Aracınızı Benzettiğiniz Diğer Araçlar.

Bu başlık olmuş mu?

• Olmuş :D

Kullanılan: 19 52.8%
  • Olmasa da olurmuş. :(

Kullanılan: 0 0.0%
  • Olduğu kadar :)

Kullanılan: 17 47.2%

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Sahip olduğumuz aracımız gerek dışında gerekse içerisinde diğer araçlar ile tasarımsal benzerlikleri olabiliyor. Sizin de fark ettiğiniz bu benzerlikleri paylaştığımız bir başlık olsun istedim. Benzetme yeteneklerimiz kişisel olup, katılıp katılmamak kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Ancak benzeyip benzemediğini belirtirseniz daha eğlenceli bir başlık olabilir.

İlk mesaj benden olsun;

Aracım: Mitsubishi ASX (2010-2012)
Benzettiğim Araç; Nissan QQ II (2013)

Özellikle gece sürüşlerinde arka far tasarımı neredeyse bire bir olan araçları ayırt etmek imkansız gibi.

QQnin ilk kasasının yuvarlak hatlı tasarımı gitmiş, neredeyse aynı boyutlara sahip arka cam ve far grubu gelmiş. (

asx.jpg QQ.jpg

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
S0-Duel-d-ancetres-45500.jpg

3franc%C3%A0rome205clio.jpg

images

Öyle aşırı birbirine benzemiyorlar, sadece hatlarından birbirlerini andırıyorlar, 205'in biraz daha yuvarlatılmış yapısı olsa bayağı benzerlerdi. Açıkcası benzer bir araç bulmakta zorlandım, özgün yapmış keratalar.:)

Ön tarafı benzemiyor ama genel yapısı ve arka stop grubunu da rakiplerine benzetiyorum.
01.jpg

Konu güzel yalnız kavgaya ve araçtan soğumaya birebir tehlikeli bir konu hadi hayırlısı.:)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Giu pek bi arabaya benzemiyor biraz bravo andırıyor ama o da normal. Esas Golf benziyor Golf. Bütün VAG lar iyicene aynı oldu. Ufak ufak Audi ayrışmaya başladı sadece. Geçenlerde carscoops yazmıştı ama bulamadım yazıyı. Q5 de bulunan çizgi Touareg de kullanılıyor Polo ve Ibiza yı demiyorum bile. Cidden bi yerden sonra irite edici benzerlikleri var bazı modellerin. Yavaş yavaş bu durumu diğer markalar iyi bişey gibi örnek almasalar iyi olur aksi takdirde sokaklar aynı arabalarla dolacak...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Giu pek bi arabaya benzemiyor biraz bravo andırıyor ama o da normal. Esas Golf benziyor Golf. Bütün VAG lar iyicene aynı oldu. Ufak ufak Audi ayrışmaya başladı sadece. Geçenlerde carscoops yazmıştı ama bulamadım yazıyı. Q5 de bulunan çizgi Touareg de kullanılıyor Polo ve Ibiza yı demiyorum bile. Cidden bi yerden sonra irite edici benzerlikleri var bazı modellerin. Yavaş yavaş bu durumu diğer markalar iyi bişey gibi örnek almasalar iyi olur aksi takdirde sokaklar aynı arabalarla dolacak...
Markalar Mazda gibi cesur olmadıkça bence böyle benzer tasarım dilleri kullanılacak, artık her şey o kadar ranta döndü ki herkes tasarım tutmaz da araç satılmaz diye yıllardır 2010 Polo'nun tasarım dilini kullanıyorlar.Piyasada tutan cesur tasarımlar da evrimleştirilerek başka araçlarda kullanılıyor.(Bkz. Mazda 3).Bu sözlerimden VAG grubunun tasarımını beğenmediğim çıkmasın, sadece aynı tas aynı hamam risk almak istemiyorlar.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Markalar Mazda gibi cesur olmadıkça bence böyle benzer tasarım dilleri kullanılacak, artık her şey o kadar ranta döndü ki herkes tasarım tutmaz da araç satılmaz diye yıllardır 2010 Polo'nun tasarım dilini kullanıyorlar.Piyasada tutan cesur tasarımlar da evrimleştirilerek başka araçlarda kullanılıyor.(Bkz. Mazda 3).Bu sözlerimden VAG grubunun tasarımını beğenmediğim çıkmasın, sadece aynı tas aynı hamam risk almak istemiyorlar.
Katılıyorum tasarımlar kötü değil ama sıkıcı yani değişik tat yok belkide bu yüzden satıyorlar insanlar araç alırken risk almayı sevmedikleri için. Bilemiuorum ama bu durumdan hiç hoşnut değilim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben resim komakdan anlatacam. Son iki gündür benim teknolojik tüplü ayteni, sanayiden çıkmayan 1994 tüplü şahine benzetiyorum. 2 gündür böyle bir intibası var.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
facelifted-toyota-yaris-looks-like-a-carp-in-newly-released-photos-and-specs_3.jpg

Eşsiz...

:D
Görsel olarak benzettiğim bir araba yok, direkt olarak şu markanın şu modeli aynı benim araba diyemiyorum. Tasarım dili olarak diğer Toyota/Lexus modeller gibi keskin bakışları ve büyük ızgarasıyla dikkat çekiyor. Hatta bu büyük ızgara tasarımını Toyota'dan çok Lexus'da görüyoruz. Rx, Rc, Es, Is, Lx, vs.

Toyota'nın sevdiğim yanlarından biri, tasarım dili denen olguyu modellerine iyi yansıtıyorlar. Kopyala yapıştır tasarım yapmıyorlar. Aygo, Yaris, Auris, Corolla, Chr, Avensis, Prius, Hilux, Land Cruiser, Rav4 bunların hepsi keen look tasarım dilinde tasarlanmış, üretilen arabalar. Ama hepsi birbirinden farklı, aracı hangi açıdan görürsen gör hangi model olduğunu anlıyorsun. En çok benzeyen modelleri Auris ve Corolla bile ciddi farklar barındırıyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım