KAPALI Arabamı Değiştiriyorum (40.000-45.000 Araç Öneri )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
40-45.000 bandında araç tavsiyelerinizi bekliyorum .
Az çok aradığım özellikler
Sedan veya hb olsun istiyorum hb olursa bile c segmenti geniş bir şey.
Aracı genellikle annem kullanacak ama öyle yaşlı işi performanssız da olmasın.
İç hacim ve bagaj bizim için önemli hem 4 yetişkin + 1 çocuk (4) var tabi bebek koltuğu (biraz büyükçe) ve bebek arabası gibi etkenler.
Dizel/Benzin/Lpg fark etmez ama mümkün olduğunca az yaksın çok kaçsın.
Tercihen manuel ama duruma göre oto. De olabilir.
Araç piyasada tutulan hızlı al satı olan ama sorunsuz olsun istiyorum.
Kilometrede aşırı yüksek olmasın 150.000 giibi max.
Düşündüğüm araçlar
1- 2006 civarı avensis (Düşük km)
2- 2006 kasa corolla 1.6 sol veya terra ama tercihen sol
3- 2008 corolla orta dolu paket 150k civarı km
4- Astra h 1.3 cdti cosmo
Bunlara ek olarak ne olabilir ?
Özellikle istemediğimiz araçlar
Megane 2
Bir de genellikle istanbul bakıyoruz ama buna nazaran çorum amasya antep tokat olabilir veya araç çok temizse başka illerde
Kafam çok karışık tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
*Dip not* Malum siteden ilan da atabilirseniz çok sevinirim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İç hacim ve bagaj bizim için önemli hem 4 yetişkin + 1 çocuk (4) var tabi bebek koltuğu (biraz büyükçe) ve bebek arabası gibi etkenler.
Düşündüğüm araçlar
Megane 2
Bir de genellikle istanbul bakıyoruz ama buna nazaran çorum amasya antep tokat olabilir veya araç çok temizse başka illerde
1-Avensisin parçaları pahalı ki 12 yaşında diyorsunuz hem piyasası yavaş hem de parça ihtiyacı olacak illaki yaşı var
2-Temiz benzinli bulursunuz lpgyle ciddi sorun yaşatmaz ama kronik lpg problemleri olacak ucuz yollu
3- 2008-2012 arası kasada bu paralara temiz bulsanız da class donanım var çok boş aşırı boş.Comfort donanıma bakmanızı öneririm temizlerine
4- @yaso bakabilir düşünceleri önemli
Bravolara bakabilirsiniz aklıma gelen bu paralara temizi var mı emin değilim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
1-Avensisin parçaları pahalı ki 12 yaşında diyorsunuz hem piyasası yavaş hem de parça ihtiyacı olacak illaki yaşı var
2-Temiz benzinli bulursunuz lpgyle ciddi sorun yaşatmaz ama kronik lpg problemleri olacak ucuz yollu
3- 2008-2012 arası kasada bu paralara temiz bulsanız da class donanım var çok boş aşırı boş.Comfort donanıma bakmanızı öneririm temizlerine
4- @yaso bakabilir düşünceleri önemli
Bravolara bakabilirsiniz aklıma gelen bu paralara temizi var mı emin değilim.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Avensis evet biraz pahalı fiyat ama çok konforlu güzel bir araç olarak geliyor gözüme. O yüzden bakıyorum bkz. 130.000 de https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-orjinal-avensis-568046945/detay
Şuan ki araçta lpg li yani pek yabancı karşılamayız ufak tefek şeyleri
2008 corolla comfort km 150.000 de bkz. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-dizel-toyota-corolla-comfort-565500827/detay

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Avensis evet biraz pahalı fiyat ama çok konforlu güzel bir araç olarak geliyor gözüme. O yüzden bakıyorum bkz. 130.000 de https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-orjinal-avensis-568046945/detay
Şuan ki araçta lpg li yani pek yabancı karşılamayız ufak tefek şeyleri
2008 corolla comfort km 150.000 de bkz. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-dizel-toyota-corolla-comfort-565500827/detay
Corolla için söyleyeceklerim; Motorundan şüphe etmeyin az yakar sorun çıkarmaz.Bu km de salıncaklarına ve direksiyon mafsalına baktırın ciddiyseniz. Sağ arka kapı işlemli duruyor.Bagaj kapağında açıklıklar normal gelmedi işlem olabilir.Sağ ön fardan şüpheliyim kafama pek yatmadı duruşu sol fara göre. He bir de km si doğru vitesin soyulması ve debriyaj tarafına baktığımda anladığım o. Vites topuzu değişimi 100 lira gibi bişey; boyasız düzeltmeye gidilmiş gibi sağ arka kapı.Bunları pazarlık esnasında kullanabilirsiniz.Ve ilanda yazıldığının aksine kendi model yılının dolusu değil orta donanımıdır.Bir de cantları neden değiştiğini sorarsanız sizin için daha sağlıklı bilgiler alırsınız.
Avensis yılına göre temiz duruyor.Kaporta ve iç temizliği de fena durmuyor.Ama renk de yanıltıyor olabilir çizik çarık göçmeleri göstermeyen bir renk

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Corolla için söyleyeceklerim; Motorundan şüphe etmeyin az yakar sorun çıkarmaz.Bu km de salıncaklarına ve direksiyon mafsalına baktırın ciddiyseniz. Sağ arka kapı işlemli duruyor.Bagaj kapağında açıklıklar normal gelmedi işlem olabilir.Sağ ön fardan şüpheliyim kafama pek yatmadı duruşu sol fara göre. He bir de km si doğru vitesin soyulması ve debriyaj tarafına baktığımda anladığım o. Vites topuzu değişimi 100 lira gibi bişey; boyasız düzeltmeye gidilmiş gibi sağ arka kapı.Bunları pazarlık esnasında kullanabilirsiniz.Ve ilanda yazıldığının aksine kendi model yılının dolusu değil orta donanımıdır.Bir de cantları neden değiştiğini sorarsanız sizin için daha sağlıklı bilgiler alırsınız.
Avensis yılına göre temiz duruyor.Kaporta ve iç temizliği de fena durmuyor.Ama renk de yanıltıyor olabilir çizik çarık göçmeleri göstermeyen bir renk

Bu fayfalı bilgiler için çok teşekkür ederim bu hafta içi gidip bakacağım duruma göre de almayı düşünüyoruz, bu dedikleriniz benim için çok yararlı oldu. Eğer ilan dışı bir şey çıkmazsa şuan bir numaralı araç bu ama bir yandan da acaba seçim sonrasına mı ertelesem diye de düşünmüyor değilim insanlar şuan arabaya para bağlanak istemiyor (Döviz kurları) en azından çevremdekiler. Çok kararsızım ama eğer bir şey çıkmazsa muhtemelen alacağız.

Ama farklı araç ve ilan tavsiyelerinize hala açığım.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Düşündüğüm araçlar
Megane 2
1.4 d-4d performansı hemen hemen aynı gibi ama 1.3 cdti 2.000 devir sonrası daha canlı 16 valf olduğu için. Cosmo paket dediğiniz bu listedeki en dolu en donanımlı araç oluyor. Malzeme kalitesi corollaya göre çok yüksek ve avensisten bariz daha iyi. Avensise göre yaşam alanı segment farkından dolayı doğal olarak daha küçük ama corollaya göre nasıl ona pek dikkat etmedim.
Astra 1.3 cdti volan sesi olup olmadığını (rölantide kayış sesi gibi ses gelir) opel ustalarına gösterirseniz size söyler. Yakıt tüketimi kullanıma göre değişir. Performanslı kullanımda şehir içi en fazla 7-8 litre yakar şehir dışı yolda da dip gaz gitseniz en fazla yakacağı 7 litre olur. Volan ve zincir arızası yoksa 200.000 km ye kadar temizi bulunabilir

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,129
1
3,129
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Geçen gün kayınbiradere 159bin km'de 2011 model 1.3 dizel Astra aldık. HB, bir tampon değişmiş ve bir tampon boyalı, 2500 TL hasar kaydı var. Gerçekten çok temiz kullanılmış bir araba, 2 kez ekspertize girdi ve %93 motor kondisyonu verdi. 45800 TL'ye aldık, fikir olsun diye yazıyorum.

Triger zincirli olduğu için yüksek km'lerde rahatça bakabilirsiniz. Değiştirilmişse sorun yok demektir. Güzel motor, malzeme kalitesi tatminkar iç mekanı var. Ama tabi kalabalık bir aile için bence biraz dar. Megane 3 veya Golf'e göre arka kısım ve bagaj biraz dar gibi geldi bana.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
1.4 d-4d performansı hemen hemen aynı gibi ama 1.3 cdti 2.000 devir sonrası daha canlı 16 valf olduğu için. Cosmo paket dediğiniz bu listedeki en dolu en donanımlı araç oluyor. Malzeme kalitesi corollaya göre çok yüksek ve avensisten bariz daha iyi. Avensise göre yaşam alanı segment farkından dolayı doğal olarak daha küçük ama corollaya göre nasıl ona pek dikkat etmedim.
Astra 1.3 cdti volan sesi olup olmadığını (rölantide kayış sesi gibi ses gelir) opel ustalarına gösterirseniz size söyler. Yakıt tüketimi kullanıma göre değişir. Performanslı kullanımda şehir içi en fazla 7-8 litre yakar şehir dışı yolda da dip gaz gitseniz en fazla yakacağı 7 litre olur. Volan ve zincir arızası yoksa 200.000 km ye kadar temizi bulunabilir

Geçen gün kayınbiradere 159bin km'de 2011 model 1.3 dizel Astra aldık. HB, bir tampon değişmiş ve bir tampon boyalı, 2500 TL hasar kaydı var. Gerçekten çok temiz kullanılmış bir araba, 2 kez ekspertize girdi ve %93 motor kondisyonu verdi. 45800 TL'ye aldık, fikir olsun diye yazıyorum.

Triger zincirli olduğu için yüksek km'lerde rahatça bakabilirsiniz. Değiştirilmişse sorun yok demektir. Güzel motor, malzeme kalitesi tatminkar iç mekanı var. Ama tabi kalabalık bir aile için bence biraz dar. Megane 3 veya Golf'e göre arka kısım ve bagaj biraz dar gibi geldi bana.

Astra h km beni bir tık uzak tutuyor maalesef ama yine de güzel ve aklımda ki araçlardan herkese çok teşekkür ederim.

Burada ki bravo yu da yorumlayabilir misiniz ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-boyasiz-degisensiz-aile-arabasi-570854603/detay

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corolla'nın kaput sökülüp takılmış. Ne işlem yapıldığını fotoğraflardan anlayamayız. @DouglasAdams arkadaşımızın dediği gibi sağ arka kapı işlemli. Ek olarak, arka tampon da boyanmış gibi. Normalde kafaya takılmayacak olağan bir durum ama ne sebeple boyanmış sicilini öğrenmekte fayda var ve satıcının ne kadar dürüst olduğunu tartmak açısından yararlı olabilecek bir bilgi.

Ben de diğer arkadaşların söyledikleri olası sorunların kontrol ettirilmesi koşuluyla Astra H ve Corolla'yı öneririm. İkisi de dizel gibi dizel, hantal arabalar ama uzun ömürlüler. :) Bu arada @yaso yakıt tüketimini üst perdeden söylemiş, yaşadığınız şehre göre ortalama 4-5 lt arasında gezmek de mümkün.

Geçen gün tesadüfen şu videoyu izlemiştim. Seçenekler içinde adı geçtiği için faydası olabilir. İlk 55 saniye boş yapıyor, devamından başlayabilirsiniz.

Edit: İlandaki Avensis'i lpg konusu geçtiği için incelemedim bile. Bu kasadan bir arkadaşta vardı. Bir süre bindi. Araç lpg'liydi ve sık sık rölanti ayarını bozuyordu ve yanma verimi çok çabuk düşüyordu. Sık sık ayar istiyordu. Üstündeki sistem Atiker'di. LPG için en uygun motorlardan biri olarak bilinmesine rağmen bu kadar sorun yaşaması beni çok germişti.

Edit2:
Astra h km beni bir tık uzak tutuyor maalesef ama yine de güzel ve aklımda ki araçlardan herkese çok teşekkür ederim.

Burada ki bravo yu da yorumlayabilir misiniz ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-boyasiz-degisensiz-aile-arabasi-570854603/detay
İlandaki araç da temiz duruyor. İyi bir ekspertiz ve sicil kontrolünden geçirilip alınabilir. Bir sıkıntısı en azından benim gözüme çarpmadı.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Corolla'nın kaput sökülüp takılmış. Ne işlem yapıldığını fotoğraflardan anlayamayız. @DouglasAdams arkadaşımızın dediği gibi sağ arka kapı işlemli. Ek olarak, arka tampon da boyanmış gibi. Normalde kafaya takılmayacak olağan bir durum ama ne sebeple boyanmış sicilini öğrenmekte fayda var ve satıcının ne kadar dürüst olduğunu tartmak açısından yararlı olabilecek bir bilgi.

Ben de diğer arkadaşların söyledikleri olası sorunların kontrol ettirilmesi koşuluyla Astra H ve Corolla'yı öneririm. İkisi de dizel gibi dizel, hantal arabalar ama uzun ömürlüler. :) Bu arada @yaso yakıt tüketimini üst perdeden söylemiş, yaşadığınız şehre göre ortalama 4-5 lt arasında gezmek de mümkün.

Geçen gün tesadüfen şu videoyu izlemiştim. Seçenekler içinde adı geçtiği için faydası olabilir. İlk 55 saniye boş yapıyor, devamından başlayabilirsiniz.

Edit: İlandaki Avensis'i lpg konusu geçtiği için incelemedim bile. Bu kasadan bir arkadaşta vardı. Bir süre bindi. Araç lpg'liydi ve sık sık rölanti ayarını bozuyordu ve yanma verimi çok çabuk düşüyordu. Sık sık ayar istiyordu. Üstündeki sistem Atiker'di. LPG için en uygun motorlardan biri olarak bilinmesine rağmen bu kadar sorun yaşaması beni çok germişti.

Corolla sahibi beyfendi ön arka tampon boyalı olduğunu telefonda söyledi fırsat bulamadım gidip bakacağım özellikle sağ kapı ve kaputa bakacağım.
Astra h kasalarda da kilometre korkutuyor biraz şu anki araç 18 yaşında 97.000 de olunca 150000 km bile devasa geliyor bana.
Bu arada İstanbul da yaşıyorum yakıt önemli yani.

Bravoyu da yorunlayabilir misiniz ?

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,129
1
3,129
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Corolla sahibi beyfendi ön arka tampon boyalı olduğunu telefonda söyledi fırsat bulamadım gidip bakacağım özellikle sağ kapı ve kaputa bakacağım.
Astra h kasalarda da kilometre korkutuyor biraz şu anki araç 18 yaşında 97.000 de olunca 150000 km bile devasa geliyor bana.

Hocam km gözünüzde büyüyorsa yine Astra bakmanız daha uygun olacaktır bence. Biz de Astra'dan önce Bravo bakmıştık. Kayınbirader motoru biraz daha güçlü olduğu için onu istiyordu ama Astra nasip oldu. Ondan önce de 140000 km'de Megane 3 bakmıştık. Megane'ın her yeri zangır zungur oynuyordu, belki kullanıma bağlı olabilir ama almaktan vazgeçiren bir sebep bu.

130bin km yapmış bir Fiat yerine 130bin km yapmış bir Opel'i tercih ederdim şahsen. İlandaki araç da temiz duruyor ama Astra ve Bravo arasındaki farkı bizzat görmeden anlamanız zor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Üstteki mesajda son anda 2. edit'i yaptım onun için :) Bir de Bravo için aşağıdaki videoyu ekleyeyim. 1.6 multijet'lerde motorun yağ yakıyormuş gibi bitmiş gibi üfleme yapması normal bir durummuş diyorlar. Aslını bir araştırmak lazım.
Km konusu tüm araçlarda korkutmalı. Tercihen 2. elde düşük km'li araçlara bakmanızda fayda var. Belki bakımlı arabada motordan şanzımandan yürüyenden sorun çıkmaz, ama cam açma motorundan, silecek sisteminden, kilitlerden, klima ve havalandırma ünitelerinden, elektronik kumanda kollarından butonlarından filan sorunlar çıkabilir. Hiç akla gelmeyecek böyle sorunlarla uğraştırabilir. Şahsen kendi arabamın modelinin piyasadaki en sorunsuz örneklerinden birine sahibim. 87.500 km'de alıp ciddi masraf ettim araba, 5 yılda 62.500 km'yi benim elimde yaptı. Sadece yaşı ve km'si nedeniyle ara ara bir yerleri arıza yapıyor. Her seferinde benim ihmalim veya hatam var mı diye soruyorum, yaşından ötürü diye cevap alıyorum. :)

İstanbul için konuşursak, Astra H, Maltepe'de ikamet eden bir arkadaşımda vardı. Yeterince şehir içi kullanımı olan bir yer yani :) Ne hızlı ne de yavaş kullanır. Ortalaması 6 civarı olurdu.

Bütçeniz dahilinde temiz güvenilir örnek ilan bulamadım ama Focus Mk2 kasalar da sinir bozucu derecede dayanıklıdır. Arkadaşım 2010 model mk2,5 1.6ti-vct benzinlisine sahip ilk sahibi. 2 sene şantiye arabası olarak kullanıp her gün 3. havalimanı inşaatına gitti geldi evinden, ona rağmen kondisyonu kusursuz. İstanbul'da benzinde ortalama tüketimi park yeri aradığı süreye göre 7.5-9 arası değişiyor =) . Fakat dizelleri İstanbul koşullarında ortalamada 6-6,5 arası yakıyor.
Edit: Toplam hasar kaydı yüksek gözükse de sicili tek tek döküldüğü için güvenilir gördüğüm bir ilan buldum. Göz atabilirsiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...zel-90-hp-bakimli-ve-sorunsuz-564786519/detay

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Edit: Toplam hasar kaydı yüksek gözükse de sicili tek tek döküldüğü için güvenilir gördüğüm bir ilan buldum. Göz atabilirsiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...zel-90-hp-bakimli-ve-sorunsuz-564786519/detay
Tam binmek için araba işte.

Aynen yakıt konusunda üst limitlerden bahsetmişim sadece :D @bt abimin dediği gibi 4-5 litreyle gezmek mümkün. Ben genellikle sıkıştırarak kullanıyorum ortalamam ona rağmen 5.3 litre. Şehir dışı uzun yol kullanımda da 3.6 litreyi gördüğüm oldu sabırsız olduğumdan fazla kasamadım biraz daha sabretsem rahat 3.2 litreleri görebileceğimi düşünüyorum.
Kilometre konusunda temiz kullanıldıysa dediğim gibi sorun oluşturmaz. 700.000 kmde ticari olarak kullanan biliyorum ve 700.000 km boyunca değişenler sadece triger seti, debriyaj seti ve direksiyon kutusu.. enjektör, motor açılması, conta monta değişimi hiçbiri yok
edit: @bt abi şu yağ dolum kapağını söküp bakmanın hiçbir esprisi yok. Kontrol çubuğundan bakılır çünkü segmanlardan kaçan basınç ve sıcaklık kartere vurur yağ çubuğu da doğrudan karterle bağlantılıdır.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar ve değerli abilerim yardıma ihtiyacım var tekrar
Şimdi ben hala arabamı satmadım alacağım arabayı bulunca satma kararı verdim.
Şimdi astra h bakıyorum olmuşken dolusu olsun diyorum temiz olsun diyorum ama yokk bütçe 48e fln dayandı o derece yokk
O yüzden borca harca girmeyeyim
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sifir-ayarinda-aile-araci-575298849/detay
Böyle bir şey alayım 1 yıl kullanayim 50.000 km de satarım üstümde 10-15 koyarım 2-3 yıl kullanabileceğim araç alırım diyorum
Bu ilanda ki araç konforsuz evet biliyorum
Bu ilanda ki araç boş paket evet biliyorum
Bu ilanda ki araç benzinli evet biliyorum
Ama
Ekonomi yapıp kemer sıkmam lazım bunu alırsam kolayca satabilir miyim ?
Veya bunu ;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...binden-dacia-sandero-37.000de-575284003/detay
Benim için önemli husus beni a noktasından b noktasına 1 yıl götürsün sorun çıkarmasın ve 1 yıl sonunda çabuk satabileyim istediklerim bunlar yorumlarınızı bekliyorum dacia pek sevmem sembole daha yakınım hayırlısı
#Edit
Değer kaybı mümkünse oolmasın olacaksa da minimum olsun

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar ve değerli abilerim yardıma ihtiyacım var tekrar
Şimdi ben hala arabamı satmadım alacağım arabayı bulunca satma kararı verdim.
Şimdi astra h bakıyorum olmuşken dolusu olsun diyorum temiz olsun diyorum ama yokk bütçe 48e fln dayandı o derece yokk
O yüzden borca harca girmeyeyim
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sifir-ayarinda-aile-araci-575298849/detay
Böyle bir şey alayım 1 yıl kullanayim 50.000 km de satarım üstümde 10-15 koyarım 2-3 yıl kullanabileceğim araç alırım diyorum
Bu ilanda ki araç konforsuz evet biliyorum
Bu ilanda ki araç boş paket evet biliyorum
Bu ilanda ki araç benzinli evet biliyorum
Ama
Ekonomi yapıp kemer sıkmam lazım bunu alırsam kolayca satabilir miyim ?
Veya bunu ;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...binden-dacia-sandero-37.000de-575284003/detay
Benim için önemli husus beni a noktasından b noktasına 1 yıl götürsün sorun çıkarmasın ve 1 yıl sonunda çabuk satabileyim istediklerim bunlar yorumlarınızı bekliyorum dacia pek sevmem sembole daha yakınım hayırlısı
#Edit
Değer kaybı mümkünse oolmasın olacaksa da minimum olsun
Bu iki arabanın da piyasada dizelleri makbul. "Zaten hiçbir numarası yok, bari az yaksın" mantığıyla alınan araçlar. O yüzden bu arabaları alıp satarken zarar ettirmeyecek olanları dizel motorlularıdır. Kaldı ki, ikisi de dizel olsa bile ben Sandero'yu tercih ederim. Symbol, bildiğimiz Dacia Logan'ın fiyat etiketi daha yüksek olanı. =)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
Astra H'nin malzeme kalitesinin Corolla'dan kat kat daha iyi olduğunu söylemişsiniz. Iki aracı da 1 yıldan fazla kullanan birisi olarak yorumunuza katılmıyorum. ikisi arasında kullandığım süre zarfında rahatsız edici seviyede bir fark ben göremedim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Astra H'nin malzeme kalitesinin Corolla'dan kat kat daha iyi olduğunu söylemişsiniz. Iki aracı da 1 yıldan fazla kullanan birisi olarak yorumunuza katılmıyorum. ikisi arasında kullandığım süre zarfında rahatsız edici seviyede bir fark ben göremedim.
E140 makyajlı kasasını kullanarak kıyasladım ve ben kalite olarak çok fark hissettim. Sağlamlık ayrı o konuda yorum yapamam ama kalite olarak astranın daha üstün olduğunu düşünüyorum

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
E140 makyajlı kasasını kullanarak kıyasladım ve ben kalite olarak çok fark hissettim. Sağlamlık ayrı o konuda yorum yapamam ama kalite olarak astranın daha üstün olduğunu düşünüyorum
Corolla da kalitenin Astra ya göre düştüğü yerler var doğru. Mesela bagaj kapağı çok kırılgan geliyor bana içeriden tuşla açılıyor ama kendi kendine havaya kalkacak mekanizması dahi yok. Orta konsolda radyonun yanindaki aksesuar plastikler de buna eklenebilir. Astra'dan iyi olduğu noktalar kalite anlamında vardır illaki ama çok fazla olduğunu düşünmüyorum 1-2 noktada belki. Ama çoğu yerdeki kalite bence yarışır seviyede. Totalde Astra 1 tık daha yukarıda olabilir ama aşırı bi fark noktasinda katılmıyorum

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,256
3,845
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu arada bende güncelleme yapayım hala araç bakıyorum ama en son baktığım b segmenti sedanin kalitesizliginden ve konforsuzlugundan sonra ben geri astra ve corollo bakmaya devam ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım