Alfa Romeo 156 Klima Sorunu

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
selamlar, iyi forumlar.

156 2.0 ts ss aracım, 2001 model.

aracımın klimasında sorunu bir türlü bulamadık.

klimayı devreye sokacak olan butona bastığımda butonun lambası yanıyor ancak klima bazen devreye girmiyor, devreye girdiğinde ise belli bir zaman sonra devreden çıkıyor (butonda yanmaya çalışan ışık hep yanıyor).

klima gazı ve hangi soketi olduğunu bilmediğim bir soket yenilendi ancak sorun devam etmekte.

başına gelen ya da fikri olup yardımcı olabilecek var mı?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aynı sorun bende de var konuyu takipteyim , sanıyorum ki kompresör ve dryer birlikte değişmek gerekiyor , bende de klima çalışıyor bir müddet sonra kapanıyor şehir içindeki sürüşlerde , uzun yolda ise sorun olmuyor , normal endüstriyel klima işiyle uğraşan bir anime sordum o kadar klimaci gezdikten sonra yüksek ihtimalle kompresör dedi hatta termik kompresör ısınınca korumaya alıyor kapatıyor demişti, bilgim bu kadar konuyu takip ederim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Klima kompresörünün kavrama manyetiği arıza yapmış olabilir.
Tam olarak şu:

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
dün bir müşür değişti, sağ sis farının arkasında.
10 dk'lik düzelme oldu sonrasında tekrar kompresör devreden çıktı, şuanda ustada bugün bakıp teslim edeceklerini söylediler.
beklemedeyiz

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
dün bir müşür değişti, sağ sis farının arkasında.
10 dk'lik düzelme oldu sonrasında tekrar kompresör devreden çıktı, şuanda ustada bugün bakıp teslim edeceklerini söylediler.
beklemedeyiz
Deneyimlerini bekliyorum nedir ne değildir soğutma performansı nasıl oldu neler değişti ne oldu da düzeldi bende Adana'da klimasız gezmek istemediğim için aracı kullanmıyorum yineleyeyim sözümü takipteyim konuyu :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Deneyimlerini bekliyorum nedir ne değildir soğutma performansı nasıl oldu neler değişti ne oldu da düzeldi bende Adana'da klimasız gezmek istemediğim için aracı kullanmıyorum yineleyeyim sözümü takipteyim konuyu :)
abi selam, teslim aldım arabayı.
klima basınç müşürü tekrar değişti, takıldığı yerdeki oksitler temizlendi.
şuanlık sıkıntı problem yok gibi. eski yani normal performansına döndü.
müşürün yeri sap sis farının arkasında aşağıda bir yerlerde.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
abi selam, teslim aldım arabayı.
klima basınç müşürü tekrar değişti, takıldığı yerdeki oksitler temizlendi.
şuanlık sıkıntı problem yok gibi. eski yani normal performansına döndü.
müşürün yeri sap sis farının arkasında aşağıda bir yerlerde.
Selam hadi hayırlı olsun , basınç müşiri yani sorunumuz diyebiliriz , parça nasıl bir zımbırtı var mıdır fotoğrafı ve sıcak havada trafikte bir denesen nasıl bir sonuç olacak acaba :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Selam hadi hayırlı olsun , basınç müşiri yani sorunumuz diyebiliriz , parça nasıl bir zımbırtı var mıdır fotoğrafı ve sıcak havada trafikte bir denesen nasıl bir sonuç olacak acaba :)
valla fotoğrafı yok, bende hem bi tane önceden bahsettiğim soket hem de basınç müşürü değişti.
gaz müşürüne benzeyen 10 cm uzunluğunda bir parça ama.
fiyatını vs de bilmiyorum kaza kapsamında yapıldığından usta sigortadan alacak parasını.
en azından şimdilik her şey normal (klima adına)
şimdi de selespeed'te robot yağ sızıntısı yaşamaya başladım :confused:.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bugün 40 derece havada tüm parçacılari gezdim bulamadım delphiden kod buldum onları sordum yine bulamadım bana yardımcı olmak isteyen dostlar varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
abi aracı bırakığımdan parça nasıl bir şey görememiştim ancak elektrikçi elinde olan ve aracın üzerinde olan müşürle aynı boyutta bir müşür taktı.
universal bir şey olabilir, bi elektrikçileri gez istersen

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
abi aracı bırakığımdan parça nasıl bir şey görememiştim ancak elektrikçi elinde olan ve aracın üzerinde olan müşürle aynı boyutta bir müşür taktı.
universal bir şey olabilir, bi elektrikçileri gez istersen
Olabilir sanıyorum ki , fakat benim klima sisteminde sis farının oralara gelecek şekilde bir sensör göremedim ben üst kısımda var basınç müsürü sanıyorum ki stok bulamadım biraz daha araştırıyorum buradaki elektrikciler bakmıyorlar benim arabama parçacılara bile ben Alfa Romeo diye gitmiyorum:D 1.9 JTD diye giriyorum :D

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Olabilir sanıyorum ki , fakat benim klima sisteminde sis farının oralara gelecek şekilde bir sensör göremedim ben üst kısımda var basınç müsürü sanıyorum ki stok bulamadım biraz daha araştırıyorum buradaki elektrikciler bakmıyorlar benim arabama parçacılara bile ben Alfa Romeo diye gitmiyorum:D 1.9 JTD diye giriyorum :D
alfa romeo vs türkiye sanayisi maalesef :)
ankaraya gelirsen dm gönder halledelim abi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım