Almayı düşündüğüm detail ürünlerini değerlendirir misiniz

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Yıkamanın en önemli ürünü olan şampuana karar veremedim 😬. Ph nötr olan sırf Valet Proda bile bir sürü ürün var hangisini alayım ne farkları var çok anlamadım. Tavsiyelerinizi beklerim.
Yıkama eldiveni olarak Auto Finesse Wash Mit.
Hızlı Cila olarak Auto Finesse Finale.
Kurulama havlusu olarak Auto Finesse Aqua Deluxe.
Lastik parlatıcı olarak Sonax Jel.

İç mekan için Auto Finesse Spritz.

Bu detay işi derya deniz fakat ben o kadar vakit ayıramadım araştırmaya. Arabaya zararı olmayacağını düşündüğüm kaliteli ürünleri seçmeye çalıştım.
Gereksiz olan değiştirmemi tavsiye edeceğiniz şeyler var mıdır

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Genel olarak piyasada en çok sözü geçen markaları tercih etmişsiniz. Anladığım kadarıyla bütçe sıkıntınız yok. Eğer öyleyse lastik parlatıcıyı Meguiars Endurance Jel ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Yıkamanın en önemli ürünü olan şampuana karar veremedim 😬. Ph nötr olan sırf Valet Proda bile bir sürü ürün var hangisini alayım ne farkları var çok anlamadım. Tavsiyelerinizi beklerim.
Yıkama eldiveni olarak Auto Finesse Wash Mit.
Hızlı Cila olarak Auto Finesse Finale.
Kurulama havlusu olarak Auto Finesse Aqua Deluxe.
Lastik parlatıcı olarak Sonax Jel.

İç mekan için Auto Finesse Spritz.

Bu detay işi derya deniz fakat ben o kadar vakit ayıramadım araştırmaya. Arabaya zararı olmayacağını düşündüğüm kaliteli ürünleri seçmeye çalıştım.
Gereksiz olan değiştirmemi tavsiye edeceğiniz şeyler var mıdır

Lastik parlatıcıda herkes Meguiar’s Endurace diyor. Ben de aldım ama daha denemedim. Daha önce Sonax kullandım fena değildi. Aşırı uzun gitmiyor ama az da gitmiyor.

Şampuanda ben KochChemie aldım. Onu da bu hafta deneyeceğim. Nasıl bir fark görürüm bilemiyorum ama bakacağız. İç mekanda da Meguiar’s ve Sonax kullanıyorum. Hiç fena değiller ancak ileride onlarda da KochChemie’ye geçeceğim. Her kullanan süper diyor. Meguiar’s bu arada Sonax’tan bence bir tık daha iyi hemen her ürününde. Özellikle Jant temizleyicisinden çok memnunum.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Lastik parlatıcıda herkes Meguiar’s Endurace diyor. Ben de aldım ama daha denemedim. Daha önce Sonax kullandım fena değildi. Aşırı uzun gitmiyor ama az da gitmiyor.

Şampuanda ben KochChemie aldım. Onu da bu hafta deneyeceğim. Nasıl bir fark görürüm bilemiyorum ama bakacağız. İç mekanda da Meguiar’s ve Sonax kullanıyorum. Hiç fena değiller ancak ileride onlarda da KochChemie’ye geçeceğim. Her kullanan süper diyor. Meguiar’s bu arada Sonax’tan bence bir tık daha iyi hemen her ürününde. Özellikle Jant temizleyicisinden çok memnunum.
Sonax önceden sonaxtı. Meguiars çoğu ürününde daha kaliteli. Endurance yağmurlu olmayan havada 15 gün gidiyor, sadece uygularken eldivenle uygulamak gerek

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
23
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kurulama havlusu Superclean mikrofiber purestar dublex 70x90 aldım. Bornoz gibi kocaman hiç sıkmadan 5 araba kurular. Tavsiye ederim fiyatı da diğer piyasadaki 70x90 bezlere göre daha uygun

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Genel olarak 7/10 ürünler tercih etmişsiniz.Hepsini değil ama çoğunu kullandım. Çok manyak takıntılı temizlik kafasında değilseniz.Çok tatmin eder

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
@selimcicekyurt Hocam çok pahalı ürünler fakat bir kere alayım yıllarca gitsin diye düşündüm yoksa ürünleri sepete eklerken içi acıyor insanın. Sırf havlu bile 200 liraya yakın. Endurance parlatıcıya bir bakayım.

@mcb Şu ürün mü hocam https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=1805

Aynen bu ürün hocam ancak gsf olan şampuan değil köpük. Yani arabaya bir su tutup bu köpüğü sıkıp beklemeniz sonra durulamanız ve sonrasında şampuanla yıkamanız gerekiyor. Köpük aslında kiri büyük oranda atıyor şampuan ise yıkıyor. Böyle düşünebilirsiniz.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Aynen bu tarz bir şey olabilir ama araba tipi olanlar biraz farklı olabiliyor bahçe tipine göre. Çabuk tıkanıyor diyorlar bahçe tipi olanlar. O yüzden ben Gloria’nın araba tipi olanı aldım mesela. Salı ya da çarşamba deneyeceğim umarım :) Sizin attığınız fazla uygun fiyatlı ne derece iş görür bilemedim o nedenle.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Markalar yaygın güvenilir. Youtube da test-inceleme videoları mutlaka vardır. Ek olarak ben 4 senedir ATAS ın ürünlerini kullanıyorum italyan markası ve fiyat/performans kralı. Jant deterjanı, Vinet (APC), plastik trim ve torpido parlatıcısını farklı farklı arabalarda birçok kez kullandım ve memnunum. öneririm.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Genel olarak 7/10 ürünler tercih etmişsiniz.Hepsini değil ama çoğunu kullandım. Çok manyak takıntılı temizlik kafasında değilseniz.Çok tatmin eder

Hocam ön yıkama köpüğü olarak Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam / Valet Pro Ph Nötr Snow Foam / Valet Pro Foamula 1 PH Nötr (hepsi de ph nötr ön yıkama köpüğü ne farkları var bulamadım)
Yıkama şampuanı olarak Valet Pro Concentrated iyi bir tercih olur mu.
Amacım arabanın boyasına zarar vermeyecek ürünler olsun zaten üzerine hızlı cila atacağım için parlaklığı bana yeter. Önceki arabada Sonaxın turuncu şampuanını ve Aliexpressten aldığım 10 liralık yıkama eldivenini kullanıyordum bayağı da parlak oluyordu ama şimdi biraz daha özeneyim diyorum. :)

@Emre Aktas Bezi bu dediğinizle değiştirmeye karar verdim hocam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım