Aracıma Lpg taktırıcam önerileriniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Beyler uzun uğraşlar sonucu valideyi ikna ettim ve Dacıa Logan 1.4 MPI aracımıza lpg taktırıcaz. Fakat markalar hakkında bilgim çok fazla yok ne taktırayım ne önerirsiniz ? birde bu beyinle bağlantılı olan lpg modelleri vardı onlar nasıl ? bilgisi olan arkadaşlarım paylaşıp aydınlatırlarsa sevinirim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler uzun uğraşlar sonucu valideyi ikna ettim ve Dacıa Logan 1.4 MPI aracımıza lpg taktırıcaz. Fakat markalar hakkında bilgim çok fazla yok ne taktırayım ne önerirsiniz ? birde bu beyinle bağlantılı olan lpg modelleri vardı onlar nasıl ? bilgisi olan arkadaşlarım paylaşıp aydınlatırlarsa sevinirim
LPG konusunda çok bilgili değilim fakat Prins öneriliyor genelde. @stan LPG konusunda bilgili bir abimizidir. Tavsiyem ona danışman olacaktır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef benim de lpg konusunda pek fazla bilgim yok. Kulaktan dolma bildiğim prins marka gerçekten kaliteli, bir de motor içindeki bir parçayı (ateşleme sisteminde olabilir emin değilim ) erken bozulma olmasın diye farklı ve daha dayanıklı bir malzemeyle değiştiriyorlarmış ama şuan aklıma gelmedi. @motorsinann belki söyler hangisi olduğunu.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla hocam benim de pek bi bilgim yok. Vectra hariç hic daha önceden lpg bağlatmadım aracıma. Genelde lpg'li idi hepsi.
Vectraya bağlatırken forumlardan fb gruplarından falan aracında lpg olan insanlar ile iletişim kurup genel olarak atiker'den memnun olduklarını görünce atiker'e bıraktım anahtarı.
Bence senin yapman gereken aynı araca lpg bağlatmış kişiler ile iletişime geçip hangisi iyi hangisi kötü öğrenmelisin.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Motor k7j gayet problemsiz,en ucuz LPG kitiyle bile düzgün montaj ve işçilik ile sorunsuz kullanılır.Atiker veya ucuz bir yerli marka taktirabilirsiniz.Ben LPG sevmeyen biriyim ve asla hiçbir araca taktırmazdım.Lpg li araçları 2.el araçlarda bile filtre dışı ederim. Şahin alsam benzinli LPG takılmamışını alırım.

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Motor k7j gayet problemsiz,en ucuz LPG kitiyle bile düzgün montaj ve işçilik ile sorunsuz kullanılır.Atiker veya ucuz bir yerli marka taktirabilirsiniz.Ben LPG sevmeyen biriyim ve asla hiçbir araca taktırmazdım.Lpg li araçları 2.el araçlarda bile filtre dışı ederim. Şahin alsam benzinli LPG takılmamışını alırım.
bizde 8 seneden beri benzinle kullanıyoruz aracı ama malum benzin fiyatlarından dolayı lpg ye dönücez el mecbur yoksa gönül ister benzinle devam edelim

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Prins en iyisi de 6 7 bin liralara takıyorlar, motoru tanımıyorum sorunsuz bi motorsa atiker brc bile taktırabilirsin ki 2 3bin lirayı geçmez

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
prıns sılverlıne araç için uygun olan lpg modeli olarak gösteriyor atikerle kıyasladığımda yaklaşık 1000 tl gibi bir fiyat farkı çıkıyor

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
atiker gold obd II kit 1650 tl ortalama fiyat gösteriyor prıns 2560 tl civarlarında @alfhonso bu dediğim atikerin direk beyinle odaklı çalışan modeli galiba 4 silindir için daha da ucuz modelleri var

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben Atiker takılmış Symbol 1.4 kullanmıştım. Muhtemelen temelde aynı motordur. Arabayı perişan etmişti lpg. Bu motorda Atiker'in tutmadığını o sayede öğrenmiştim. Markadan ziyade referanslarla iyi ustaları bulmaya bakın derim.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
en yakın arkadaşım taksicilik yapıyor aracını yeniledi 1.4 accent blue 564 tl lpg montaj faturasını gördüm atiker idi yanılmıyorsam markası da o_O:D:D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
en yakın arkadaşım taksicilik yapıyor aracını yeniledi 1.4 accent blue 564 tl lpg montaj faturasını gördüm atiker idi yanılmıyorsam markası da o_O:D:D

valla geçen sene ekim ayında bizim taunusa da atiker lpg taktırdık 600 liraya da sıralı falan değil bizim. Sıralılar daha fazla olması lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım