KAPALI Araç Önerisi (120-130 Bin TL)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Merhaba arkadaşlar son 1 aydır yeni araç alacağım için bu alanda ilk kez derinlemesine araştırmalar yapıyorum. Forum ile de yaptığım araştırmalar sırasında tanıştım seviyeli ve kaliteli bir ortam bu yüzden kayıt olduğum tek otomobil platformu diyebilirim.

Değerli arkadaşlar şimdiye kadar kendime ait hiçbir aracım olmadı bugünler de yeni bir araç heyecanı yaşıyorum. Fakat al-sat işleri yapmadığım ve malesef uzun yıllardır araç kullanmadığım için bu alanda oldukça geri kalmış durumdayım. Sahibinden vb. otomobil satış platformlarını inceliyorum fakat ne iyidir, değildir? hangi özellikler bu fiyat bandında beni tatmin eder pek fazla ayırt edemiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama 120-130 Bin TL bandında +- biraz daha fark edebilir bir araç alacağım. Öncelikle audi düşündüm fakat düşük km araçlardan aradığım fiyatta beni tatmin eden olmadı. Sonradan Passat CC kafama yattı çokta beğendim ama kararsızım. Bu fiyat aralığında hem şık, hem konfor açısından hemde yakıt anlamında bana önereceğiniz araçları yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sen daha iyi bilirsin, bunda hangi DSG var bilmiyorum (dq200, dq250 ?). Okuduklarım, gördüklerim kadarıyla bunların otomatiğine temkinli yaklaşıyorum. 40 bin km nasıl kullanıldığını bilmediğim bir şanzımandansa 1100 km deki daha güven verirdi bana. 1100 km de canını almaya pek fırsat bulamaz. :)

Kimisi boş olsun, az kullanılmış olsun yada sıfır olsun der. Kimisi en dolusu olsun da kaç km de olursa olsun der. Ben ilk kısımdayım.

Çok güzelsin be...
DQ200 var bunlarda. Eğer servis bakimliysa problem olmaz her türlü değişim arıza olursa yapılıyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bu reklam mı oluyor bilmiyorum ama şiste fiyatı 169 olan bir golf istanbulda bir doğuş otonun elinde varmış 126 ya bırakıcaz dediler isterseniz özelden size yazayım sıfır otoyu doğuş satıyor benim ilgim yok.Birde bazı arkadaşlar beni aydınlatabilir mi neler dönüyor önceden liste fiyatınında üstüne satılan bu vw lerde neden sıfırlarda bu kadar indirim var.116 denen pololar 91 107 denilen poloları 85600 e kadar bırakıyorlar.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu reklam mı oluyor bilmiyorum ama şiste fiyatı 169 olan bir golf istanbulda bir doğuş otonun elinde varmış 126 ya bırakıcaz dediler isterseniz özelden size yazayım sıfır otoyu doğuş satıyor benim ilgim yok.Birde bazı arkadaşlar beni aydınlatabilir mi neler dönüyor önceden liste fiyatınında üstüne satılan bu vw lerde neden sıfırlarda bu kadar indirim var.116 denen pololar 91 107 denilen poloları 85600 e kadar bırakıyorlar.

Bayilerin ufak ve ciddi kazanç sağlayan hileleri hocam hepsi yapıyor. Olay şu bu araba bayiye en son zamdan önce geliyor ve bayi bu arabayı bir süre saklıyor. Sonra araba geldiği dönemden pahalıya satılıyor ama yeni uygulanan zamlara göre çok daha uyguna satılıyor. Aslında hem bayi hem de o an satın alan müşteri kazanmış oluyor.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bayilerin ufak ve ciddi kazanç sağlayan hileleri hocam hepsi yapıyor. Olay şu bu araba bayiye en son zamdan önce geliyor ve bayi bu arabayı bir süre saklıyor. Sonra araba geldiği dönemden pahalıya satılıyor ama yeni uygulanan zamlara göre çok daha uyguna satılıyor. Aslında hem bayi hem de o an satın alan müşteri kazanmış oluyor.
Doğrudur ama yakın zamanda araba aldığımız için eşime şunu gördümki bunu vw çok fazla yapıyor diğerlerinin aklına gelmiyor olabilirmi gerçekten diyorum bir ay önce 102 denilen seat 1.2 tsi da tek kuruş indirim yapmadılar şimdi kampanyayla 94 lere veriyorlar ama vw nin abartısız her modelinde inanılmaz indirimler var sıfır passatı 99a kadar verebilceklerini söylediler (liste fiyatı yanılmıyorsam 127)ki ikinci el yanılmıyorsam 110 ların aşağısında yoktu.önceden bir kaç kere vw almak istemiştik ama işte diyorumya ukalalıklarından dolayı hep vazgeçmek zorunda kalmıştık şu an ise durum tam tersi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Doğrudur ama yakın zamanda araba aldığımız için eşime şunu gördümki bunu vw çok fazla yapıyor diğerlerinin aklına gelmiyor olabilirmi gerçekten diyorum bir ay önce 102 denilen seat 1.2 tsi da tek kuruş indirim yapmadılar şimdi kampanyayla 94 lere veriyorlar ama vw nin abartısız her modelinde inanılmaz indirimler var sıfır passatı 99a kadar verebilceklerini söylediler (liste fiyatı yanılmıyorsam 127)ki ikinci el yanılmıyorsam 110 ların aşağısında yoktu.önceden bir kaç kere vw almak istemiştik ama işte diyorumya ukalalıklarından dolayı hep vazgeçmek zorunda kalmıştık şu an ise durum tam tersi

Şuan durumun tam tersi olma aklıma gelen ilk sebebi bayi kotasını dolduramamıştır ondan indirim yapıyordur. Benim yukarıda yazdığım durum bayiler kotayı doldurduğunda yapıyor.

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Konu bu şekilde alım yapacak arkadaşlar için iyi bir rehber haline gelmiş :) Herkese çok teşekkürler.
Öneriler arasından BMW, Audi ve Passat CC 3 adet araç belirledim bunların her biride neredeyse aynı bölgede pazar günü gidip bakacağım test edeceğim o anki duruma göre alım yapacağım. Beğendiğim 3 markadan BMW ve Audi 2013 model iletişim kurduğumda her hangi bir sorun olmadığı belirtildi. Passat CC 2016 model 40 bim km. de ilk andan beri aklımda olan marka olduğu için ağırlık biraz daha ona kayıyor ama yinede diğerlerini görmeden hareket etmek istemiyorum.

Herkese teşekkürler.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım