HABER Almanya'da İlk Dizel Yasağı

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Hamburg’un iki caddesine 31 Mayıs’tan itibaren dizel araçlar ve kamyonlar giremeyecek.

Almanya’da son dönemlerde tartışmalara neden olan trafikte dizel araçların yasaklanması uygulamasının ilki Hamburg kentinde kısmi olarak yürürlüğe girecek.

Hamburg eyalet yönetiminden yapılan açıklamada, bu tip araçların havayı daha fazla kirletmesi nedeniyle kentin iki caddesinde kısmi yasak başlatılacağı bildirildi. Buna göre, Hamburg’un Kuzey Altona semtinde yoğun olan Max-Brauer ve Stresemann caddelerinde 31 Mayıs itibarıyla giriş yasağı uygulanacağı ifade edildi.

BU YASAK HANGİ ARAÇLARI KAPSAMIYOR?

Avrupa egzoz gazı emisyonu mevzuatına göre Euro 6 kategorisindeki araçlar için bu yasak söz konusu değil.

Hamburg’da 264 bin dizel aracın trafikte kaydının bulunduğu ve bunlardan sadece 96 bininin Euro 6 kategorisinde olduğu belirtildi. Yasağın ambulans, itfaiye, adı geçen caddelerde ikamet edenlere ve taksilere uygulanmayacağı ifade edildi.

Almanya’nın Leipzig kentindeki Federal İdare Mahkemesi, 27 Şubat’ta verdiği kararda, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde bu tip araçlar için yasak getirilebileceğine hükmetmişti.

Kaynak: AA

İlgili diğer haberler için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Read the whole post here.

extreme

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
21
3
595
Helal olsun çevreye,topluma saygılı,duyarlı olmak böyle bişi işte. Bizde kim,kime dum,duma işliyor herşey dolayısıyla bizler için HAYAL sadece..

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
çok basit bi soru sorcam, yasağı nasıl uygulayacaklar? tırı vırı işler yeminle...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
çok basit bi soru sorcam, yasağı nasıl uygulayacaklar? tırı vırı işler yeminle...

Orada emin ol uygularlar :)
İlla anlik bir yaptirima gerek yok, bir tabela ile bu durumu belirtsen bile zaten insanlar oraya girmez. Euro 6 normuna gecilen tarih belli, model yili baz alinarak bile bu uygulama yapilabilir

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
BMW ve Mercedes ne zaman hile yapmış?

Herhangi bir habere rastlamadım. Hatta BMW açık açık gelin fabrikamıza tüm dizellerimizi inceleyin, gerekirse yoldan rastgele BMW çevirip kontrol edin diye açık çek sundu.

Geçenlerde bahsedilen 12.000 adet 5 ve 7 serisi'ndeki olayı diyorsan o işin yanlış yazılım yüzünden olduğunu açıkladılar zaten. Ve o 12.000 aracı geri çağırdılar.

11.000.000 TDI nerdee, 12.000 adet "d" nerede?

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Herhangi bir habere rastlamadım. Hatta BMW açık açık gelin fabrikamıza tüm dizellerimizi inceleyin, gerekirse yoldan rastgele BMW çevirip kontrol edin diye açık çek sundu.

Geçenlerde bahsedilen 12.000 adet 5 ve 7 serisi'ndeki olayı diyorsan o işin yanlış yazılım yüzünden olduğunu açıkladılar zaten. Ve o 12.000 aracı geri çağırdılar.

Oyle ya Bmw sutten cikma ak kasik zaten, onun da bir cok parcasini bosch uretiyor. Hakkinda bir cok haber cikiyor Bmw’nin de. Buldukca paylasirim, gectigimiz gun geyik basliginda paylasmistim.Mercedes haberi linkte. Yakinda Bmw’ye de sicrar dieselgate atin fava bekleyin

https://www.cnnturk.com/dunya/mercedes-600-bin-araci-geri-cagiracak

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Oyle ya Bmw sutten cikma ak kasik zaten, onun da bir cok parcasini bosch uretiyor. Hakkinda bir cok haber cikiyor Bmw’nin de. Buldukca paylasirim, gectigimiz gun geyik basliginda paylasmistim.Mercedes haberi linkte. Yakinda Bmw’ye de sicrar dieselgate atin fava bekleyin

https://www.cnnturk.com/dunya/mercedes-600-bin-araci-geri-cagiracak
Ben BMW sütten çıkma ak kaşık dedim mi?

Ben "duymadım" dedim, bildiğim konuyu da ekledim. Onun dışında "at fava bekle" başka bir şey, "BMW'de de Mercedes'te de var" demek başka bir şey.

Sanki babamın markası. Varsa bir boku çıksın ortaya. 3.0 TDI'ı olup, "önce dizel kamyonlara çeki düzen versinler" diyen fanboylarla karıştırdın sanırım beni!

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben BMW sütten çıkma ak kaşık dedim mi?

Ben "duymadım" dedim, bildiğim konuyu da ekledim. Onun dışında "at fava bekle" başka bir şey, "BMW'de de Mercedes'te de var" demek başka bir şey.

Sanki babamın markası. Varsa bir boku çıksın ortaya. 3.0 TDI'ı olup, "önce dizel kamyonlara çeki düzen versinler" diyen fanboylarla karıştırdın sanırım beni!

Mercedes’in haberi ajanslara kadar yansidi ancak otomobil siteleri bir turlu gormedi. Bariz bir pozitif ayrimcilik var bazi markalara karsi. Bazi markalara karsi da bariz nefret var. Tabi bu islerde reklam onemli. Marka parayi basip reklami veriyorsa medya bir anda kor sagir ve dilsiz olabiliyor.
Bmw de bu konuda badireler atlatiyor. Mesela polisler merkezini basip arama yapiyor. Ayrica bahsettiginiz yanlis yazilim global basina manipulasyon diye yansidi. Alman markalari icin dizel skandalinin devami gelecek gibi duruyor. Bu skandaldan ziyade politik cunku. Abd’nin cevreyi umursadigi yok, oyle olsaydi Paris iklimlendirme konferansindan cekilmezlerdi zaten. Ha bu markalar da bu halti yemis, adamlar tuttu kuyrugundan yakaladi.
İlk yaptiginiz yorumda bunu normallestirmissiniz. Yani ahlaksizlik her sekilde ahlaksizliktir. 5 arabada manipulasyon yapanla 50 arabada yapan arasinda bir fark yoktur. 5 lira calan da hirsizlik yapmistir 50 tl calan da.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Bkz. Dirty Money ilk bölümü.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Mercedes’in haberi ajanslara kadar yansidi ancak otomobil siteleri bir turlu gormedi. Bariz bir pozitif ayrimcilik var bazi markalara karsi. Bazi markalara karsi da bariz nefret var. Tabi bu islerde reklam onemli. Marka parayi basip reklami veriyorsa medya bir anda kor sagir ve dilsiz olabiliyor.
Bmw de bu konuda badireler atlatiyor. Mesela polisler merkezini basip arama yapiyor. Ayrica bahsettiginiz yanlis yazilim global basina manipulasyon diye yansidi. Alman markalari icin dizel skandalinin devami gelecek gibi duruyor. Bu skandaldan ziyade politik cunku. Abd’nin cevreyi umursadigi yok, oyle olsaydi Paris iklimlendirme konferansindan cekilmezlerdi zaten. Ha bu markalar da bu halti yemis, adamlar tuttu kuyrugundan yakaladi.
İlk yaptiginiz yorumda bunu normallestirmissiniz. Yani ahlaksizlik her sekilde ahlaksizliktir. 5 arabada manipulasyon yapanla 50 arabada yapan arasinda bir fark yoktur. 5 lira calan da hirsizlik yapmistir 50 tl calan da.
He normalleştirdim tamam he... Öyle bir haber varsa paylaş demişim, bilmiyorum demişim, hala normalleştirmişin diyorsun. Çok komiksiniz!

Medyayı rüşvetle suçluyorsun, olmayan şeyleri olmuş gibi anlatıyorsun. Hayır Stefan Quandt'ın yanında mıydın tüm bu maniplasyonlar olurken onu merak ettim ben?

Elinde kanıtın, belgen varsa paylaş. Öyle hepsi aynı şeyi yapıyor, medya susuyor lafları ile lafın arkasında durmak olmaz.

Diğer bir konuda 50 ₺'de hırsızlık, 5 ₺'de hırsızlık olayı. O zaman dizel motor üretimi yapan tüm markalar NOX üretiyor zaten, ne gerek var tartışmaya canım diyelim kapatalım konuyu.

Neyse daha fazla uzatmayacağım. VAG kendi buluşunuz herhalde bu kadar savunup yanına başka markaları eklemek istediğinize göre...

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
He normalleştirdim tamam he... Öyle bir haber varsa paylaş demişim, bilmiyorum demişim, hala normalleştirmişin diyorsun. Çok komiksiniz!

Medyayı rüşvetle suçluyorsun, olmayan şeyleri olmuş gibi anlatıyorsun. Hayır Stefan Quandt'ın yanında mıydın tüm bu maniplasyonlar olurken onu merak ettim ben?

Elinde kanıtın, belgen varsa paylaş. Öyle hepsi aynı şeyi yapıyor, medya susuyor lafları ile lafın arkasında durmak olmaz.

Diğer bir konuda 50 ₺'de hırsızlık, 5 ₺'de hırsızlık olayı. O zaman dizel motor üretimi yapan tüm markalar NOX üretiyor zaten, ne gerek var tartışmaya canım diyelim kapatalım konuyu.

Neyse daha fazla uzatmayacağım. VAG kendi buluşunuz herhalde bu kadar savunup yanına başka markaları eklemek istediğinize göre...
Helal olsun valla

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Tamam tamam biz bir seyi yazarken fanboy oluruz siz savunurken fanboy olmazsiniz bunu anladik. Mercedes’in haberi neden otomobil sitelerinde yok ? Neden ajanslara dusup medyada yer almis once bunu kendinize bir sorun,paylastigim link Cnn’di ayni zamanda Milliyet de paylasmis. Cemisgezekhaber.com’dan alintilamadim yani. Otomobil siteleri haberlerini automoto,motortrend, autonews gibi sitelerden aliyor oralardaki haberleri de inceleyebilirsiniz. Olmayan bir seyi yazmakla suclamadan once kendiniz bir arastirin. Mesela Bmw manipulating diesel yazmakla baslayabilirsiniz tum haberler onunuze cikiyor, hatta bu olayla alakali makaleler de var. Basini rusvetle suclamadim, gayet olagan bir sey soyledim. Sektorun icindeyseniz bilmedigim seyler varsa bana da ogretin
Once insanlarin tercihine saygi duymayi ogrenin daha sonra medeni insanlar gibi tartisiriz. Adam para verip araba aliyor veya tercihte bulunacak altina gelen yorumlar belli ; Dogus, dsg, audi suslu vw, tok kapi sesi bilmem ne. Yahu bu adamlar bir seyi dogru yapmis ki en buyuk otomobil ureticilerinden biri. Yani daha iyisini yapabilen gitsin yapsin zaten. Oyle yorumlar yapiliyor ki zannedersin Bmw muhendis calistirirken ayni pozisyonda Vag esek calistiriyor. Pazarlama,satis,konumlandirma,segmentasyondan haberi olmayan adamlar 2,3 tanesi birlesse memleketi satin alabilecek captaki firmalari elestiriyor.
Sonra biz fanboy siz de her markaya esit mesafedeki bilincli kullanici oluyorsunuz. Haklisiniz

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Tamam tamam biz bir seyi yazarken fanboy oluruz siz savunurken fanboy olmazsiniz bunu anladik. Mercedes’in haberi neden otomobil sitelerinde yok ? Neden ajanslara dusup medyada yer almis once bunu kendinize bir sorun,paylastigim link Cnn’di ayni zamanda Milliyet de paylasmis. Cemisgezekhaber.com’dan alintilamadim yani. Otomobil siteleri haberlerini automoto,motortrend, autonews gibi sitelerden aliyor oralardaki haberleri de inceleyebilirsiniz. Olmayan bir seyi yazmakla suclamadan once kendiniz bir arastirin. Mesela Bmw manipulating diesel yazmakla baslayabilirsiniz tum haberler onunuze cikiyor, hatta bu olayla alakali makaleler de var. Basini rusvetle suclamadim, gayet olagan bir sey soyledim. Sektorun icindeyseniz bilmedigim seyler varsa bana da ogretin
Once insanlarin tercihine saygi duymayi ogrenin daha sonra medeni insanlar gibi tartisiriz. Adam para verip araba aliyor veya tercihte bulunacak altina gelen yorumlar belli ; Dogus, dsg, audi suslu vw, tok kapi sesi bilmem ne. Yahu bu adamlar bir seyi dogru yapmis ki en buyuk otomobil ureticilerinden biri. Yani daha iyisini yapabilen gitsin yapsin zaten. Oyle yorumlar yapiliyor ki zannedersin Bmw muhendis calistirirken ayni pozisyonda Vag esek calistiriyor. Pazarlama,satis,konumlandirma,segmentasyondan haberi olmayan adamlar 2,3 tanesi birlesse memleketi satin alabilecek captaki firmalari elestiriyor.
Sonra biz fanboy siz de her markaya esit mesafedeki bilincli kullanici oluyorsunuz. Haklisiniz
Benim kadar BMW'yi yeri geldiğinde itin götüne sokup çıkaran (her anlamda - satış, servis, servis sonrası) adam bulamazsın. Benim nerem fanboysa artık 2 mesajımı cımbızlayıp fanboy ilan edersin anca. Toplasana BMW'ye, Borusan'a laf ettiğim onlarca mesajı...

VAG grubu için saydığın handikaplarda gerçeklerden itibaret. Kusura bakma, madem fikirlere, düşüncelere, saygı duymaktan bahsediyorsun, bana önce onu bunu yap sonra tartışalım diyeceğine kendin dediğin şeyi yerine getirmeyi bil. Ben VAG'ı, sen BMW'yi beğenmiyor olabilirsin. Eleştirebilirsin ama doğru kanıtlarla. Ben Türk medyasını takip etmeyeli uzun zaman oluyor (otomotiv sektörü adına).

3. kere tekrarlayım, ben Mercedes ve BMW ile ilgili bir haber görmemiştim. Dün araştırdım Şubat ayında BMW için 12.000 araca yanlış yazılım yüklenmesinden bahsediliyor. Mercedes'te 600.000 araç için geçerli bu durum. Yanlışları varsa elbette eşek gibi düzeltecekler. Ama ortada VAG skandalı varken, 11.000.000 adet motordan bahsediliyorken, milyarlarca Euro zarar yemişken BMW'nin de Mercedes'in de böyle bir şeyi "kasti olarak" yapmaya devam etmeleri dangalaklıktır.

BMW komisyonu, TÜVSüd'ü fabrikasına davet etti, adamlar gittiler baktılar 12.000 araca yanlış yüklenmiş yazılım buldular, düzelttiler. Böyle bir hatanın olmaması lazım. Audi mühendisleri eşek mi? diyorsun, BMW mühendisleri böyle bir şeyi kontrol etmeden satışa sunuyorsa eşektir. İsterse dünyanın en iyi, en kıdemli mühendisi olsun.

Ama en azından suçlarını kabul edip, gerekli kuruluşları çağırıp kontrol edin demeyi biliyorlar. VAG gibi günlerce kıvırıp, çıkış yolu bulamayınca pişkince açıklama yapmıyorlar. Bu durumu savunduğumdan değil, olayın doğrusu bu olduğu için konuşuyorum.

Kaldı ki şimdi sen hayatında VW, Audi kullanmamış adamlar falanda dersin, merak etme Golf 4'ten itibaren Passat, Q7 tecrubelerimde oldu yıllarca. Doğuş'u da iyi tanırım (ailecek), servislerinin ciğerini de bilirim, sorunlarını da birebir yaşadım. Yani o bi bildiği varki alıyor dediğin müşteri kitlesi içerisinde bende varım! O yüzden "haklısınız" diye bitireceğine lafını, niye böyle düşünüyorsun deme zahmetine girseydin, konu bu kadar uzamayacaktı.

İnternetten okuduğu yorumlarla konuşan, ayağı pedala yetişmeyen ortaokullu değil karşındaki insan...

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım