Alınası Araçlar

Mt.Akina

Panpa
Panpa puanı
9,880
Marka
Ford
Bu ayardaki arabalara bakıyorum, 40 yazanlar var. 22 olunca bir şeyler eksik zaten belli. Change olan birçok araba var diye tahmin ediyorum ben tr de ama sıkıntı çeken birini daha hiç duymadım, muhtemelen muayeneden geçiyorsa problem olmayacak. Neyse bu e30 sevdası son 1 yıldır eriyor fiyatlar iyice uçtu gitti.
Valla @MAYFA AYUU ben de çok aradım seni çok iyi anlıyorum saç baş yolduracak cinsten bir piyasası var bu araçların.Şundan 6-7 ay evvel belki 25 civarına temiz örnekleri vardı ama şimdi artık en az 30 bin civarına çıkmak gerekiyor.30 bin'e çıkınca da işler karışıyor, çünkü artık E36'lara denk bir duruma geliyor.

Ayrıca 89 model 30 yaşında bir araca 30 bintl sularında vermek de biraz lüks gibi oluyor sanırsam.İşte bu ikilemden dolayı 20-25 bin tl üstüne çıkmamak için de Sierra aldım.Doğru yanlış tartışılır ama şu an arkadaşımda E30 316i var, temiz örneklerinden o kadar reklamı yapılan sürüş zevki olsun şu olsun bu olsun o kadar para verdiğin 30 yaşında bir araca yapamıyorsun kıyamıyorsun, sürekli hobi aracı gibi narinleri oynamak gerekiyor.

Ayrıca şu an için aynı segment ve aynı yıllar çıkmış Sierra'nın(2.0i) E30 316i'den eksiğinin olmadığını hatta sürüş zevki konusunda fazlasının olduğunu düşünüyorum-iddia da ederim :D.Ha ama bazı insanların zevkten anlayışı park yerine çekeyim, ışıklarda baksınlar araç hakkında sorular sorsunlar olursa işte o zaman E30 daha fazla anlam buluyor.

Son düzenleme:

MAYFA AYUU

Panpa
Panpa puanı
12,762
Marka
Audi
Valla @MAYFA AYUU ben de çok aradım seni çok iyi anlıyorum saç baş yolduracak cinsten bir piyasası var bu araçların.Şundan 6-7 ay evvel belki 25 civarına temiz örnekleri vardı ama şimdi artık en az 30 bin civarına çıkmak gerekiyor.30 bin'e çıkınca da işler karışıyor, çünkü artık E36'lara denk bir duruma geliyor.

Ayrıca 89 model 30 yaşında bir araca 30 bintl sularında vermek de biraz lüks gibi oluyor sanırsam.İşte bu ikilemden dolayı 20-25 bin tl üstüne çıkmamak için de Sierra aldım.Doğru yanlış tartışılır ama şu an arkadaşımda E30 316i var, temiz örneklerinden o kadar reklamı yapılan sürüş zevki olsun şu olsun bu olsun o kadar para verdiğin 30 yaşında bir araca yapamıyorsun kıyamıyorsun, sürekli hobi aracı gibi narinleri oynamak gerekiyor.

Ayrıca şu an için aynı segment ve aynı yıllar çıkmış Sierra'nın(2.0i) E30 316i'den eksiğinin olmadığını hatta sürüş zevki konusunda fazlasının olduğunu düşünüyorum-iddia da ederim :D.Ha ama bazı insanların zevkten anlayışı park yerine çekeyim, ışıklarda baksınlar araç hakkında sorular sorsunlar olursa işte o zaman E30 daha fazla anlam buluyor.
Sierra daha mantıklı tabi de ben e30 un kendisini seviyorum. Tasarımı, iç mekanı vs nadir sevdiğim sedan otomobillerden biri e30. Sierra görünce de bi bakarım o kadar değil :)

Mt.Akina

Panpa
Panpa puanı
9,880
Marka
Ford
Sierra daha mantıklı tabi de ben e30 un kendisini seviyorum. Tasarımı, iç mekanı vs nadir sevdiğim sedan otomobillerden biri e30. Sierra görünce de bi bakarım o kadar değil :)
İşte E30'da bir şeytan tüyü var, inkar edemem😂.Benim için de öyle fakat teknik anlamda çok fazla farklılaşmadığı için biraz ruhsal geliyor o şeytan tüyü.😁

lmter224

Senkromeççi
Panpa puanı
23
Bu ayardaki arabalara bakıyorum, 40 yazanlar var. 22 olunca bir şeyler eksik zaten belli. Change olan birçok araba var diye tahmin ediyorum ben tr de ama sıkıntı çeken birini daha hiç duymadım, muhtemelen muayeneden geçiyorsa problem olmayacak. Neyse bu e30 sevdası son 1 yıldır eriyor fiyatlar iyice uçtu gitti.
normalde eskidikçe ve kullanıldıkça araç fiyatlarının kademe kademe düşmesi gerekir ama bizim ülkede tam tersi😅 araçlar kullanıldıkça daha değerli hale geliyor. tok satıcı dedikleri tipler yüzünden piyasa bu hale geldi. aracın sıfır fiyatı 150 bin lira adam 50 bin kmde ki ikinci eline 148 bin yazıyor neden fiyatı yüksek diyorsun "benden" alıyorsun işine gelirse diyor.

msansertekin

Panpa
Stage 1
Panpa puanı
1,687
Marka
Opel
Ucuz olmasının sebebi piyasası. Lpg'de düzgün ayar yapılmazsa supap yiyor, bazı parçaları pahalı vs diye piyasası böyle.

Fakat garip tarafı, bu arabanın üstüne 10-15 bin verip parçası ucuz falan diye B segmenti dizel araç alınıyor. Kişisel olarak yan yana bile koymam. He eşine çocuğuna alıyorsundur, kolay park etsin vs eyvallah. Fakat "petrolhead" kafasında adam gidip alırsa, benim ona diyebilecek hiçbir şeyim yok :) Yakıt ve parça haricindeki tüm konularda da aralarında uçurum olacağını söylemeye gerek yok sanırım.

Daha geçen gün, tanıdığın birisi 2012 model 1.4 T insignia bakarken vazgeçti. 77'e alacaktı.
Gitti onun yerine 2015 model 1.2 Tsi Comfortline Golf manuel aldı. 110 hp. 93 bin lira verdi.

Yorum size ait.

Otobanda sol şeritte hızlı gidiyorsam, orta şerittekinden bilerek uzaklaşıyorum. Fakat geçen bir linea abuk subuk makaslara girdi. Ben de makasa gireni hiç sevmem. Düzde bomboş yolda yakalayınca bastım arkasından. (bilenler bilir, izmitte derince-körfez arası) Sol ön camı da açıktı lineanın. Orta şeritteyken bilerek biraz yakın geçtim. Yan aynadan baktık, rüzgardan yarım şerit sağa kaydı linea. Öyle düşünün.. (Normalde gurur duyulacak bir hareket değil, fakat bazıları kaşınıyor. Bunlar kendini kuzuların arasına dalmış kurt sanıyor. Arada birinin, trafiktekilerin hepsinin kuzu olmadığını hatırlatması gerekiyor. )

Son düzenleme:

dthhasan

Panpa
Panpa puanı
5,127
Marka
Renault
Hocam 301'ler ile C-Ellyse'ler arasında 10bin TL civarı fark var . Neyden kaynaklanıyor acaba bilginiz var mı ?
301 in fulünde çelik jant var(yeni kasalarda)
C elyselerin boşunda bile usb var.sanırım servis yada marka imajından kaynaklanıyordur başka hiçbir farkı yok.

ciftvanoss

Düz Yol Gazcısı
Panpa puanı
16
Marka
Renault
Tasarımını çok beğendiğim nadir japonlardandır,alıp Sti jantlar ,daha büyük frenler,akrapovic veya hks egzoz ,daha büyük hybrid turbo ve biraz gıdıklama ile 240 HP civarını görüp yazın pist faresi,kışın karda yan yan dağlarda gazlamalık araçtır.
Ha bide olursa İmpreza 6ileri sti şanzımanı takıcan,üfff tadından yenmez.
HATASIZ SUBARU LEVORG 1.6 Gt-S 170 hp Awd 4 çeker Fullİlan No: 752627286
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-hatasiz-subaru-levorg-1.6-gt-s-170-hp-awd-4-ceker-full-752627286/detay