KAPALI Alfa Romeo GT Çok Yakar Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
Benzer konuları okuduktan sonra bende size sormak istedim çünkü hepsi 3-5 yıl önce açılmış. Alfa Romeo GT almayı düşünüyorum, uygun fiyata buldum ama yakıt konusu beni çok endişe ediyor. İlk arabam olacak zaten ve kredi vs ile biraz zor alacağım ama haliyle almışken parayı verdiğime değecek bir araç olmasını istiyorum. Yani herkesin önerdiği gibi 2000 model polo, 2005 model corsa alıp, yanlış anlaşılmasın ama 2 ay sonra binmeye utanacağım arabaları almak istemiyorum biraz tecrübesiz olsam bile. 25 yaşında araştırma görevlisiyim ve aylık aşağı yukarı 1000 TL yakıta vermeye değer mi bu araba, ne düşünüyorsunuz?

LPG uyumlu olsa bir saniye düşünmeyecektim aslında, bu pazartesi almaya gidecektim ama direk enjeksiyonlu olduğu için takılmaz dediler. Takan varmış el altından ama o işe girmeye cesaret edemem.

Alfa Romeo GT o kadar yakıyor mu cidden? Günde ortalama git gel toplamda 30 km yol yapacağım. Azalacağı artacağı günler illa ki olacaktır. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Araç 2006 Alfa Romeo GT 2.0 JTS modeli. 1.9 benzinli motor, 165 hp

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Merhaba ,
Alfa romeo ne yakar bilemem ama, bu ulkede araba almaya gucu yetmeyen milyonlarca vatandas varken, nacizane tavsiyem kullanacaginiz hicbir aractan utanmayin.
selamlar

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,202
5,320
İzmir
Marka
Toyota
1350 kg ağırlığı 165 hp 205 torkluk 0-100 8,4 saniye olan grand tourer bir arabadan az yakması beklenmez.Muhtemeln 10-13 litreler arası yaparsanız.Sert ve spor kullanımda 16-18 bandını görmeniz muhtemel

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
Merhaba ,
Alfa romeo ne yakar bilemem ama, bu ulkede araba almaya gucu yetmeyen milyonlarca vatandas varken, nacizane tavsiyem kullanacaginiz hicbir aractan utanmayin.
selamlar

Hocam elbette haklısınız, utanmaktan kastım, ben biraz takıntılı bir adamım ve dedim ya, parayı hakedecek bir şey almak istiyorum. Yani her arızasında küfrede küfrede binmek var bir araca, birde günahıyla sevabıyla sevdiğin araca binmek var. O anlamda dedim. O yüzden yanlış anlaşılmasını istemem kesinlikle

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
1350 kg ağırlığı 165 hp 205 torkluk 0-100 8,4 saniye olan grand tourer bir arabadan az yakması beklenmez.Muhtemeln 10-13 litreler arası yaparsanız.Sert ve spor kullanımda 16-18 bandını görmeniz muhtemel

Evet, az yakmayacağını ve biraz masraflı olacağını biliyorum ama, değer mi sizce? Ve sonuçta km'de 1 TL yakmıyor bu araç. O yüzden, bilmediğim içinde acaba çokda sorun olmaz mı diye düşünüyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bunların 1.9 dizelleri bile 8-9 litre arasında yakıyor şehir içinde bildiğim kadarıyla. Benzinlileri 11-12 litreden aşağısını görmez şehir içinde. Düzenli ve sık kullanacaksanız yakıta oldukça para harcamanız gerekebilir.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Hayat sıkıcı otomobiller kullanmak için çok kısa. Maddi durumunuz el veriyorsa diğer araçlara bakmayın bence. Günde git-gel 30km de çok değil.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bunların 1.9 dizelleri bile 8-9 litre arasında yakıyor şehir içinde bildiğim kadarıyla. Benzinlileri 11-12 litreden aşağısını görmez şehir içinde. Düzenli ve sık kullanacaksanız yakıta oldukça para harcamanız gerekebilir.
Benzinli ön görüsü için en iyimser sayılar bu şekilde, katılıyorum.

Ortalama da 13-14 gibi sayılar şehir içi kullanımda en muhtemel veriler.
Gideceğiniz yol akıcı, şehir içiyle işinizin olmadığı bir yolsa 8-9 gibi sayılarda yakacaktır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benzinli ön görüsü için en iyimser sayılar bu şekilde, katılıyorum.

Ortalama da 13-14 gibi sayılar şehir içi kullanımda en muhtemel veriler.
Gideceğiniz yol akıcı, şehir içiyle işinizin olmadığı bir yolsa 8-9 gibi sayılarda yakacaktır.
Ben de güzergahın detayını bilmediğim için ortalama bir değer söylemeye çalıştım açıkçası. Yolun çoğu yoğun trafikte geçiyorsa söylediğim değer artabilir bile. Akıcı ise biraz daha aşağı çekilebilir. Ama bu araçlar az yakmaz, tutumluluk potansiyeli olan araçlar değil maalesef. Hani bunun bilincinde olarak tercih etmekte fayda var.

Aylık kazanç ve gider durumu bir kağıda dökülür, yakıta kaç para ayrılabilir, aylık yapılan yola göre kaç para yakıt gider bunlar hesaplanır ve olay çözülür. Şahsen yakıt + diğer tüm giderlerin sonucunda maaşım ucu ucuna yetiyorsa, yahut maaşı ufak da olsa her ay aşıyorsam ben almam arabayı. Tamam arabacı adamlarız ama mantıklı olmakta yarar var. Aracın orasında burasında arıza çıksa, başka bir ekstra ihtiyacım olsa para nereden bulacağım dedirtecek duruma sokmam ben kendimi. Tabi herkesin tercihi farklı olabilir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam kesinlikle aynı fikirdeyim ama işte durum şu. Aracı alıp, sonra bakkala giderken, dur ya yürüyeyim en iyisi demekten korkuyorum
Bu tip araçlar dur bir bakkala gideyimlik araçlar değiller, benim şahsi görüşümdür-herkes katılmayabilir-, gerektiğinde gerekilen kadar kullanılıp yatarlar.Günlük işe git gelde kullanılır ama günlük her işimi yapayım sürekli araçla dışarıda olayım temposu hem araca hem de cebinize zarar verir bence.

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
Çok haklısınız, maddi durumda da şöyle. Evet ben aylık 1000 TL yakıta verebilirim ama verebiliyor olmam vermem gerektiği anlamına gelmez. Ki ben bir damak tadı geliştirmiş, performans bekleyen tecrübeli bir sürücü değilim. Benim tek derdim, vermişken aldığıma değecek birşey olması ve haliyle yakıt. Ve sanırım bu durumda vazgeçmem daha mantıklı gibi görünüyor

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
Anlıyorum, cevap veren herkese teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz. Hem aracın parça, arıza durumu, hem çok yakması, hemde ilk aracım olacağı için vazgeçmek daha mantıklı bir karar olacak galiba

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Bence de bu tip bir farkli arac almaya niyetiniz varsa, yuksek benzin tuketimini ve potansiyel yuksek bakim maliyetini karsilayacak, kafaya takmayacak bir gelir seviyesi olmali. Aksi halde uzuntu yaratacaktir

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
3.2 V6’sini kullanan birini taniyorum, onun soyledigi ortalama 14 litreler civariydi Istanbul icin. 2.0 muhtemelen 2 belki 3 litre daha az yakar ama en iyi ihtimalle 11-12 litreyi goze almak lazim

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Benzer konuları okuduktan sonra bende size sormak istedim çünkü hepsi 3-5 yıl önce açılmış. Alfa Romeo GT almayı düşünüyorum, uygun fiyata buldum ama yakıt konusu beni çok endişe ediyor. İlk arabam olacak zaten ve kredi vs ile biraz zor alacağım ama haliyle almışken parayı verdiğime değecek bir araç olmasını istiyorum. Yani herkesin önerdiği gibi 2000 model polo, 2005 model corsa alıp, yanlış anlaşılmasın ama 2 ay sonra binmeye utanacağım arabaları almak istemiyorum biraz tecrübesiz olsam bile. 25 yaşında araştırma görevlisiyim ve aylık aşağı yukarı 1000 TL yakıta vermeye değer mi bu araba, ne düşünüyorsunuz?

LPG uyumlu olsa bir saniye düşünmeyecektim aslında, bu pazartesi almaya gidecektim ama direk enjeksiyonlu olduğu için takılmaz dediler. Takan varmış el altından ama o işe girmeye cesaret edemem.

Alfa Romeo GT o kadar yakıyor mu cidden? Günde ortalama git gel toplamda 30 km yol yapacağım. Azalacağı artacağı günler illa ki olacaktır. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Araç 2006 Alfa Romeo GT 2.0 JTS modeli. 1.9 benzinli motor, 165 hp
Benim i20 bile km'de 85 krş yakıyor. Atmosferik benzinli araba illa ki fazla yakacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım