arabasinda ACC (Adaptive Cruise Control) bulunduran var mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
0'a kadar inebilen bir ACC bildigim kadariyla VW kullaniyor, bunun disinda hangi arabalarda 0'a kadar iniyor merak ettim, ses cikarmasini ve devreden cikmasini istemiyorum, hizini 0 a kadar indirip sonra yol acilinca tekrar hizini artirmasini istiyorum, bu kosullarda ACC olan marka model bilen varsa sevinirim.
Ne yazikki piyasada ACC kullanan pek arac goremiyorum, cogu arac normal hiz sabitleyiciyi bile nimet olarak sunuyor :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
0'a kadar inebilen bir ACC bildigim kadariyla VW kullaniyor, bunun disinda hangi arabalarda 0'a kadar iniyor merak ettim, ses cikarmasini ve devreden cikmasini istemiyorum, hizini 0 a kadar indirip sonra yol acilinca tekrar hizini artirmasini istiyorum, bu kosullarda ACC olan marka model bilen varsa sevinirim.
Ne yazikki piyasada ACC kullanan pek arac goremiyorum, cogu arac normal hiz sabitleyiciyi bile nimet olarak sunuyor :)
mercedes yeni e serisi.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla bizim Passatda vardı ACC. Babam 1 kere bile kullanmadı ki aslında VW de çok iyi çalışır. Yani bana kalirsa biraz gereksiz bir opsiyon. CC yeterli kesinlikle.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Opel ve vw aklıma geliyor hatta yeni astra da şeritte tutma özelliği ile araba virajda alıyor baya o ikili baya güzel bir donanım olur

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
sehiricinde bence guzel bu yardimci asistanlar, uzun yolda insani yoldan kopariyor ve uykusunu getiriyor, uzun yolda hicbirini kullanmam ama sehir icinde kadar yardimci varsa kabulumdur. tabi bu yardimcilarinda olmasi gerektigi gibi calismasi lazim, ACC dedigin 30-40 km hiza kadar fren yapip sonra ses cikarip devreden cikacaksa onun benim gozumde hicbir anlami yok. Bence bu tarz ozelliklerin ufak sehir ici arabalarina gelmesi lazim, en cok tampon kazalari sehir ici trafiginde yasaniyor.

Volvodaki city safety kac kere tampon kazalarindan bizi kurtardi, sehiricinde dikkat dagitan unsur cok oluyor, surekli trafik lambalari yaya gecitleri vs. ama uzun yolda sabit kaptirip gidiyorsun zaten uykusuz degilsem benim icin dikkat dagilmasi cok mumkun degil. city safety sadece fren yapiyor duruyor ve orda bekliyor yani bir ACC degil, sadece front assist sistemi.. ACC olsa cok keyifli olurdu diye dusunuyorum. Sehir icinde ford ka kullandigim icin, A yada B sinifi yardimci asistanlari iyi calisan bir arac dusunuyordum, yeni poloya front asist koymuslar ama ACC koymamislar. sehir icinde bakkala gitmek icin kullandigim araci da C sinifi almak istemiyorum, olmazsa ACC ve yardimci assistanlar A yada b sinifina gelene kadar bu fikrimi beklemeye alacam.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bana biraz abartı geliyor, hem yüksek fiyatlara satılan opsiyonlar hem de araç sürme keyfini kısıtlıyorlar. Araba kullanmayı sadece bir noktadan bir noktaya ulaşmak olarak görüp şoföre para vermek istemeyenlerin kullanacağı oldukça pahalı bi opsiyon bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çoğu marka belli bir hıza kadar ACC'yi aktif tutup, sonrasında nöbeti şehir içi çarpışma önleme sistemine devrediyor. Bu da ortalama 30km/h gibi bir hız oluyor.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Çoğu marka belli bir hıza kadar ACC'yi aktif tutup, sonrasında nöbeti şehir içi çarpışma önleme sistemine devrediyor. Bu da ortalama 30km/h gibi bir hız oluyor.

iste kalite o detaylarda gizli :) 0'a kadar indirmeyecekse opsiyon listesinden onu secipte para vermem sahsen.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
kardeşimin arabası fiat egea hb de acc var bayağıda güzel çalışıyor kaça kadar iniyor bilmiyorum ama

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Volvo ve Volkswagen'de bildiğim kadarıyla durunca tekrar ACC düğmesine basılması gerekiyor diye biliyorum. Testlerde gördüğüm kadarıyla.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
abi yüksek hızlarda daha güzel çalışıyor bence, otomatik olsa düşük devirlerde daha zevki çıkar acc nin

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Mercedes teki distronicte 0a kadar iniyor ve çok güzel fren dozajlaması çok güzel sanki siz yapıyorsunuz freni ama ben sadece S lerde gördüm

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Volvo ve Volkswagen'de bildiğim kadarıyla durunca tekrar ACC düğmesine basılması gerekiyor diye biliyorum. Testlerde gördüğüm kadarıyla.

tamamen keyfi olarak dusunuyordum tekrar basmak gerekmiyorsa otonom suruse cok yakin bir deneyim olur ki benim de yogun dur kalk trafikte aradigim sey.. beklentimi karsilamasi icin bikac sene daha beklemek gerek sanirim, oyleyse simdilik hic masrafa girmem, frene basmayi tercih ederim

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
abi yüksek hızlarda daha güzel çalışıyor bence, otomatik olsa düşük devirlerde daha zevki çıkar acc nin
Mercedes teki distronicte 0a kadar iniyor ve çok güzel fren dozajlaması çok güzel sanki siz yapıyorsunuz freni ama ben sadece S lerde gördüm

otomatik dusunuyorum zaten, ama kucuk sehir ici araci dusunuyorum, a yada b segmenti, sanirim o segmentlere simdilik koymazlar, mercedesin smartlarinda varmidir acaba..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım