Araç Bakımı Hk.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öncelikle Herkese İyi Akşamlar.

Aracım 2010 model Ford Focus 1.6 Tdci Trend x paket aracım 148 binde ocağın sonunda muayene var. Bakıma 3 bin km var ama ben erkene çekmeye karar verdim. Muayeneden önce bakımını falan yapıp aradan çıkarayım diyorum. Ford çetaşı aradım triger değişim + yağ bakımına 4 bin tl çekti. Bende özele gitmeye karar verdim. Ama özel servis de orjinal parçaların kullanılıp kullanılmadığı için şüpheci bakıyorum parçaların temini kendim yapmak istiyorum.
Triger Seti + Devir Daim otomatik olarak değişiyor diye biliyorum markası ne olmalı
Gelelim yağ bakımına Yağ olarak tavsiyeniz nedir. Yağ bakımı da periyodik bakım diye geçiyor bildiğim kadarı ile hangi parçalar değişiyor. Yağ markası olarak Castrol derdim ama Castrol teknoloji olarak eskidi bildiğim kadarı ile Motul ve Shell nasıldır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son yıllarda kullandığım yağlar: Castrol, Mobil, Motul. Aralarında en memnun kaldığım Mobil oldu, Motul ondan sonra gelir. Yurtdışındaki ürünleri nasıldır bilmiyorum ama Castrol Türkiye'de marka satıyor. En azından 10w40 mineral yağında durum buydu.
Özel serviste mutlaka forumdaki Ford sahiplerine sorun, hangi ilde yaşıyorsanız ona göre tavsiye alın öyle gidin. Arabanız perişan olup elden çıkmasın. Ben ancak Kocaeli'de özel servis önerebilirim.
Parça markaları hakkında ise bilgim yok. Güvenilirliğini bilmiyorum, sadece duymuştum; Şu siteden temin edebilirsiniz sanırım.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Cevaplar için teşşekürler. İstanbul Başakşehir de ikame ediyorum. Servis olarak Bağcılar Güngören san. bulunan Adress servis tercih edeceğim muhtemelen.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bir ford sahibi olarak Anadolu Yakası Kalyoncular Otomotivi tavsiye ederim. Yaklaşık 5 yildir gidiyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Etrafımdanda yönlendirip gönderdiğim oldu onlar da gayet memnunlardı. Size karşı kefil olmam ama tavsiye ederim. Kadosan Oto Sanayi H blok No 8 Adem Usta
Bu arada hepsiburadada indirim var, aklınızda olsun ben aldım orijinal Motul yağ geldi..

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bir ford sahibi olarak Anadolu Yakası Kalyoncular Otomotivi tavsiye ederim. Yaklaşık 5 yildir gidiyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Etrafımdanda yönlendirip gönderdiğim oldu onlar da gayet memnunlardı. Size karşı kefil olmam ama tavsiye ederim. Kadosan Oto Sanayi H blok No 8 Adem Usta
Bu arada hepsiburadada indirim var, aklınızda olsun ben aldım orijinal Motul yağ geldi..

Hocam Motul hangi serisini aldınız. Rica etsem link atabilirmisiniz.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Cevaplar için teşşekürler. İstanbul Başakşehir de ikame ediyorum. Servis olarak Bağcılar Güngören san. bulunan Adress servis tercih edeceğim muhtemelen.
bahsettiğiniz serviste renault üzerinde usta var mı? birde ürünleri nereden alacaksınız?

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bağcılar güngören içerisinde ford yedek parça vardı. Trigeri falan ordan temin etmeyi düşünüyorum. Yağ falan internet ortamı olabilir.

Renault grubuna bakıyorlar diye biliyorum.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam Motul hangi serisini aldınız. Rica etsem link atabilirmisiniz.

Tabi atayım, https://www.hepsiburada.com/motul-8100-x-clean-fe-5w30-4-litre-p-OTYAGCRSI592?magaza=Hepsiburada
Ama Motul'un veya başka bir markanın yağ seçicisinden bakin ona göre alın derim.
1 günde ulaştı elime.
Screenshot_20181231-012156_1.jpg

Yok hocam dediğim kalyoncular otomotiv hiç güzel değil dhsjdjjsf :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım