Alfa romeo 147 Hakkında bilgi lazım kullanıcıları buyursun

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Tüm otopark ailesine selamlar, yurtdışında eğitim gören bir kardeşinizim ve kısmetse ilk arabamı almak üzereyim. Gönlümden deli gibi bir rosso 147 mk1 düşerse uygunundan mk2 almak geçiyor. Lakin araba hakkında o kadar olumsuz duyumlar geldi ki artık konuyu buraya taşımak istedim. Aldığım tüm yorumlar kullanıcısından öncelikle bunu belirteyim, kimisi temiz bir alfanın asla beni yarı yolda bırakmayacağını, varyatör harici hiçbir kronik problemi olmadığını söylerken kimisi yürüyeninden tut elekronik aksamına kadar problemli olduğunu, beni yarı yolda bırakacağını bırakmasa bile yüksek masraflar açacağını söyledi. En son bugün ev sahibimle konuşurken arkadaşının alfasının çok problem çıkardığını ama şimdi yaptırdığını ve alıp güvenle sürebileceğimi söyledi dalga geçerek (güvenle sürebilirsin kısmını gerçekten dalga geçerek söyledi). Alfa romeo kullanmış/kullanmakta olan sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum..

Bu arada alfanın alternatifi olarak mk 4 golf, megane 2 veyahut nissan almera (almera 2.sırada) düşünüyorum..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Tüm otopark ailesine selamlar, yurtdışında eğitim gören bir kardeşinizim ve kısmetse ilk arabamı almak üzereyim. Gönlümden deli gibi bir rosso 147 mk1 düşerse uygunundan mk2 almak geçiyor. Lakin araba hakkında o kadar olumsuz duyumlar geldi ki artık konuyu buraya taşımak istedim. Aldığım tüm yorumlar kullanıcısından öncelikle bunu belirteyim, kimisi temiz bir alfanın asla beni yarı yolda bırakmayacağını, varyatör harici hiçbir kronik problemi olmadığını söylerken kimisi yürüyeninden tut elekronik aksamına kadar problemli olduğunu, beni yarı yolda bırakacağını bırakmasa bile yüksek masraflar açacağını söyledi. En son bugün ev sahibimle konuşurken arkadaşının alfasının çok problem çıkardığını ama şimdi yaptırdığını ve alıp güvenle sürebileceğimi söyledi dalga geçerek (güvenle sürebilirsin kısmını gerçekten dalga geçerek söyledi). Alfa romeo kullanmış/kullanmakta olan sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum..

Bu arada alfanın alternatifi olarak mk 4 golf, megane 2 veyahut nissan almera (almera 2.sırada) düşünüyorum..
Kullanıcısı değilim ama Türkiye'de servis-tamir olanaklarıyla oradaki imkanların nasıl olduğunun nasıl olduğunu bilemeyiz.
Ceremy Klarkson'un tarafından yaygınlaştırılmış bir olumsuz imajı mevcut elbet, ancak bu forumda memnuniyetle ALFA Romeo kullanan bir sürü de insan var. Ancak bizde araba pahalı, tamir ucuz. Yurtdışı(ülkeden ülkeye değişebilir) hakkında işçilik ücretlerinin yüksek olduğundan; bazen tamir fiyatlarının araç fiyatlarına yaklaştığını duymuştum. Hatta bu yüzden gurbetçi vatandaşlar araçlarının boyasını bakımını genelde burada yaptırırlar. Alfa Romeo yu da bir kenara bırakın, 15 yaşındaki bir arabada illaki bazı eskimeler olacaktır. Buna dair hazırlığınızın olması önemli.

Yani bulunduğunuz bölgede 15 yaşındaki bir Alfa Romeo'ya mesai ayıracak bir usta bulabilecek misiniz? (italyadaysanız bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam :)) Usta bulabildiğinizde, karşılaşabileceğiniz olası sorunlar için sizden ne kadar ücret talep edeceğini de hesaba katmak lazım.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bence yurtdışında da olsan öğrenci için uygun bir araba değil. Megane 2 demişsiniz 1.5 dci 6 ileri uygun fiyata bulunuyorsa düşünülebilir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben hali hazırda bir alfa kullanıcısı ve alfa bağımlısıyım :) 147 sahibi olmadım ama 156 ile aynı profile sahip bir araç , tabi mk2 serisinde varyatörsüz olanlarda mevcut bunu bilmem duydunuz mu , varyatör arıza yapmaz kullanıcı hata yapar sonucunu varyatör çeker çünkü alfalar yağ eksiltir varyatör yağ ile çalışır bu bu kadar basit :)
Alfa sorunlu bir araç mıdır ? Evet sorunludur her araçta her markada olduğu gibi.
Yolda bırakır mı ? Bırakmamayı garanti eden bir araç var mı önce buna bakalım :D
Güvenli mi ? ESP den tutunda modeline göre 8 hava yastığı sunan 4 disk ve her modelinde standart şekilde ABS ve Fren basınç dağılımı sunan model ailesinden bahsediyoruz , sizce ? :D Evet eski bir araba ama arabayı sonuçta ya şuraya buraya çarpayım diye almıyoruz :D
Keyifli mi ? Kesinlikle , limitlerini zorlamayı ve kullanıcısına sahibine doyumsuz tatlar yaşatmaya bayılan modeller alfalar :) şahsen böyle düşünüyorum.

Kronik bir problem aslında yok alfalarda , sadece her araçta olduğu gibi dikkat edilmesi gereken şeyler var bir kaç örnek vereyim ;

Triger ve genel kayışlar kesinlikle kontrol edilmeli ve gerekiyorsa değişilmeli , bu değişim eğer ki bir fatura , değişim bakım görme tarihi kapsamıyorsa hemen yapılmalı.

Buji - Bobin , genel kontrol sağlanmalı sökülüp bakılmalı , çünkü alfalar TS motorlar 8 bujilidir , bu bujilerin orijinal veya onaylanmış buji kullanılması önemlidir. Kontrol

Varyatör , benzinli ve varyatörlü bir 147 bakılıyorsa elbette kontrol edilmeli , öncesinde yağına bakılmalı aracın soğuk durumdayken yağ tamamsa ve sürekli bakımlı sevilerek kullanılıyorsa genel anlamda varyatör sıkıntı çıkarmayacaktır ki unutmayın varyatör bir kerelik olsun tamir görebilen bir parçadır :) tamir takımı sarf malzemesi TR şartlarında bile uygundur. Varyatörün bozulmasında 3 ana neden gelmektedir , motor ideal ısıya ulaşmadan gazlamak , uygun olmayan yağ kullanımı , ve eksik yağ.

Benim karşılaştığım arkadaşımın 147 modelinde 1.6 varyatörsüz ts motor lpgli , debimetre ve lambda kontrol ettirilmeli.

SS bir 147 düşünülüyorsa genel SS kontrol yapılmalı bunlar için , soğuk pompa dolum süresi , ss yağı , ss pompası , vites geçişleri , tüp basıncı gibi ana faktörler rol alır.

Kimileri alt takım diyorlar evet TR şartlarında belki uzun dayanmıyor çünkü yollarımız çok değişkenlik gösterirken , trafikte eğitimsizlik sebebiyle her yerde kasisten atlama yapmak zorundayız ki bunlar alt takımları yıpratıyor , düzgün bir alt takım ile alfalar ortalamada 100/150.000 Km yol alabilmektedirler.

Bakım parçaları uygundur , genel tüm parçaları aslında normal bir araca baktığınızda aynıdır , Komple bir ön takım seti şu aralar 1000-1100 TL arası oynamaktadır komple bakın , başka bir örnek araç alalım ele atıyorum golf 4 olsun , karşıma çıkan ilk siteye daldım ve 1100 TL den 990 TL ye düştüğünü gördüm , yani işin özü böyle , ön yargıları yıkmak lazım bazı şeyler konusunda , ama her daim söylenmesi gereken bir durum var , bakımlı ve temiz hangisi ise onu tercih edin , bir mk2 vardır çok güzel duruyordur ama normal bir araç gibi binilmiştir , yanına bir mk1 gelir alfa gibi binilmiştir ben mk1 alırım bu kadar net bende alfa konusu , alfayı alfayı sevenden alın :)

Aklınıza takılan her türlü konuda yardımcı olmaktan onur ve gurur duyarım , aramızda alfa severler görmek hoşuma gidecektir. :)

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
varyatör arıza yapmaz kullanıcı hata yapar sonucunu varyatör çeker çünkü alfalar yağ eksiltir varyatör yağ ile çalışır bu bu kadar basit :)
Alfa sorunlu bir araç mıdır ? Evet sorunludur her araçta her markada olduğu gibi.
Yolda bırakır mı ? Bırakmamayı garanti eden bir araç var mı önce buna bakalım :D
:D :D Emin miyiz?

@dthhasan eski bir 147 kullanıcısı olarak yazacakların vardır sanırım.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Eğer işçiliğin pahalı olduğu bir ülkedeyseniz, kesinlikle tavsiye etmem. Ben de yurtdışında yüksek lisans yapıyorum, baktığım araçlar hep bakımı ucuz, yürütme masrafı düşük araçlar çünkü kapsamlı bir bakım ücreti ayağınızı yerden kesecek mütevazı bir araba fiyatını geçebiliyor.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Bakımlı, düzgün bir Alfa yolda bırakmaz. Bu araçların geldiği yaş itibariyle çeşitli parçaların ömrünü doldurmasıyla masraflar çıkıyor, en azından bende durum bu. Herhangi ustaya expere gösterilmeden alındı belli başlı sıkıntısı vardı -aks keçesi değişimi, varyatör tamiri gibi- yapıldıktan sonra şuana kadar başka bir şey yaşamadım. Bazı sorunlar yaşansa da sunduklarıyla bunları gözardı ettiriyor Alfalar.

Ancak ben sizin durumunuzda -yurtdışında öğrencilik- ne 147 ne MK4 pek bakmazdım, yazdığım gibi yaş itibariyle sorunlar yaşanıyor marka model farketmeksizin, bu nedenle daha yüksek model, düşük segment arabalara bakmak daha iyi olur.

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Bosna-hersek de okuyorum, işçilik veya parçadan yana sıkıntı yaşacağımı sanmıyorum ama bunları araştıracağım. Öte yandan varyatörden gözüm korktuğu için aslında 1.9 jtd olanlarını düşünüyorum. Arabayla gazlamayı yanlamayı veyahut buna benzer extreme şeyleri yapacağımı pek düşünmüyorum ve gerçekten kullandığım araba ne olursa olsun nazik bir şekilde kullanırım. 147 den beklentim ben bakımlarını vs aksatmadan yaptığım sürece (bakımlarını aksatmam mümkün olduğunca erken bile yaparım) karşılığında bana sorunsuzluk vaad etmesi lakin sorunsuzluktan kastım büyük sorunlar çıkarıp çalışmamazlık veyahut beni yarı yolda bırakmasın.

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Ben hali hazırda bir alfa kullanıcısı ve alfa bağımlısıyım :) 147 sahibi olmadım ama 156 ile aynı profile sahip bir araç , tabi mk2 serisinde varyatörsüz olanlarda mevcut bunu bilmem duydunuz mu , varyatör arıza yapmaz kullanıcı hata yapar sonucunu varyatör çeker çünkü alfalar yağ eksiltir varyatör yağ ile çalışır bu bu kadar basit :)
Güvenli mi ? ESP den tutunda modeline göre 8 hava yastığı sunan 4 disk ve her modelinde standart şekilde ABS ve Fren basınç dağılımı sunan model ailesinden bahsediyoruz , sizce ? :D Evet eski bir araba ama arabayı sonuçta ya şuraya buraya çarpayım diye almıyoruz :D
Keyifli mi ? Kesinlikle , limitlerini zorlamayı ve kullanıcısına sahibine doyumsuz tatlar yaşatmaya bayılan modeller alfalar :) şahsen böyle düşünüyorum.

Kronik bir problem aslında yok alfalarda , sadece her araçta olduğu gibi dikkat edilmesi gereken şeyler var bir kaç örnek vereyim ;

Triger ve genel kayışlar kesinlikle kontrol edilmeli ve gerekiyorsa değişilmeli , bu değişim eğer ki bir fatura , değişim bakım görme tarihi kapsamıyorsa hemen yapılmalı.

Buji - Bobin , genel kontrol sağlanmalı sökülüp bakılmalı , çünkü alfalar TS motorlar 8 bujilidir , bu bujilerin orijinal veya onaylanmış buji kullanılması önemlidir. Kontrol

Varyatör , benzinli ve varyatörlü bir 147 bakılıyorsa elbette kontrol edilmeli , öncesinde yağına bakılmalı aracın soğuk durumdayken yağ tamamsa ve sürekli bakımlı sevilerek kullanılıyorsa genel anlamda varyatör sıkıntı çıkarmayacaktır ki unutmayın varyatör bir kerelik olsun tamir görebilen bir parçadır :) tamir takımı sarf malzemesi TR şartlarında bile uygundur. Varyatörün bozulmasında 3 ana neden gelmektedir , motor ideal ısıya ulaşmadan gazlamak , uygun olmayan yağ kullanımı , ve eksik yağ.

Benim karşılaştığım arkadaşımın 147 modelinde 1.6 varyatörsüz ts motor lpgli , debimetre ve lambda kontrol ettirilmeli.

SS bir 147 düşünülüyorsa genel SS kontrol yapılmalı bunlar için , soğuk pompa dolum süresi , ss yağı , ss pompası , vites geçişleri , tüp basıncı gibi ana faktörler rol alır.

Kimileri alt takım diyorlar evet TR şartlarında belki uzun dayanmıyor çünkü yollarımız çok değişkenlik gösterirken , trafikte eğitimsizlik sebebiyle her yerde kasisten atlama yapmak zorundayız ki bunlar alt takımları yıpratıyor , düzgün bir alt takım ile alfalar ortalamada 100/150.000 Km yol alabilmektedirler.

Bakım parçaları uygundur , genel tüm parçaları aslında normal bir araca baktığınızda aynıdır , Komple bir ön takım seti şu aralar 1000-1100 TL arası oynamaktadır komple bakın , başka bir örnek araç alalım ele atıyorum golf 4 olsun , karşıma çıkan ilk siteye daldım ve 1100 TL den 990 TL ye düştüğünü gördüm , yani işin özü böyle , ön yargıları yıkmak lazım bazı şeyler konusunda , ama her daim söylenmesi gereken bir durum var , bakımlı ve temiz hangisi ise onu tercih edin , bir mk2 vardır çok güzel duruyordur ama normal bir araç gibi binilmiştir , yanına bir mk1 gelir alfa gibi binilmiştir ben mk1 alırım bu kadar net bende alfa konusu , alfayı alfayı sevenden alın :)

Aklınıza takılan her türlü konuda yardımcı olmaktan onur ve gurur duyarım , aramızda alfa severler görmek hoşuma gidecektir. :)

Hocam bu alım konusunda da nasıl anlayacağım düzgün bakılmışını bilmiyorum pek, dışından bakıyorum boyası jantı tamamsa iyi bakılmış diyorum ama mekanikten anlamıyorum :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
karşılığında bana sorunsuzluk vaad etmesi lakin sorunsuzluktan kastım büyük sorunlar çıkarıp çalışmamazlık veyahut beni yarı yolda bırakmasın.
Doğru arabaya baktığınızı düşünmüyorum ancak tercih sizin. Hayırlısı olsun.

Ben yazmasam daha iyi olucak 😃ben çok severim çok anım var.
Gerçekleri, olanları yazmak kötülemek değil ama siz bilirsiniz sayın doktor bey. :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
:D :D Emin miyiz?

@dthhasan eski bir 147 kullanıcısı olarak yazacakların vardır sanırım.
Her alfayı aynı kefeye koyacaksak işimiz iş. Ön yargıları yıkmak lazım ;)

1.9 JTD sahibiyim hali hazırda alin tepe tepe binin normal bir araçta neye bakılıyorsa aynı şekil bakın :)

Ha ve evet eminim, yazdıklarımında arkasındayım:) @sputnik

Son düzenleme:

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Hocam işte asıl kafamı karıştıran @S.Asil ve @dthhasan abilerim gibi durumlar yaşayanlar. Bir tarafta arabayı alıp tepe tepe kullananlar diğer tarafta çok problem yaşayanlar. Sanırım biraz şans işi ne dersiniz ?

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
956
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Ben öğrenciyim Türkiyede 2.0 benzinli alfa yürütüyorum, yurtdışında olsam hiç düşünmem alırım.
Düzgün alfa yolda bırakmaz en azından benimki bırakmıyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Farzı misal yurt dışında öğrenciyim, alırım az yakan bir araç Avrupa’yı arkadaşlarımla gezebildiğim kadar gezerim, özellikle küçük motorlu güncel araçlar bunu iyi yapacaktır.

Ha ikinci bir ihtimal de var gazlamaktan vesaire vazgeçemeyen bir yapım varsa o zaman hazır araç fiyatları düşük yapayım bir çılgınlık der TR de alamayacağım sportif araçlara bakardım.

Ama ilk başta gazlama vesaire çok önemli olmadığını söylediğiniz için ilk seçeneği uygulayın derim.

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Farzı misal yurt dışında öğrenciyim, alırım az yakan bir araç Avrupa’yı arkadaşlarımla gezebildiğim kadar gezerim, özellikle küçük motorlu güncel araçlar bunu iyi yapacaktır.

Ha ikinci bir ihtimal de var gazlamaktan vesaire vazgeçemeyen bir yapım varsa o zaman hazır araç fiyatları düşük yapayım bir çılgınlık der TR de alamayacağım sportif araçlara bakardım.

Ama ilk başta gazlama vesaire çok önemli olmadığını söylediğiniz için ilk seçeneği uygulayın derim.
hocam şöyleki şuan baktığım alfalar genellikle mk 2 2005-2006 modeller, aynı fiyat bandında alabileceğim en genç araç 2010-11 peugeot 206 lar ve çoğu 250k+ km lerde. Ek olaraktan görünüş ve donanımda alfalar her türlü üste çıkıyor fazla yakması sorun değil benim için hatta bakımları vs de aynı şekilde ama sizinde dediğiniz gibi bu arabayı alıp avrupa turuna çıktığım zaman güven içinde olurmuyum onu merak ediyorum :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
hocam şöyleki şuan baktığım alfalar genellikle mk 2 2005-2006 modeller, aynı fiyat bandında alabileceğim en genç araç 2010-11 peugeot 206 lar ve çoğu 250k+ km lerde. Ek olaraktan görünüş ve donanımda alfalar her türlü üste çıkıyor fazla yakması sorun değil benim için hatta bakımları vs de aynı şekilde ama sizinde dediğiniz gibi bu arabayı alıp avrupa turuna çıktığım zaman güven içinde olurmuyum onu merak ediyorum :D
Niye yahu alfa araba değil mi neden güvende olmayasınız bakımlarını yaptıktan sonra :) Her araba yolda bırakabilir alırsınız bi megane 2 atıyorum giderken triger kopar yani mesele tamamıyla bakım ve özenden geçiyor :D Ki şöyle haritadan bakınca Alfa Romeo markasına bakan çokça yer bulunuyor ,benim şu anda sahip olduğum araç gümrük aracı , belgeleri çeşitli ülkelerde bakım gördüğünü doğruluyor , hatta en son bakımını yanlış değilsem Almanya da yapmışlar , her şey yerli yerinde genleşme kabında Almanca -35 dereceye kadar yazıyor -24 gördük tık demedi mesela kaç gündür yatıyor :) Aslında bizden çok çok daha iyi bakıyorlar Avrupa da araçlara sanıyorum ki...

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Her alfayı aynı kefeye koyacaksak işimiz iş. Ön yargıları yıkmak lazım ;)

1.9 JTD sahibiyim hali hazırda alin tepe tepe binin normal bir araçta neye bakılıyorsa aynı şekil bakın :)

Ha ve evet eminim, yazdıklarımında arkasındayım:) @sputnik

Sirius gibi sorunsuz veya ufak tefek sorunla binen yok mu? İlla vardır. Olumlu ve olumsuz örnekler var forumda. Ancak dünyada en sorunlu araba markalarına adını yazdırmış, yıllardır Avrupa'da yapılan sorunsuzluk anketlerinde en kötü sonucu alan markadan bahsediyoruz.
147 yanlış hatırlamıyorsam en son 2007 model olması lazım. En yenisi 14 yaşında olan, sorunlarla anılan bir markanın ürünü. Bir kişi fikrimi sorarsa samimi düşüncemi, "ben olsam ne yaparım"ı yazarım. Bilmediğim bir ülkede gidip de böyle bir markanın arabasını almam. Bosna Hersek'i bilmiyorum. -Zannetmiyorum ama- her yer Alfa Romeo kaynıyordur, her yerde parçaları, ustaları vardır, maliyetler çok düşüktür buyursun alsın hayrını görsün. Ama buradan bakınca o araç mantıklı gelmiyor.

Konu sahibi Alfa almış VW almış Renault almış Nissan almış benim hayatımda değişen bir şey olmayacak. İyisiyle kötüsüyle aracı kullanacak olan kendisi. Alfaların keşke dışları kadar içleri de güzel olsaydı.

Ön yargı mı? 0 km alınmış Giulialarla ilgili, Stelviolarla ilgili zibilyon tane konu var internette. 14 yaşında veya yaşı kaç olursa olsun yaşlı her araçta önemli olan aracın durumu ve önceki sahipleri tabii ki ancak bir de inkâr etmenin gereksiz olduğu gerçekler var. Bunca yıldır dünyanın çeşitli yerlerinden bunca insan oturup neden Alfa'yı durduk yere kötülesin? Zorları ne?

Omega sahibiyken (şöyle iyi böyle iyi) ve sattıktan sonra (şu sorunu vardı, bu sorunu vardı, satarken ortaya çıkması diye şundan ekledim vs.) yazılanlar çelişiyordu, o nedenle kefilliğine güvenemiyorum kusura bakma.

Gereksiz uzun bir mesaj oldu, konu sahibine araç seçiminde iyi şanslar, alacağı araç hayırlı olsun.

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Niye yahu alfa araba değil mi neden güvende olmayasınız bakımlarını yaptıktan sonra :) Her araba yolda bırakabilir alırsınız bi megane 2 atıyorum giderken triger kopar yani mesele tamamıyla bakım ve özenden geçiyor :D Ki şöyle haritadan bakınca Alfa Romeo markasına bakan çokça yer bulunuyor ki benim şu anda sahip olduğum araç gümrük aracı , belgeleri çeşitli ülkelerde bakım gördüğünü doğruluyor , hatta en son bakımını yanlış değilsem Almanya da yapmışlar , her şey yerli yerinde genleşme kabında Almanca -35 dereceye kadar yazıyor -24 gördük tık demedi mesela kaç gündür yatıyor :) Aslında bizden çok çok daha iyi bakıyorlar Avrupa da araçlara sanıyorum ki...
Hocam işte az önce ford fiestaya baktım 2009 model mk7 frenlerde ön disk arka kaliper ve 3000 birim daha pahalı. Üstelik 1.3 benzinli bir motor şehir içi verisi 7.5 litre e alfada 10 litre yaksın en azından frene bastığımda beni durduracağını bilirim fakat kime sorsam alfa alma dökülür alfa alma bozulur alfa alma yolda kalırsın gibi gibi birçok şey duydum. E hali ile sonumun böyle
a04a644a36a2810ee067535bf761250c.jpg
olmasından korktum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım