KAPALI Araç Çalışırken İç ve Dış Aydınlatma Titremesi

Lea

Senkromeççi
26 Kas 2019
9
1
70
24
Ankara
Marka
Volkswagen
Merhaba 2013 model 101 bin km de 1.6 tdı jetta aracım var araç çalışırken veya çalışmıyorken farlarında titreme farkettim
Aküm biraz zayıftı 3 yılı dolduruyordu aküyü değiştirdim Çalışmıyorken farların dalgalanması titremesi geçti
Şuan aracım çalışıyorken farlar iç aydınlatmalar titriyor Konjektör ölçümü güzel çıkıyor alternatörün içinde sıkıntı olabilir mi ?
Tesisattan olduğunu düşünmüyorum çünkü araç çalışmıyorken bir sorun yok stabil her şey

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
aynı sorun sadece 2012 model olan i30 larda kronik sıkıntıydı. onlar için ustaların hepsi şarj dinamosu kasnağı değişimi diyodu. özellikle motora yük bindirip (ışıkların hepsini açma klimayı açma arka cam rezistansını açma) bu şekilde içerdeki ışıklarda titreme var mı kontrol ediyorlardı. bu sorun aynı zamanda yakıt tüketimini de arttırır. fikir olması açısından bahsettim. kesinlikle bu yüzdendir diyemiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
V kayışını, şarj dinamosunu ve bu civardaki gergileri rulmanları bir kontrol ettirin derim.

Lea

Senkromeççi
26 Kas 2019
9
1
70
24
Ankara
Marka
Volkswagen
V kayşı 7 bin km önce değişmişti ama servise söyleyeceğim bakmalarını bugün akü kutup başını söktüm taktım araç kendini sıfırladı ama düzelme olmadı. Yeni bi durum farkettim araç soğukken çalıştığında klasik tdi motor soğukta sarsıntılı çalışıyor o zaman daha çok titreme yapıyor araç ısındıkca bu titreme azalıyor garip bir arıza :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım