Alarm Taktıracağım Kafa Ütüsü Sorularım Var :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar benim 21 lik megane a alarm taktırmak istiyorum. Orjinal immo sistemi kızılötesi üzerinden çalışmakta ve bazen iyice dibine girmem hatta anahtarı illa içerdeki göze doğru tutmam gerekiyor açabilmek için. Hiç istemesem de bu sistemi iptal ettirip alarm üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmek istiyorum. Tek derdim daha pratik olabilmek yani.

Öncelikle sorum sizce değer mi? Pratikte şahsi kullanımımla değer diye düşünmekle birlikte değişik bir güvenlik sistemi ve kopyalanma vb gibi riskler barındırmadığından muhafaza etmekte istiyorum. Lakin hem alarm hem bu sistem bir arada iken alarm üzerinden kapıları açsam dahi immo halen aktif olduğundan çalıştırmadan evvel kendi kumandasından da kapıları kapayıp açmam gerekiyor. Bu da pratikleştireyim derken angarayı çoğaltmak demek.

Bir diğer sorum da piyasada satılan alarm sistemlerinin sesleri birbirinin aynısı. Vaktiyle bir arkadaşım reno servisinde kumandasına entegre bir alarm taktırmıştı ve sesi çok değişikti ve hoştu açıkçası. Klişe alarm seslerinden olmayan bir model önerebilir misiniz? Derdimi kelimelere dökemediğimin farkındayım konu doğru yerde mi onada emin değilim hakkınızı helal edin.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hic alarm kullanmadim ve acikcasi ihtiyac da duymadim. Bence sokun tamamen bitsin olay. Alarmda taktirsaniz hirsizin isi 2 dk zaten. İstanbulda sayisiz olay gormus biri olarak soyluyorum. Gece insanlarin ya bu alarm kimin diye kufurlerine maruz kalmak bonusu zaten.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar benim 21 lik megane a alarm taktırmak istiyorum. Orjinal immo sistemi kızılötesi üzerinden çalışmakta ve bazen iyice dibine girmem hatta anahtarı illa içerdeki göze doğru tutmam gerekiyor açabilmek için. Hiç istemesem de bu sistemi iptal ettirip alarm üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmek istiyorum. Tek derdim daha pratik olabilmek yani.

Öncelikle sorum sizce değer mi? Pratikte şahsi kullanımımla değer diye düşünmekle birlikte değişik bir güvenlik sistemi ve kopyalanma vb gibi riskler barındırmadığından muhafaza etmekte istiyorum. Lakin hem alarm hem bu sistem bir arada iken alarm üzerinden kapıları açsam dahi immo halen aktif olduğundan çalıştırmadan evvel kendi kumandasından da kapıları kapayıp açmam gerekiyor. Bu da pratikleştireyim derken angarayı çoğaltmak demek.

Bir diğer sorum da piyasada satılan alarm sistemlerinin sesleri birbirinin aynısı. Vaktiyle bir arkadaşım reno servisinde kumandasına entegre bir alarm taktırmıştı ve sesi çok değişikti ve hoştu açıkçası. Klişe alarm seslerinden olmayan bir model önerebilir misiniz? Derdimi kelimelere dökemediğimin farkındayım konu doğru yerde mi onada emin değilim hakkınızı helal edin.
Kızılötesi sistemi aynısı bizim araçta da mevcut ara sıra bizimki de almıyor malesef ama eğer ki bir çözüm arıyor olsaydım, alarm taktırmazdım anahtarın kendi kilidi ile klasik üsul açardım gibime geliyor.

Biraz internette bakmak lazım belki çözümü vardır, çünkü o yıllarda çıkmış tüm ithal renaultlarda var.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kornaya basan alarmlar var kendi kornanızı iyi kötü ayırt edersiniz ama gece durduk yere öterse milleti uyandırır

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kızılötesi sistemi aynısı bizim araçta da mevcut ara sıra bizimki de almıyor malesef ama eğer ki bir çözüm arıyor olsaydım, alarm taktırmazdım anahtarın kendi kilidi ile klasik üsul açardım gibime geliyor.

Biraz internette bakmak lazım belki çözümü vardır, çünkü o yıllarda çıkmış tüm ithal renaultlarda var.
Üstat onuda düşündüm ama hem şoför kapısının kilidi boş dönüyor hem de kapıyı açsam dahi kumandadan açma komutu vermemiş çalışmıyor araba. Benim amacım arabaya gerçek anlamda uzaktan kumandalı merkezi kilit takmak. Değilse hırsıza kilit dayanmaz ama işi bilen hırsızda gelip benim 21 yaşındaki tenekeme hallenmez :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Üstat onuda düşündüm ama hem şoför kapısının kilidi boş dönüyor hem de kapıyı açsam dahi kumandadan açma komutu vermemiş çalışmıyor araba. Benim amacım arabaya gerçek anlamda uzaktan kumandalı merkezi kilit takmak. Değilse hırsıza kilit dayanmaz ama işi bilen hırsızda gelip benim 21 yaşındaki tenekeme hallenmez :D
Estağfurullah ne tenekesi F7R dan teneke mi olurmuş :) , tenekenin en iyi formu olur. O dediğinizi de şöyle bir şey yapabilirdim, içerise merkezi kilit düğmesi var basınca şık şık tüm kapıyı açıp kapatıyor. Binecek olanlar biraz sabırsızlıkla bekleyebilirler ama bu da bir çözüm.

Alarm konusunda kararlı iseniz, seçenekler çok, alarmı ötmeyen sadece ek bir kumanda ile açıp kapayan sistemleri yapıyorlar.

Bir de her alarm sistemi o piyasada dandik bıyk bıyk yapan sistemlerden değil. İyileri de vardır illaki.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
...
Bir de her alarm sistemi o piyasada dandik bıyk bıyk yapan sistemlerden değil. İyileri de vardır illaki.
İşte tam olarak aradığım şey de onlardan işte. İcabında ben sesinden benim araba bu diyebilmeliyim piyasa malı uyduruk şeylerden olmasın maksat.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım