Arabaya Bulaşan Madeni Yağ Lekesi

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Evet arkadaşlar bugün kronik bir sorundan aracımızı sanayiye götürmek zorunda kaldık. Usta sanayide tur atın gelin dedi. Malûm sanayi şartları bilirsiniz. Ana baba günü gibiydi. Yola yağ dökülmüş sanırım. Ben de arabaya kulak kesildiğim için dikkat etmemişim. Yağın üstünden hem giderken hem dönerken geçtim. Arabamızın sorununu halledip eve döndüm. Şöyle bir bakış atayım dedim ki davlumbazlardaki lekeler dikkatimi çekti. Marşpiyenin alt kısmına sıçrayan yağ lekeleri kapıdaki nokta nokta izler beni çılgına çevirdi. Çünkü arabayı dün akşam gıcır gıcır yıkamıştım. Kapıları ve marşpiyeleri ıslak mendille bastıra bastıra sildim temizledim. Ama davlumbazlara nasıl bir uygulama yapacağımı bilmiyorum. Yağ lekesiyle ilk defa karşılaşıyorum. Ne yapmam gerektiği hususunda yardımınızı bekliyorum..
Teşekkürler
IMG_20210902_155729.jpg

IMG_20210902_155733.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bana soracak olursanız kalsın zamanla gidecektir ama yok illaki geçsin diyorsanız , biraz sıcak su ve normal bildiğiniz sıvı el sabunu yada araç şampuanı alın bulaşık süngeri gibi bir malzeme ile davlumbazları dönerebilirsiniz , uğraşmam daha pratik olsun derseniz 2 kutu balata spreyi her derde deva :D

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Evdeki bulaşık deterjanıyla temizlemeyi deneyebilirsiniz, içlerinde yağ çözücü bulunuyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım