Arabama arkadan çarptılar, değer kaybı hakkında bilgisi olan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Iscilik adi altinda abuk subuk rakamlara ben de karsiyim. Ama markadan markaya cok farketmiyor. Parcanin gelisi belli doviz kuru belli
Yani tampon malzemesi sonucta plastik ve uc asagi bes yukari tampon dedigimiz sey ayni segment araclarda hemen hemen her markada ayni. Minimum ne kadar dusebilirler ki. Bugun Renault Megane tamponunu degistirsen gene bunlara yakin ucretler cikar..Bmw tamponu 977 euro ise o da 600-700’den asagi degildir
farkediyor benim bildiğim Hyundai marka dış ayna 600tl BMW 2000tl civarı

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Iscilik adi altinda abuk subuk rakamlara ben de karsiyim. Ama markadan markaya cok farketmiyor. Parcanin gelisi belli doviz kuru belli
Yani tampon malzemesi sonucta plastik ve uc asagi bes yukari tampon dedigimiz sey ayni segment araclarda hemen hemen her markada ayni. Minimum ne kadar dusebilirler ki. Bugun Renault Megane tamponunu degistirsen gene bunlara yakin ucretler cikar..Bmw tamponu 977 euro ise o da 600-700’den asagi degildir
bilginz olsun. Arka tamponumun ücreti 1900 TL. İşçilikle hadi 2500 olsun. Ivırı zıvırı plakalığı plaka lambaları vs vs 7500 TL.
Servisten gidip "ben tampon almak istiyorum" diyip tampon almak çok daha mantıklı..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bilginz olsun. Arka tamponumun ücreti 1900 TL. İşçilikle hadi 2500 olsun. Ivırı zıvırı plakalığı plaka lambaları vs vs 7500 TL.
Servisten gidip "ben tampon almak istiyorum" diyip tampon almak çok daha mantıklı..

1900 TL’ye Dogus oto CC tamponu getiriyorsa parcayi alin baska yerde taktirin zaten. 1900 tl tampona 7500 tl ucret cikmasi sacmalik. Fatura’da hangi kalemleri kapsadigi yazmiyor mu ? O rakam plaka lambasiyla vs.. oralara cikmaz

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Aynı model araca (1.4 TSI) arkadan ses geliyor şikayetinde 12 aylık arabaya komple frenler değişecek 10 küsürbin TL demişlerdi. VW teknik serviste işlem yapmayın :) (Öyle sattık arabayı)

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
güncelleme:
arabayı bu gün teslim aldım arkadaşlar. Tramerde 8400 TL rakam çıkıyor. Değişen arka tampon ve tampon demiri. Vuran araç 4x4 isuzu bir pickuptı. Amarok' a benzeyen bir model. Önündeki vinç benim arka tampon demirine zarar verdiğinden ötürü değiştirdiler. Fotoğraftan da anlayacağınız üzere tek noktadan darbe yedi aracım. Darbeyi yayamadı ve demire zarar verdi. Neyse. Hepimize geçmiş olsun. Forumdaki tum abilerim kardeslerim adina hepinize tesekkur ediyorum bana her konuda destek verdiginiz icin.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ekli dosyayı görüntüle 11692
Aynı model araca (1.4 TSI) arkadan ses geliyor şikayetinde 12 aylık arabaya komple frenler değişecek 10 küsürbin TL demişlerdi. VW teknik serviste işlem yapmayın :) (Öyle sattık arabayı)
Siz İtiraz etmediniz mi?
Bizim de caddy’de egr arızası vermişti 2.5 yaşında 75.000kmde yanlış hatırlamıyorsam direk 2.500₺(parça)+işçilik gibi bir fiyat çıkardılar biz şok olduk sonra daha 2.5 yaşında böyle hata çıkarmı iyi niyet garantisi yok mu gibisinden sordum ben, servis çalışanı ticaride iyi niyet garantisi yok dedi. Tabi ben itiraz ettim sonra servis çalışanı gitti birisiyle konuştu yarı işçilik ücretini ödersiniz dediler bizde hemen kabul ettik egr değişimi+75.000 bakımı 800₺ ödedik. Genellikle servisler ne kadar para alabilirim düşüncesindeler ısrarcı olmak gerekebiliyor.

Ekli dosyalar

• 0C51DFB0-7A8B-492F-B05C-AAA4E1AC49B2.jpeg
    0C51DFB0-7A8B-492F-B05C-AAA4E1AC49B2.jpeg
    166 KB · Görüntüleme: 303

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
geçmiş olsun allah beterinden saklasın

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Evet, kaliper tutucusuna kadar yenisi takılacak dedi. Adamın karşısında bir anda o kadar çok söyleyecek oldum ki, he okey deyip çıktım hani.

Valla şöyle söyleyeyim hakkınızı savunmazsanız bu her serviste başınıza gelebilir. Ben bugüne kadar kullanıcı dostu yetkili servis görmedim
Ben servis garantili araçtan 10k ücret istedi diye bırakın aracımı satmayı yetkili servisin üstüne daha fazla giderdim
Balata vs.. tamam kullanıcı hatası olabilir ancak kaliper tutucusunun kullanıcı hatasıyla ne alakası var çözemedim. Ne açıklama yaptılar size ?

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Yok tabi ki o yüzden satmadık, kısaca özetliyeyim, anneme diye alınmıştı benzinliydi. Kaç km yapıcak zaten falan diyerek. Aldıktan 4 ay sonra en yakın toplu taşımanın, marketin vs medeniyetin araba mesafesi olan biyere taşınınca araba bi anda haftada bir depo bitirir oldu. :) Türk babası tutar mı benzinli arabayı :)

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Geçmiş olsun çok dert etmeyin sonuçta satmayacaksınız sıkıntı olmuyor her türlü ww araçlar satılıyor piyasası var. Sonuçta mala gelsin önemli olan bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım