peki?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Varta'dan uzak durmanızı şiddetle öneririm. Opel servisleri GM etiketiyle Varta koyuyordu son gördüğümde. Gerçekten dayanıksız, hatta bir arkadaşımı vakitsiz yolda bıraktı. Köklü, kalitesini ispatlamış bir marka ama araba aküsünden şarjlı kalem piline kadar tüm ürünlerinde son yıllarda kalitesi yerlerde.

Ben AC Delco kullanıyorum. Daha önce de kullanmıştık. Çok eski, kaliteli bir markadır. Gayet memnunum, onu tavsiye ederim. Bosch hiç kullanmadım ama markasına her zaman güvenirim. Yerli akülerin de fena olmadığı söyleniyor.

Aküde markadan önce üretim tarihine bakmanızı öneririm. Markadan daha önemlisi üretim tarihidir. Rafta 6 aydan fazla beklemiş akü bende biraz soru işareti yaratır.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Varta'dan uzak durmanızı şiddetle öneririm. Opel servisleri GM etiketiyle Varta koyuyordu son gördüğümde. Gerçekten dayanıksız, hatta bir arkadaşımı vakitsiz yolda bıraktı. Köklü, kalitesini ispatlamış bir marka ama araba aküsünden şarjlı kalem piline kadar tüm ürünlerinde son yıllarda kalitesi yerlerde.

Ben AC Delco kullanıyorum. Daha önce de kullanmıştık. Çok eski, kaliteli bir markadır. Gayet memnunum, onu tavsiye ederim. Bosch hiç kullanmadım ama markasına her zaman güvenirim. Yerli akülerin de fena olmadığı söyleniyor.

Aküde markadan önce üretim tarihine bakmanızı öneririm. Markadan daha önemlisi üretim tarihidir. Rafta 6 aydan fazla beklemiş akü bende biraz soru işareti yaratır.
Vartaya bir zamanlar denk gelmiştim. Hoş sonuçlar vermemişti. Ardından Mutlu takmıştık. Ondan memnunduk. Sonra satarken arabayla gitti. Şimdi de fabrika çıkış aküsü var ama soğukta perte çıkar şuan. Zorla çalışıyor. Evin yakınlarında Mutlu bayisi var ama oraya gitmeden önce buraya da sorayım dedim. Gelen sonuca göre karar vereceğim. AC Delco ilk sizden duydum. Bosch da kafamı karıştırıyor. Bakacağım artık duruma göre.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Vartaya bir zamanlar denk gelmiştim. Hoş sonuçlar vermemişti. Ardından Mutlu takmıştık. Ondan memnunduk. Sonra satarken arabayla gitti. Şimdi de fabrika çıkış aküsü var ama soğukta perte çıkar şuan. Zorla çalışıyor. Evin yakınlarında Mutlu bayisi var ama oraya gitmeden önce buraya da sorayım dedim. Gelen sonuca göre karar vereceğim. AC Delco ilk sizden duydum. Bosch da kafamı karıştırıyor. Bakacağım artık duruma göre.
Delco aküleri bildiğim kadarıyla GM, Amerika piyasasındaki arabalarında kullanıyor. Bayağı eski, köklü bir firmadır. Ben asıl orta boy pilden büyüğünü görmediğim Energizer'a şaşırmıştım ilk gördüğümde. Ben de onu çok merak ediyorum. :)

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Delco aküleri bildiğim kadarıyla GM, Amerika piyasasındaki arabalarında kullanıyor. Bayağı eski, köklü bir firmadır. Ben asıl orta boy pilden büyüğünü görmediğim Energizer'a şaşırmıştım ilk gördüğümde. Ben de onu çok merak ediyorum. :)
Boschun akü yaptığını da bugün öğrendim. Hiç beklemiyordum nerelerde satılıyordur acaba.

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
iki toyota var birinde varta akü var ki o varta akü 5 arabada kullanıldı satarken hep söktük yeni arabamıza taktık şuan 6 yaşında ve tık demeden çalışıyor neredeyse yarım marşta motor çalışıyor bu soğuklarda öbüründe türk malı bir akü var markası özbilmemne tam hatırlamıyorum adını küçük bişey zaten 45 lik bir sorununu görmedik şimdiye kadar ama marş alması biraz daha uzun vartaya göre 1 saniyede falan marş alıyor. Birde motor çalışmazken dikkat ediyoruz tabi akü biterse yolda kalırız diye 45 lik çünkü çabuk bitiyor şarjı daha kalmadık hiç yolda gerçi. Birde honda var fabrika çıkışlı mutlu akü olması lazım oda küçük amperi düşüktü sanırm motor kapalıyken dikkat etmek lazım. En güzeli 72 amperlik vartadan şaşmamak lazım motor kapalıyken koltuk ısıtma ,müzik, iç aydınlatma herşeye abanıyorum akü bitecek korkusu yok :D

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Emin değilim ama bildiğim kadarıyla bosch akü İspanyol bir aku firması vardı ona üretim yaptırıyordu herhal kendi fabrikası degil

ZETEC SE

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
24
23
595
Araba 6 yıldan beri bizde belki bikaç senede eski sahibi kullanmıştır. 60lık Acdelco marka akü vardı, tam vaktini bulup geçen kurban bayramının 2. gününde bitti 2kez vurdurduktan sonra 3. vurdurmaya izin vermedi. Takviyeyle hallettik, zaten garip bi bitmeydi, marş basmıyor ama radyo çalışıyor baslar gümbür gümbür vuruyordu.
Neyse bayram günü bulduğumuz akücünün kefil olması üzerine 72 lik Gümüş Akü taktırdık, internette hiç veri bulamadım. Şimdilik iyi merak ediyorum sonu nolacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım