ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
Merhaba Arkadaşlar herkese iyi forumlar.
Bende aracımı taktim edeyim. :)
Öncelikle araçtan biraz bahsedeyim.
  • 2006 model 116bin km de.
  • 19' ProDrive limitli üretim jant , (235 35 19)
  • Novitec Coilover,
  • Ön ve arkalarda 5 mm Spacer,
  • Dpf iptal var ve yazılım mevcut.
Ortalama 1 yıldır kullanıyorum hayallerimdeki arabaydı. Uzun sürede kullanmayı düşünüyorum. Yapacaklarımı zamana yaymaya çalışıyorum. Arabayı abartı bir modifikasyon değil de spor modeli olan 'ti' ayarında keyifle binilecek bir araç yapma amacındayım.
Şimdilik sipariş geçtiğim ürün Eibach Anti-Roll ve Powerflex arka burçlar.
İleri ki aşamada Fren Sistemini geliştirmeyi düşünüyorum.
Birkaç resim ekleyeyim. İleri ki zamanlarda bol bol resim eklerim.
DSC_0115_zpsdmmlrhav.jpg

DSC_0914_zps6phekeip.jpg

BPV519_zpsxun2i1br.jpg

lj6mjb_zpsbscjrlgk.jpg

DSC_0152_zpscnhezdqk.jpg

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Hergün sahibindende baktığım bir araba. Maşallah kazasız belasız binin.

ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
Hergün sahibindende baktığım bir araba. Maşallah kazasız belasız binin.
Teşekkürler. Evet çok baktıran bir araba ama alım süreci ve aile baskısı biraz sıkıntılır. Yaşadım bilirim.
Bu arabayı almak için sıfır aldığım arabayı zararına satıp 159 aldım. Aklımdan çıkaramadım bir türlü nalet şey baktırıyor. :)

ALEXIST

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
14
18
645
31
Yalova
Kazasız belasız kullanın aracınız çok özel bi araç bence. Bugüne kadar d sınıfında üretilmiş en karizmatik tasarımlardan biri belki de en karizmatiği. Sıfır tasarım değişikliğiyle yeniden üretseler gider alırım, ki bu 2005 yılına ait bir tasarım yani. Önümüzdeki 2 yıl içinde temiz bulabilirsem benim de sahip olmayı istediğim bi araç kendisi.

Yakıt tüketimi ve parça fiyatları ne durumdadır? Bildiğiniz bir kronik sorunu var mıdır?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
3 senedir baktığım e segmenti altyapısı kullanıp d segmenti olan muhteşem bir araba hele o ön farlarına hastayım neden transformersta desepticon(nasıl yazılıyorsa) rolü vermediler anlamış değillim. Neyse hayırlı olsun güle güle kullanın. :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Alfa'ları gittik.e daha çok sevmeye başlıyorum, maşallah, güzel araba.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Harika Bir Araç 159 Tabi Benim Tarzıma Göre Biraz Hantal Kalıyor :p Şakası Bir Yana Sahip Olmak İstediğim İkinci Alfalardan Birisidir Kendileri :) Tabi SW Olanı Tercihim Olacaktır , Kazasız Belasız Kullanmanız Dileğiyle Diyorum Hoş Geldiniz ALFİSTİ :)

-Edt ; Bu PowerFlexler Hakkında Bilgi Alabilir Miyim Sizden Acaba ?

Son düzenleme:

ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
@Goktug Boş ağırlık olarak 1535 kg gözüküyor.

@binglidak Teşekkürler. Evet Jant ve araba tam bir kombin oldu çok dikkat çekiyor. bol bol nazara geliyorum. :(

@B.S.Asil Teşekkürler Alfisti olmak büyük bir şeref. :)
Powerflex muhabbeti tr de pek bulunmuyor yurt dışından temin ettim. Benim arka tekerlek jant arası mesafe olarak 1 cm fark var. Ustayla baktığımızda arka salıncak burçlarında biri problemli. Salıncakdan dolayı fark olduğunu düşünüyorum o yüzden aldım birde jant büyüdüğünden dolayı ( 159 orijinal 17') kaber olaylarını da düzeltmek maksatlı aldım. Henüz takmadım taktıktan sonra görüşlerimi yazarım.
Genel olarak powerflex ler keskin direksiyon tepkileri için kullanılıyor, Ömür boyu garanti veriyor. Burç problemlerinden dolayı komple salıncağı değiştirme zorunda kalmıyorsunuz. Biraz araba sertleşiyor gibi yorumlar okudum. Yurt dışından geldiği için biraz pahalı. Benim araçta ön alt salıncakta powerflex var. Bir sıkıntısını görmedim.
Şöyle bir video var.

ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
@stan Teşekkürler . Alfa daha çok duygulara hitap eden bir araçtır. Trafikte dikkat çekiyor. :)

@berkay4408 Teşekkürler... Efsane tasarımı vardır. Koca Mersin de 10-20 adet yavar ya yoktur.

@ALEXIST Teşekkürler iyi dileklerin için.
Temizini bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. zamanında bakımı yapılan, oluşan problemleri ertelemeden yapılırsa sorun çıkarmayan bir arabadır. Ama bizim millet bakımlarını zamanında yapmaz, problem büyüyünce satar. Alan kişi de problemli araba alınca illallah eder ve arabayı kötüler.
benim ortalama yakıt tüketimim manuel şehir dışı (110-130 km/s) 5.8 , şehir içi 7 litre civarıdır. Tabi bu Mersin trafiği verileri.
Kronik sorun pek yok ama hor kullanmaya bağlı olarak ağır araç olduğundan ön salıncaklar, volan-baskı balata ve turbo gibi problemler km bağlı olarak sıkıntı yapabiliyor.
Parça fiyatları https://alfayedek.net/ sitesinde bulabilirsin. Rutin bakımlar 300-400tl arası tutar. (tüm parçalar orijinal olup Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yağ Filtresi, Mazot Filtresi , Selenia motor yağı)

golfr32

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
30
595
Aracin guzel .guzel de bakiyorsun belli ki.Allah cc gule gule kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin. nazini cekene on numara arac.su anki araclarda yok boyle tasarim. satarsan haberimiz olsun.:) akrabalara arkadaslara aldiririz insaallah.

haa ,,birde bu parcalar muayenede sikinti cikarmayan tipte degil mi?

bir not daha. aracina yapacagin islemler bitince icinden tamam oldu bu sesi gelince guzel bir youtube videosu yada isi bilen bir arkadasla fotolarini cek . ben benim r32 imle yapmadim hala pisman olurum. bir tavsiye.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,794
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ciddi anlamda bazen aklımı çelen bir araçtır. Öncelikle Maşallah. Aracın yedek parça ve yedek parçaya ihtiyaç sıklığı nedir acaba biraz bilgi alabilirmiyim :) Trabzon şartlarında canımı sıkarmı mesela. Malum biraz yollarımız bozuk yayla vs olayımda bi çıtır var :)

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Ne zaman bir Alfa görsem hemen sağını solunu kurcalayasım gelir :D Bende bu hissi yaratan başka bir araba yok. Alfa'yı özel yapan bu sanırım.
Hayırlısıyla binin :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@ucarozcan alfayedekte powerflexler var aslında siz getirttiniz yurtdışından sanırım nasıl bir fiyat farkı var göz attınız mı hiç ? :)

ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
Arabanın tasarımı da çok güzel ama QV jantları çok yakışmış. Hayırlı olsun.
QV değilde daha çok 8C jantı olarak geçiyor.
Bildiğim kadarıyla Brera S modeli için limitli üretilmiş olan bir jant.

@ucarozcan alfayedekte powerflexler var aslında siz getirttiniz yurtdışından sanırım nasıl bir fiyat farkı var göz attınız mı hiç ? :)
Alfayedek'te galiba 156 için Powerflex var. 159 için bu burçlar Türkiye de pek bulunmuyor. Mecbur yurt dışından getirdim.

Jantlarla "fifty shades of alfa" olmuş
Çok güzel bir tabir olmuş. :cool:

ucarozcan

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
15
24
645
Mersin
En son yaptığım güncellemeleri derleyip burada paylaşacağım.
Rot balans ayarı için gittiğimde Goodyear Eagle F1 Asymmetric (235/35/19) 2011 üretimi lastik 'keten kırmış' olduğunu öğrendim.
Mecburen lastik yenileyeceğiz.
Bridgestone 235/40Zr19 96W Xl S001 şipariş geçtik. Orijinal ebatlara geri dönelim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım