“Arabaya Sığanlar” İsimli Çalışma 😊

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Pandemiden dolayı geçen sene tatile çıkamamıştık. 7.000’e gittiğimiz otel de bu sene 20.000 TL olunca da 10 günlüğüne ev tutalım dedik. Haliyle havlu yemeklik malzeme falan hepsini yanımıza aldık. Bir de 2 ve 7 yaşlarında 2 kız olunca eşya sayısı arttı. Dönüşte de 1 kişi daha geldi bizimle. Sonuç olarak resimdeki eşyaları arabaya sığdırdık.

Pandizotu çıkarınca 3 boy takım valiz, kırmızı valiz, sırt çantası, sarı çanta, plaj şemsiye takımını bagaja sığdurdık. Geri kalanını da ayaklarımızın ve koltukların altına koyduk. Baya bir yük taşımış olduk sağ salim 😂.

Diğer taraftan şöyle bir sorun var ki hoşuma gitmiyor. Arkaya 2 çocuk koltuğunu koyunca 3. Kişi iriyse rahat oturamıyor arkaya. şaft tüneli yok bacaklar rahat ama omuz bölgesi rahatsız ediyor. C SUV lar ya da sedanlarda da durum aynı mıdır acaba?

Ekli dosyalar

• 0450A230-56F9-4A93-B3DC-EF807B5D3EF7.jpeg
    0450A230-56F9-4A93-B3DC-EF807B5D3EF7.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
595
943
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
7.000 tl lik otel 20 nasıl olur , aklım almıyor.
Ağlıyorlar bir de, Türk insanı bir otelde tatil bile yapamıyor artık.

Durum çok normal biz 2 kişi çok geziyoruz,benim alfa anca yetiyor bize tabi arkada subwoofer da var :D

Evi nerden tuttunuz?

• Wow
Tepkiler: S.Asil

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
araç nedir hocam baya iyi eşya almış 😀
Kia soul. Bagajı küçük aslında. 370 lt sanırım ama pandizotu kaldırınca iş yapıyor 😊
7.000 tl lik otel 20 nasıl olur , aklım almıyor.
Ağlıyorlar bir de, Türk insanı bir otelde tatil bile yapamıyor artık.

Durum çok normal biz 2 kişi çok geziyoruz,benim alfa anca yetiyor bize tabi arkada subwoofer da var :D

Evi nerden tuttunuz?
otel fiyatlarını ben de anlayamadım maalesef. Evi de Mersin Ayaş tarafında tuttuk. Denizi güzel. Eğlence mekanı yok ve yemek yerleri falan biraz dökük ama 2 küçük çocukla gidince deniz daha önemli oluyor 😊

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kia soul. Bagajı küçük aslında. 370 lt sanırım ama pandizotu kaldırınca iş yapıyor 😊

otel fiyatlarını ben de anlayamadım maalesef. Evi de Mersin Ayaş tarafında tuttuk. Denizi güzel. Eğlence mekanı yok ve yemek yerleri falan biraz dökük ama 2 küçük çocukla gidince deniz daha önemli oluyor 😊
Anlayamamaniz cok normal. Bir hesap karsiniza cikinca kabaca 10 a bolmeniz yeterli.
Ornegin 20000 tl degil 2000 dolar.
amac yerli turist olmadi hic bir zaman. Yabanci hedeflendigi icin bu sekilde.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
372
759
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Bir yakınımda 2016 model C-max var 2 çocukları var, tatile gittikleri zaman bagajı tıka basa doldursalar dahi yer kalıyor :) İnternette 627 litre olduğu yazıyor doğrudur çok yeterli bir araç özellikle aileler için.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet

Ahmet Bey haftaya Mersin'e gideceğim ve aynı durumdayım.Bizim de 3 yaşında bir beyimiz var.Sakin ve temiz bir yer arıyorum.Eğer sakıncası yoksa gittiğiniz yer ile ilgili bilgi verir misiniz?

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Ahmet Bey haftaya Mersin'e gideceğim ve aynı durumdayım.Bizim de 3 yaşında bir beyimiz var.Sakin ve temiz bir yer arıyorum.Eğer sakıncası yoksa gittiğiniz yer ile ilgili bilgi verir misiniz?
Selamlar,

Gittiğim yer Ayaş Yemişkumu plajı. Girişi hafif taşlık ama taşlar küçük. Rahatsız etmiyor. Deniz sığ. Kendi boyuma ulaşması için neredeyse 200 metre gittim. Plaj halk plajı ama içinde belediyenin tesisi var. Benim şemsiyem ve hasırım olduğu iöin kullanmadım ama Şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Duş ve tuvalet var.

2 yaşındaki kızım su kenarında rahatça takıldı. Ben hiç zorlamadığım halde 5. gün kendi kendine denize girmeye başladı.

yemek olarak tantuni, kebap ve ciğer var. Fiyatları da porsiyon 30 TL. 😂. kız kalesi 10 dakika sürüyor orada yemek yemek ve içmek açısından biraz daha çeşit var.

Genel olarak su temiz. Bir gün hafif kirliydi şadece. O da akıntıdan sanırım. Okullar kapanınca nasıl olur bilmiyorum ama hafta içi sakindi.

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Selamlar,

Gittiğim yer Ayaş Yemişkumu plajı. Girişi hafif taşlık ama taşlar küçük. Rahatsız etmiyor. Deniz sığ. Kendi boyuma ulaşması için neredeyse 200 metre gittim. Plaj halk plajı ama içinde belediyenin tesisi var. Benim şemsiyem ve hasırım olduğu iöin kullanmadım ama Şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Duş ve tuvalet var.

2 yaşındaki kızım su kenarında rahatça takıldı. Ben hiç zorlamadığım halde 5. gün kendi kendine denize girmeye başladı.

yemek olarak tantuni, kebap ve ciğer var. Fiyatları da porsiyon 30 TL. 😂. kız kalesi 10 dakika sürüyor orada yemek yemek ve içmek açısından biraz daha çeşit var.
Teşekkürler bilgiler için.Mersin'de bildiğim yer yok desem yeridir.Bu sene oraya birkaç sefer düzenleyeceğim.Bu plajı öğrenmem iyi oldu.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tatlı suya da girmek isterseniz " yapraklı koy " kısmına gidebilirsiniz halk yeridir ücretsizdir , duş ücretli ama tatlı su olduğu için sorun çıkmıyor ve suyu buz gibi deyim yerindeyse , kayalık bir koy ama kayalar balkon gibi ve merdivenlerden suya giriliyor , belli bir bölgeye kadar bacak boyunuzu geçmez (187 boyum) orta kısımlarda yüzebilirsiniz , sıcaklarda ilaç gibi bir su oluyor , çok bunalırsanız bölgeden Mersine gidebilirsiniz alışveriş gezme için , mersin merkeze girmeden AVM mevcut ve Metro market var ki çoğu yerde artık bilindik zincir marketlerde açıldı , sebaste antik kentini gezin güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz , Roma döneminden kalma bir çok antik yer var oralara da yol üstünde tabelalardan gidebilirsiniz , sultan koyuna öğleden sonra mükemmel bir gölgelik düşer orası da alternatifiniz olabilir , yine değişiklik isterseniz limonludan bir dağa çıkıp doktorun yeri denilen kısma gidebilirsiniz çok kalabalık oluyor belli zamanşlarda ama ağaçların içinde bir vadi ve su akıyor içinde genelde masalı banklar oluyor :D iyi tatiller :D @MehmetAydin
Edit ; cennet cehennem bölgesine de bakabilirsiniz çok ilginç bir yer :)

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
890
1,617
2,320
İst.
Marka
Ford
Bir yakınımda 2016 model C-max var 2 çocukları var, tatile gittikleri zaman bagajı tıka basa doldursalar dahi yer kalıyor :) İnternette 627 litre olduğu yazıyor doğrudur çok yeterli bir araç özellikle aileler için.
2012 C-max ile Trabzon'dan Zonguldak'a 1000 km iki kişi bagajda gitmişliğimiz vardır :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Diğer taraftan şöyle bir sorun var ki hoşuma gitmiyor. Arkaya 2 çocuk koltuğunu koyunca 3. Kişi iriyse rahat oturamıyor arkaya. şaft tüneli yok bacaklar rahat ama omuz bölgesi rahatsız ediyor. C SUV lar ya da sedanlarda da durum aynı mıdır acaba?
İki oto koltuğundan sonra araya biri oturabiliyorsa ne ala.. Bizde de durum benzer. Bunun için arka 3 koltuğun birbirindne bağımsız olması lazım ki rahat rahat 3. oturabilsin.

bknz:
C5 AirCross

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Sizinkisi bildiğin kavimler göçü olmuş 😂 Birde üzerine arabada 3 bayan yaşlarının önemi yok hepsi aynı alabildiğine dolmuştur valizler. Garibim evin babası da kenara köşeye 2 tane thisort sığdırabilirse ne mutlu ona :D
Bakalım cumartesi bende göç edecem nasıl olacak :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım