Antifriz Değişiminde Silikatsiz mi Tercih Edilmeli ? (LPG'li Motor)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CetinAdam

Profesör
23 Kas 2016
89
129
1,060
30
İstanbul
Marka
Honda
Merhabalar arabam 2 yaşına geldi öncelikle belirteyim sık araba değiştiren biri değilim en az 15 yıl binmeyi düşünüyorum hatta yanına da arada Stress atabileceğim bir V8 çekme niyetim var. Neyse konu dışına çıkmasın, 1.5 yıldır otomotiv sektörünün içindeyim bakımların tamamını kendim halletmeye özen gösteririm zamanım olduğu sürece, mesele antifrizler inorganik ve organik olarak bilinirler genel olarak Silikat Lpg li bir motorda diyaframa zarar verir mi ? Fabrikasyon mavi renk antifriz mevcut ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Merhabalar arabam 2 yaşına geldi öncelikle belirteyim sık araba değiştiren biri değilim en az 15 yıl binmeyi düşünüyorum hatta yanına da arada Stress atabileceğim bir V8 çekme niyetim var. Neyse konu dışına çıkmasın, 1.5 yıldır otomotiv sektörünün içindeyim bakımların tamamını kendim halletmeye özen gösteririm zamanım olduğu sürece, mesele antifrizler inorganik ve organik olarak bilinirler genel olarak Silikat Lpg li bir motorda diyaframa zarar verir mi ? Fabrikasyon mavi renk antifriz mevcut ?
Renk yardımcı olmaz yetkili servisle konuşun arabanız avatardakiyse fabrikasyon lpgli sanırım. Dolayısıyla diyaframa zarar vereceğini sanmıyorum. En iyisi yetkili servisten antifriz alıp dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz fakat organik antifriz için erken bir zaman iki üç yıl daha çok rahat görevini yerine getirecektir. İnorganikse (sanmıyorum) yine bunu servis daha iyi cevaplayacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım