KAPALI Araç Önerisi (120-130 Bin TL)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Merhaba arkadaşlar son 1 aydır yeni araç alacağım için bu alanda ilk kez derinlemesine araştırmalar yapıyorum. Forum ile de yaptığım araştırmalar sırasında tanıştım seviyeli ve kaliteli bir ortam bu yüzden kayıt olduğum tek otomobil platformu diyebilirim.

Değerli arkadaşlar şimdiye kadar kendime ait hiçbir aracım olmadı bugünler de yeni bir araç heyecanı yaşıyorum. Fakat al-sat işleri yapmadığım ve malesef uzun yıllardır araç kullanmadığım için bu alanda oldukça geri kalmış durumdayım. Sahibinden vb. otomobil satış platformlarını inceliyorum fakat ne iyidir, değildir? hangi özellikler bu fiyat bandında beni tatmin eder pek fazla ayırt edemiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama 120-130 Bin TL bandında +- biraz daha fark edebilir bir araç alacağım. Öncelikle audi düşündüm fakat düşük km araçlardan aradığım fiyatta beni tatmin eden olmadı. Sonradan Passat CC kafama yattı çokta beğendim ama kararsızım. Bu fiyat aralığında hem şık, hem konfor açısından hemde yakıt anlamında bana önereceğiniz araçları yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Megane’ın konforu yalıtımı daha iyi trim sesleri yok bu üç öge çok önemli benim için,genel olarak tabiiki talisman çok daha üstün sonuçta üst sınıf,ama arkadaşın baktığı ölçüler o ve fiyatıda talisman için düşük,o paralara dolu dizel otm megane alınabilir
Talismanın iç mekan işçiliğide kötü.
Şöyle 2k km megane kullandın mı?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Konya, Ankara, Mersin. Dediğiniz gibi Mazda sizi zorlar. Avensis'i öneririm. Sınıfına göre ekonomik de bir araçtır. Türkiye piyasasında fazla rağbet görmedi ama süspansiyonu kalitelidir. Yol tutuşu da konforu da iyidir. Geniştir. D sınıfı araçlar düşünüyorsanız sorun potansiyeli yüksek Almanlar yerine bunu öneririm. Eğer premium olması şart diyorsanız konfor ve iç hacim olarak Avensis'in gerisinde olsa da fazlasıyla kaliteli olan 2011-2012 model civarları Mercedes C serisini öneririm.
Abi yanlış anlama ama Avensis komple dünya genelinde tutmadı ondan üretimi bitiyor hatta. İrlanda da makyajlı versiyonuna bindiğimde 17 jantlara rağmen Talisman' dan bile konforsuz olduğunu görünce iyice gözümde sildim Avensis'i. Avensis'in tek artısı sorunsuzluğu ve yaygın satış sonrası hizmet ağıdır

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İç mekan işçiliği olarak talismanın sorunları var die biliom
İşçilik olarak yok ama bazı yerlerinden tipik Renault hastalığı olan trim sesleri gelebiliyor. Talisman, Megane'a göre fersah fersah kaliteli. Deri kaplamaları ve ahşap kaplamaları gayet güzel sadece orta konsolun ekranla birleşiminde bulunan kavisli plastik malzeme fazla ucuz hissettiriyor eğer orasi da deri kaplı olsaydı iç mekanına 10 üzerinden 8.5 9 vereceğim nadir arabalardan olurdu.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Merhaba arkadaşlar son 1 aydır yeni araç alacağım için bu alanda ilk kez derinlemesine araştırmalar yapıyorum. Forum ile de yaptığım araştırmalar sırasında tanıştım seviyeli ve kaliteli bir ortam bu yüzden kayıt olduğum tek otomobil platformu diyebilirim.

Değerli arkadaşlar şimdiye kadar kendime ait hiçbir aracım olmadı bugünler de yeni bir araç heyecanı yaşıyorum. Fakat al-sat işleri yapmadığım ve malesef uzun yıllardır araç kullanmadığım için bu alanda oldukça geri kalmış durumdayım. Sahibinden vb. otomobil satış platformlarını inceliyorum fakat ne iyidir, değildir? hangi özellikler bu fiyat bandında beni tatmin eder pek fazla ayırt edemiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama 120-130 Bin TL bandında +- biraz daha fark edebilir bir araç alacağım. Öncelikle audi düşündüm fakat düşük km araçlardan aradığım fiyatta beni tatmin eden olmadı. Sonradan Passat CC kafama yattı çokta beğendim ama kararsızım. Bu fiyat aralığında hem şık, hem konfor açısından hemde yakıt anlamında bana önereceğiniz araçları yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla
Sizin için otomatik veya manuel olmasi fark ediyor mu? Herkes şimdi çıkıp geldi yine VAG'cı diyecek ama bana kalırsa sizin ilacınız 125hp'lik Highline Passat. CC fazla eski bir araç ondan dolayı tavsiye etmiyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-highline-full-servis-bakimli-565037187/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ssat-1.4-tsi-bmt-highline-dsg-558222853/detay
Skoda'ya nasıl bakarsınız bilmiyorum ama Superb önerebilirim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-15000-km-sifirdan-farksiz-567139689/detay
Renault Talisman denmiş. 1.6 160hp olan motoru beklenenin aksine süper gitmiyor. Arkasının torsiyon olması ve trim sesleri canınızı sıkabilir. Donanım olarak fazlasıyla iyidir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...am-dolu-ozel-siparis-4control-564477482/detay
Hacimsel olarak çok iyi olmasa da Volvo S60 önerebilirim. Hem 0km ayarında hem de premium.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...60-advance-1.5-t3-otom.3850km-539732776/detay

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Şahsen 2. elde sorunsuzluğa önem veririm. O yüzden Passat CC yerine Mazda 6 bakmanızı öneririm. Yaşadığınız şehirde bayisi varsa bir göz atın derim. Sanılanın aksine parça sıkıntısı yoktur, bizzat yaşadık oradan biliyorum. Sadece her şehirde servisi olmaması sıkıntı.
Örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas....300km-hatasiz-plusnavigasyon-533191324/detay
Mazda bayi listesi:
https://www.mazda.com.tr/assets/turkey/homepage/Mazda Türkiye Bayi Listesi.pdf

Alternatif olarak bütçenizi zorlamayacak 100k-120k aralığında Toyota Avensis'i de öneririm. O da sınıfının hakkını veren bir araç.
1.6 dci 160 beygir verirken 2 litre benzinli 165 yazık gerçekten o makinaya

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,925
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Çok temiz 184 lük 520d veya yine çok temiz e200 komp. 1.8 benzinli lpg li Alınmaz mı? Veya temiz orta donanim bos donanım arası 320ied de olabilir.

bu paralara çok temiz 184 lük 520d nerden,nasıl bulunuyor hemde bu piyasada ? bulunuyorsa şahane ama 110 bin liraya temiz 2010 model 177 lik 3.20d standartlar bile zor bulunuyor.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,351
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.6 dci 160 beygir verirken 2 litre benzinli 165 yazık gerçekten o makinaya
Motorun çekişi ve verimi şu haliyle gayet yeterli. 1.6 dci motorlu araba diğer disiplinlerde Mazda 6'yı yakalarsa o zaman motorları karşılaştırırım. Mesajımdaki ana fikir 2. elde sorunsuzluk üzerine seçim yapacağım üzerineydi. 165 değil 150hp olsa bile kabul ederim.
Abi yanlış anlama ama Avensis komple dünya genelinde tutmadı ondan üretimi bitiyor hatta. İrlanda da makyajlı versiyonuna bindiğimde 17 jantlara rağmen Talisman' dan bile konforsuz olduğunu görünce iyice gözümde sildim Avensis'i. Avensis'in tek artısı sorunsuzluğu ve yaygın satış sonrası hizmet ağıdır
Kesinlikle tutmadı. Toyota'nın global ölçekte pazarlama hatasının kurbanıdır. Yalnız konforu konusunda kesinlikle katılmıyorum. Deneyimlerime göre gayet konforlu bir araba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım