Arabama arkadan çarptılar, değer kaybı hakkında bilgisi olan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
zaten vuran taraf inatla para vermem git serviste yaptır dediği için mecburen servise götürdüm aracımı. En fazla 1500 tlye tamponum değişirdi bagaj kapağımda boyalık bir durum bile yoktu. Zoom yaparsanız pasta cila ile geçebilecek kılcal çizikler var sadece..
olan olmuş da keşke cebinizden yaptırsaydınız bizim isanımız kıl şimdi arabanızı satarken kötü muamele edecek. neyse ki net fotoğraflarını çekmişsiniz size yardımcı olacaktır. şunu dediğiniz gibi autoking gibi bir yerde 1000 1500tl aralığında cebinizden yaptırabilirdiniz üst tarafa da lokal boyaya hiç gerek yok biraz rütuşlardınız kalan beyazlıklar da nazarlık dursun ne olur yani.. ama olan olmuş geçmiş olsun.

NOT: hem kasko yaptırıp hem de oradan araç onarmaktan kaçmamızdan gerçekten utanıyorum. bizi bu hale getiren hırsızlar utanmalı aslında. faiş rakamlara kasko yaptır sonra bozmamak için cebinden bir daha para ver..

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Hocam bu arada kazanın, hasarın ve onarım faturasının fotoğraflarını iyi saklayın. Yarın öbür gün satacak olursanız bu maliyeti başka türlü izah edemezsiniz.
Allah korusun, sağlık durumu olmadığı sürece arabamı satmayı düşünmüyorum. Zaten araba daha 2.5 yıllık 55 binde. Bundan dolayı serviste yapılsın sıfır gibi olsun en azından diyorum.
Kaza fotoğraflari ve faturasıni da arşivledim. Dediğiniz gibi böyle bir hasar için 9.900 tl rakamı izah etmek zor olur

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
olan olmuş da keşke cebinizden yaptırsaydınız bizim isanımız kıl şimdi arabanızı satarken kötü muamele edecek. neyse ki net fotoğraflarını çekmişsiniz size yardımcı olacaktır. şunu dediğiniz gibi autoking gibi bir yerde 1000 1500tl aralığında cebinizden yaptırabilirdiniz üst tarafa da lokal boyaya hiç gerek yok biraz rütuşlardınız kalan beyazlıklar da nazarlık dursun ne olur yani.. ama olan olmuş geçmiş olsun.

NOT: hem kasko yaptırıp hem de oradan araç onarmaktan kaçmamızdan gerçekten utanıyorum. bizi bu hale getiren hırsızlar utanmalı aslında. faiş rakamlara kasko yaptır sonra bozmamak için cebinden bir daha para ver..
Son yazdığınız kısma sonuna kadar katılmamla birlikte, Sağlık durumu olmadığı sürece arabamı satacağımı düşünmüyorum. Zaten değiştirmeye kalksam da bu performansı ve bu konforu verecek olan bir araba için belki de 3 tane CC parası verecegim. Zaten ilk alırken 5-6 yıl garanti bineceğim hesaplarıyla aldım. Yani satmalık bir durum insallah olmaz ise bineceğim. Teşekkür ederim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Geçmiş olsun hocam. Sahibinden'de yazılan servis şişirmesi muhabbeti başınıza gelmiş gibi duruyor. Aracınız fotoğraflarını kaybetmezseniz satarken bir problem olacağını düşünmüyorum.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,493
1
4,780
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Vidalı sökülüp takılabilen parçalarda değer kaybı pek fazla çıkmıyor maalesef. Kardeşimin aracı megane 3 gt line 2012 sol arka kapı ve sol arka çamurluk ağzı kesilerek değiştirildi. Değer kaybı sadece 2500 tl civarında bişey çıkıyormuş. Yazık günah yani. Değer kaybı işi hikayeden ibaret sus payı verir gibi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bir fatura göndermişler. İnsan hakikaten okurken utanıyor, sigorta şirketleri bunlara nasıl ok diyor anlamadım.
Örnek
Bir ana işlem için zaman : 40 TL (plaka ve km bilgilerinin bilgisayara girilmesi)
Boyaya hazırlık çalışmaları: 381 TL (boyanın kutusunun açılarak boyanın kutu içerisinden çıkarılması)
Braket takılması : 47TLx6 : 282TL (Braketlerin naylondan çıkarılıp takılması)...
Bunun gibi bir sürü var lakin ben kendim utanıyorum bu insanlar utanmıyor.
Bir sonraki aracım asla doğuş grubu olmayacak orası kesin.

Doğuş ile bir alakası yok. Herhangi bir marka araç da olsa bundan farklı olmayacak sonuç
İthal araç ve parçalar euro bazında geliyor bir de üzerine işçilik eklenince kaçınılmaz son
Euro 4.65 TL, tampon 1000 euro olsa basit mantik (vergi,gumruk vb) geciyorum sirf buraya gelisi 4650 TL. Bunun isciligi, boyasi iviri ziviri derken fiyat firliyor

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,542
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
3 hafta önce aracıma arkadan çarptılar, eksper onayından sonra çıkan faturada 9.900 TL gibi bir rakam çıkıyor. Arka tamponum sadece değişti bagaj kapağına ise lokal şekilde boya yapıldı(Bu cc ve bluemotion yazısının olduğu kısım). Aracım şu an hala serviste 2 mart gibi vereceklerini söylediler. Benim anlayamadığım bu değer kaybı alınması için dava açılması mı gerekiyor? Değer kaybı nasıl hesaplanıyor? Bu değer kaybını sigorta mı kasko mu ödüyor?
Takriben 9.900 tllik hasar için ne kadar değer kaybı alırım?
araba bilgileri: 2015 model 55 binde 2.0tdi 184ps sportline dsg volkswagen cc.

Sorunuza net cevap vermek zor olduğundan arkadaşlar da bir rakam telafuz edememiş. Ben yakın zamanda başımıza gelen ve sonuçlanan süreci anlatayım, araca(2011 Astra) kavşakta kontrolsüz çıkış yaparak arkadan çarptılar. Bagaj kapağı doğrultudu, arkada ki yazılar takıldı, braketler takıldı, çamurluk değişti. Toplam fatura 6k tuttu. Uzunca bir süreçten sonra hesaba yatan tutar 400-TL değer kaybı oldu.

Değer kaybını etkileyen faktörlerin aracın eski kazaları, son kazada yapılan değişimlerin fatura tutarı olduğunu öğrenmiş olduk. Yani faturanızda ki işçilikler değer kaybına yansımayacak. Yenilenen parçaların tutarı üzerinden işlem yapılacak.

InsurTech

Taklacı Güvercin
20 Eki 2017
27
39
345
İstanbul
Geçmiş olsun.

Süreçle ilgili yardımcı olmak isterim. Özelden mesaj atabilirseniz, telefon numaramı vereyim. En azından konuyu net olarak anlayalım. Daha sonra süreci buradaki arkadaşların da öğrenmesi adına buraya yazarım.

kazem32

Senkromeççi
26 Şub 2018
3
2
95
öncelikle geçmiş olsun, bizim fabrikamızda mühendis arkadaşımız da küçük çaplı trafik kazası geçirdi, arka sağ kapı değişti ve sağ arka çamurluk boyandı bunun akabinde sigortadan araç değerinin düştüğüne dair beyanda bulundu ve 3000 bin TL civarında para ödemesi aldı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Acilen hasar kaydi ile ilgili bir duzenleme yapilmali, sigorta sirketleri bu isten saglam prim yapiyor. Millet degisen-boya yapilan isin temizliginden once hasar kaydina bakiyor. Son derece sacma, araba iyi temiz bakmanin hic bir degeri yok. Ben de o yuzden aldigim hic bi arabanin incigi cincigi ile oynamayacagim.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Sorunuza net cevap vermek zor olduğundan arkadaşlar da bir rakam telafuz edememiş. Ben yakın zamanda başımıza gelen ve sonuçlanan süreci anlatayım, araca(2011 Astra) kavşakta kontrolsüz çıkış yaparak arkadan çarptılar. Bagaj kapağı doğrultudu, arkada ki yazılar takıldı, braketler takıldı, çamurluk değişti. Toplam fatura 6k tuttu. Uzunca bir süreçten sonra hesaba yatan tutar 400-TL değer kaybı oldu.

Değer kaybını etkileyen faktörlerin aracın eski kazaları, son kazada yapılan değişimlerin fatura tutarı olduğunu öğrenmiş olduk. Yani faturanızda ki işçilikler değer kaybına yansımayacak. Yenilenen parçaların tutarı üzerinden işlem yapılacak.
hiç uğraşmaya değmez o zaman. Ben belki iyi bir rakam alırsam hiç değilse şişirilmiş 10 bin tl' lik hasar kaydının acısını bir nebze de olsa kapatır diyordum. Lakin onunla da uğraşmayacağım gibi gözüküyor. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
,
Lbv381.jpg
Şu hasara 10.000TL yazılması ve siz aracı satarken ölücülerin akbaba gibi gelip ''yaaa kardeşim arabada 10.000TL hasar var ne bu fiyat" diye pazarlık yapmaya çalışmaları :(.Geçmiş olsun abi

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Şu hasara 10.000TL yazılması ve siz aracı satarken ölücülerin akbaba gibi gelip ''yaaa kardeşim arabada 10.000TL hasar var ne bu fiyat" diye pazarlık yapmaya çalışmaları :(.Geçmiş olsun abi
Kullanıcı adını gördükten sonra başlığa bakıp söyle demeni bekledim
" Abi o bendim kusura bakma duramadim acemiligime geldi "

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,542
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
hiç uğraşmaya değmez o zaman. Ben belki iyi bir rakam alırsam hiç değilse şişirilmiş 10 bin tl' lik hasar kaydının acısını bir nebze de olsa kapatır diyordum. Lakin onunla da uğraşmayacağım gibi gözüküyor. Teşekkür ederim bilgilendirme için.
100 lirada alsanız bırakmayın bence. Sürecin uzun olması can sıksa da fazla mesakatli sayılmaz. İlk kaza olduğunu varsayalım belki çarpan artar kayda değer bir rakam çıkar.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Doğuş çok pis gömüyor ben size söyleyim, bana da bir sene kadar önce kırmızı ışıkta geçen birisi çarptı, aynı şekilde tampon değişti araba da BMW 3 serisi 2016 model tampon da M tampon toplam 4000tl fatura çıktı

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Değer kaybına gelince kaporta harici tampon değer kaybına girmiyor diye biliyorum

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Abartılıcak birşey yok doğuşlanmışsınız. Bu yaz benimde başıma bu tarz birşey geldi ışık için yavaşlayıp durmuşum arkadan gelen abs siz eski mercedes kızaklıp çarpmıştı tampon sağlam bagaj kapağı kötü felan neyse. Adam, inip "yolun ortasında niye duruyosun" demesinmi bende "sydney otobüsü bekliyorum" diyemedim 2 kişilerdi muayeneli araca tutanak tutmak istiyordum. Böyle vatandaş olduğu sürece... neyse. 10.000 çok olmuş kendinizi yıpratmıycak şekilde değer kaybı için 2-3 birşey zorlamakta yanlış birşey görmüyorum. Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım