And sonrası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
38
Herkes benimle aynı fikirde olmayabilir ama And sonrası otopark diğer marka ağızı kanallardan pek farkı kalmadı eleştiri de neredeyse yok gibi. En son Honda göçük mevzusu da en açık göstergesidir markanın a4 kağıdına yazdığını gelip karşımızda okudular. Diğer kanallar farklı çünkü onlar bu yazılanları okumadan para kazanıyor istenileni yapmalarından. Bir dönem hiçbir markanın test aracı vermemesinin de sebebi bu idi. Halbuki bu kanal onlar gibi değildi, sırf bu yüzden sevildi bu kadar şimdi eser yok And zamanında ki otoparktan. Eğer eski çizgisinde devam etseydi eminim daha çok izlenir daha çok para kazanırdı bir topgear efsanesi tekrar bu topraklardan doğabilirdi ama şimdi ergenlere yönelik bir kanal kapansa gitse çoğu kişinin umrumda yada farkında olmaz zira diğer kanallar ile içerik olarak aynısı. Bu bir eleştiri değil bir özlem umarım eski günlerine dönerler biz elimizden gelen desteği yaparız.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Forumun cogunlugu kendi arabasini kor kutuk savunuyor .para verip almis diye en ufak kotu yanindan bahsetmekten cekiniyorlar.
Birakinda videolardan kazandigi paralarla ailesini gecindirmeyi calisan, kac bogazin ekmek yedigi otomotiv kanalinda da bu kadar gomme olmasin.
Diger kanallar ya hic bahsetmiyor yada arac sayisina 20 deyip yalan soyleme yoluna basvuruyorlar. Sinan sadece kendine soyleneni birebir dogru sekilde aktarmis ve kendi yorumunu katmamis.zaten kurumsal hale gelen bir kanalin yapabileceginin en iyisi bu.
Siz sinana buradan yazin sorun zaten cevap verecektir. Ama kendisinin ulu orta yerden yere vurmasini tabiki beklemeyin olurmu :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Genel olarak fikirlerinize karşıyım veya katılıyorum demiyorum fakat Civic konusunda @sinan ın çok üstüne gidildi. Adam daha ne desin o videoda. Evet çöküyor, rezil araba mı desin. Adam sormuş, aldığı cevabı bize aktarmış. Daha ne yapsın
Sinan, vurak ak gibi olur yani garajinda ultra super araclari olur ceker hepsini yanyana der ki kardesim ben bu kanalida para kazanmak icin degil sadece kendi zevkim icin yapiyorum o zaman siradan butun markalari elden gecirirdi.
Ama su anda kendisi bu kanaldan para kazaniyor . Burasi icin adam kendi isini birakti tek basina kaldi. Ustelik yeni cocugu oldu.
Diger kanallara bakiyorum ya hic bahsetmediler yada ustunkoru mirin kirin edip ufak anlattilar. Sinan hepsinden farkli olarak butun soylenileni birebir aktardi.
Ben inaniyorum ki sinan i elestirenlerde kendi ozel hayatlarinda maaslarini kaybetmemek icin kim bilir mudurlerine neler yapiyorlardir ;)
Adam gene objektif kalabiliyor en sonunda. Birine gidiyorum seat ovuyor birine bakiyorum aliyor eline arac ozelliklerini onlari okuyor gezi videolari koyuyor. Biri gider genc youtuberlara saka yaptik diye absurt videolar ceker .sinan gene hic cizgisini bozmadi . Markalarida gereksiz asla ovmedi helal olsun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İçerik dediğin yapılan testlerdir. Bu testlerde aracı kim doğru anlatıyorsa, kim objektif davranıp potansiyel müşteriye araba aldırabilecek kıvamda işini yapıyorsa o başarılıdır.

- Otomobil Dünyam'da Eren Tekin'e vag grubu araç gelmesin. Direkt kimyası değişiyor. Hele Seat marka bir araç kullandığı vakit ondan daha iyi araba yok. Ayrıca adamın ilginç bir şekilde sportif sürüş takıntısı var. Aracın bulunduğu segmentte ki ihtiyaçlarına bakmaksızın sportif sürüş sağlayan hangi araçsa direkt onu seçiyor, öbürünü gömüyor. Belki o segmentin amacı yalıtım, konfor, iç hacimdir. Ama bunu umursamıyor. Hangi araç sportifse onu seçiyor ve bitiyor. Böyle test yapılmaz.

- Carviser desen test yaptığı zamanlar katalog bilgisini anlatıp işin içinden çıkıyordu. Zaten son zamanlarda da vlog kafasında takılıyor.

- Doğan Kabak ise iyi niyetli ama otomobil bilgisi ve tecrübesi, düşündüğünü anlatım şekli Sinan kadar profesyonel değil. Profesyonel bir otomobil magazincisinden ziyade normal bir kullanıcı deneyimi edasıyla anlatıyor. Bu hiç kimseyi otomobil aldırmaya ikna etmez.

- Benzin Tv'de Burak Ertem, Sinan'dan sonra bu işi en iyi yapmaya çalışanlardan biri bana kalırsa. Yeterince bilgili olduğu ve eksik bulursa da söylemeye çalıştığı çoğu testte görülüyor. Bazen tutuk kalıyor ama en azından sıradan bir kullanıcı deneyimi edasıyla testi yapmıyor ve art niyetli davranmıyor.

Bu noktada Sinan'ın yapmış olduğu işten daha iyisini yapan kim kaldı geriye ? Evet, And'da gördüğü yanlışı objektif şekilde söylüyordu. Direksiyonu ve bu konudaki tecrübesi Sinan kadar olmasa da otomobilleri anlatmada ve tanımlamada oldukça iyiydi. O gittikten sonra ilk bir kaç testte Sinan alışma süreci geçirdi ama sonra açıldı. Takipçiye otomobil aldırabilen kişi işini iyi yapıyor demektir. O sebeple Otopark'ın geriye gittiğini, bittiğini düşünmüyorum. Hele ki diğer kanalların çoğu bu kadar kalitesiz iş yapıyorken Sinan'ın yaptığı işin değeri daha iyi ortaya çıkıyor.

Honda göçük mevzusunda ise daha önce de söyledim. Otomobil magazinciliği yapan kişilerin işi, görevi değil bu konuya açıklık getirmek. Takipçi bizim için markaya sorar mısın ? diyor. Onlar da markaya soruyor ve marka ne söylerse gelip onu aktarıyorlar. Marka ' artık sorun yok, zaten sorunlu araçları da tamir ettirdik ' gibi bir şey söylediği zaman Sinan'ın ya da diğerlerinin ne demesini bekliyorsunuz ki ? Bana kalırsa Otopark'ın ilk zamanlarında çekmiş olduğu aksiyon dolu video konspetlerinden dolayı duygusallığa kapılıp bu yorumları yapıyorsunuz. Ama o konsept zaten Türkiye'de sürekliliği olabilecek bir iş değildi. Başarılıydı ama sürekliliği olmazdı. Bana kalırsa diğerlerini gördükten sonra Sinan'ın yaptığı işe haksızlık etmemek gerek.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,129
1
3,129
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sözüm meclisten dışarı; ben bu sektörde yorum yapanların da ehliyetinin olması gerektiğine inanmaya başladım. Ortada ciddi bir iş yapılıyor. Birileri sizin yerinize bir ürünü deneyip iyi kötü mümkün olduğunca deneyimlerini anlatmaya çalışıyor ve bu işten geçimini sağlıyor. Siz de bunlara bakıp bir fikir sahibi oluyorsunuz. Ama bazı ergenlere kalsa Sinan boyna "vutututu" diye dolaşsın ortalıkta, bunu istiyorlar.

Bunun anlaşılması için adamın daha ne yapması gerekiyor bilmiyorum. Popülarite peşinde olsaydı yapılacak olan belliydi, Doğan orada zaten açın bakın. Sinan bunları yapmadı. Buğra gibi apaçi apaçi tiplerle takılıp kızlara araba da yıkatmadı. And gibi de, kimse kusura bakmasın valla diyecem, yarım saatlik videonun yirmi dakikasında arabayı mıncıklamadı ya da ses sistemini anlatmadı. Sinan'ı ben bu sektörde çok başarılı buluyorum ve kararında işler yaptığını düşünüyorum.

Ortada gerçekler ve gençlerin istedikleri var. Gençlerin istedikleri yapılsa Youtube'un son politikası gereği her video 1milyon da izlense bu çarkı döndürecek geliri sağlayamayabilir Otopark. Ama gerçeklerle yola devam edildiğinde görülüyor ki en azından sponsorluk anlaşmalarıyla güzel, özgün içerikler çıkarılabiliyor. Motul bunun en son örneği.

Her şeyi geçtim, oyun oynamıyoruz. Ben sıfır km bir otomobil alacak olsam önce Sinan'ı, ardından da Benzin TV'yi izlerim. Test edemeyeceğim bilgileri onlar veriyorlar çünkü. İlla istiyorsam fetiş dürtülerimi tatmin etmek için arabayı bayide de mıncıklayabilirim yani buna kısmen izin veriyolar nasılsa.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
İçerik dediğin yapılan testlerdir. Bu testlerde aracı kim doğru anlatıyorsa, kim objektif davranıp potansiyel müşteriye araba aldırabilecek kıvamda işini yapıyorsa o başarılıdır.

- Otomobil Dünyam'da Eren Tekin'e vag grubu araç gelmesin. Direkt kimyası değişiyor. Hele Seat marka bir araç kullandığı vakit ondan daha iyi araba yok. Ayrıca adamın ilginç bir şekilde sportif sürüş takıntısı var. Aracın bulunduğu segmentte ki ihtiyaçlarına bakmaksızın sportif sürüş sağlayan hangi araçsa direkt onu seçiyor, öbürünü gömüyor. Belki o segmentin amacı yalıtım, konfor, iç hacimdir. Ama bunu umursamıyor. Hangi araç sportifse onu seçiyor ve bitiyor. Böyle test yapılmaz.

- Carviser desen test yaptığı zamanlar katalog bilgisini anlatıp işin içinden çıkıyordu. Zaten son zamanlarda da vlog kafasında takılıyor.

- Doğan Kabak ise iyi niyetli ama otomobil bilgisi ve tecrübesi, düşündüğünü anlatım şekli Sinan kadar profesyonel değil. Profesyonel bir otomobil magazincisinden ziyade normal bir kullanıcı deneyimi edasıyla anlatıyor. Bu hiç kimseyi otomobil aldırmaya ikna etmez.

- Benzin Tv'de Burak Ertem, Sinan'dan sonra bu işi en iyi yapmaya çalışanlardan biri bana kalırsa. Yeterince bilgili olduğu ve eksik bulursa da söylemeye çalıştığı çoğu testte görülüyor. Bazen tutuk kalıyor ama en azından sıradan bir kullanıcı deneyimi edasıyla testi yapmıyor ve art niyetli davranmıyor.

Bu noktada Sinan'ın yapmış olduğu işten daha iyisini yapan kim kaldı geriye ? Evet, And'da gördüğü yanlışı objektif şekilde söylüyordu. Direksiyonu ve bu konudaki tecrübesi Sinan kadar olmasa da otomobilleri anlatmada ve tanımlamada oldukça iyiydi. O gittikten sonra ilk bir kaç testte Sinan alışma süreci geçirdi ama sonra açıldı. Takipçiye otomobil aldırabilen kişi işini iyi yapıyor demektir. O sebeple Otopark'ın geriye gittiğini, bittiğini düşünmüyorum. Hele ki diğer kanalların çoğu bu kadar kalitesiz iş yapıyorken Sinan'ın yaptığı işin değeri daha iyi ortaya çıkıyor.

Honda göçük mevzusunda ise daha önce de söyledim. Otomobil magazinciliği yapan kişilerin işi, görevi değil bu konuya açıklık getirmek. Takipçi bizim için markaya sorar mısın ? diyor. Onlar da markaya soruyor ve marka ne söylerse gelip onu aktarıyorlar. Marka ' artık sorun yok, zaten sorunlu araçları da tamir ettirdik ' gibi bir şey söylediği zaman Sinan'ın ya da diğerlerinin ne demesini bekliyorsunuz ki ? Bana kalırsa Otopark'ın ilk zamanlarında çekmiş olduğu aksiyon dolu video konspetlerinden dolayı duygusallığa kapılıp bu yorumları yapıyorsunuz. Ama o konsept zaten Türkiye'de sürekliliği olabilecek bir iş değildi. Başarılıydı ama sürekliliği olmazdı. Bana kalırsa diğerlerini gördükten sonra Sinan'ın yaptığı işe haksızlık etmemek gerek.
Buna ek olarak şunu söyleyeyim, Honda meselesini en iyi dile getiren kişi bence Aziz Kancardır ve onun gibi bu işten para kazanmak gibi amacı olmayan, hobi olarak yapan yani vlog tarzı videolar yapan insanlar ancak insanların şikayetini dile getirebilir diye düşünüyorum. Zaten kendisi de olay yetkili mercilere ulaştıktan sonra videosunu yayından kaldırdı ki bununla alakalı açıklamalar yaptı, detaylı hatırlamadığım için videoyu ne dediğini yazmam doğru olmaz, isteyen izler açıklama videosunu da.
Yani kısacası benim de eklemek istediğim, burası test videoları üstüne kurulmuş bir site ve bu sitenin içinde de biz bunun gibi sorunları konuşup paylaşalım diye forum da var. Burada o sorunlar konuşulur, gerekirse forumda Sinan Koç da fikirlerini belirtir ve eğer iletilmesini istediğiniz bir şey varsa yetkililere ona da aracılık eder belki ama bu kadar olur ancak. Kalkıp videolarda eleştirmesi her yönden zora sokacaktır. Kalkıp da Sinan Koç'un videolarda bu tarz konularda yorumda bulunması doğru olmamakla beraber amacı da bu değil. Hatta yapılan açıklamayı paylaşarak yapmak zorunda olmadığı bir şeyi de yaptı. Bir nevi arabayı almayı düşünen ve bir belki de bir haber olan kişiler de bu sayede öğrenmiş oldular.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Buna ek olarak şunu söyleyeyim, Honda meselesini en iyi dile getiren kişi bence Aziz Kancardır ve onun gibi bu işten para kazanmak gibi amacı olmayan, hobi olarak yapan yani vlog tarzı videolar yapan insanlar ancak insanların şikayetini dile getirebilir diye düşünüyorum. Zaten kendisi de olay yetkili mercilere ulaştıktan sonra videosunu yayından kaldırdı ki bununla alakalı açıklamalar yaptı, detaylı hatırlamadığım için videoyu ne dediğini yazmam doğru olmaz, isteyen izler açıklama videosunu da.
Yani kısacası benim de eklemek istediğim, burası test videoları üstüne kurulmuş bir site ve bu sitenin içinde de biz bunun gibi sorunları konuşup paylaşalım diye forum da var. Burada o sorunlar konuşulur, gerekirse forumda Sinan Koç da fikirlerini belirtir ve eğer iletilmesini istediğiniz bir şey varsa yetkililere ona da aracılık eder belki ama bu kadar olur ancak. Kalkıp videolarda eleştirmesi her yönden zora sokacaktır. Kalkıp da Sinan Koç'un videolarda bu tarz konularda yorumda bulunması doğru olmamakla beraber amacı da bu değil. Hatta yapılan açıklamayı paylaşarak yapmak zorunda olmadığı bir şeyi de yaptı. Bir nevi arabayı almayı düşünen ve bir belki de bir haber olan kişiler de bu sayede öğrenmiş oldular.
Zaten bu konu daha önce başka bir başlıkta da geçmişti. Sinan da marka bize ne söylediyse biz de onu söyledik size demişti. Bire bir muhabbet ediyor olsak Sinan zaten kendi fikirlerini söyler ama mevzu tanıtım olunca markanın söylediği şeyin haricinde bir şey tabii ki demez. Zaten derse de saçma olur çünkü onun işi bu değil. O sebeple bu konunun daha fazla uzatılmaması gerek.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
İnsanlar istiyorki sinan arabayla yanlasin sonra beğenmedim desin saysin sövsün. Bu artık adamın hobisi değil ekmek teknesi. Hala da anlatıyor yani hangi arabanın petrolhead e göre olduğunu hangisinin sakin a dan b ye gitmek isteyen kullanıcıya göre oldugunu tam olarak dile getirmesede izleyiciye aktarabiliyor.
Testlerin sonundaki fiyat kısmına geldiğinde ise hiç bir arabanın fiyatını uygun bulmuyor 5 bin daha az olmalıydı 10 bin daha uygun olsa düşünülebilir vs. Araba sattiracak şekilde test ediyorki izleniyor ve araç temin edebiliyor
Ben kendi açımdan söyleyim eski muhabbetleri özlüyorum ama şimdiki videoları araç değerlendirme açısından daha başarılı buluyorum

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
And Mehmet Çetin öncelikle dili çok iyi kullanan biriydi ve bence en objektif anlatımı olan kişiydi. Hep de özlenen birisi olarak kalacak bana göre. Keşke kendisini burada görebilsek yeniden. Lakin Sinan Koç onun yokluğunda çok güzel yürütüyor işleri. Sinan Koç ve And Mehmet Çetin Şener şen-Kemal Sunal gibi olmuştu bizim için. Bu yüzden tıpkı zamanında sinan Koç un testlerde arandığı gibi şimdi de And Çetin aranıyor. Bütün bunlara rağmen artık And Çetin maalesef yok arkadaşlar. Niye moral bozacak başlıklar açıyorsunuz. Sinan Koç da dükkanı kapatıp gitse herkes mutlu olacak herhalde

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,129
1
3,129
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Anlamadığım bir nokta daha var. Geçim kaynağı mevzusunu bir kenara bırakalım. Bu işten maddi beklentisi olmayıp da, Honda'nın düzenleyip finanse ettiği yurtdışında bir etkinliğe gidip, orada "Honda da burada göz boyuyor ama patır patır göçüyor kaportaları, para verilmez buna, düpedüz çöp" diyebilecek babayiğit varsa cidden tanışmak isterim.

Adam seni uçağa bindirip yurt dışına götürecek, konaklatacak, altına araba verip test ettirecek ve sen de cümle aleme rezil edeceksin. Öyle bir dünya yok. Varsa da ikincisi olmaz zaten. :) Ondan sonra sağdan soldan otomobil bulup test etmeye çalışırsın. Şimdi bu yorumları yazanlar da o zaman "Civic testi ne zaman gelecek, Golf çekmeyecek misiniz" yazmaya başlarlar. Hatırlayın çok geçmiş zaman değil, Otopark'a araç verilmeyen günlerdeki yorumları. Hep böyleydiler yani.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Bu konu daha önce pekçok kez yazıldı çizildi özetlemek gerekirse:

Doblo vidyosundan itibaren "oto-park"'a toprak atıldı 2 rekat kıldık geldik. Akabinde gelen vidyolar "Otopark.com" vidyoları; tamamen genel izleyici kitlesini ekrana bağlamak ve bu işten gelir elde edebilmek için yapılmaya başlandı.

Şuan, diğer kanallar (benzin tv hariç) ile kıyaslanmasını gereksiz buluyorum çünkü otopark kadar bilgili, tarafsız, sempatik bir kanal görmüyorum.

Otoparkın şuanki halinden memnunum ama niye ? Evli, çocuklu adamın kendisinden başka kimseyi geçindirme kaygısı olmadan arkadaşlarıyla hoş vakit geçirmek için gece karanlığında celtics şortu ile çıktığı çıktığı vidyoları artık çekemez böyle bir beklenti içinde olmak saçmalık.

Daha realist bir yaklaşım ile düşünürsek bu adamın sevdiği işi yapması, tecrübesi ve kabul gördüğümüz görüşleri ile çekilen vidyolardan memnunum.

Başlık yanlış sanırım. Değişim And'dan sonra olmadı. Değişim "kurumsallaşma" çabaları ile zaman içinde gerçekleşti, And'ın gitmesi ile fark edildi.

Son düzenleme:

BekleGeliyorum

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
28
81
635
Adam daha ne yapsın testlerin çekim kalitesi kurgusu üst seviyelere çıktı. Bir şeyi söylemek için illa sert bir dille söylemek gerekmiyor. Senin istediğin, duymak istediklerini söylesin. Araba alma arifesinde olan biri videoları izlediğinde test konusu aracın eksikliğini gayet anlar. Artık işi daha profesyonel yapıyor seçtiği kelimelere dikkat ediyor. Konferanslara katılıyor. İkinci el araç testleri, nasıl yapılır, bilgilendirici videolar var. Motulle yaptıkları harika bir proje var. Tam zamanlı iş olarak yapılan bir iş için gayet yerinde bir işleyiş var. Otopark bozdu muhabbetleri bayıyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
And öncesi, Muhip sonrası vs. bilemem de, eskiden olan amatör ruhlu, gece çekimli oto-park'ın olmadığı açık. Evet onlar daha zevkliydi ama kurumsal olarak öyle bir formatın tutması Türkiye şartlarında zor hatta belki de imkansız.
Sinan abi bu işe girerek cesaret gösterdi. Kurumsal bir otomobil firmasında çalışacağım, evli olacağım hatta çocuk bekliyor olacağım ve o işi bırakıp böyle bir oluşumun başına geçeceğim... Herkes yapamaz, fazlaca cesaret ve inanç gerekiyor bence. Ve tabii girişimci bir ruh.

Uzun lafın kısası otopark artık bu. Eleştiri, yapıların kendini geliştirmesi için olumlu ama eleştiriyle eskiye takılı kalmak farklı şey diye düşünüyorum. Eskiye takılarak gelişilemez, geleceğe bakmak lazım.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
And abi çok janti bir abimizdi, çok özledik o ayrı :D
Ama Sinan Abi hala bu piyasanın en iyisi. İzlemeyip napcan hangisini izliyicen. Bi Benzin bi Otopark onlara da sahip çıkalım.

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Takipçi arabasını bile gömünce adam bazen somurtabiliyor yan koltukta satma derdi olmadığı halde herşey dozunda arkadaşlar.. videoyu tekrar izleyin burak abi sorun var ama yok gibi bişeyler söyledi alttan mesajı verdi..
Keşke herşey kaygısız yapılsa ama olmuyor.
Sinan ı eleştiren adamı honda alsa götürse otelde ağırlasa falan filan etse çıkıo hondadan iyi araba yok demiyeceğinden de emin değilim..

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Otopark'a bir kuruş maddi destek yapmadan, hiç bir katkı yapmadan bu kadar sert eleştirebilen insanların akli dengesinin yerinde olmadığını düşünüyorum. Sanki adam her ay 100 TL veriyor da böyle eleştiriyor. Otopark.Com anladığımız kadarıyla reklam ve sponsorluklar ile ayakta duran bir yapı değil mi? E o zaman herhalde sponsorlara karşı sorumlu olacak.

Eğer ücretini seyircilerinden almış olsaydı bu yapı, o zaman sert eleştiri hakkınız vardı. Fakat şu an sadece ''yorum ve seviyeli eleştiri'' yapabilirsiniz. Öyle kucağınızda bilgisayarla YouTube'dan video izleyerek yorum yazmak kolay, ne çabuk unutuluyor Sinan beyin o video için sabahların belki de köründe uyanıp yüzlerce kilometre yapıp lansmanlara katıldığı. Hem de evinde ailesini bırakarak yapıyor bunu!

Siz ise elinizdeki bilgisayarlar da ''Civic'in problemini adam gibi anlatmadı benim gözümde bitti'' yazıyorsunuz.

Yahu zaten bu kadar objektif olduklarına (otomobil basınının ) şaşırmak lazım. Ülkemizde hangi basın bu kadar tarafsız haber yapabiliyor? Bu insanlar bir firma tarafından yol masrafları karşılanarak lansmanlara katılıyor ve sonrasındaki testlerinde otomobilin süspansiyonlarının konforsuz olduğunu söyleyebiliyor. Allah aşkına ülkede hangi kurum bu kadar şeffaf ?

Sinan hocam, aynı şekilde devam. Eskileri özlediğimiz bir gerçek, bunda da sorun yok diye düşünüyorum. Daha önce bu forumda herkes bu konuları konuştu, tartıştı. Sonuç hep aynı çıkıyor: Sinan, Otopark'ı gayet iyi idare ediyor ve testler çok başarılı.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Her şey belirli çerçevede olmalı.nezamanki o bildiğimiz TOP GEAR'ın konumuna ulaşılır işte ozaman arabayada sövülür, içinde yatılırda.gerekirse araç vermeyen markanın arabası piyasadan alınır ve laf edilir yada sevgi sözleri söylenebilir;markalar araç göndermemeye cesaret edemez.jeremy clarkson kafasında olabilmek için maddi güç ve gösterecek mecra gerek.buyüzden hayatımızın her kesiminde önce bir düşünmeli sonra dile getirilmeli :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım