Ani Frende Frenler Az Tutuyor / Abs Erken Devreye Giriyor

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Frenlerim ilk tepkimede normal ama ani frende iyi tutmuyor gibi geldi, ABS devreye giriyor.

Asfalt sıcaklığından olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Fren için sorduğum soruya gelen, cevaplardan dolayı teşekkürler.
Lastikler 2000km olmadı alalı 2021 falken.

Hidrolik yeni, arka balata değişip kaliperler tamir oldu ama sanmıyorum sorunun kaynağının bu olacağının.

O an durmadı çok dik yokus iniyordum yüksek hızla (Sakarya üni-serdivana inen yokuş). Sonra frenleri test ettiğimde geceydi bir sorun görmedim,sorunu sıcağa bağlıyorum ama hala tedirginlik var ,fren olunca konu.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fren için sorduğum soruya gelen, cevaplardan dolayı teşekkürler.
Lastikler 2000km olmadı alalı 2021 falken.

Hidrolik yeni, arka balata değişip kaliperler tamir oldu ama sanmıyorum sorunun kaynağının bu olacağının.

O an durmadı çok dik yokus iniyordum yüksek hızla (Sakarya üni-serdivana inen yokuş). Sonra frenleri test ettiğimde geceydi bir sorun görmedim,sorunu sıcağa bağlıyorum ama hala tedirginlik var ,fren olunca konu.
Daha önce arkadaşların da söylediği gibi sıcaktan erimiş asfalt vb. dış koşullar olabilir. Ama bir ihtimal içeriden de olabilir.

Öncesinde freni fazla kullanıp hidroliği kaynatmış veya balatayı fazla yüklemiş olabilir misiniz? Bunlar geçici salma yapar.
Eğer durma mesafesinde değil de frenin disklere uyguladığı güçte, kısacası frenleme gücünde sorun hissederseniz westinghouse'a da baktırın derim.
Eğer ABS gereksiz devreye girdiyse ABS sensörlerinde veya beyninde de sıkıntı olabilir. (bu tarz elektronikli şeylerde ihale zayıflamış aküye kadar gidebilir yalnız =) aklınızda bulunsun)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım