KAPALI arabamın camı buğlanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
merhaba arabamın camı hemen yağmır yağdığında buğlanıyor araba sürdüğüm için silemiiyorum içerden buğlanıyor çözümü nedir ? yolda giderken buğuyu nasıl giderebilirim şimdiden teşekkürler

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
merhaba arabamın camı hemen yağmır yağdığında buğlanıyor araba sürdüğüm için silemiiyorum içerden buğlanıyor çözümü nedir ? yolda giderken buğuyu nasıl giderebilirim şimdiden teşekkürler

Buğu önleyici sprey kullanabilirsiniz. Würth ve Sonax'ın ürünlerini 15 TL'ye kadar bir fiyata temin edebilirsiniz

Son düzenleme:

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Zaten silmemen gerekiyor özellikle EL ile temas sonrası eldeli YAĞ molekülleri cam da görünmeyen kalıntılar bırakır. bu kalıntılar ani sıcaklık değişimi ile birden çevresinde su molekülleri toplanmasına kısaca buğlanmaya neden olur. ön camlar silinecek ise şayet kuru ve kirden arınmış bir bez ile silinmelidir.
Özellikle çoğu oto yıkamada araç dışında yada torpido temizlemede kullandıkları bezler ile camları işten silen birçok eleman var. ben önceden söylerim ayrı bezin varsa sil yoksa hiç dokunma özellikle ön camı asla silmeye kalıkışma diye.

Son düzenleme:

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
bende kuru bez var o sıkıntı değilde yolda giderken nasıl olacak bi el direksiyon bi el cam da olmuyor klimayı oraya verirsen olur diyorlar doğrumu sizce bu ? dış sürkilasyon nasıl oluyor klima dijital yeni aldığımiçin anlamıyorum dijital

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bence de sirkülasyon kaynaklı olma ihtimali fazla.
bende kuru bez var o sıkıntı değilde yolda giderken nasıl olacak bi el direksiyon bi el cam da olmuyor klimayı oraya verirsen olur diyorlar doğrumu sizce bu ? dış sürkilasyon nasıl oluyor klima dijital yeni aldığımiçin anlamıyorum dijital
Örneğin (fotoğrafı internetten rastgele aldım):
maxresdefault.jpg

Fotoğraftaki araç iç sirkülasyon modunda ekranda görüldüğü üzere. A/C'nin altındaki tuşa basarak dış sirkülasyona geçilebiliyor.
Ok araç dışından içine doğru gelecek, içeride dönmeyecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım